TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 30002 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech
Popüler Haberler

  • Samsung Galaxy S6 video inceleme "Yeni nesil amiral gemi telefon testte"
  • Uygulama Haber : Haftanın En İyi Android Uygulamaları - 25 Mayıs 2015
  • CepKask ile ilgili bilmeniz gerekenler bu videoda! "Kırık ekranlar artık sorun değil"
  • Canlı Yayın: Microsoft'a sorun cevaplasın! Windows 10'un bütün detayları bu akşam 20:30'da Donanimhaber.com'da
Lenovo ThinkPad 10 lanse edildi

Bu hafta pek çok önemli teknolojik yenilik ve ürünle teknoloji dünyasının karşısına çıkan Lenovo, gündeme oturmayı başardı. Firmanın lanse ettiği ürünlerden birisi ThinkPad 10 tablet modeli oldu.Lenovo ThinkPad 10 modeli için ilk Windows 10 işletim sistemli tablet modeli sloganını kullanıyor.

Dün (23:04) 0 Ekrem71 Haberin devamı » 1371
TSMC gelecek ay 10nm testlerine başlıyor

Bir dönem teknolojik ilerlemeleriyle sıkça gündeme gelen Tayvanlı döküm firması TSMC, özellikle bu yıl üretim süreçleri konusunda Samsung'un gerisinde kaldı ve aşırı ısınan Snapdragon 810 gibi önemli bir gündem maddesi ortaya çıktı.Ancak TSMC bu hatasını telafi etmenin yollarını arıyor ve önemli bir aşama kaydetmek üzere.

Dün (22:49) 8 Ekrem71 Haberin devamı » 1728
2si1 "vurmayın Talha'ya dedirten" Teknoloji ve Oyun Programı

2si1'in bu bölümünde yine haftaya damgasını vuran Teknoloji ve Oyun başlıklarını ekranlarınıza taşıyoruz. Sadece haberleri aktarmakla kalmıyor aynı zamanda yorumluyor, düşünüyor, eğleniyoruz. Program

Dün (20:58) 29 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 5887
AMD ekran kartları için Catalyst 15.5 beta sürücü yayında

AMD yeni ekran kartı sürücüsü Catalyst 15.5 beta'yı kullanıma sundu. Windows işletim sistemi için hazır olan yeni sürücü, bir süredir çeşitli sorunları rapor edildiği The Witcher 3 - Wild Hunt ve Project Cars oyunlarına yönelik iyileştirmeler içeriyor.AMD'nin teknik dökümanına göre Catalyst 15.5 beta, The Witcher 3 - Wild Hunt için Radeon R7 ve Radeon R9 serisi GPU'larda %10'a varan performans artışı getiriyor. Project Cars oyununda ise yine aynı seri ekran kartları için %17'ye varan performans artışı söz konusu. Yeni sürücü aynı zamanda The Witcher 3 - Wild Hunter için Crossfire profile güncellemesine de sahip.Tabi ki tespit edilmiş bazı sorunlar da yok değil.

Dün (20:12) 8 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı » 1633
Facebook, GIF desteğine kavuştu

Kullanıcı sayısı birçok ülkenin toplam nüfusundan fazla olan sosyal medyanın dev ismi Facebook, sonunda GIF formatındaki içeriklere destek vermeye başladı.Bu destek sayesinde artık Tumblr ya da Imgur gibi sitelerden alınan GIF bağlantıları direkt olarak Facebook üzerinde doğru şekilde açılabiliyor ve oynatılabiliyor. İçeriklerin GIF olduğu üzerinlerinde yer alan simge ile anlaşılıyor ve böylece uzun zamandır beklenen basit bir süreç daha Facebook içerisinde kendisine yer bulmuş oluyor.

Dün (13:05) 9 Can Tunçer Haberin devamı » 1467
Lomography, "Petzval 58 Bokeh Control Art" lensi için yeniden Kickstarter'ı ziyaret etti

Joseph Petzval tarafından 19. yüzyılda üretilen efsanevi Petzval lensini hayata döndürmek adına 2013 yılı içerisinde tüm detaylarınaburadayer verdiğimiz bir Kickstarter projesi başlatan Lomography, bu sefer "Petzval 58 Bokeh Control Art" lens modeli için yeniden Kickstarter'ı ziyaret etti.İlk Petzval versiyonu (85 Art) için koyduğu 100,000$ hedefi ...

