TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 30382 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech
İlk milli elektrikli lokomotif test sürüşlerine başladı
İlk milli elektrikli lokomotif test sürüşlerine başladı Son dönemde önemli projelere imza atan TÜBİTAK, bu yılın ortalarına doğru milli elektrikli lokomotif için de önemli adımlar atmıştı. Milli elektrikli lokomotif test sürüşlerine başladı. Dün (23:15) 40 Ekrem71 Haberin devamı »
ABD yeni geliştirdiği dış iskelet ile askerlere hedef almayı öğretecek
ABD yeni geliştirdiği dış iskelet ile askerlere hedef almayı öğretecek ABD donanması teknolojik geliştirmeler için büyük kaynak ayırırken bu kaynağın yansımalarını biz de zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz. Dün (22:22) 8 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Yakıt ve yiyecek taşıyan Rus uzay aracı Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı
Yakıt ve yiyecek taşıyan Rus uzay aracı Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı Takip eden kişilerin hatırlayacağı üzere bir kaç ay önce sırasıyla bir çok uzay gemisi bir takım aksilikler yaşamıştı. Dün (21:51) 6 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Turkcell ve ASELSAN yerli 5G teknolojisi için iş birliği yapıyor
Turkcell ve ASELSAN yerli 5G teknolojisi için iş birliği yapıyor Hatırlanacağı üzere bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı bir etkinlikte 4G ve 5G yatırımları ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Dün (13:51) 38 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Daha çok yaşlı ve engellileri hedef alan akıllı gözlük!
Daha çok yaşlı ve engellileri hedef alan akıllı gözlük! Son yıllarda özellikle Google Glass ile gündeme gelen akıllı gözlükler, resmi olarak satışa çıkan birçok model olmasına rağmen beklenen popülerliğe ulaşabilmiş değil. Dün (11:40) 2 Can Tunçer Haberin devamı »
NASA Plüton ve uydusu Charon'un renkli görüntülerini yayınladı
NASA Plüton ve uydusu Charon'un renkli görüntülerini yayınladı Güneş Sistemi'nde bir gezegen olmanın koşulları Uluslararası Astronomi Birliği tarafından 2006 yılında yeniden belirlenene kadar gezegen olarak kabul edilen, son yıllarda ise Güneş Sistemi'nin en büyük ikinci cüce gezegeni olarak yeniden sınıflandırılan Plüton ilk kez renkli olarak görüntülendi.NASA... 2 gün önce (02:06) 29 Infinitum Nihil Haberin devamı »
Solar Impulse 2 zorlu pasifik uçuşunu başarıyla tamamladı
Solar Impulse 2 zorlu pasifik uçuşunu başarıyla tamamladı Solar Impulse isimli projenin ilk uçağı, dünyanın güneş enerjisiyle çalışan ilk uçağı olarak lanse edilmiş ve bundan 2 yıl önce ABD'yi baştan suna uçmayı başarmıştı. Cumartesi, 17:26 4 Oğuz Avcı Haberin devamı »
MasterCard yüz tarama ile ödeme sistemini test ediyor
MasterCard yüz tarama ile ödeme sistemini test ediyor Akıllı telefonlarda parmak izi okuyucu sensörlerin yaygınlaşması bu yöntemi kullanan bir çok ödeme sisteminin çıkmasına da sebep oldu. Cumartesi, 16:08 3 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Gümüş nanoteller ile hazırlanan örgü, vücudun istenilen bölümlerine ısı uygulaması yapabiliyor
Gümüş nanoteller ile hazırlanan örgü, vücudun istenilen bölümlerine ısı uygulaması yapabiliyor Zarar görmüş eklem tedavilerinde doktorlar tarafından çoğu zaman ısı uygulaması tavsiye ediliyor. Bu ısıyı uygulamak için de kişiler sıcak su şişeleri ya da benzeri her zaman taşınamayacak çözümler kullanmak zorunda kalıyor. Cumartesi, 12:14 7 Can Tunçer Haberin devamı »
2si1 "Gündemi Vergiler Olan'' Teknoloji ve Oyun Programı
2si1 "Gündemi Vergiler Olan'' Teknoloji ve Oyun Programı 2si1'in yeni bölümü bu hafta da  konuk sunucular ile ekranlarınıza geliyor. Erdi Özüağ ve Alkan Adakaner, başta elektronik ürünlere gelecek yeni vergiler olmak üzere oyun, donanım ve teknoloji dünyasındaki öne çıkan konuları değerlendiriyorlar, iyi seyirler. Cumartesi, 00:39 98 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı » 15872