TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 29096 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech
Popüler Haberler

  • ASUS ROG GR8 Konsol PC inceleme videosu "Konsol mu PC mi sorusuna ilginç cevap"
  • ASUS ROG Swift PG278Q 144Hz monitör inceleme videosu
  • HTC One M9 ön inceleme videosu
  • Monster Tulpar T5 v4.1 GTX970m inceleme videosu "Oyun canavarı test masamızda"
Neutron IP Güvenlik Kameraları video inceleme "22x Zum, 500m Gece görüş ve fazlası"

Neutron'un yeni nesil güvenlik kameraları ile el kamerası netliğinde video kaydedip, insansız hava araçları kadar keskin gece görüş ve yakınlaştırma yetenekleri son kullanıcıya sunuluyor.

Dün (23:23) 5 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 958
Bükülebilir ekranlı Samsung’lar gelecek yıl bizlerle olacak

Bükülebilir yapıdaki akıllı telefonlar mobil dünyanın en hayallerinden birisi olmuştur. Samsung ve LG sabit eğimli akıllı telefonlarla bu hayallere ulaşmanın mümkün olabileceğini gösterdi. Gerçekten bükülebilir yapıdaki cihazlar için gelecek yıl işaret ediliyor.Samsung gelecek yıl itibariyle bükülebilir akıllı telefonların ticari olarak boy göstermeye başlayacağına inanıyor.

Dün (22:53) 11 Ekrem71 Haberin devamı » 811
HTC One E9 görselleri internete sızdırıldı

Bu aralar teknoloji dünyası HTC'nin yeni akıllı telefonları ile bir hayli meşgul durumda. One M9 amiral gemi modelinin piyasaya çıkışı için gün sayılırken, 8 Nisan tarihinde de One M9 Plus etkinliği için geri sayım başladı. Ancak bir de E serisi mevcut.Geçen yıl plastik kasalı versiyon olarak öne çıkan E serisi bu yıl da devam edecek gibi görünüyor.

Dün (21:55) 12 Ekrem71 Haberin devamı » 1164
4 inçlik iPhone iddiaları güçleniyor

Apple'ın geçen yıl radikal bir şekilde iPhone serisinde ekran boyutunu büyütmesi tüketici tarafından da benimsenmiş ve yeni modeller büyük ilgi görmüştü. Ancak 4 inçlik ekran boyutuna ilgi gösterenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok. Apple'ın da bu yönde çalışma yaptığı sık sık gündeme geliyor.Asya'dan gelen bilgilere göre bu yıl iPhone 6 serisi güncellenirken yanına bir de 4 inçlik yeni bir model daha eklenecek. Güncellenen seri S takısı ile ifade edilirken, yeni model de C takısı alacak. Yani bir önceki yıl yapılan isimlendirme bu yıl da geçerli olacak.iPhone 6S serisinde işlemci ve RAM tarafında güncelleme yapılacak. Yeni seride Apple A9 yongasetinin kullanılacağı neredeyse kesin gibi. Ayrıca RAM'in de 2GB olacağı tahmin ediliyor.

Dün (21:52) 12 Ekrem71 Haberin devamı » 1448
BlackBerry son 9 yılın en kötü mali çeyreğini yaşıyor

Yüzde 20 civarındaki payı ile bir dönem akıllı telefon pazarında liderlik kovalayan BlackBerry, pazarın nabzının iyi tutulamaması nedeniyle stratejik hatalar yaptı ve şimdi pazar payı yüzde 1 civarında. Firma eski günlerini mumla ararken daha da karanlık günler önünde olabilir.Son analizlere göre firmanın yılın ilk çeyreğinde elde edeceği gelirin 790 milyon dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Yıl bazında yüzde 20 düşüşe işaret eden bu rakam 2006 yılından bu yana elde edilen en düşük gelir durumunda.BlackBerry Passport gibi beğenilen bir model çıkarmasına rağmen firma kar marjını artıracak kadar büyük satışlar yapamıyor.