Dün (12:41) 1 Can Tunçer Haberin devamı » 888
Spotify'ın Android Wear uygulaması geliyor

İnternet devi Google'ın akıllı saatler hedefinde geliştirdiği işletim sistemi Android Wear için Spotify'ın resmi uygulaması geliyor.Önümüzdeki ay Android Wear işletim sistemli akıllı saatler için kullanına sunulacak olan resmi Spotify uygulaması, kişilerin telefona ihtiyaç olmadan direkt olarak saatler üzerinden farklı müzikler aramasına ve dinleme...

Dün (12:12) 3 Can Tunçer Haberin devamı » 816
Apple, arttırılmış gerçeklik şirketi Metaio'yu satın aldı

İhtiyacı doğrultusunda birçok farklı girişimi bünyesine katan dünyanın en değerli şirketi Apple, bu sefer arttırılmış gerçeklik odaklı Metaio firmasının satın aldı.Sanal unsular ile gerçek dünyayı akıllı cihazlar için geliştirilen özel uygulamasıyla harmanlayan ve bu doğrultuda Ferrari (Örnek video aşağıda) gibi dev isimlerle çalışmalar gerçekleşti...

Dün (11:59) 10 Can Tunçer Haberin devamı » 1135
Hoverbike ile insanlı ilk uçuş gerçekleştirildi

Chris Malloy'un çok uzun zamandır üzerinde çalıştığı helikopter ile motorsikleti birleştiren Hoverbike projesi, ilk ortaya çıktığı zaman oldukça ilgi çekmişti. Gerçek boyutlu versiyona maddi destek sağlamak için Kickstarter üzerinde minyatür Hoverbike ürünleri satan ve yaklaşık 65,000 pound toplamayı başaran Malloy, bu destekle Hoverbike'ın ilk insanlı uçuşunu gerçekleştirmeyi de başardı.Macaristan merkezli yapılan uçuş testlerinde Hoverbike yaklaşık 1:30 dakika boyunca üzerinde insan varken uçmayı başardı ve önemli bir kilometre taşını geride bıraktı.

Dün (11:19) 7 Can Tunçer Haberin devamı » 1938
MIT'nın çitası, karşısına çıkan engellerde yüksek performans sergiliyor

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da kısa adıyla MIT tarafından geliştirilen Cheetah ya da Türkçe karşılığıyla çita robot modeli, uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir proje olarak her geçen gün daha iyi hale geliyor. Bu doğrultuda yayınlanan yeni bir video, robotun farklı engellere karşı gösterdiği performansı gözler önüne seriyor.Bünyesinde yer alan LIDAR radar / sensör sistemi sayesinde otonom olarak hareket edebilen dört bacaklı robot, lazer temelli sinyaller sayesinde çevresini tarıyor ve bu verilere göre haritalandırma yaparak bir sonraki adımını oldukça kısa bir süre (100 milisaniye) içerisinde planlanlayabiliyor.

Dün (11:01) 20 Can Tunçer Haberin devamı » 2265
Apple en değerli marka, Jony Ive en etkileyici ikinci yönetici

Mayıs ayı Apple için dikkat çekici gelişmelerin yaşandığı bir ay haline geliyor. Önce tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Jonathan Ive yeni açılan Tasarım Direktörü pozisyonuna atanmıştı.Sonrasında ise Millward Brown BrandZ pazar değeri sıralamasında Apple yüzde 67 yükselerek 247 milyar dolar ile birinciliği Google'ın elinden almıştı.

