TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 29984 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech
UC Berkeley'den ortak çalışan robotlar
UC Berkeley'den ortak çalışan robotlar Aynı zamanda her karada hem de havada hareket edebilen bir robot geliştirmek düşünüldüğünden çok daha zor bir süreç gerektiriyor. İki farklı konuyu bir araca bindirmek hem verimliliği düşüyor hem de iki taraftan da kesintiye neden oluyor. Dün (21:52) 1 Can Tunçer Haberin devamı »
Kendi enerjisini üretebilen mikro ev : Ecocapsule
Kendi enerjisini üretebilen mikro ev : Ecocapsule Günümüzde ev denildiğinde aklımıza genellikle betonlardan oluşmuş büyük yapılar geliyor. Dün (14:29) 20 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Dünyanın en güvenli ufak hava aracı: Nano Tornado
Dünyanın en güvenli ufak hava aracı: Nano Tornado Son dönemde popülerliği artan dört pervaneli ufak hava araçları, çoğu modelde pervanelerin açıkta olması nedeniyle bazı güvenlik sorunları ortaya çıkartabiliyor. Dün (11:12) 14 Can Tunçer Haberin devamı »
UC Berkley'in yeni algoritması robotlara insan benzeri öğrenme yetisi getiriyor
UC Berkley'in yeni algoritması robotlara insan benzeri öğrenme yetisi getiriyor Robotlar bildiğiniz üzere daha önceden programlanan görevleri yapma konusunda inanılmaz hızlı ve etkili çalışma gösteriyor. Ancak iş programlanmayan yani beklenmedik durumlara geldiği zaman ise iş tam tesine dönerek birçok problem ortaya çıkabiliyor. 2 gün önce (13:58) 15 Can Tunçer Haberin devamı »
Arttırılmış gerçeklik savaş eğitimlerini de şekillendiriyor
Arttırılmış gerçeklik savaş eğitimlerini de şekillendiriyor Sanal ile gerçek dünyayı harmanlayan arttırılmış gerçeklik sistemleri / başlıkları, askerlerin eğitimi için de aktif olarak kullanılmaya başlandı. 2 gün önce (11:47) 1 Can Tunçer Haberin devamı »
Elektrikli sörf tahtası durgun denizlerde sörf yapma imkanı sunuyor
Elektrikli sörf tahtası durgun denizlerde sörf yapma imkanı sunuyor Sörf sporu özellikle dalgalı denizlerde yapılabildiği için çok ulaşılabilir bi spor türü değil. Ancak özellikle okyanus kenarı gibi bölgelerde yapılan bu spor da teknolojiden nasibini almış durumda. Pazar, 17:35 10 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Aynı Ağırlıkta 2-3 Kat Fazla Enerji Depolayan Pil
Aynı Ağırlıkta 2-3 Kat Fazla Enerji Depolayan Pil Elektrikli araçların en büyük sorunu bilindiği üzere menzil. Pazar, 13:25 17 gun Haberin devamı »
Ricoh, elektrik üretebilen kauçuk malzeme geliştirdi
Ricoh, elektrik üretebilen kauçuk malzeme geliştirdi Çevremizde yer alan birçok cihazın internete bağlanarak birbirleriyle iletişime geçebilmeleri durumuna verilen “Nesnelerin İnterneti” kavramı, bu cihazların uzun vadeli enerji ihtiyacı sorunlarını da akılla getiriyor. Cumartesi, 15:33 12 Can Tunçer Haberin devamı »
2si1 "konuk sunuculu" Teknoloji ve Oyun Programı
2si1 "konuk sunuculu" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1'in bu bölümünde Witcher 3 üzerine dönen tartışmalardan, AMD'nin iflas edeceği iddialarına, ülkemizde fiyatlarına zam yapılan iPhone'lardan, mutlu sona yaklaşan Doom 4'e kadar birbirinden farklı konuları konuk sunucu Erdi Özüağ ve daimi sunucu Talha Aynacı birlikte değerlendiriyor. Cumartesi, 07:03 76 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı » 14173
Gölün üzerinden geçen "Uçan kaykay" en uzun mesafe gitme rekorunu kırdı
Gölün üzerinden geçen "Uçan kaykay" en uzun mesafe gitme rekorunu kırdı Geleceğe dönüş serisinde bir çoğumuz "hoverboard"ları (Uçan kaykay) şaşkınlıkla ve ilgiyle izlemişizdir. Cumartesi, 02:57 14 Oğuz Avcı Haberin devamı »