Dün (21:03) 15 Ekrem71 Haberin devamı » 864
OCZ yeni Vector 180 SSD serisini ve yenilenmiş Guru yazılımını duyurdu

Bir süre önce Toshiba çatısı altına giren ve çalışmalarını bu çatı altında devam ettiren OCZ Storage Solutions, daha rekabetçi olmasını istediği Vector 180 SSD serisini ve yenilenen Guru kontrol yazılımını duyurdu.OCZ bir önceki seriye baktığımızda Barefoot 3 kontrolcüsünü kullanmaya devam ediyor ancak ilk nesil 19nm Toshiba NAND teknolojisinden gelişmiş A19nm Toshiba NAND teknolojisine geçiş yapıyor. Bu sayede yeni seri performans kaybı olmaksızın daha rekabetçi bir fiyata sahip olacak.SATA 6 Gbps bağlantısı kullanan seride rastgele okuma hızı 100 000 IOPS, yazma hızı 95 000 IOPS olarak gerçekleşirken, sürekli yazma hızı 530MBps, okuma hızı da 550MBps seviyelerinde konumlanıyor.

Dün (16:58) 18 Ekrem71 Haberin devamı » 940
Mobil oyun geliştiricisi Supercell karını ikiye katladı

Bir dönemin sürekli yükselen şirketileri Zynga ve Rovio'nun artık kan kaybetmeye başladığı bir dönemde farklı alanları iyi değerlendiren geliştiricilerin karlarını katladığını görüyoruz. Supercell bunlardan birisi.Clash of Clans ile adını duyuran ve Hay Day ve Boom Beach ile ününü pekiştiren Supercell, geçen yıl Japon devi Softbank tarafından satın alınmıştı. Altın yumurtlayan tavuk misali Supercell gelirlerini katlamaya devam ediyor.Firmanın yaptığı açıklamaya göre 2014 yılında oyunlardan 1.55 milyar Avro gelir elde edildi. 2013 yılındaki 550 milyon Avroluk tabloya bakıldığında firmanın gelirlerini üçe katlamış durumda. Kar açısından ise firma yaklaşık 500 milyon Avroyu kasasına koydu.

Dün (16:51) 14 Ekrem71 Haberin devamı » 1580
Microsoft'tan Lumia cihazları için Hoop by Coloud kulak-içi kulaklık

Nokia'nın mobil cihazlar bölümünü satın aldıktan sonra aksesuar pazarında da vites büyüten Microsoft, çeşitli aksesuar üreticileri ile ortaklıklara imza atıyor. Son ortaklık haberi İsveç'ten geldi.Microsoft ve ses sistemleri konusunda uzman Coloud, Lumia akıllı telefonlara yönelik olarak Hoop by Coloud adında yeni bir kulak-içi kulaklık modeli geliştirdiğini duyurdu. Kulaklığın tasarımı Microsoft'tan bileşen altyapısı ise Coloud'dan sağlanacak.Sadece Avrupa'da satılacak olan Hoop by Coloud, 20-20 000 Hz arasında frekans tepkisine ve 32ohm hoparlör direncine sahip.

Dün (15:50) 10 Ekrem71 Haberin devamı » 1348
Ücretli Google Play Gazetelik ülkemizde yayına başladı

Google'ın diğer ülkelerde gazete ve dergi satın almaya imkan tanıyan ücretli Play Gazetelik uygulaması Türkiye ile birlikte 3 yeni ülkede daha faaliyete başladı. Bu ülkeler Avusturya, Belçika ve İrlanda.Play Gazetelik daha önce kullanıcıların çeşitli haber kaynaklarından derlediği içerikleri okumasını sağlıyordu. Ayrıca bazı yayınlar da hizmet içerisinde herkese ücretsiz olarak sunuluyordu.Yeni düzenleme ile ülkemizdeki yayın kuruluşları ürünlerini hizmet üzerinden satabilecek ve kullanıcılar da satın alabilecek. Yayınlar tek tek alınabileceği gibi daha uygun fiyatlar üzerinden yıllık abonelikler de yapılabiliyor. Hizmette sadece Türkiye değil tüm ülkelerin ücretli yayınlarını da satın alabiliyorsunuz.

Dün (15:45) 6 Ekrem71 Haberin devamı » 1556
GoPro bağlantısı, 300 metre su geçirmezlik, dokunmatik kontrol: Gelişmiş el feneri Flame Angel

Özellikle Kickstarter sayesinde gündelik yaşamımızda sık sık kullandığımız ürünler akıllanmaya ve gelişmiş özellikler kazanmaya devam ediyor. Bağımsız geliştiricilerin kendi ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği en son ürünlerden Flame Angel, modüler yapısı ve gelişmiş özellikleriyle farklı amaçlar için harika bir alternatif ortaya koyuyor.Site üzerinde Carl Thom tarafından başlatılan Flame Angel, temel olarak şık görünümlü bir el feneri. Tonlaraca ağırlığa sahip bir aracın üzerinden geçmesine dayanabilen güçlendirilmiş alüminyum bir gövdeyle gelen ürün, Video ile Sport olmak üzere iki farklı versiyon halinde hazırlanıyor ve iki model arasında hem ışık açısı hem de ışık sıcaklığı açısından ihtiyaca bağlı ufak farklar bulunuyor.

Dün (13:20) 2 Can Tunçer Haberin devamı » 1005
Fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri, "26 Mart 2015"

Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.CanonCanon'un 4K video çekebilen kamerası ortaya çıktıGeçtiğimiz günlerde Panasonic'in GH4'üne rakip olarak 4K kamera hazırlığı içerisinde olduğunu öğrendiğimiz Canon'un bahsi geçen modeli Çi...

Dün (12:18) 4 Can Tunçer Haberin devamı » 836
Facebook Messenger artık bağımsız bir platform

Facebook'un devam eden F8 konferansında pek çok önemli yeniliğe imza atılırken, bunlardan en önemlisi şüphesiz Messenger uygulamasıydı. Kategorisinde rekabeti artırmak isteyen Messenger artık bağımsız bir platform haline geliyor.Mobil kullanıcıların Facebook sohbetlerini Messenger üzerinden yapma zorunluluğu nedeniyle uygulama 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Ancak rakipleri kadar etkileşim gerçekleşmiyor. Bu bakımdan Facebook rakibi Line gibi bazı genişlemelere gidiyor.Bunlardan ilki üçüncü taraf uygulama entegrasyonu. Bundan böyle geliştiriciler Messenger için eklenti geliştirerek bu entegrasyonu sağlayabilecek.

Dün (11:59) 3 Ekrem71 Haberin devamı » 1721
HP'den Beats Audio'ya veda

HTC ile birlikte uzun yıllar ürünlerinde Beats Audio ses teknolojilerine yer veren firmalardan birisi olan HP, bu hafta önemli bir karar aldı ve Beats Audio firması ile olan tüm ilişkilerini sonlandırdı.Apple tarafından satın alınması karşısında yapılan bir hamle olarak değerlendirilen karar kapsamında firmanın tüm donanımlarından Beats Audio logos...

Dün (11:56) 12 Ekrem71 Haberin devamı » 1016
Sanal gerçeklik başlıklarının Kinetozis sorunu için ilginç çözüm: Sanal burun

Son dönemin en çok merak uyandıran teknolojik yeniliklerinden olan sanal gerçeklik başlıkları, daha önce de detaylarına değindiğimiz üzere uzun süre kullanım sonucunda gözlerden iletilen harici verilerle iç kulaktaki denge merkezinde üretilen dahili verilerin uyuşmaması sonucu kinetozis (Motion Sickness) isimli bir sağlık problemi ortaya çıkartıyor...

Dün (11:45) 14 Can Tunçer Haberin devamı » 1090
Rusya 2018 yılında uzay turizmini yeniden canlandıracak

2001 ve 2009 yılları arasında uzay turizmi gerçekleştiren Rus uzay ajansı Roscosmos bu süre içerisinde 8 kişiyi turist olarak UUİ(Uluslararası Uzay İstasyonu)'na taşımayı başarmıştı.

Dün (05:36) 0 Oğuz Avcı Haberin devamı » 1183
Qualcomm, Quick Charge 2.0'ın hızını gösteren yeni bir video yayınladı

Qualcomm'un hızlı şarj özelliği sunan Quick Charge teknolojisi bir süredir akıllı telefonlarda kullanılıyor. Bu teknolojinin ikinci nesili olan Quick Charge 2.0 versiyonunu da HTC One M8, Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge , Nexus 6 ve Xperia Z3 gibi bir çok amiral gemisinde de görmüştük.Hızlı şarj özelliğini yeniden hatırlatmak isteyen Qualcomm ise yeni bir karşılaştırma videosu yayınladı. Karşılaştırma her biri tamamen boş olan 3220 mAh batarya kapasitesine sahip Nexus 6 akıllı telefonları üzerinde yapılıyor.