Dün (10:59) 27 Ekrem71 Haberin devamı » 1523
Samsung, RWB görüntüleme sensörü üzerinde çalışıyor

Dün Apple'ın yeni nesil iPhone modellerinde Sony tarafından geliştirilen RGBWsensöre sahip olabileceğini söylemiştik.Ortaya çıkan son bilgilere göreyse Güney Koreli teknoloji devi Samsung da benzer bir "RWB" sensör teknolojisi üzerinde ciddi çalışmalar yürütüyor.Samsung'un geliştirdiği sensör standart RGB ( Kırmızı, yeşil ve mavi) diziliminden farklı olarak RWB yani kırmızı, beyaz ve mavi dizilimini kullanıyor ve bu da çok daha iyi renk doğruluğu ve ışık hassasiyeti (Daha aydınlık fotoğraflar) olarak geri dönüyor.

Dün (10:48) 18 Can Tunçer Haberin devamı » 1781
Acer giyilebilir Liquid Leap serisine üç yeni model ekledi

Liquid Leap ActiveAkıllı saatler konusunda daha önceden tecrübeli olan Acer, Liquid Leap serisi için üç yeni modeli duyurdu. Üç yeni model Liquid Leap Active, Leap Curve ve Leap Fit adlarını alırken kordon üzerinden çıkarılarak başka bir kordona takılabiliyor.Özellikle fitness ve aktivite takibi gibi konularda iddialı olan seri içerisinde yanızca Leap Fit modelinde nabız sensörü bulunuyoruz. Diğer modellerin ise nabzı ölçemediği belirtilmiş. Şirket yeni giyilebilir bileklikleri hakkında detaylı bilgi vermezken kısa bir süre sonra yapılacak Computex fuarında tüm detayların açığa çıkması bekleniyor. Ayrıca modellerin özellikle fiyatlandırma ile dikkat çekeceği de beklentiler arasında.Liquid Leap Curve

Dün (03:48) 0 Oğuz Avcı Haberin devamı » 883
Microsoft uygulama marketinin yeni politikası "çöp" uygulamalara karşı savaş açıyor

Windows 10 ile birlikte tek bir işletim sistemi çekirdeği altında tüm sürümleri toplamayı amaçlayan Microsoft, bununla birlikte farklı cihazlar için ayrı tutulan uygulama marketlerini birleştirmeyi de amaçlıyor. Bu durumda tablet, masaüstü veya akıllı telefon kullanıcılarının hepsi aynı markete erişebilecek ancak cihazlarına uygun olan uygulamaları indirebilecekler.Şirket bu sayede hatırı sayılı bir market uygulamasına ulaşacak ancak Microsoft'un yeni planı marketteki "çöp" tabir edilen gereksiz uygulamalara karşı savaş açmak. Bu yeni politikanın öncelikli hedefi popüler uygulamaların ya da oyunların adını kullanarak prim yapanlar olacak. Rehber(guide) veya öğretici (tutorial) uygulamalar ise bu konuda başı çekiyor.

Dün (03:34) 15 Oğuz Avcı Haberin devamı » 2403
Google'ın url kısaltma servisi direk uygulama içine link verebiliyor

Web sitelerinin karmaşık hale gelmesiyle birlikte sayfaların adresi de karmaşık hale gelmekte. Ancak kullanıcıların istediği sayfa görüntü kolay ve sade bir şekilde paylaşabilmesi için bir çok url kısaltma servisi yer alıyor.Google ise bu işi bir adım daha ileriye götürmek için kolları sıvamış durumda. Yeni özellik ile birlikte artık Google url kısatlma servisi artık uygulamaların içine de link verebiliyor. Mobil kullanımın git gide arttığı bu günlerde verilen linklerin direk uygulamadan açıklması akıllı telefon kullanan kişiler için oldukça pratik bir yöntem olabilir.

Dün (03:20) 3 Oğuz Avcı Haberin devamı » 1211
Sizin için yeniden tasarlandı : Google Photos

Uzun süredir Google'ın fotoğraf yönetimi platformu Google Plus sosyal ağı içerisinde yer almaktaydı. Google artık bu platformun ayrı bir uygulama olarak ve kullanıcı dostu yeniliklerle var olması gerektiğine karar verdi.Google Photos baştan aşağı yeniden tasarlanmış durumda. Android platformunun eksiği uzun süredir hissedilen gelişmiş bir galeri uygulaması Google Photos ile kullanıcılara sunulacak.Google Photos tüm fotorğaf ve video içeriklerinizi biraraya getirirken, gün, ay, yıl şeklinde kategorize edebilmenizi sağlıyor. Yakınlaştırma veya uzaklaştırma yaparak bu kategoriler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.Sezgisel arama özelliği uygulamanın diğer bir önemli tarafı.

