Anlık Bildirim

1.4 Ghz Pentium 4 ve 1.4 Ghz Athlon Karşılaşılaştırılması

3
Aynı hızda iki lider işlemci firmasının bayrak ürünlerinin karşılaştırması. Hwstation çeşitli testlerle hangisinin daha iyi olduğunu açığa çıkarıyor. Tabii işlemcilerin fiyatlarını ve toplam sistem maliyetini düşünerek.

"Genel anlamda, Athlon 1.4 GHz’in Pentium4 1.4 GHz’e göre oldukça fazla performansa sahip olduğunu yaptığımız testlerde gördük. Athlon işlemciler yeterince fazla kas gücüne sahip ve bunu hemen hemen her ortamda gösterebiliyor. Palomino çekirdekli Athlon işlemciler geldiğinde, AMD çok daha yüksek hızlara çıkabilecek ve hız yarışında Pentium4 ile biraz daha savaşabilecek. Fakat Pentium4 işlemciler bu saatten sonra fiyat konusunda, kullanıcıları oldukça fazla cezbedecek gibi görünüyor. Ve Pentium4 işlemcilerin yeni yapıya geçecek olması ve artık daha ucuz olan SDRAM ile de birlikte kullanılabilecek olması, anakartın da maliyetinin düşecek olması, i850 yonga setli sistem kadar performans göstermese de, oldukça uygun fiyattan satın alınabilecek. "


Testleri görmek ve işlemcinizi seçmek için incelemeyi okuyabilirsiniz. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim