TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 27209 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech Kariyer.net
Popüler Haberler

  • Mobilite: Meizu MX4 Pro, Xiaomi Mi5, Xperia Z4 ve daha fazlası...
  • Donanım Haber: "PC Dünyasının Kalbi"
  • 2si1 "Heyecanlı" Teknoloji ve Oyun programı
  • Nokia geri döndü: Huzurlarınızda Android işletim sistemli N1 tablet
Galaxy Note Edge modeli Snapdragon 810 ile güncellenebilir

Son dönemde akıllı telefon pazarında ilgi gören amiral gemi modellerinin bir süre sonra daha iyi bir yongaseti ile güncellendiğine şahit oluyoruz. Galaxy S4 LTE-A, Galaxy S5 LTE-A, LG G3 Cat.6 gibi modellerin yanına Galaxy Note Edge de eklenebilir.IFA 2014 fuarında lanse edilen Galaxy Note Edge, kenar kısmından kavisli ekranı ile dikkat çekiyordu.

2 saat önce 0 Ekrem71 Haberin devamı » 298
Samsung UD970 4K monitörü test ettik video inceleme

Samsung'un 4K çözünürlüğü ve 1 milyarın üzerinde renk gösterim yetenekleriyle göz dolduran monitörü UD970'i sizler için test ettik. 1 aylık kullanıcı deneyimlerimizi aktardığımız bu videoda 4K monitör

Dün (18:48) 12 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 4364
Google'a para öde reklamlardan kurtul

Gelirlerinin önemli bir kısmını dijital reklam yayıncılığı ile elde eden Google'ın internetin olduğu heryerde reklam gösterimleri yapması da kaçınılmaz oluyor.

Dün (16:18) 34 Ekrem71 Haberin devamı » 2324
80GB dahili kapasiteye sahip Linshof i8 akıllı telefon Almanya'da tanıtıldı

Mobil cihazların kısıtlı bir depolama kapasitesine sahip olması nedeniyle hafıza kartlarından, microUSB uyumlu flash belleklere ve bulut depolama hizmetlerine kadar pek çok alternatif mevcut. Üreticiler genelde yüksek fiyatlar karşılığında 128GB'a kadar dahili belleği cihazlara monte edebiliyor. Alman Linshof ise bunu biraz daha ucuza getirmeyi amaçlıyor.Linshof i8 adıyla tanıtılan akıllı telefonda bölgeye göre 5 inçlik Full HD Super AMOLED veya IPS ekran yer alacak. 2.1Ghz saat hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemciden gücünü alan cihaz hızlı bir 3GB RAM modülü ile desteklenmiş.

Dün (16:11) 33 Ekrem71 Haberin devamı » 3075
"Apple içerisinde iCloud belirsizliği mevcut"

İlk başta kullanıcıların özel verilerini depoladığı bir bulut altyapısı olarak hizmete başlayan iCloud, sonrasında fotoğraf ve videoların yedeklendiği bir platforma ve en nihayetinde de kişisel bir depolama hizmetine dönüşmüştü.

Dün (16:07) 5 Ekrem71 Haberin devamı » 1584
Samsung bazı bölümleri elden çıkarıyor, JK Shin görevden alınabilir

Akıllı telefon pazarında yaşadığı durgunluk nedeniyle gelir ve karlarda erime yaşamaya başlayan Samsung'un mobil bölümü baştan ayağa elden geçireceği gündeme gelmişti.

Dün (16:03) 17 Ekrem71 Haberin devamı » 1362
"Sokaktayız" ilk bölümü ile karşınızda

Donanımhaber olarak Sokaktayız isimli yeni programımız ile sokaklara iniyor ve haftalık olarak belirleyeceğimiz konular hakkında görüşlerinizi alıyoruz. Kaan Arlı ve Sezer Balta'nın sorularına ne gibi

Dün (15:08) 135 LesEnfantsTerribles Haberin devamı » 8009
Analiz : Apple yılın son çeyreğinde 71 milyon iPhone satışı yapabilir

Apple'ın iPhone 6 serisi ile rekor satış rakamlarına imza atması, bu yıl itibariyle analiz raporlarının da revize edilmesine neden oldu. Firmanın yılı rekor bir iPhone satışı ile tamamlaması ile bekleniyor.Apple hakkında doğru analizleri ile bilinen Ming-Chi Kuo, iPhone sevkiyatlarının yılın son çeyreği itibariyle yüzde 82 artış göstereceğini ve 71.5 milyon rakamına ulaşacağını öngörüyor. Apple'ın çeyrek bazda Samsung'u yakalayabileceği konuşulurken sevkiyatta aslan payı iPhone 6 modelinin olacak.41.65 milyon adet satması beklenen iPhone 6, 15.1 milyon adet satması beklenen iPhone 6 Plus modelini neredeyse üçe katlayacak. Ayrıca iPhone 5S modeli 8.8 milyon, iPhone 5C modeli de 4.3 milyon ile ilgi görmeye devam edecek.

Dün (01:40) 42 Ekrem71 Haberin devamı » 1933
Intel 3D NAND teknolojisi ile 10TB'lik SSD'lere imkan tanıyacak

Son yıllarda yonga endüstrisinde zar alanını küçültmek yerine üç boyutlu istifleme yaparak dikey yönde kapasiteyi büyütmek önem kazanmaya başladı. Samsung V-NAND adını verdiği 3 boyutlu NAND bellek istifleme yöntemi ile büyük başarılara imza atıyor. Şimdi ise Intel benzer bir yöntem üzerinde çalışıyor.Aynı Samsung gibi Intel de fabrikasyon sürecini 40nm veya benzer bir seviyeye çekecek ve oluşan fazla zar alanını en iyi şekilde kullanmaya çalışacak. Kapasiteye önem vermek isteyen Intel çok katmanlı - MLC NAND yongalarını 32 katman olarak üretecek ve kapasitesi de 256Gbit olacak.

Dün (01:32) 20 Ekrem71 Haberin devamı » 2271
Ticari insansız hava araçları ABD'de pilot lisansı gerektirecek

İnsansız hava araçlarının son yıllarda adeta patlama yapması ve herkesin ulaşabileceği bir seviyeye gelmesi, bu konuda bazı düzenlemelerin yapılmasını da zaruri hale getirdi. Zira isteyen herkesin istediği alanda bir insansız hava aracı uçurma imkanı mevcut durumda. ABD'de ise önemli bir adım atılıyor.Gelen bilgilere göre ABD federal havacılık komisyonu ticari sınıftaki insansız hava araçlarının kullanılması için standart pilot lisansını zorunlu hale getirecek. Yani bir insansız hava aracı kullanabilmek için saatler süren standart uçak uçurma testlerini başarıyla tamamlamış olmanız gerekecek.Zorunluluk 25 kilogramdan hafif kolay uçurulabilen tüm insansız hava araçları için geçerli olacak.

Dün (01:25) 2 Ekrem71 Haberin devamı » 1223
OCZ ARC 100 SSD 240GB Video İnceleme

Bu videomuzda OCZ'nin uygun fiyatlı SSD ailesi ARC 100'ün 240GB kapasiteli modelini inceliyoruz.

2 gün önce (21:29) 28 enderc Haberin devamı » 6784
VIA'dan yeni nesil x86 işlemci ve GPU geliyor

İşlemci üreticisi VIA'nın güncel durumu ve gelecek planları hakkında yeni gelişmeler var. Üçüncü çeyrekteki kötü finansal performansına bağlı olarak Tayvan Borsası'nda kıdem kaybeden şirket, gömülü sistem ürünlerine gelen siparişlerin ertelenmesi ve tek seferlik bazı mühendislik masrafları nedeniyle kayıp yaşadığını ancak önümüzdeki dönem için önemli gelişimleri göstereceğini ifade ediyor.

2 gün önce (15:55) 53 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı » 3545
Xiaomi ve MediaTek yollarını ayırıyor

Kısa süre içerisinde akıllı telefon pazarında şöhrete kavuşan ve bu yılı 70 milyon civarında akıllı telefon satışı ile noktalamayı hedefleyen Xiaomi, dikey entegrasyon anlamında bazı önemli hamleler atmaya başlamıştı. Bunlardan birisi olan yongaseti tedariği en sıkı ortağı ile arasını açmış görünüyor.Sektörden gelen bilgilere göre Xiaomi ve en büyük yongaseti tedarikçisi MediaTek, aralarındaki işbirliğini sonra erdirdi ve bundan sonra Xiaomi akıllı telefonlarında MediaTek yongasetlerini göremeyeceğiz.Her iki firma da konu hakkında yorum yapmaktan kaçındığı için aralarında ne tür bir anlaşmazlığın yaşandığı bilinmiyor.

2 gün önce (15:32) 11 Ekrem71 Haberin devamı » 2756
Galaxy S5 satışları beklentileri karşılayamadı

Galaxy S3 ile 2012 yılında satış rekorları kıran Samsung, Galaxy S4 ile çıtayı 100 milyon sınırına dayasa da bu rakamın çok altında kaldı ve beraberinde de akıllı telefon pazarında sendelemeye başladı. Galaxy S5 ise Galaxy S4'ün bile gerisinde kalmış görünüyor.Sektörden gelen bilgilere göre Galaxy S5 satışları beklentilerin yaklaşık yüzde 40 altında kalmış durumda. Samsung modelin satışından önce oepratör ve dağıtım kanalları ile görüşmeler yaparak tahmini bir talep listesi hazırladı ve üretimi de buna göre ayarladı. Galaxy S5'in belirlenen üretim rakamı Galaxy S4'ün üretim rakamından yüzde 20 daha fazlaydı.

