İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (69) YORUM YAZ

tarafından 17 Şubat 2017, Cuma 22:14 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

2si1 "Kayıp kaçak bedeli fazla" Teknoloji ve Oyun Programı
2si1 Mesut Çevik 69 24401 01:06:46
YouTube Kanalımıza Abone Olun
2si1'in bu bölümünde Türkiye kaçak elektrik haritasına bakıyor, kayıp kaçak gideri neden yüksek onu tartışıyoruz. Toshiba'yı dara düşüren kararlar, AMD Ryzen, Forza 3 haftanın öne çıkan konuları
 
Rekabet Kurumu, TTNET hakkında soruşturma başlattı!
https://www.donanimhaber.com/operatorler--kurumsal-haberler/haberleri/Rekabet-Kurumu-TTNET-hakkinda-sorusturma-baslatti.htm

Kısa süre önce Türk Telekom’un sabit genişbant internet ve TİVİBU hizmetlerini içeren tarifeler (paketler) üzerinden piyasadaki hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle ön araştırma başlatan Rekabet Kurumu, gerekli incelemelerin tamamlanmasıyla soruşturma başlatılmasına karar verdi.
4054 sayılı Kanun’un "Hakim Durumun Kötüye Kullanılması" başlıklı 6. maddesini ihlal ettiği iddia edilen TTNET’in rakiplerinin piyasadaki faaliyetlerini zorlaştırdığı düşünülüyor. Diğer taraftan eşit durumdaki müşterilere aynı haklar ve yükümlülükler için farklı şartlar öne sürerek ayrımcılık yaptığı, tüketicinin zararına olacak şekilde üretimin, pazarlamanın ya da teknik gelişmenin kısıtlandığı belirtiliyor.

Kaçak elektrik kullanımını azaltacak yeni sistem uygulanmaya konuluyor
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Kacak-elektrik-kullanimini-azaltacak-yeni-sistem-uygulanmaya-konuluyor.htm

Dicle Eletkrik Dağıtım A.Ş. tarafından paylaşılan verilere göre 2015 senesinde Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerindeki 21.5 milyar kWh elektrik kullanıldı.

Kullanılan elektriğin yalnızca yüzde 22’sinin faturalandırılabildiği,
geriye kalan 16 milyar kWh elektriğin ise kaçak olarak kullanıldığı bildirildi.
Atatürk Barajı’nın 2015 senesinde 4.6 kWh elektrik üretebildiği göz önünde bulundurulursa,
6 ilde kullanılan kaçak elektrik miktarı neredeyse 4 Atatürk Barajı’na denk geliyor.

CD Projekt, Polonya'daki En Büyük Şirketlerden Biri Haline Geldi
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-CD_Projekt_Polonyadaki_En_Buyuk_Sirketlerden_Biri_Haline_Geldi-86151.htm
 
The Witcher yayıncısı CD Projekt'in piyasaya değeri GOG.com noel satışları ve iyi bir performans veren Gwent betası ile birlikte büyümeye devam ediyor. 2016 mali yılı sonuçları öncesinde,

CD Projekt'in piyasaya değeri 1.6 milyar doları geçti ve
Japon merkezli Capcom'dan daha değerli bir hale geldi. Capcom'un şu andaki piyasa değeri 1.38 milyar dolar.

CD Projekt, 5 yılda %1200, son 3 ayda ise %56 büyüme kaydetti. Ayrıca CD Projekt, 25,000 çalışana sahip Polonya'nın enerji devi Tauron Polska Energia'dan daha büyük bir piyasa değerine sahip oldu. Bilişim sektöründeki en büyük Polonya ihracatçısı olan CD Projekt Polonya borsasında da en değerli 15. şirket haline g eldi.

Oyun dizüstü bilgisayarı pazarının lider isimleri: Asus ve MSI
https://www.donanimhaber.com/tasinabilir-bilgisayarlar/haberleri/Oyun-dizustu-bilgisayari-pazarinin-lider-isimleri-Asus-ve-MSi.htm

Gelen bilgilere göre Asus, 1.2 milyon oyun dizüstü bilgisayarı satarak pazarı lider kapattı. MSI ise yaklaşık 850 bin adet ile ikinci sırada geldi. 2017 için de %15'e varan bir artış öngörülüyor.

PewDiePie'a büyük darbe: YouTube, Google ve Disney sözleşmeleri iptal etti
https://www.donanimhaber.com/sosyal-medya/haberleri/PewDiePiea-buyuk-darbe-YouTube-Google-ve-Disney-sozlesmeleri-iptal-etti.htm

Felix Kjellberg’in -namıdiğer PewDiePie- başı yayınladığı videolar yüzünden ağrımaya devam ediyor. Daha önce anti-semitik mizahın dozunu kaçıran ve Nazi göndermelerinde bulunan YouTuber, kısa süre önce paylaştığı son video ile oldukça fazla tepki çekti.

"Death to All Jews" (Tüm Yahudilere Ölüm) yazılı bir kartonu tutan insanların videosuna yer veren PewDiePie yoğun eleştiri yağmuruna tutuldu. Kısa süre içerisinde bir açıklama yayınlayan Disney, -sahibi olduğu Maker Studios çatısı altında hizmet veren- "Revelmode" video ağından Felix Kjellberg’in çıkarıldığını, sözleşmenin iptal edildiğini duyurdu.

AMD Ryzen işlemci modelleri, hızları ve fiyatları
https://www.donanimhaber.com/islemci/haberleri/AMD-Ryzen-islemci-modelleri-hizlari-ve-fiyatlari.htm

AMD Zen mimarisinin temel yeniliklerinden biri olan XFR yani Extended Frequency Range özelliğine destek vermesi. Daha önce çok defa anlatmıştım ama bilmeyen ve merak edenler için bu özelliğin, saat hızı arttırımını farklı bir düzeye taşıyor. İşlemci sensörleri, gelişmiş bir soğutma algıladığında XFR devreye giriyor ve otomatik olarak standart Turbo frekansını daha da ileri noktaya taşıyarak kullanıcısı suya sabuna dokunmadan hız artışı yaşıyor.

Nintendo Switch Kutu Açılışı
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Nintendo_Switch_Kutu_Acilisi-86182.htm
 
Nintendo Switch henüz resmi çıkışını yapmadı ancak NeoGAF kullanıcısıhiphoptherobot epey bir şanslı olacak ki Nintendo Switch'i ön sipariş verdiği bir firma yanlışlıkla konsolu erkenden kargoladı. Bununla birlikte cihazın kutu açma videosu da yayınlandı.

Kutu açmanın yanı sıra Nintendo Switch arayüzüne ait görüntüler de bulunmakta.

Nintendo Japonya, Switch için yeni bir reklam videosu paylaştı. Paylaşılan bu video ile de FIFA'nın Switch sürümünü az da olsa görme fırsatı yakalamış olduk.
 
Toshiba başkanı istifa ediyor: Zarar 6.3 milyar dolar
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Toshiba-baskani-istifa-ediyor-Zarar-63-milyar-dolar.htm

Geçtiğimiz aralık ayında Toshiba, zararın miktarının 4.4 milyar dolar olacağını öngörürken bu zararı kapatmak için şirketin yonga bölümünün %20’sini satışa çıkaracağını duyurmuştu ancak bugün Shigenori Shiga’dan gelen açıklamayla net zararın 6.3 milyar dolar olduğu ve mart ayı sonuna kadar şirketin mali olarak tehkikede olduğunu belirtti.

Dubai, insan taşıyan droneları temmuzda kullanmaya başlayacak
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Dubai-insan-tasiyan-dronelari-temmuzda-kullanmaya-baslayacak.htm

Dubai’nin Yollar ve Taşımacılık Otoritesi(RTA)’nin dün yaptığı açıklamaya göre temmuz ayından itibaren Dubai manzarasını gökyüzünden seyretmek isteyenler için yolcu taşıyan dronelar kullanıma sunulacak. Dün gerçekleşen Dünya Yönetim Zirvesinde konuşan RTA Başkanı Mattar El Tayer yolcu taşıyan droneların faliyete geçmesi için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ve 2030 yılına kadar Dubai’deki bireysel gezilerin %25’inin sürücüsüz araçlarla yapılacağını açıkladı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri'nden ilginç proje: "2117 itibariyle Mars'ta şehir kuracağız"
https://www.donanimhaber.com/uzay/haberleri/Birlesik-Arap-Emirliklerinden-ilginc-proje-2117-itibariyle-Marsta-sehir-kuracagiz.htm

Birleşik Arap Emirlikleri başbakanı ve devlet başkanı yardımcısı Muhammed bin Raşid el-Mektum, 2117 yılı itibariyle Mars'ta bir şehir kurmayı planladıklarını açıkladı. Ülkesinin "Mars'a insan indirme" hayaline öncülük edeceğini söyleyen Şeyh Muhammed, önümüzdeki 20-30 yıl içerisinde de Kızıl Gezegen'e ilk insanları göndermeye başlayacaklarını ifade etti.

Opera, “Reborn” ile yeni tasarıma geçiş yapıyor
https://www.donanimhaber.com/tarayicilar/haberleri/Opera-Reborn-ile-yeni-tasarima-gecis-yapiyor.htm

Tasarımla birlikte yenilenen özelliklerden birisi de kenar çubuğu. Speed Dial gibi hızlı bir şekilde internette dolaşmanızı sağlayan kenar çubuğu, aktifleştirildiği takdirde ekranın sol kenarında yer alıyor ve Speed Dial’a, favorilerinize eklediğiniz adreslere, eklentilerinize, geçmişinize ve indirdiğiniz uygulamalara erişimizi kolaylaştırıyor.

Reborn ile yenilenen Opera’nın kenar çubuğunu ayrı kılan bir diğer özellik de, artık kenar çubuğunda Facebook Messenger’ın da bulunabilmesi. Bir tıklamayla Messenger üzerinden mesajlarınızı kontrol edebilmenize ve mesaj gönderebilmenize olanak sunan bu özellik, sıklıkla Facebook’ta zaman geçiren kişilerin işini bir hayli kolaylaştıracaktır.

General Motors’tan etkileyici otonom sürüş videosu
https://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/General-Motorstan-etkileyici-otonom-surus-videosu.htm
 
Hali hazırda şirketin 40’tan fazla otonom özelliklere sahip Bolt EV aracı bulunuyor. Bu araçlardan birkaçının test amacıyla aralık ayından bu yana sokaklarda dolaştığı iddia ediliyor.

Tesla’nın yayınladığı videolardan sonra General Motors cephesinden gelen bu video Tesla’ya bir yanıt niteliğinde olmuş. İlerleyen günlerde Tesla cephesinden de etkileyici bir video görmemiz şaşırtıcı olmaz. Şimdi sözü daha fazla uzatmayalım sizleri o video ile baş başa bırakalım:

Forza Horizon 3 Satış Miktarı Açıklandı
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Forza_Horizon_3_Satis_Miktari_Aciklandi-86147.htm
 
Microsoft ile geliştirici stüdyo Playground Games, Xbox Wire üzerinden Forza Horizon 3'ün satış miktarını paylaştı. Yapılan açıklamaya göre de Forza Horizon serisinin en son çıkan açık dünya yarış oyunu 2.5 milyon adet satış yaptı.

"Aralık ayı itibarıyla, Xbox One ve Windows 10'da 14 milyondan fazla eşsiz oyuncu Forza topluluğuna dahil oldu. Ödüllü Forza Horizon 3 2.5 milyon adet sattı."

Microsoft, otonom araçları sanal ortamda test etme imkanı sunuyor
https://www.donanimhaber.com/diger-yazilim/haberleri/Microsoft-otonom-araclari-sanal-ortamda-test-etme-imkani-sunuyor.htm

AirSim’i yapay zeka araştırma platformu olarak geliştirmek ve böylece bütün otonom araçlar için derin öğrenme, bilgisayarla görme, güçlendirilmiş öğrenme algoritmalarıyla testler yapabilir hale getirmek olduğunu dile getirdi.

Suyun üzerindeki yansımalar, gölgeler, puslu hava ve yol yüzeyindeki birikintiler gibi sanal ortamda oluşturulması oldukça zor olan detayları da barındıran AirSim, geliştiricilerin kullanabilmesi için GitHub platformuna eklenmiş durumda.

AirSim'in test görüntülerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=-WfTr1-OBGQ

Cities: Skylines İlkbaharda Xbox One ve Windows 10'a Geliyor
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Cities_Skylines_ilkbaharda_Xbox_One_ve_Windows_10a_Geliyor-86178.htm
 
Paradox Interactive, şehir yönetimi oyunu Cities: Skylines'ın 2017 ilkbahardaXbox One ve Windows 10'a geleceğini duyurdu. ana oyun Cities: Skylines'ın yanı sıra özellik listesine turizm ve gece hayatı seçeneklerini ekleyen "After Dark" genişlemesi de yer alacak.

NASA’da çalışan bilim insanı, Trump’ın seyahat yasağından etkilendiğini açıkladı
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/NASAda-calisan-bilim-insani-Trumpin-seyahat-yasagindan-etkilendigini-acikladi.htm

NASA’da görevli olan Sidd Bikkannavar isimli bilim insanı, Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump’ın seyahat yasağı nedeniyle 30 Ocak tarihinde Houston Uluslararası Havalimanı'nda gözaltına alındı. Amerika’da doğmuş ve büyümüş olan Bikkannavar, ebeveynlerinin İran asıllı olması nedeniyle ülkeye girişi yasak olan kişiler arasında bulunuyordu. Seyahat yasağı Yemen, Sudan, Libya, İran, Irak ve Suriye asıllı olan kişilerin Amerika’ya girişini kısıtlıyordu.

Yaklaşık 2 hafta önce yaşanan olayla ilgili The Verge ile bir röportaj yapan bilim insanı, NASA’nın Jet İtiş Gücü Laboratuvarı’nda görevli olduğunu ve Şili seyahatinden evine geri döndüğü sırada gözaltına alındığını dile getirdi.

SoftBank'ın insansı robotu ABD’de ilk işine başladı
https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/SoftBankin-insansi-robotu-ABDde-ilk-isine-basladi.htm

Oakland Havalimanı'nda yolculara yeme-içme önerilerinde bulunacak, yol tarifi yapacak ve her türlü sorularını yanıtlamaya çalışacak.

Guardians of the Galaxy Vol. 2, Marvel'in en beğenilen filmi oldu
https://www.donanimhaber.com/sinema-ve-dizi/haberleri/Guardians-of-the-Galaxy-Vol-2-Marvelin-en-begenilen-filmi-oldu.htm

Guardians of the Galaxy Vol. 2 adını taşıyan devam filmi için meraklı bekleyiş sürerken, film hakkında ilk yorumlar gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde ilk test gösterimi yapılan Guardians of the Galaxy Vol. 2, izleyenler tarafından beğeniyle karşılandı. Hollywood Reporter'ın haberine göre film, bugüne kadar çekilen Marvel filmleri arasında test gösteriminden 100 tam puan alan ilk film oldu.

Ghost in the Shell'in yeni fragmanı yayınlandı
https://www.donanimhaber.com/sinema-ve-dizi/haberleri/Ghost-in-the-Shellin-yeni-fragmani-yayinlandi.htm

Masamune Shirow'ün ünlü manga serisi daha önce çeşitli animasyon filmlere kaynaklık etse de, ilk kez canlı aksiyon (live action) film olarak sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Snow White and the Huntsman ile adını duyuran Rupert Sanders'ın yönettiği filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Pilou Asbaek, Takeshi Kitano, Juliette Binoche, Michael Pitt ve Michael Wincott yer alıyor. Ghost in the Shell, 31 Mart'ta vizyona girecek.


Sony: Horizon: Zero Dawn'ın Seri Olma Potansiyeli Var
https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Sony_Horizon_Zero_Dawnin_Seri_Olma_Potansiyeli_Var-86161.htm#yorumlar

"Oyunun arkasında harika bir stüdyo var ve şimdiye kadar ortaya çıkardığımız şeyler oldukça iyi karşılandı. Ayrıca birçok "2017'nin En Çok Beklenen Oyunları" listesinde yer almamız da güvenimizi arttırdı. Bence Horizon: Zero Dawn'ın heyecan verici yeni bir seri olması için çok fazla potansiyeli var - sadece beklemek ve görmek zorundayız."