Dün (05:10) 24 Oğuz Avcı Haberin devamı » 2374
Xiaomi CEO'su 2015 yılı hedeflerini açıkladı

Çin'in yükselen değerlerinden Xiaomi geçtiğimiz yıl içinde 61 Milyonu aşan akıllı telefon satışıyla önemli bir ilerleme kaydetmişti. Bu satış rakamının 2013 yılına göre %227 daha artmış olması ve gelirlerin de %135 artarak 12 Milyar doları bulması üreticinin yükselişini özetleyebilir.Yeni pazarlara girme stratejisini 2015 yılında da sürdürecek olan şirketin CEO'su bu yılın hedefini ise 80-100 Milyon akıllı telefon satışı olarak açıkladı. Aslında bu satış hedefi şirketin 2013-2014 arasında satışlarda yaptığı sıçramaya bakılırsa çok da zor gözükmüyor. Ancak özellikle Lenovo, Xiaomi'nin kullanıcı kitlesine hitap etmeye başlarken, Xiaomi'nin hedefine ulaşabilmesi için hız kesmeden satışlara devam edebilmesi gerekiyor.31 Mart'ta 5. yılını kutlay...

Dün (04:41) 6 Oğuz Avcı Haberin devamı » 1345
Zamanı göstermeyen "Karınca Saati" satışa sunuldu

Son dönemde saat sektöründe özellikle akıllı saatler konuşulurken Analog Watch firmasından ise sektöre çok farklı bir yaklaşım geldi. Şirketin yeni tanıttığı "karınca saati" akıllı olmaktan zamanı gösteremeyecek kadar uzak durumda.Peki bu saat ne işe yarıyor? Kolunuza baktığınızda zamanı öğrenmek yerine içinde gezinen karıncaları gördüğümüz bu saatin kullanım amacı biraz ilginç. Karıncaları hapseden saat kolunuzda mini bir karınca çiftliği (?) taşımanıza yarıyor. Üreticinin belirttiğine göre karıncalar için sarsıntıya dayanıklı tüneller düzenleme imkanı verilirken karıncalar da toz şeker ile besleniyor.Saatin kasası ile birlikte 5 adet karınca, tünelleri inşa etmek için ham madde , yiyecek ve su damlatma aparatları birlikte gönderiliyor.

Dün (04:17) 50 Oğuz Avcı Haberin devamı » 3688
Uygulama Haber YENİ
Babel ile sohbet odaları geri dönüyor Babel ile sohbet odaları geri dönüyor HABER Bir dönemin en popüler iletişim aracı olan sohbet odaları daha sonra iletişim uygulamalarının yaygın... Dün (23:07) 6 Yorum 259
Syberia 2 Android için indirmeye sunuldu Syberia 2 Android için indirmeye sunuldu HABER PC platformunun popüler oyunu Syberia, maceralarına mobilde devam ediyor. Dün (23:01) 1 Yorum 341
iOS için Instapaper yeni bir güncelleme aldı iOS için Instapaper yeni bir güncelleme aldı HABER Görüntülenen internet sayfalarının ve bu sayfaların içeriklerinin daha sonra okumak üzere kayıt altı... Dün (22:23) 0 Yorum 227
Fast & Furious: Legacy, tüm bölgelerdeki mobil oyuncuların beğenisine sunuldu Fast & Furious: Legacy, tüm bölgelerdeki mobil oyuncuların beğenisine sunuldu HABER Kabam'ın Android ve iOS platformları için geliştirdiği Fast & Furious: Legacy, tüm bölgelerdeki mobi... Dün (18:24) 1 Yorum 686
iOS uyumlu Steller uygulaması önemli özellikler kazandığı yeni sürümüne güncellendi iOS uyumlu Steller uygulaması önemli özellikler kazandığı yeni sürümüne güncellendi HABER iOS 7 ve üzeri iPhone ile iPod Touch için hazırlanan fotoğraf ve video odaklı uygulamalardan Steller... Dün (17:47) 0 Yorum 396
Sistem Tavsiyeleri
Kullanım Alanı:
Fiyat Aralığı:
EKONOMIK PERFORMANS
İŞLEMCİ
ANAKART
BELLEK
SABİT DİSK
EKRAN KARTI
KASA
GÜÇ KAYNAĞI
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD