TTNET
TTNET Destek, şu ana kadar 30580 TTNET kullanıcısına hizmet verdi.
Asus Casper İş İlanları
Bilim dünyasının önemli isimleri otonom silahların yasaklanması için çağrı yaptı
Bilim dünyasının önemli isimleri otonom silahların yasaklanması için çağrı yaptı Günümüzde yoğun şekilde çalışılan en önemli teknolojilerden birisi yapay zeka. Ancak yapay zekanın ilerleyen dönemlerde doğurabileceği sonuçları tahmin etmek oldukça zor. 1 saat önce 2 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Michigan Üniversitesi sürücüsüz araçlar için kasaba inşa etti
Michigan Üniversitesi sürücüsüz araçlar için kasaba inşa etti Yakın gelecekte gündelik hayatlarımızı değiştirebilecek yenilikçi teknolojilerin başında gelen sürücüsüz araçlar, başta Amerikalı internet devi Google olmak üzere birçok önemli firmanın dikkatini çekmeyi başardı. 13 saat önce 3 Infinitum Nihil Haberin devamı »
Biyometri endüstrisinin 2015 yılında 13 Milyar kazanç sağlayacağı tahmin ediliyor
Biyometri endüstrisinin 2015 yılında 13 Milyar kazanç sağlayacağı tahmin ediliyor Geçmiş yıllarda bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz biyometrik teknolojiler günümüzde bir çok alanda kullanılır hale geldi. Bu teknolojiler özellikle bankacılık, sağlık kuruluşları ve devlet kurumlarında yaygın olarak kullanılmaya başlandı. 13 saat önce 2 Oğuz Avcı Haberin devamı »
NASA'nın geliştirdiği en güçlü roket uçuşa bir adım daha yaklaştı
NASA'nın geliştirdiği en güçlü roket uçuşa bir adım daha yaklaştı NASA'nın bugüne kadar geliştirdiği en güçlü roket olması beklenen Space Launch System (SLS) önemli bir dönüm noktasını daha geride bıraktı. Dün (23:37) 13 Infinitum Nihil Haberin devamı »
Dünyanın ilk e-mürekkep trafik işaretleri Avustralya'da hayata geçiyor
Dünyanın ilk e-mürekkep trafik işaretleri Avustralya'da hayata geçiyor İlk olarak elektronik kitap okuyucular ile yaygın şekilde hayatımıza giren hayatımıza giren e-mürekkep ekranların daha sonra akıllı saat ve akıllı telefon pazarında da kullanıldığına şahit olmuştuk. Dün (21:33) 3 Ekrem71 Haberin devamı »
Jüpiter'i incelemek için rüzgarla çalışan araçlar kullanılacak
Jüpiter'i incelemek için rüzgarla çalışan araçlar kullanılacak Mars benzeri kayalık gezegenleri incelemek için NASA'nın bilindik altı tekerlekli araştırma araçları yeterli olsa da, söz konusu Jüpiter ve Satürn gibi gaz devleri olduğunda bu araçları kullanmak mümkün olmuyor. Dün (19:31) 1 Infinitum Nihil Haberin devamı »
Nintendo'dan kişilerin "uyku" düzeni üzerine odaklanan ilginç patent
Nintendo'dan kişilerin "uyku" düzeni üzerine odaklanan ilginç patent Oyun dünyasının çok önemli isimlerinden Nintendo, kişilerin uyku düzenine odaklanan ilginç bir patent başvurusunda bulundu.Şimdilik sadece patent görselleriyle tanıdığımız "Quality of Life / Yaşam Kalitesi" isimli teknoloji, bünyesinde projektör yer alan ve akıllı telefonları (Nintendo'nun kendi bir... Dün (17:58) 6 Can Tunçer Haberin devamı »
Fiat Chrysler hack skandalının ardından 1.4 milyon otomobili geri çağırıyor
Fiat Chrysler hack skandalının ardından 1.4 milyon otomobili geri çağırıyor Geçtiğimiz hafta Wired tarafından yayınlanan bir video Fiat Chrysler'ın araç içi sistemleri ile ilgili oldukça büyük soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu.Video'da kilometrelerce uzaktaki 2 hacker'ın araç içi sistemi ele geçirmesi ile birlikte yapabilecekleri net bir şekilde gösteriliyor.Bilindiğ... Dün (16:14) 20 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Terminator ve Pasific Rim 2050 yılında gerçek oluyor
Terminator ve Pasific Rim 2050 yılında gerçek oluyor Robot teknolojileri son 10 yılda inanılmaz derecede büyük bir hız kazandı ve artık pek çok kategoride robotların birbiri ile yarıştığını, robot teknolojilerinin çeşitli hizmetlerde kullanıldığını görüyoruz.Pek çok uzman yapay zekanın hiçbir zaman insan ırkına üstün gelemeyeceğine inanıyor. Dün (11:24) 21 Ekrem71 Haberin devamı »
Norveç'te Evleri Sunucular Isıtacak
Norveç'te Evleri Sunucular Isıtacak Veri merkezlerinin ne kadar korkunç bir enerji harcaması olduğunu biliyorsanız ve iyi bir çevreci iseniz bu haber tam size göre. Devasa ısı üreten veri merkezlerinin soğutulma sorunu için de yine devasa elektrik harcanmakta. 2 gün önce (17:58) 31 gun Haberin devamı »