İLANDIR

Justice League filmlerine bir yenisi daha ekleniyor DC sinematik evrenini kurmaya devam eden Warner Bros, yapım aşamasındaki DC filmlerine bir yenisini daha ekledi. Justice League Dark'ın yapımına hız veren stüdyo, filmi kimin yöneteceğini açıkladı. 4 saat önce 4 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Volvo Trucks 2400 bg'lik kamyonuyla dünya hız rekorunu kırdı Volvo yeni geliştirdiği 2400 beygir ve 6000Nm tork üreten hız canavarı kamyonuyla 2012'de kırdığı dünya hız rekorunu tazeledi. Iron Knight isimli kamyona ait detaylar haberimizde... Dün (22:09) 11 Caner Köksel "Rust in Peace" Haberin devamı »
MIT, tesadüfen yeni bir metal eritme tekniği icad etti MIT araştırmacıları, yüksek kapasiteli bataryalar için yeni bir kimyasal çözelti üzerinde çalışmalar yaparken mevcut süreçlere göre tamamen temiz bir metal eritme tekniği keşfettiklerini açıkladılar. Dün (19:40) 17 Ekrem71 Haberin devamı »
Dünyanın en büyük dört bankası yeni dijital para geliştiriyor Dünyanın önde gelen dört büyük bankası ortaklaşa çalışma ile geliştirdikleri dijital parayla küresel çapta yeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyorlar. Şu anki en önemli sorun ise güvenlik. Dün (18:15) 8 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
10. yılını kutlayan Apple Music Festival ile büyüleyici performanslara hazır olun Apple'ın geleneksel hale gelen müzik festivalinin 10. yıl dönümü yine unutulmaz performanslara sahne olacak. Birçok ünlü sanatçının yer aldığı etkinlik üstelik internetten canlı olarak izlenebilecek. Dün (17:15) 4 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10 düştü Yaklaşık bir hafta önce ilk uçuşunu gerçekleştiren dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10, İngiltere'deki ikinci test uçuşu sırasında yaşanan teknik arıza sonucu yere çakıldı. Dün (16:15) 22 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Sınır ötesi operasyonda yerli İHA Bayraktar etkin rol oynuyor Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat Kalkanı Harekatı’nda bölge hakkında bilgiyi havadan anında aktaran yerli insansız hava aracı Bayraktar, sınır boyunca 24 saat görev yapıyor. Dün (13:18) 25 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Dünya'ya en yakın olası yaşanılabilir gezegen keşfedildi "Bu seferki farklı" Güneş Sisteminin komşusu Alfa Centauri yıldız sisteminde olası bir yaşanılabilir gezegen keşfedildi. Cüce yıldız Proxima Centauri'nin yörüngesinde bulunan gezegen özellikleriyle dikkat çekiyor. 2 gün önce (22:53) 46 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Mitsubishi 2020 yılına kadar elektrikli SUV modeli geliştirmeyi planlıyor Pek çok otomobil üreticisinin yönelmeye başladığı elektrikli araçlarla ilgili Japon Mitsubishi'nin de planı ortaya çıktı. Firma 2020 yılına kadar elektrikli bir SUV geliştirmeyi planlıyor. 2 gün önce (21:30) 5 Caner Köksel "Rust in Peace" Haberin devamı »
Suriye’deki operasyonda IŞİD’i Roketsan’ın ürettiği ÇNRA’lar vurdu Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı operasyonda IŞİD’in elindeki mevziler, Roketsan tarafından üretilen mühimmatlar ile vuruluyor. İşte konuya ilişkin detaylar: 2 gün önce (16:58) 72 Ahmet Gözütok Haberin devamı »