TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 28941 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech Kariyer.net
MTU araştırmacılarının hazırladığı protez bacak, taşıdığı kamera sistemiyle zemine özel ayarlama yapabiliyor
MTU araştırmacılarının hazırladığı protez bacak, taşıdığı kamera sistemiyle zemine özel ayarlama yapabiliyor Herhangi bir nedenden dolayı uzuvlarını kaybetmiş kişileri hayata bağlayan protezler, gün geçtikçe çok daha akıllı, gerçeğine yakın ve kolay elde edilebilir hale geliyorlar. 1 saat önce 1 Can Tunçer Haberin devamı »
Sony Smart Eye Glass akıllı gözlüğü denedik ön inceleme
Sony Smart Eye Glass akıllı gözlüğü denedik ön inceleme Sony'nin akıllı gözlük alanındaki ilk denemesi Smart Eye Glass'ı deneme fırsatı bulduk. Şu anda geliştirici versiyonu dağıtılan ve son kullanıcı ile ne zaman buluşacağı belli olmayan gözlük, farklı tasarımıyla ilgi çekiyor. 13 saat önce 7 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 3151
MWC 2015 : Ford nabzınıza göre pedal zorluğunu ayarlayan bir akıllı bisiklet geliştirdi
MWC 2015 : Ford nabzınıza göre pedal zorluğunu ayarlayan bir akıllı bisiklet geliştirdi Ünlü otomotiv şirketi Ford, akıllı sistemler tarafında da önemli çalışmalar yapıyor. Firma MoDe adını verdiği prototip akıllı elektrikli bisiklet konseptini MWC 2015 fuarında görücüye çıkardı.MoDe bisiklet iki farklı versiyona sahip. Dün (23:56) 4 Ekrem71 Haberin devamı »
Google yeni "sıra dışı" genel merkezi planlarını paylaştı
Google yeni "sıra dışı" genel merkezi planlarını paylaştı Son dönemlerde Apple'ın yeni genel merkezinin yapımı devam ederken benzer bir yatırım da Google'dan geldi.Teknoloji devi çoğu zaman genel merkezinden ve çalışma şartlarının iyi olmasından bahsediliyordu. Dün (23:32) 4 Oğuz Avcı Haberin devamı »
MWC 2015: Google'ın insansız hava araçları önümüzdeki aylarda test için havalanıyor
MWC 2015: Google'ın insansız hava araçları önümüzdeki aylarda test için havalanıyor İnternet devi Google, hatırlayacağınız üzere 2014'ün Nisan ayında insansız hava aracı üreticisi Titan Aerospace isimli şirketi satın aldığını duyurmuştu. Dün (15:19) 1 Can Tunçer Haberin devamı »
2014 yılında 4K kayıt yapabilen 150 milyon cihaz satıldı
2014 yılında 4K kayıt yapabilen 150 milyon cihaz satıldı 4K çözünürlük giderek yaygınlaşmaya devam ediyor, geçtiğimiz günlerde de bu konuyla ilgili ülkemizdeTRT bir atılım gerçekleştirerek Türkiye'de ilk 4K yayının testlerine başlamıştı. 2 gün önce (15:12) 6 Oğuz Avcı Haberin devamı »
Renk körlüğüne çözüm bulunduğu iddia ediliyor
Renk körlüğüne çözüm bulunduğu iddia ediliyor Görme merkezinde bir pigment molekülünün eksikliği nedeniyle ortaya çıkan kırmızı, yeşil ve mavi renklerden bir ya da birden fazlasını ayırt edememe durumu yani renk körlüğü şimdilik tedavisi olmayan bir bozukluk. 2 gün önce (11:35) 9 Ekrem71 Haberin devamı »
Hyperloop testleri 2019'da başlayacak
Hyperloop testleri 2019'da başlayacak Günümüzün Tony Stark'ı olarak anılan Elon Musk'ın çılgın projesi hyperloop için geliştirmelerin ciddi bir aşamaya geldiğini söyleyebiliriz. Öncelikle Hyperloopu merak edenler için bu teknoloji alüminyum kapsül içerisinde saatte 1200Km'ye varan hızlarda yolcu taşıyabilen bir sistemi tanımlıyor. 28.02.2015 03:35:23 16 Oğuz Avcı Haberin devamı »
2si1 "Cansız" Teknoloji ve Oyun Programı
2si1 "Cansız" Teknoloji ve Oyun Programı 2si1'i bu hafta da Canlı sunamıyoruz ama sizler için son bir haftada olup biten bütün teknolojik ve oyun odaklı gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz. İyi seyirler. 28.02.2015 00:42:34 48 Mesut Çevik "Speed-Step" Haberin devamı » 13500
RIKEN ile Sumitomo Riko şirketleri, yeni bir ayı görünümlü deneysel bakım robotu geliştirdi
RIKEN ile Sumitomo Riko şirketleri, yeni bir ayı görünümlü deneysel bakım robotu geliştirdi Dünyanın yaşlı nüfus yüzdesi en yüksek ülkelerinden Japonya, gelecek de oluşabilecek kişisel bakım sorunlarına karşın önlemler almaya ve farklı teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. 27.02.2015 13:04:20 2 Can Tunçer Haberin devamı »