2 gün önce (15:02) 122 Ekrem71 Haberin devamı » 3414
Sony, akıllı telefon ve televizyon ürünlerinde kesintiye gidiyor

Büyük firmaların bir sektörde tökezlemeye başlaması ne yazık ki beraberinde kesinti ve işten çıkarmaları da getiriyor. Samsung'un ardından bir başka Asyalı dev Sony de ürün gamında kesintiye gidiyor.Son yıllarda hem akıllı telefon pazarında hem de televizyon pazarında sıkıntılar yaşayan Sony, maliyetleri azaltmak adına çareyi ürün kesintisi yapmakta buldu. Reuters'in verdiği bilgiye göre firma yüzde 30 civarında düşen satışlara karşın kesinti yaparak bu bölümlerinde kar elde etmeyi amaçlıyor. Firma ayrıca gelecek yıl FIFA sponsor listesinden de ayrılma kararı aldı.Sony bu hamleleri 3 yıllık elektronik cihaz bölümlerini yeniden yapılandırma kapsamında yapıyor.

2 gün önce (14:55) 69 Ekrem71 Haberin devamı » 2699
Konuşan kitaplar Afrika'nın umudu olmayı hedefliyor

Günümüzde bilgisayar ürünleri günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alırken, gelişmemiş ülkelerde ise ne yazık ki bilgisayar bir hayalden öteye gidemiyor.

2 gün önce (14:48) 4 Ekrem71 Haberin devamı » 850
Lüks kol saati üreticileri akıllı saat temalarından rahatsız

Pazara çıktığı ilk günlerde biraz tasarım fakiri olan akıllı saatler özellikle Moto 360, LG G Watch R gibi son dönem örnekleriyle klasik kol saati tasarımına daha fazla yaklaştı. Herhangi bir saat markasının kadran tasarımını alabilen arayüz temaları de işin tuzu biberi oldu.Bununla birlikte sektörden gelen bilgiler lüks saat üreticilerinin bu değiştirilebilir saat temalarından rahatsız olduğunu ortaya koyuyor. Omega, Panerai, Swatch ve Tissot gibi markalar tasarımlarını ihlal ettiğini düşündükleri saat temaları için geliştiricilere uyarılar göndermeye başladı.Değiştirilebilir saat temaları şu an için herhangi bir telif hakkı ödemiyor.

2 gün önce (14:45) 28 Ekrem71 Haberin devamı » 3208
Xperia Z4 ve Z4 Ultra birarada tanıtılabilir

Sony'nin CES 2015 fuarında yapacağı basın etkinliğinde hangi bombaların patlayacağı merakla beklenirken, Xperia serisinin yeni neslinin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Pazartesi, 23:43 66 Ekrem71 Haberin devamı » 6037
Uygulama Haber YENİ
The Witcher Battle Arena'nın iOS sürümü beta sürecine girdi The Witcher Battle Arena'nın iOS sürümü beta sürecine girdi HABER CD Projeckt Red'in mobil platformlara yönelik geliştirdiği moba oyunu The Witcher Battle Arena'nın i... Dün (21:14) 0 Yorum 404
Ravenous Games'in yeni projesi: Paranormal Minis Ravenous Games'in yeni projesi: Paranormal Minis HABER Random Heroes serisinin yaratıcısı Ravenous Games, mobil cihazlar için Paranormal Minis adlı yeni bi... Dün (19:25) 0 Yorum 373
Valiant Hearts: The Great War, Google Play'deki yerini aldı Valiant Hearts: The Great War, Google Play'deki yerini aldı HABER Eylül ayında iOS platformu için yayımlanarak, mobil cihazlara ilk adımını atan Valiant Hearts: The G... Dün (18:29) 4 Yorum 557
Google'a para öde reklamlardan kurtul Google'a para öde reklamlardan kurtul HABER Gelirlerinin önemli bir kısmını dijital reklam yayıncılığı ile elde eden Google'ın internetin olduğu... Dün (16:18) 34 Yorum 2324
"Apple içerisinde iCloud belirsizliği mevcut" "Apple içerisinde iCloud belirsizliği mevcut" HABER İlk başta kullanıcıların özel verilerini depoladığı bir bulut altyapısı olarak hizmete başlayan iClo... Dün (16:07) 5 Yorum 1584
Sistem Tavsiyeleri
Kullanım Alanı:
Fiyat Aralığı:
EKONOMIK PERFORMANS
İŞLEMCİ
ANAKART
BELLEK
SABİT DİSK
EKRAN KARTI
KASA
GÜÇ KAYNAĞI
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD
INTEL
EDİTÖRÜN SEÇİMİ
AMD