İLANDIR

Bu 3 gezegen tıpkı Dünya'ya benziyor: İşte yeni 'Dünya'ların tüm detayları Avrupa Güney Gözlemevi (ESO) araştırmacılarının keşfettiği yeni TRAPPIST-1 cüce yıldızının etrafındaki gezegenler yaşama elverişli olabilir. İşte bu üç ilginç gezegenin detayları: 10 saat önce 23 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Robotların işsizliği tetikleyeceğine dair endişeler artıyor Son dönemde robot teknolojilerinin daha fazla akıllanması ve kendi kendine öğrenme yöntemleri geliştirmesi, üretim sektöründe işsizlik endişelerini de beraberinde getiriyor. Dün (18:30) 18 Ekrem71 Haberin devamı »
Craig Wright, Bitcoin'in yaratıcısı olduğunu açıkladı Bitcoin'in yıllardır gizemini koruyan mucidi sonunda gerçek kimliğini açıkladı. Avustralyalı girişimci Craig Wright, popüler sanal para biriminin yaratıcısı olduğunu açıkladı. Dün (17:05) 9 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Yeni BMW i8 gelecek yılın sonlarında asfalta inecek İlk kez 2014 yılında sahneye çıkan BMW i8 için yenilenme vakti geldi. Makyajdan geçirilerek hibrid motorunda bir dizi iyileştirmeler yapılan i8, önümüzdeki yılın sonlarında yollarda olacak. Dün (15:30) 15 Onur Seven Haberin devamı »
Sony görüntü kaydı yapabilen kontakt lens patenti aldı Teknoloji devi Sony, geride bıraktığımız Nisan ayında, gördüklerini kaydedebilen kameralı kontakt lens patenti aldı. Şirket yeni teknolojisi ile akıllı kontakt lens kavramını ileri boyuta taşıyor... Dün (13:30) 13 Onur Seven Haberin devamı »
Göktürk-2’nin yanına Türk yapımı bir uydu daha geliyor Tübitak Uzay ve TAİ işbirliği ile geliştirilen Göktürk 2 isimli yüksek çözünürlüklü görüntü alabilen Türk yapımı uydunun yanına bir yeni uydu daha geliyor. İşte konuya ilişkin detaylar: Dün (12:14) 27 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Sadece ön lastiğinizi değiştirerek bisikletinizi elektrikli yapmak ister misiniz? Elektrikli bisikletler oldukça ilgi çekici, ancak bisiklet sevdalıları yeni bir bisiklet alıp eskisini rafa kaldırma fikrinden pek hoşlanmıyor.GeoOrbital ise bu durumu ön tekerleği değiştirerek çözmüş Dün (09:00) 29 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı şimdiden 200 milyon dolara ulaştı Tüm dünyada merakla beklenen Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı, henüz ABD ve Çin gibi önemli pazarlarda vizyona girmemiş olmasına rağmen ilk hafta sonunda 200 milyon dolar hasılat elde etti. Dün (00:18) 46 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
İşte dünyanın en güçlü roketi: Falcon Heavy 2018'de Mars'a gidecek olan SpaceX bu görevde kullanacağı roketi Falcon Heavy'nin detaylarını paylaştı. İşte dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy hakkında bilmeniz gerekenler: Dün (00:06) 22 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Elon Musk, Tesla Model 3'te Ludicrous Mod olacağını doğruladı Tesla'nın ön siparişlerini toplamaya devam ettiği ve 2017 yılı sonunda piyasada olması beklenen kitlesel pazara yönelik Model 3'te, 0'dan 100km hıza ulaşmayı hızlandıracak bir mod sunulacak. 2 gün önce (20:15) 9 Onur Seven Haberin devamı »
Bilim ve Teknoloji Videoları