İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (52) YORUM YAZ

tarafından 10 Şubat 2017, Cuma 22:02 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

2si1 "Evetli Hayırlı" Teknoloji ve Oyun Programı
2si1 Mesut Çevik 52 16582 00:45:36
YouTube Kanalımıza Abone Olun
2si1'in bu bölümünde Fransa'da patlayan nükleer santral,Yeni Tomb Raider, Nvidia'nın 2016 rekorları, Nintendo Swich, Kotalı internetin kaldırılması ile ilgili yeni açıklama ve fazlası sizleri bekliyor
 
Türkiye'de oyun fiyatlarına zam endişesi: Avrupa Komisyonu incelemeye aldı!
https://www.donanimhaber.com/oyunlar/haberleri/Turkiyede-oyun-fiyatlarina-zam-endisesi-Avrupa-Komisyonu-incelemeye-aldi.htm

Yaklaşık iki yıl önce Focus Home, Bandai Namco, Capcom, Koch Media ve Interactive oyun dağıtım şirketleriyle anlaşma imzalayan Steam, Türkiye’nin de dahil olduğu bazı ülkelerde "bölge kilidi" adı verilen uygulamayı hayata geçirdi. Dolar ve avro kurunu sabit tutarak kullanıcıların oyunları çok daha uygun fiyatlarla satın almasını imkan veren platformun sağladığı destek görünüşe bakılırsa Avrupa Komisyonu’na takıldı.

"Bölge kilidi" özelliğinin fırsat eşitliğini bozduğunu düşünen komisyon detaylı bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. Eğer Avrupa Komisyonu "bölge kilidi"nin kaldırılması yönünde bir karar verirse bu oyunlara oldukça fazla zam geleceği anlamı taşıyor. Öyle ki Türkiye’de 1.8 TL olarak uygulanan sabit kurun 3.7 TL seviyelerine çekileceği düşünülürse ülkemizde Steam oyunları yaklaşık 2 kat zamlanabilir.

Bakanlıktan yeni kimlik kartı başvurularıyla ilgili önemli açıklama
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Bakanliktan-yeni-kimlik-karti-basvurulariyla-ilgili-onemli-aciklama.htm

Buna göre 2 Ocak tarihinden bugüne kadar 2 milyon başvuru alındı ve şu an için sadece 750 bin kimlik kartı basıldı. Mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliği ve değiştirilmesine dair herhangi bir süre sınırlamasının bulunmadığını söyleyen bakanlık, YGS’ye girecek öğrencilerin eski nüfus belgeleriyle ya da yeni kimlikleri gelinceye kadar verilen geçici kimlik belgeleriyle sınava girebileceklerini açıkladı.

Diğer taraftan yaşanan yoğunluğun azaltılabilmesi için mesai saatlerinin hafta içi saat 19:00'a kadar uzatıldığı, hafta sonu ise 09:00-17:00 saatleri arasında başvuruların alınacağı ifade ediliyor.

Fransa’da nükleer santral patlaması!
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Fransada-nukleer-santral-patlamasi.htm

Fransa’nın Flamanville kentinde bulunan nükleer santralde henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Yerel bilgi kaynaklarına patlama nedeni ile yaralılar olabileceği bilgisi aktarılıyor. Patlama nedeni ile itfaiye ekipleri olay yerine sevkedilmiş durumda ancak işin iç yüzü henüz tam manasıyla netlik kazanmış değil.

Yeni Call of Duty Oyunu Seriyi Köklerine Döndürecek
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Yeni_Call_of_Duty_Oyunu_Seriyi_Koklerine_Dondurecek-86122.htm

Activision, finansal raporlarını paylaştığı konferans esnasında 2017 senesinde sunulacak Call of Duty oyununun Sledgehammer Games tarafından geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Sledgehammer Games daha öncesinde Call of Duty: Advanced Warfare'i geliştirmiş ve Call of Duty: Modern Warfare 3'te de ortak geliştirici olarak yer almıştı.

Activison ayrıca yeni Call of Duty oyununun seriyi köklerine döndüreceğini ve oyunda geleneksel savaş sisteminin bulunacağını belirtti.

Son olarak Call of Duty: Infinite Warfare hakkında da bir takım açıklamalarda bulunuldu. Şirket Infinite Warfare'in "yüksek kaliteli ve yenilikçi bir oyun" olduğunu ancak beklentilerin altında bir performans gösterdiğini belirtti.

Denuvo Anti-Tamper Teknolojisini Tamamen Yeniledi
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Denuvo_AntiTamper_Teknolojisini_Tamamen_Yeniledi-86101.htm#yorumlar

Özellikle Denuvo'nun son sürümünü kullanan Resident Evil 7'nin sadece beş gün gibi kısa bir sürede kırılmasından sonra Denuvo'nun yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığını yaptıkları açıklama ile birlikte öğrenmiştik.

Şimdi ise Denuvo Software Solutions GmbH'nin korsana karşı mücadele sistemi olanAnti-Tamper teknolojisini tamamen yenilediği ortaya çıktı.

Denuvo'nun bu yeni sürümü ise gelecek oyunlarda kullanılacak. Örneğin; Ubisoft'unSouth Park: The Fractured But Whole, Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands ve For Honor oyunları kullanacak. Bunların dışında Sniper: Ghost Warrior 3 ve Sniper Elite 4 gibi oyunlar da yeni sürümü kullanacak.

NASA, Venüs’ün atmosferik koşullarına dayanıklı elektronik parçalar üretti
https://www.donanimhaber.com/uzay/haberleri/NASA-Venusun-atmosferik-kosullarina-dayanikli-elektronik-parcalar-uretti.htm

NASA, ürettiği elektronik parçaların çalışabilmesi adına seramik ve karborundum (silikon ve karbon elementlerinin birleşimiyle oluşan bir bileşik) gibi dayanıklı maddeler kullanmış. Bu parçaların, Dünya’dan 92 kat daha yüksek atmosfer basıncına ve ortalama 460 Celsius atmosfer sıcaklığına sahip olan Venüs'te sağlam kalabilmesi, gerçekten de büyük bir başarı.

ASA, ürettiği parçaların Venüs atmosferinde 521 saat geçirmesiyle yeni bir rekora imza atmış oldu. Bu konudaki daha önceki rekor, 1982 senesinde Venüs yüzeyine iniş yaparak incelemelerde bulunan Venera 13 isimli uzay aracına aitti. Sovyet Birliği tarafından üretilen uzay aracı, Venüs atmosferinde 127 dakika çalışabilmişti.

Çin'in hava kirliliğiyle mücadelede yeni silahı dikey ormanlar
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Cinin-hava-kirliligiyle-mucadelede-yeni-silahi-dikey-ormanlar.htm

Nanjing Kuleleri adıyla Çin’in Nanjing şehrinden yapılacak. 200 Metrelik ve 100 metrelik iki kuleden oluşan bu yapılar bölgede bulunan 23 türden 2500 çalıya ve 110 ağaca ev sahipliği yapacak. Bu bitki örtüsü sayesinde kuleler, günlük 60kg oksijen üretebilmek için yeterli miktarda karbondioksiti emecek.

Uzun olan kule içinde ofis, müze, doğaya uygun mimarlığın anlatılacağı bir okul ve çatı katında özel bir kulüp bulunacak. Kısa kulede ise 247 odalı Hyatt oteli, yüzme havuzları, mağazalar, restoranlar ve konferans salonları bulunacak.

Daha önce İtalya’nın Milano şehrinde ve İsviçre’nin Lozan şehrinde inşa edilen dikey ormanların 3.sü olacak Nanjing Kuleleri, Çin’de dikey ormanların başlangıç noktasını oluşturacak ve Chongqing, Shijiazhuang, Liuzhou, Guizhou şehirlerinde de benzer yapılar inşa edilecek.

Nvidia, 2016 yılını rekorlar kırarak kapattı
https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Nvidia-2016-yilini-rekorlar-kirarak-kapatti.htm

Yapılan açıklamaya göre geçen yılın son çeyreğinde 2.17 milyar dolarlık gelir elde edildi. Yıl bazında yüzde 55 civarında artış yaşandı. Faaliyet karı 733 milyon dolar ile yüzde 190 artarken, net kar ise yüzde 188 artış ile 655 milyon dolar oldu. Gelirlerde aslan payı yine oyun bölümünün oldu.

Oyun bölümü son çeyrekte 1.34 milyar dolar gelir elde ederken yüzde 66 artış yaşadı. Özellikle Pascal tabanlı GTX 1000 serisi yüksek fiyat etiketinin de etkisiyle iyi bir gelir bırakmış durumda.

Veri merkezleri yüzde 200 artış ile 296 milyon dolar gelir getirdi. Pascal tabanlı Tesla P ve Quadro serisi ekran kartları kurumsal tarafta başarılı işlere imza atıyor. Otomobil bölümü ise artan rekabetin de etkisiyle eski rekor büyümelerinden uzaklaştı ve yüzde 20 artışla 128 milyon dolar gelir elde etti.

2016 yıl geneli itibariyle firmanın elde ettiği toplam gelir 6.91 milyar dolar oldu ve artış yüzde 38 olarak gerçekleşti. Net gelir ise 1.6 milyar civarında kaydedildi.

Nintendo Switch Çıkışında İnternet Tarayıcısı Desteklemeyecek
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Nintendo_Switch_Cikisinda_internet_Tarayicisi_Desteklemeyecek-86116.htm

Nintendo'nun yeni gelecek ev konsolu Nintendo Switch çıkış yaptığında internet tarayıcısına sahip olmayacak. Nintendo başkanı Tatsumi Kimishima gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında doğruladı.

"Tüm çabalarımız Nintendo Switch'i inanılmaz bir video oyun platformu haline getirme yönünde olduğundan dolayı, konsol internet tarayıcısı desteklemeyecek, en azından çıkışında."

Geçtiğimiz ay Switch'in çıkışında Netflix, Amazon, Hulu ve HBO Go gibi video-streamingservislerinin de desteklenmeyeceği haberi ortaya çıkmıştı. Sebep ise aynı.

"Tüm çabalarımız, Nintendo Switch sistemini inanılmaz bir özel video oyun platformu haline getirme yönünde oldu, bu nedenle Nintendo Switch piyasaya sunulduğunda herhangi bir video-streaming servisini desteklemeyecek. Ancak, gelecekte yapılacak bir güncelleme ile video-streaming servisleri için destek düşünülüyor."

FIFA 18, Nintendo Switch'e Gelecek
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-FIFA_18_Nintendo_Switche_Gelecek-86094.htm

Peter Moore, Nintendo Switch'e gelecek FIFA oyununun FIFA 18 olacağını doğruladı. Peter Moore "FIFA 18 olacak ve doğal olarak bu yılın sonlarında FIFA 18 çıkış yaptığında sunulacak." dedi.

Bunun dışında Peter Moore, Nintendo Switch sürümünün günümüz nesil konsollar veya PC kalitesinde olup olmayacağı hakkında net bir şey söylemedi ancak EA Vancouver'ın Nintendo Switch'e "özel bir sürüm" hazırlamakta olduğunu belirtti.

Syberia 3 Çıkış Tarihi Duyuruldu + Yeni Video
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Syberia_3_Cikis_Tarihi_Duyuruldu-86114.htm

Daha öncesinde bir kez erteleme alan macera türündeki Syberia 3'ün yeni çıkış tarihi bugün açıklandı. Microïds tarafından yapılan açıklamaya göre de Syberia 3, 20 Nisan tarihinde Avrupa, 25 Nisan tarihinde ise Kuzey Amerika'da PlayStation 4, Xbox One ve PC/Mac için çıkış yapacak.

Syberia 3, Nintendo Switch platformu için de duyurulmuştu ancak Switch sürümünün çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Yeni Tomb Raider Filmindeki Lara Croft'a İlk Bakış
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Yeni_Tomb_Raider_Filmindeki_Lara_Crofta_ilk_Bakis-86092.htm
Oyunu gibi filmiyle de yenilenmiş bir şekilde sunulacak Tomb Raider filminin çekimleri başladı ve Alicia Vikander'in canlandıracağı Lara Croft için setten birkaç fotoğraf paylaşıldı.

Filmin yönetmenliğini yapacak Roar Uthaug (The Wave) geçtiğimiz yıl şöyle bir açıklamada bulunmuştu. "Lara Croft'u gerçek bir insan gibi hissettirmek, bu kesinlikle büyük ekrana getirmek istediğimiz bir şey."

Ocak ayının sonlarında çekimleri başlayan Tomb Raider filmi 16 Mart 2018 (Amerika Birleşik Devletleri) tarihinde vizyona girecek.

Google'ın sahte haberlerle mücadelede yeni aracı: CrossCheck
https://www.donanimhaber.com/web-siteleri/haberleri/Googlein-sahte-haberlerle-mucadelede-yeni-araci-CrossCheck.htm

Google da bloğunda yaptığı açıklamayla Fransız seçmenlerin önümüzdeki aylarda sosyal medya haber akışlarında, web aramalarında ve diğer çevrimiçi aramalarda kime güvenebileceklerini anlamaları adına CrossCheck isimli bir platform oluşturduğunu duyurdu. Bu platform ile şu an sayıları 18’i bulan çeşitli medya kaynakları ile CrossCheck platformundaki haberleri rapor usulüyle doğrulamaya veya yanlışlığını ispat etmeye çalışacak.

Şimdilik platformda çalışacak medya organları şu şekilde: AFP (Agence France-Presse), BuzzFeed News, France Médias Monde (Fransa Observateurs de France 24), Fransa Télévisions, Global Sesler, Libération, La Provence, Les Echos, La Voix du Nord, Le Monde (Les Décodeurs ), Nice-Matin, Ouest-Fransa, Rue89 Bordo, Rue89Lyon, Rue89 Strazburg, Storyful ve StreetPress.

Facebook’un da platforma destek sunacağını açıklamasının ardından haber ayıklama konusunda oldukça başarılı olacağını düşünen Google, diğer bütün medya organlarını da kendisiyle beraber çalışarak doğru bilgiyi halka ulaştırmaya davet ediyor.
 
Ulaştırma Bakanı, Adil Kullanım Kotası'nın mayıs ayında kaldırılmaya başlanacağını yineledi
https://www.donanimhaber.com/diger/haberleri/Ulastirma-Bakani-Adil-Kullanim-Kotasinin-mayis-ayinda-kaldirilmaya-baslanacagini-yineledi.htm

1 Mayıs 2017 itibariyle Adil Kullanım Kotası kalkana kadar uygulanacak asgari AKK (asgari kota karşılığı olan veri miktarı belirtilmemiş) sonrası minimum indirme hızları sabit internet kullanıcıları için tablodaki gibi belirlendi.


Mafia III & Grand Theft Auto V Dağıtım Sayıları Açıklandı
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Mafia_III_Dagitim_Sayisi_Aciklandi-86102.htm
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Grand_Theft_Auto_V_75_Milyon_Adet_Dagitildi-86103.htm
Bugün Take-Two Interactive Software, 31 Aralık 2016 tarihiyle birlikte sonlanan finansal çeyrek raporlarını paylaştı ve böylece firmanın birkaç oyununa ait dağıtım sayılarını da öğrenmiş olduk.

2K Games'i bünyesinde barındıran Take-Two'nun raporlarına göre de Mafia III yaklaşık olarak 5 milyon adet dağıtıldı. Oyun ilk haftasında 4.5 milyon adet dağıtılmış ve 2K'nın en hızlı satan oyunu olarak bir rekor kırmıştı.

Zelnick'in açıklamasına göre Grand Theft Auto V "beklenenden daha iyi" bir performans sergileyerek dünya genelinde tüm platformlarda toplam 75 milyon adet dağıtıldı.

Civilization VI, 1.5 milyondan fazla dağıtıldı.
NBA 2K17 ise 7 milyon adet dağıtılarak

iCloud, Safari'nin tarayıcı geçmişi verilerini aylar boyunca gizlice kaydetti
https://www.donanimhaber.com/guvenlik/haberleri/iCloud-Safarinin-tarayici-gecmisi-verilerini-aylar-boyunca-gizlice-kaydetti.htm

Elcomsoft; Apple’ın, iCloud üzerinden gerçekleştirilen tarayıcı senkronizasyonlarında kullanılması adına 3-4 aylık verileri sakladığını, ancak geçmişin silinmesi durumunda bu verilerin de silinmesi gerektiğini söyledi. Forbes ile röportaj yapan Elcomsoft yetkilileri, hatadan yola çıkarak geliştirdikleri “Phone Breaker” isimli yazılım ile Forbes’in, 2015 senesinin Kasım ayındaki tarayıcı geçmişi verilerine ulaştı.

Forbes ile yaptıkları röportajın ardından Elcomsoft yetkilileri, Apple’ın yeni bir güncelleme yayınladığını ve hatayı düzelttiğini açıkladılar. Yeni güncelleme, iki haftadan daha eski olan tarama geçmişi verilerinin otomatik olarak silinmesini sağlıyor.

Bundan yalnızca birkaç ay önce, Apple’ın adı bir başka “geçmiş kaydetme” olayına daha karışmıştı. Rusya merkezli bir yazılım şirketi tarafından ortaya çıkarılan olayda iCloud’un, iPhone’da yapılan tüm telefon görüşmelerini ve WhatsApp, Telegram gibi üçüncü parti yazılım konuşmalarını kaydettiği ortaya çıktı.

Çevrim dışı video izleme imkanı sağlayan YouTube Go yayınlandı
https://www.donanimhaber.com/mobil-uygulamalar/haberleri/Cevrim-disi-video-izleme-imkani-saglayan-YouTube-Go-yayinlandi.htm

İlk kez geçtiğimiz yıl eylül ayında Google CEO’su Sundar Pichai tarafından görücüye çıkarılanYouTube Go, uzun süredir beklenen bazı yenilikçi özellikleri beraberinde getiriyor. YouTube videolarının akıllı cihazlara indirilmesini ve çevrim dışı izlenmesini mümkün hale getiren uygulama, bu sayede internet paketinin daha az kullanılmasına katkı sağlıyor.11

Stanford Üniversitesi’nden ilginç çalışma: Herkes trol olabilir!
https://www.donanimhaber.com/diger/haberleri/Stanford-Universitesinden-ilginc-calisma-Herkes-trol-olabilir.htm

Kolay testi tamamlayan ve tarafsız yorumları okuyanların sadece %35’i kendi yazdığı yorumda trollük yaparken; zor testi tamamlayan ve tarafsız yorumları okuyanlarda bu oran %50’ye yükseliyor. Zor testi okuyan ve trol yorumlara maruz kalanlarda ise %68’i yorumunda trollük yaptı.

Google, resimleri yapay zeka ile belirginleştirecek
https://www.donanimhaber.com/diger/haberleri/Google-resimleri-yapay-zeka-ile-belirginlestirecek.htm

Yapay zeka konusunda çalışan Google Brain ekibi, farklı yöntemler kullanarak detayları tamamlayan ve resmi belirgin hale getiren yeni bir model geliştirdiğini duyurdu. Pixel Recursive Super Resolution modeli gelecek için ümit vadediyor.
Google Brain, resmi belirginleştirmek için iki yöntem kullanıyor. ResNet tabanlı ilk yöntem düşük çözünürlüklü resmi yüksek çözünürlüklü benzer resimlerle karşılaştırarak görselin nasıl görünmesi gerektiğini anlamaya çalışıyor. Ortaya çıkan analiz detayları bir sonraki adıma yol gösteriyor.

PixelCNN Ağı adındaki ikinci yöntem ise analizleri değerlendirerek çözünürlüğü artan görüntünün boş kalan kısımlarına hangi piksellerin gelebileceğini tahmin ediyor. Eksik kalan detaylar böylece tamamlanıyor ve çözünürlük yükseltiliyor.
 
Project CARS 2, 2017 için Doğrulandı, Yeni Bilgiler ve Tanıtım Videosu
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Project_CARS_2_2017_icin_Dogrulandi_Yeni_Bilgiler_ve_Tanitim_Videosu-86109.htm
İlk olarak oyunun 2017'nin sonları gibi PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacağı doğrulandı. Slightly Mad Studios CEO'su Ian Bell daha öncesinde oyunu eylül ayında çıkarmayı hedeflediklerini belirtmişti.

Bunun dışında oyunda en ikonik markalardan 170'den fazla lisanslı araç olacağı belirtildi. Slightly Mad Studios'un açıklamasına göre de Project CARS 2 en fazla piste sahip konsol yarış oyunu olacak. Ayrıca oyun tam bir VR desteği ve PC'de 12K çözünürlük desteği sunacak.


Dark Souls III - ‘The Ringed City’ DLC Oynanış Videosu
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Dark_Souls_III__The_Ringed_City_DLC_Oynanis_Videosu-86111.htm

Bugün, Bandai Namco ile From Software, Dark Souls III için yayınlanacak ikinci ve son indirilebilir içerik The Ringed City'den dört dakikaya yakın bir oynanış videosu paylaştı.

The Ringed City'de, dünyanın sonuna seyahat edecek ve Halkalı Şehir'i arayacaksın. Bu yolculukta, yeni zırh, sihir ve öğeler ile yeni ülkelere, patronlara ve düşmanlara meydan okuyacaksın.

Dark Souls III, daha önce çıkmış olan Ashes of Ariandel ve yeni sunulacak The Ringed City DLC'sini barındıracak Dark Souls III: The Fire Fades Editionise 21 Nisan 2017 tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.
URL
Embed
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 16582 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
musamusamusa1 18.2.2017 01:05:43
Türkiyede zaten anlamıyorum oyunlar neden bu firmanın tekelinde ve fiyatları ve stokları neden kafalarına göre belirliyorlar. Millet bunlara mahkum nedense.
0
chatlck 17.2.2017 16:51:44
malum partiyi desteklemiyor diye hemen kafir yaptın adamı. ayrıca imam gücü nedir? üst düzey komutanlar sayesinde kazanıldı savaş [:'(]
0
fantomasds 17.2.2017 14:53:21
Nükleer santral su olan bir yere yapılır. Nükleer tepkimeyle su, buhar olur. Buhar jeneratör kanatlarını çevirir ve elektrik üretilir. Ayrıca nükleer reaktörün soğutulması için de su gereklidir. Nükleer santral çöle kurulamaz.
0
By_higH 14.2.2017 12:12:49
Medya sahiplerinden örnek verirken, ülkede havuz medyası gibi bi gerçeklik varken bu konuda milyonlarca örnek verebilirken üstelik GÜNCEL olarak, senin verdiğin örnek cidden saçma oldu sevgili mesut!
Neymiş bedelli haberi yaptırıyormuş, rusya senin askerini bombaladı, adamlar logoların yarısı kadar haber yapmadı, bunu haber yaptılar alahtan daha haber yapmadıkları da var emin ol.
+1
ahmetkep 13.2.2017 16:10:36
Battlefield 1, infinite warfare' dan daha iyiydi. Hikaye modunu ben çok beğendim. Mesut sevmemiş ama.. Bence 1. Dünya savaşı temalı oyun olmalı Call Of Duty' de.
0
WoXeD 13.2.2017 13:49:38
hahahah meşaj :D
0
cibicibi 13.2.2017 12:31:36
Mesut Abi meşazını aldım, büyük Türkiye ve güzel yarınlar için ben de evet diyorum, Erdi kardeşim sen de var mısın?
+3
AC_Hawker 13.2.2017 09:16:48
Yahu biri donanımcı diğeri oyuncu. Ben ikisinin ilgi alanlarını kapıştırmadımki? Başka bir şeyden bahsediyorym. Oturup ağlıcam şimdi Sanki Gökhan geçmiş karşıma beni trollüyor
0
hanımneder 12.2.2017 21:36:20
quote:
Orijinalden alıntı: AC_Hawker

Gokhan oyun konusunda daha bilgilidir tabi. Ben aksini iddia etmedimki? Sen yazdığımı okumadın galiba? Sunumu kötü dedim ve öyle. Ayrıca gösterişle bir alakası yok. Neyse hocam ben öyle şeyler demek istemedim. Siz kafanıza göre anlamışsınız. Dolaysıyla yazdıklarımda alıntılayacak bir şey de yoktu.

Gökhan motor kısmı ise Mesut dış kaplama kısaca bunu demek istediniz.
0
JoeyBane 12.2.2017 16:47:08
Son günlerde dinlediğim en keyifli program bu oldu. Eleştirilerimizin dinlendiğini bilmek mutluluk verici. İyi çalışmalar.
0
gultekinlive 12.2.2017 14:14:56
Teknoloji ve oyun programı diyoruz ama oyun tarafı pek tatmin etmiyor. Gökhan'a pas atılması lazım. Oyun editörü olmayanlar daha fazla yorum yapıyorlar. Teknoloji haberlerinin üstünde durulurken oyun tarafı hızlıca geçiliyor. Bu noktalarda Gökhan'ın programı domine etmesi gerekiyor. Çünkü bazı haberlerin üstüne uzunca yorumlar yapılabilir.
+4
Zağnos 12.2.2017 11:28:55
Bu kotayı nasıl kaldıracaklar? Alt yapı yetecek mi? Ben tt kullanıyorum, bildiğim kadarı ile Türkiyenin en yaygın alt yapıya sahip şirketi fakat kaç kere konuşmama rağmen 6 mbitten fazla veremeyeceklerini, alt yapının( konuştuğumda direkt sizin kablo fazlasını desteklemiyor diyorlar) fazlasını veremeyeceğini söylüyorlar
Vdsl,fiber hatta tivibu bile desteklemiyormuş bizim burası, ülkenin çoğunluğunun böyle olduğunu düşünüyorum belki hatalıyımdır. 1-2 yılda mı bu altyapıyı
değiştirecekler.16 paket kullanıyorum, 8 ile fiyat aynı. Kotayı geçince kullanımdaki tek fark bişey indireceksem 5mbit yerine 3 ile iniyor :)
0
AC_Hawker 12.2.2017 04:19:29
Gokhan oyun konusunda daha bilgilidir tabi. Ben aksini iddia etmedimki? Sen yazdığımı okumadın galiba? Sunumu kötü dedim ve öyle. Ayrıca gösterişle bir alakası yok. Neyse hocam ben öyle şeyler demek istemedim. Siz kafanıza göre anlamışsınız. Dolaysıyla yazdıklarımda alıntılayacak bir şey de yoktu.
0
tstctstc 12.2.2017 01:35:38
quote:
Orijinalden alıntı: yunusdgn

Allahım sen bizi koyunlarin azabindan koru yarabbim :) [:\-]

SIZI TEKRAR DENIZE SEVE SEVE DÖKECEGIZ!
BAK ASSAGIDAKI VIDEODA SENDEN BAHSEDILIYOR 0.42 DEN 0.49 A KADAR :)

https://youtu.be/jKsr6L99ZLA

Sana daha uygun düşecek dua öğreteyim hergün 10 defa oku (tavsiye istersen 15 oku) ALLAH ım beni ıslah et şu akılsız kafama akıl nasip et amin atan mustafa orda komutandı doğru ama savaşanlar senin gibi değillerdi mümin müslümandılar ve o denize dökme imam gücüyle ALLAH ın yardımıyla oldu sen döksen en fazla mahallenin kenarındaki dere ye dökersin yalla türküyle kendini avutt
+2
cancan_burak 12.2.2017 01:19:22
Meşaşını aldım mesut kardeşim diyorum sen ne diyorsunuz gökhan karrşim
+1
yunusdgn 12.2.2017 01:13:31
quote:
Orijinalden alıntı: osdorp
Biz galibiyeti kutluyoruz sen ağla

Allahım sen bizi koyunlarin azabindan koru yarabbim :) [:\-]
SIZI TEKRAR DENIZE SEVE SEVE DÖKECEGIZ!
BAK ASSAGIDAKI VIDEODA SENDEN BAHSEDILIYOR 0.42 DEN 0.49 A KADAR :)
https://youtu.be/jKsr6L99ZLA
+3
mavizaman 11.2.2017 20:40:00
quote:
Orijinalden alıntı: MALTHAEL
25 mbps kullananlar bundan yararlanamayacak mı şimdi ? Yoksa yeni paket seçenleri mi etkileyecek ? Demek istediğim 25 mbps 16 mbps ye düşüyordu şimdi o 8 mbps ye mi düşecek ?

anladığım kadarıyla 25>16 olacakken 24>8 iniyor bunlarda 24e çekivermiş 16 yerine 8le sorumlu olacaklar yani 1mbitten 8mbitlik kazanç olacak uydunete.
tahahhütleri bitene kadar etkilemez mantıken ama yeni aboneler yada tahahhütsüzler 24>8 kullanacak nisandan itibaren mayısta oalbilir konusuna bak.
0
mhmtfrt. 11.2.2017 20:32:21
Nükleer ile ilgili neden sınıra konulmuyor demiştiniz. Şuankilerin neden Mersin ve Sinop'a konulduğunu söyleyeyim. ilk neden deprem hatları ve olası depremde zeminin hasar oranı ikinci neden suya yakınlık (soğutma işlemi için).
Not: Şuan kaynak veremiyorum ama detaylı araştırmada yapanlar daha fazla nedeni bulabiceklerdir.
+1
Juan Cobra 11.2.2017 20:19:48
2si1 "Üçgen memeli ve silikonlu" Teknoloji ve Oyun Programı
0
hanımneder 11.2.2017 18:53:01
quote:
Orijinalden alıntı: AC_Hawker

Yok beee bence iyiydi . 45 dk bana hiç uzun gelmiyor. Hem 70 dk olan programlar bile acayip keyifli oluyor. Ben Gökhan'ın sunumunu hiç beğenmiyorum mesela. 1 yıla yakın sıkıldığım çok program oluyordu. Ama Erdi geldikten sonra çok iyi oldu bence.

Yalnız içlerinde en bilgilisi Gökhan,... gösteriş sevmiyor Mesut çevik hz. gibi
Mesut çevik falan hikaye yani...
Kendisi de onaylayacaktır.. değil mi sayın çevik?
0
-Sniper- 11.2.2017 16:14:23
Mesut Bey o bahsettiğiniz arkadaş benim ve verdiğim cevabımı yarım yamalak okuduğunuzu anlıyorum. Cevabıma bir daha bakın ve düzgünce okuyun ben size orda ilgilendiğiniz için teşekkür edip başlıca olan eksikleri anlatmaya çalışsam da yinede detaya kaçtım ister istemez yani baya bir anlattım şunlarda olmalıydı şeklinde.

Siz bu mesajımın ilk cümlesini okuyup geçtiniz sanırım, anlatmak istefiğim şuydu: Eksik var demek güç başlık olarak her şeye değindiniz ama tarzınız şuydu: "Evet pil güçlü. Ayarlar menüsü karışık." vs. Bende şunu eleştirdim keşke ayrıntı verseydiniz anlatsaydınız detaylı olarak, tabiki uzun olmasını istediğim bir diğer yönde sizi daha fazla dinlemek, görüşlerinizi daha fazla almak, duymak.. Daha öncede belirttim elbette sizi severek takip ediyoruz ve gerekince eleştirimizi yazıyoruz okuyacağınızı tahmin ederek ancak ben iyi niyetle şu şu şu olsaydı iyi olurdu diye yazdığım bir mesaj varken durumu "eksik ne dedim yok dedi trollük mü yapıyor acaba hahaha" gibi bir yorumla anlatmanız hiç hoş değil.

Kesinlikle bu forumdaki attığım 960 küsür mesajdan birini bile trollük amacıyla atmadım, programda bunu konuşmadan önce keşke detaylı okuyup anlatsaydınız durumu...

Buyrun söz konusu cevap mesajım hocam, bir daha okuyun ben anlatamadığımı düşünmüyorum:

quote:
Hocam evet kesinlikle eksik olarak şuna degimediniz demek güç ama çok özet olarak değindiniz biraz daha ayrıntı verilip örneklerle açıklamanizi bekliyorum şahsen. Örneğin ayarlar menüsü karışık geldi dediniz mesela neresi karışık nasıl olsaydı daha güzel olurdu?... Tarzında bir yorum beklerdim. Kamera da profesyonel ayarlar menüsü kaydırınca çıkıyor dediniz Evet ama ne gibi ayarlar var değinmediniz hızlı çekim özelikleri, video modundaki optik sabitlemesi ne derece iyi? (ki şuan başarısı rakip iPhone 7+ a göre düşük karşılaştırmalarda baktığım kadarıyla) , örneğin ben elimde olduğu halde bi çok şeyi sonradan deneyim ettim öğrendim, mesela belge modu var kamera uygulamasında bunun gibi bir örnek verilip açılıp denenip anlatılabilirdi.Bir başka taraftan mesela Hicare uygulaması nedir neler var aktarabilirdiniz. Orada benim başka bir cihazda çok rastlamadığım kadar düzenli telefon ve emui arayüzü hakkında bir kılavuz var, teknik servis bilgileri, cihazın parça fiyatlarına bile ulaşılabilicek düzeyde bu uygulamada. Ayrıca yine aynı menüde beta yazılımlar almak kayıt aracı var ilginç bir bilgi yine. Bunun gibi yığınla EMUİ 5 arayüzünün ve barındırdığı özelliklere en azından belli başlı yerlerine daha uzun değirmeniz gerekirdi diye düşünüyorum.Bir diğer konu SAR değeri bi çok insan HUAWEİ markasından korkuyor bu açıdan buna deginebilirdiniz bence görüşürüz yorumunuz nedir mesela bunun hakkında.Mesela bir başka konu bir çok cihazda açıp oyun oynuyosunuz, tamam belki biraz klişede olsa bu incelemede de bir real racing 3 oynayın hocam görelim deneyimlerini aktarın ne derece kullanışlı oyunlarda..Mesela aklıma gelen diğer bir konu kasa kalitesi nasıl ne derece güvenli, sağlam, mukavemeti yüksek diğer bir deyisle? Aynı şekilde ekran Gorilla Glass 3 le geldi neden daha iyi bir versiyon değil?Yada aksesuar seçenekleri neler kutudan cikandan memnun kalır miyiz? LG v20 yanında bir çok hediye veriyor. Evet mesela ben de alırken yanında bir adet huawei selfie çubuğu ve Bluetooth kulaklık hediye edildi bana bu da araştırılıp aktarılabilirdi diye düşünüyorum hocam, Media Markttan aldım bu arada. Keza fiyat sizce ne olmalıydı, nasıl şuan?..Gibi gibi inanın hocam uzatılması daha doğrusu bu kadar uzun süre sonunda ayrıntılı bir inceleme beklentisi oluşmuşken daha ayrıntı verilerek bir inceleme yapılabilirdi hocam eminim, sizide anlıyorum takip ettiğim kadarıyla şu sıra yoğun bir dönem ancak en yakında olan LG V20 ye çok daha uzun bir süre inceleme yapıp bunda olmaması da keza aynı sebepleri taşıyor.Ama yinede her açıdan size güvenim sonsuz 9 dakika da olsa Mesut Çevik'ten bir 9 dakika deyip dikkatle izledim bu sefer elimde istediğim telefon varken :) . İlginiz ve biz kullanıcılar yada izleyiciler olarak görüşümuzu merak edip eleştirimi dinlediğiniz sorguladiginiz için teşekkür ederim hocam..
+3
yldrmzffr 11.2.2017 15:59:24
Her zamanki gibi güzeldi evet ses biraz derinden arkadan geliyordu ama her türlü güzel sohbet. :D
+1
tstctstc 11.2.2017 14:08:56
Biz galibiyeti kutluyoruz sen ağla
0
Xeblion 11.2.2017 13:12:25
Mesut Çevik virali oyuna gelmeyelim
0
alito 11.2.2017 13:09:46
MeşaZı aldım... HAYIIIIIIRRR!!!!
+11
MALTHAEL 11.2.2017 13:02:13
quote:
Orijinalden alıntı: mavizaman

uydunetin 25ten 24e çekmesine değinmemişsiniz.

25 mbps kullananlar bundan yararlanamayacak mı şimdi ? Yoksa yeni paket seçenleri mi etkileyecek ? Demek istediğim 25 mbps 16 mbps ye düşüyordu şimdi o 8 mbps ye mi düşecek ?
0
DH Misafiri 11.2.2017 09:21:21
Sizleri begeniyle izliyoruz, boyle samimi ve icten olmaya devam edin ;)
0
DH Misafiri 11.2.2017 09:21:18
Mesut Çeviği emekli etmeyin.2'si 1 e ayrı bir tat katıyor :D
0
AC_Hawker 11.2.2017 08:51:17
Yok beee bence iyiydi . 45 dk bana hiç uzun gelmiyor. Hem 70 dk olan programlar bile acayip keyifli oluyor. Ben Gökhan'ın sunumunu hiç beğenmiyorum mesela. 1 yıla yakın sıkıldığım çok program oluyordu. Ama Erdi geldikten sonra çok iyi oldu bence.
+3
hanımneder 11.2.2017 07:44:07
quote:
Orijinalden alıntı: AC_Hawker

Çok keyifli olmuş.

Uzun olmuş; keyfi bozmuş
0
mavizaman 11.2.2017 07:05:39
uydunetin 25ten 24e çekmesine değinmemişsiniz.
+2
AC_Hawker 11.2.2017 06:50:25
Çok keyifli olmuş.
0
-Atletli 11.2.2017 03:00:55
O degilde alkan abinin muhavbeti iyiydi kişiler eksiliyor
Burak solt ve savunma sanayi haberi yapan kisiler disinda yeni biri gelmedi galiba
Bu is yukunde videolar azaldi sanki
Japonlari cikariyordunuz hasret kaldik japonlara
+4
emir kustirika 11.2.2017 02:36:00
Valla ben meŞaj muşaj almadım sorun bendemi :(
+1
tobepeople 11.2.2017 02:21:26
Mart deniyordu mayısa ötelemiş çakallar hızı 1/3'e bölmeyi!
0
LambayaFunfDe 11.2.2017 02:02:07
Hep öyleydi ha bir de 'de' ayrı
+1
chatlaxs 11.2.2017 01:40:36
Meşajı aldık Mesut reyiz
+41
militare 11.2.2017 01:39:44
HAYIR!!!
+2
CoreGame 11.2.2017 01:29:06
Bunuda mı görecektik mesut abi üzdün.
+5
patren 11.2.2017 01:19:33
Mesut çevikde reisçi olmuş
+5
tstctstc 11.2.2017 00:41:34
Erdo kaç avrupa birliği üyesinde para birimi euro kullaniliyor haberin varmi? Sanki hepside euro kullaniliyormuş gibi konuşuyorsun
+2
Neyinkafasi 11.2.2017 00:39:11
Oda çevreci değil ki bir öküz günde ortalama 250 litre metan gazı üretir. İsteyen araştırabilir bir belgeselde deneyini yapmışlardı bu durumun. Ülkemize öküzlerle enerji sağlasak küresel ısınma baş gösterir.

Bu yüzden öküz fikriniz daha çok doğal bir çözüm, çevreci değil.

Ekleme denenmiş : http://sayfala.com/haber/inekler-gunde-250-litre-metan-gazi-cikariyor-ve-dogaya-zarar-veriyor-13918
+2
Muhammet0689 10.2.2017 23:53:14
ağzınıza sağlık :)
0
khaos 10.2.2017 23:22:54
ses kötü çok uzaktan geliyor gibi
+3
Patr1 10.2.2017 23:21:07
Güzeldi baya.
0
dere.beyi 10.2.2017 23:12:16
meşajını aldım mesut kardeşim :)
.
ve bende hayır diyorum..!!!
.
sende varmısın erdi kardeşim ?
+72
tstctstc 10.2.2017 23:11:25
Bencede gelmez bir tane öküz al dinamoyu çevirsin arasira önüne biraz ot atarsin yeşil çevreci geçinir gidersin
0
majesthion 10.2.2017 22:34:33
Nükleer Santral bize gelmez. Çok düşmanımız var ve iş güvenliği konusunda ne kadar iyi olduğumuzu Soma faciasında gördük. Haritadan siliniriz resmen. Şakaya gelcek birşey değil bu.
+18
MALTHAEL 10.2.2017 22:32:52
Güzeldi .
0
Mr Reese 10.2.2017 22:18:01
3'ü 1 arada, teşekkür ettik.
0
Nınja 10.2.2017 22:09:48
0
B4ris 10.2.2017 22:05:00
videoyu göremioruz mesutcuğum
+2
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj

EDİTÖRÜN SEÇİMİ VİDEO
2si1: SSD fiyatları düşüyor!
18.6.2018, 21:28 - Mesut Çevik
SSD fiyatları dünya genelinde hızlı bir düşüş içinde. Kimi modellerde düşüş oranı %46'ı bulmuşken ülkemizde durum nasıl? Sizden gelen yorumlara da yer verdiğimiz 2si1 Teknoloji ve Oyun Programı sizlerle