İLANDIR

Curiosity gözlem aracı artık kendi kendisine karar veriyor NASA'nın 6 Ağustos 2012 tarihinde Mars'ın yüzeyine indirdiği Curiosity gözlem aracı, geliştirilen yeni yazılımla birlikte artık hangi kayayı inceleyeceğine kendisi karar verebilecek. 9 saat önce 4 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
F-35'ler sonbaharda IŞİD hedeflerine saldırabilirler Hakkında oldukça fazla tartışma yaşanılan ve manipülasyon yapılan F-35A savaş uçakları, sonbaharda yapılacak operasyonla birlikte IŞİD'e karşı kullanılabilirler. Dün (22:20) 37 Buğra Ünal Haberin devamı »
2si1 "Demokratik Halkın" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1'in bu bölümünde geleceği şekillendirecek teknolojilerden akıllı protezler ve elektrikli arabalar öne çıkarken, PC arenasında Nvidia rüzgarları esiyor. Oyun dünyasında ise iddialar gündemde. Dün (21:38) 25 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 6091
Volvo 2021 yılına kadar sürücüsüz araç geliştirmeyi planlıyor BMW'den sonra İsveç'li üretici Volvo da 2021 yılına kadar tamamen otonom sürüş yeteneğine sahip bir aracı yollara sürmeyi planladığını açıkladı. Detaylar haberimizde... Dün (16:30) 3 Caner Köksel "Rust in Peace" Haberin devamı »
Geleceğin otomobiline yakında bakıyoruz: Chevrolet FNR Kendi kendine gidebilen, elektrikle çalışan ve modern tüm teknolojileri bünyesinde barındıran otomobiller gelecekte bizleri bekliyor olacak. İşte onlar arasında öyle bitanesi var ki... Dün (15:28) 39 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı » 5322
Facebook’un çılgın projesi "Aquila" ilk uçuşunu yaptı Facebook’un uzun süredir üzerinde kafa yorduğu, güneş enerjisiyle çalışan ve dünyanın en ücra köşelerine yüksek hızda internet bağlantısı götürecek drone’u ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Dün (15:00) 10 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Yeni Marvel dizisi Luke Cage'in ilk fragmanı yayınlandı Netflix, merakla beklenen yeni Marvel dizisi Luke Cage'in ilk uzun fragmanını yayınladı. Ayrıca Daredevil ve The Defenders hakkında da önemli açıklamalar yapıldı. Dün (09:00) 4 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
40 yıl oldu: İşte Mars yüzeyinden gelen ilk fotoğraf Mars'ın yüzeyine iniş yapmayı başarmış ilk uzay aracı Viking 1'in 40. yıl dönümü kutlanıyor. Viking 1 tam 40 yıl önce 20 Temmuz'da Kızıl Gezegen'in yüzeyine inmiş ve işte bu fotoğrafları yakalamıştı: Dün (00:06) 17 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Elon Musk büyük planını ve Tesla'nın geleceğini açıkladı Sürücüsüz ve elektrikli otomobiller konusundaki çalışmalarıyla dikkat çeken Elon Musk’ın önümüzdeki dönem planları netlik kazanmaya başladı. Buna göre Tesla geleceğe yön verecek isim olabilir. 2 gün önce (21:10) 15 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
ASELSAN ile Otokar arasında dev anlaşma Aselsan ile Otokar, önemli bir işbirliğine imza atmaya hazırlanıyor. İki şirket arasında SARP uzaktan komutalı silah sistemlerine ilişkin dev bütçeli bir anlaşma imzalandı. İşte detaylar: 2 gün önce (19:17) 32 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
X KAPAT