2 gün önce (23:09) 13 Ekrem71 Haberin devamı » 2571
Google Cardboard yenileniyor, iOS desteği geliyor

Google'ın sanal gerçeklik dünyasına ucuz yollu bir alternatif olarak geliştirdiği sanal gerçeklik gözlüğü Cardboard, kullanıcılar arasında büyük bir talep görüyor. I/O 2015 konferansı kapsamında duyurulduğu kadarıyla ise kartondan üretilen bu gözlüğün yenisi geliyor.Tasarımsal olarak ilk versiyon ile aynı çizgiyi taşıyacak olan yeni Google Cadboard, aynı malzeme türünü de devam ettiriyor. Satın alındıktan sonra sadece üç katlama ile kullanıma hazır olacağı belirtilen sanal gerçeklik gözlüğü, eskiye oranla daha kuvvetli mıknatıslar taşıyacak ve 6-inç'e kadar olan bütün telefonlar ile çalışma gösterecek.Google ayrıca "VR SDK" yani yazılım geliştirme kitini ve uygulamasını iOS platformuna da getirdi.

2 gün önce (22:29) 3 Can Tunçer Haberin devamı » 1318
Android Wear yenileniyor

Google'ın Android M sürümünü lanse ettiği I/O 2015 geliştirici konferansında elbette Android Wear işletim sistemi için de bazı yenilikler vardı. Yine bu yenilikler dış tarafta değil kullanıcı tecrübesini ilgilendiren konulardaydı.İlk yenilik uygulamaların sürekli açık kalması. Daha önce saat temaları sürekli açık konumda kalabiliyor ve kullanıcının tuşa basma ihtiyacı olmuyordu. Şimdi uygulamalar da sürekli açık kalabilecek. Sistem enerji tasarrufu açısından renkleri biraz soldurarak bu moda geçecek.Diğer yenilik bileğinizi aşağı veya yukarı sallayarak menüler ve kartlar arasında ileri veya geri geçiş yapabilmeniz.

2 gün önce (22:16) 2 Ekrem71 Haberin devamı » 1231
Uygulama Haber YENİ
Todoist'in iOS sürümüne Apple Watch desteği eklendi Todoist'in iOS sürümüne Apple Watch desteği eklendi HABER Doist adlı geliştirici tarafından hazırlanan görev yönetim uygulaması Todoist, iOS tarafında 10.1 sü... Dün (18:28) 0 Yorum 832
iSO uyumlu yeni e-posta uygulaması: Spark iSO uyumlu yeni e-posta uygulaması: Spark HABER iOS platformu için Apple App Store üzerinde birçok e-posta uygulaması yer alıyor. Dün (18:05) 2 Yorum 523
Android uyumlu Camera MX güncellendi Android uyumlu Camera MX güncellendi HABER Appic Labs tarafından Android işletim sistemli cihazlar için hazırlanan kamera uygulaması Camera MX,... Dün (13:15) 1 Yorum 852
OneDrive'in Windows Phone uygulamasına Cortana desteği geldi OneDrive'in Windows Phone uygulamasına Cortana desteği geldi HABER Microsoft'un popüler bulut depolama servisi OneDrive'ın Windows Phone sürümü önemli bir yenilikle gü... Dün (10:42) 0 Yorum 559
iOS uyumlu Simpler Contacts Pro kısa bir süre için ücretsiz iOS uyumlu Simpler Contacts Pro kısa bir süre için ücretsiz HABER Yoni Tserruya tarafından iOS 6 üstü iPhone, iPod Touch ve iPad için hazırlanan kişi / adres defteri ... Dün (10:37) 0 Yorum 863
Sistem Tavsiyeleri
Kullanım Alanı:
Fiyat Aralığı:
EKONOMIK PERFORMANS
İŞLEMCİ
ANAKART
BELLEK
SABİT DİSK
EKRAN KARTI
KASA
GÜÇ KAYNAĞI
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD