TTNET
TTNET Destek, şu ana kadar 31964 TTNET kullanıcısına hizmet verdi.
Casper
Bağımsız Barcelona Üniversitesi yapay bir manyetik solucandeliği geliştirdi
Bağımsız Barcelona Üniversitesi yapay bir manyetik solucandeliği geliştirdi Scientific Reports dergisinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan makale, Bağımsız Barcelona Üniversitesi (UAB)'nde görevli fizikçilerin yapay bir manyetik solucandeliği geliştirmeyi başardıklarını gösterdi. Pazar, 06:20 28 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Büyük Hadron Çarpıştırıcısında iki yıl aradan sonra proton çarpışmaları tekrar başladı
Büyük Hadron Çarpıştırıcısında iki yıl aradan sonra proton çarpışmaları tekrar başladı Sizlere deaktardığımızüzere Fransa - İsviçre sınırında yerin 100 metre altındaki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'de bulunan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı 2 yıllık bir bakım ve geliştirme sürecinin ardından geçtiğimiz ay tekrar faaliyete geçmişti. 7.5.2015 01:29:07 53 Caner Köksel "Rust in Peace" Haberin devamı »
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı iki yıl aradan sonra tekrar devrede
Büyük Hadron Çarpıştırıcısı iki yıl aradan sonra tekrar devrede Fransa - İsviçre sınırında yerin 100 metre altındaki Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi CERN'de inşaa edilen ve evrenin sırlarını çözmeye yönelik çok önemli deneylerin yapıldığı Büyük Hardon Çarpıştırıcısı hatırlanacağı üzere 2013 yılında bakım ve geliştirme amacıyla onarım sürecine girmişti.CERN'den ... 6.4.2015 01:11:01 68 Caner Köksel "Rust in Peace" Haberin devamı »
AMD: Geliştiriciler Nvidia PhysX teknolojisini para için kullanıyor
AMD: Geliştiriciler Nvidia PhysX teknolojisini para için kullanıyor AMD bugün yaptığı bir açıklama ile "Open Physics" yaklaşımını güncellediğini veBullet Physics'i standart rijit gövde fizik sistemi olarak yaklaşıma eklediğini duyurdu. 8.3.2010 22:58:01 80 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı »
AMD "Open Physics" yaklaşımını güncelledi
AMD "Open Physics" yaklaşımını güncelledi Nvidia'nın PhysX ve Intel'in Havok teknolojilerine karşı Eylül ayında tanıtılan Open Physics isimli "Açık Fizik Yaklaşımı"nı destekleyen ve yaygınlaşmasına katkı sağlayan AMD, geliştirilmeye açık yaklaşımı Pixelux Entertainment ve Bullet Physics ile güncelliyor. 8.3.2010 17:38:59 74 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı »
Nvidia: Geliştiricilerin hangi fizik motorunu kullandığıyla ilgilenmiyoruz
Nvidia: Geliştiricilerin hangi fizik motorunu kullandığıyla ilgilenmiyoruz PhsyX teknolojisini endüstri standardı yapma yolunda büyük efor sarfeden Nvidia'dan Tony Tamasi ilginç açıklamalarda bulundu. 19.10.2009 17:17:37 35 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı »
Havok ve Ubisoft uzun dönem lisans anlaşması imzaladı
Havok ve Ubisoft uzun dönem lisans anlaşması imzaladı Fizik uygulamalarında sektörün en büyük yazılım firmalarından birisi olan ve hazırladığı geliştirme kitleri oyun firmalarından Hollywood stüdyolarına kadar geniş bir yelpazede kullanılan Havok yaptığı resmi açıklamayla Ubisoft ile uzun dönemli yeni bir lisans anlaşma imzalandığını duyurdu. 7.10.2009 09:27:11 27 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı »
AMD-ATi, GPU hızlandırmalı Havok teknolojisini tanıtıyor
AMD-ATi, GPU hızlandırmalı Havok teknolojisini tanıtıyor AEGIA'yı satın alarak PhysX teknolojisini grafik işlem birimlerine adapte eden Nvidia, sahip olduğu teknolojilerle ekstra grafik deneyimir sunduğunu ifade etmiş, rakibinin ise bu yönde bir artı sunamadığını hazırladığı sunumlarda sık sık gündeme getirmişti. 21.3.2009 13:35:40 79 Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Haberin devamı »