İLANDIR

Karşınızda Dünya'nın en hızlı elektrikli aracı: Venturi VBB-3 2009 ve 2010 yıllarında dünya elektrikli araç hız rekorlarını kıran Venturi takımı yeni aracı VBB-3 ile Bonneville Tuz Düzlüklerinde yeni hız rekorunu kırdı. Detaylar haberimizde... 1 saat önce 4 Caner Köksel Haberin devamı »
SpaceX'in önümüzdeki 10 yıla damga vuracak Mars planları ortaya çıkıyor Uluslararası Uzay Kongresi bu sene 25-29 Eylül günleri arasında Meksika'da düzenleniyor. SpaceX'in de önümüzdeki 10 yıla damga vuracak Mars planlarını açıklayacağı kongre epey heyecanlı geçecek. 13 saat önce 10 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Stephen King'in Kara Kule serisi dizi oluyor Stephen King'in popüler kitap serisinden uyarlanan Kara Kule filmi için bekleyiş sürerken, bir de dizi haberi geldi. Film serisine eşlik edecek bir Kara Kule dizisi çekiliyor. Dün (15:30) 6 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Yeni nesil Mercedes-Benz A-Class kamuflajlı olarak görüntülendi Mercedes-Benz'in sevilen kompakt aracı A-Class önümüzdeki senelerde 4. nesiliyle yollara devam etmeye hazırlanıyor. Modelin yeni nesilinin test aracı kamuflajlı olarak kameralara yakalandı. Dün (12:44) 10 Caner Köksel Haberin devamı »
2si1 "Kayıp kaçak bedelli" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1'i izleseniz de izlemeseniz de kotanızdan 2GB düşülecek! Kayıp kaçak bedeli bundan sonra internet faturanıza eklenecek demedi demeyin. Kırılmaca gücenmece olmasın. 2 gün önce (22:49) 116 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 16548
Aselsan’dan milli demir yolu teknolojileri hamlesi Aselsan, savunma sanayiinde kazandığı tecrübeleri demir yolları teknolojilerine taşıyor. Geliştirilen yeni çözümler InnoTrans Berlin 2016 fuarında boy gösteriyor. 2 gün önce (17:00) 38 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Dünyanın en küçük jeti: FLS Microjet 1970'li yılların başında Bede Aircraft tarafından geliştirilen Bede BD-5, 45 yıldan fazla geçmesine rağmen hala "dünyanın en küçük jeti" ünvanını elinde tutuyor. 2 gün önce (14:10) 15 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Çalışmalar tamamlandı: Türkiye Uzay Ajansı kuruluyor Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bir süredir hazırlık aşamasında olan Türkiye Uzay Ajansı Kanun Taslağı’nda sona gelindiğini ve meclise iletileceğini belirtti. 2 gün önce (11:00) 106 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Araçların yazılım güvenliğini ARM Cortex-R52 sağlayacak Nesnelerin İnternet konusunda çıtayı sürekli yükseltmeye çalışan tasarım devi ARM, otomotiv teknolojisine yönelik güvenlik çözümleri sunacak yeni işlemci tasarımını duyurdu. Perşembe, 17:15 2 Ekrem71 Haberin devamı »
Netflix, Türkçe içeriklerle, Türkçe olarak hizmet vermeye başladı Bir süre VPN gerekmeksizin Türkiye’den de izlenebilir hale gelen Netflix sonunda tamamen Türkçe olarak hizmet sunmaya başladı. Netflix’in Türkiye açılımı hakkında her şey yazımızda: Perşembe, 15:00 130 Ahmet Gözütok Haberin devamı »