Jon Edwards ayrıca ön siparişlerin de beklentilerine uygun olduğunu belirtti.

"Oyuncuların şimdiye kadar gösterdiği tepkilerden dolayı heyecanlıyız. Ön siparişler beklentilerimiz doğrultusunda. Oyuncular bu yeni deneyim için heyecanlı ve bu da ön siparişlere yansıyor."

Daha önce Killzone oyunları ile tanıdığımız Guerrilla Games'in açık dünya aksiyon rol yapma oyunu türündeki Horizon: Zero Dawn 1 Mart 2017 tarihinde çıkış yapacak. 
URL
Embed
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 24401 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
NKFPK 4.3.2017 12:14:00
Telekoma baş vursam, ben hattımda kaçak olduğunu hissediyorum bedeli nereye ödemem lazım.
0
gun 24.2.2017 02:16:54
Bildirim için teşekkürler halledip döneceğiz.
0
dere.beyi 22.2.2017 23:58:08
korku oyunu oynayanlar ikiye ayrılır :)
kaçan mesut reiz
tekmeleyen erdi reiz

.
0
Hunter_Soldier 22.2.2017 20:37:17
Böyle bir anlayış olduça daha çok şeyin bedelini öderiz
Bakan Yıldız: Kaçağın faturasını batıya ödetiyoruz http://www.gazetevatan.com/bakan-yildiz--kacagin-faturasini-batiya-odetiyoruz-443553-ekonomi/
0
DH Misafiri 22.2.2017 08:56:44
Vatandaşın elektriğin gerçek bedelini ödemiş işte daha ne yapsın.Geri kalan %78 zaten vergilerdir.
0
AC_Hawker 20.2.2017 15:10:14
Yine keyifli bir program olmuş. İzlemekten keyif aldım.
0
DH Misafiri 20.2.2017 13:36:52
Saat 7den berı bekliyorum
0
DH Misafiri 20.2.2017 13:36:52
Tarayıcı olarak Vivaldi kullanıyorum kişiselleştirme açısından gayet hoş
0
DH Misafiri 20.2.2017 13:36:51
su faturası geliyor ödeyemiyorsun ikinci fatura geldiğinde suyunu kesiyorlar habersizce istediğin kadar düzenli öde bi tökezle 15 yıllık abonelik dinlemiyor birde paran olmadığı için suyunu kesiyor zaten bu ceza değilmi susuz kalmak yok yetmiyor birde 50 tl en az ceza ödüyorsun bu gaddarlık kimse kusura bakmasın ..
0
DH Misafiri 20.2.2017 13:36:49
Çok üzüldüm ya Mardin Ya terörle ya kaçak elektrikle yada daha kötü bir şeyle anılıyor bir Mardin'li olarak üzüldüm.Bizi bu duruma sokan insanlara yazıklar olsun Mardin'e Yazık ettiler
0
musa_unsal2005 20.2.2017 12:25:22
Erdi bey şu kolunuzu Gökhan beyin arkasına atmasanız. Ben irite oldum burdan hiç hoş olmuyor zira
0
k-s-r-g 20.2.2017 05:08:14
Sevdigim, takip ettigim 3 editorsunuz. Fakat, Pewdiepie meselesini cok yanlis anlamissiniz. Cok sasirdim. Sizden daha derin bir bakis beklerdim.
Konu cok farkli. Washington Post editorunun cakallik edip, sansasyonel bir haber yapma derdiyle yalan haber yapti. Konu, olay cok farkli Pewdiepie meselesinde.
Zaten biraz bakarsaniz, kendisi de yahudi bir youtuber olan olan h3h3, olayi net bir sekilde acikliyor. https://www.youtube.com/watch?v=JLNSiFrS3n4
Bir cok youtuber Washington Post'a cok ofkeli yalan haberden dolayi.
Durum budur.
0
KIZILBEY 19.2.2017 20:19:31
4 yıllık Türk telekom internet aboneliğimi sonlandırdım ve Uydunet'e geçtim.Yaşasın uydunet!
Tekelci Türk telekom'un ABV
Kaçak elektrik kullananın ABV,kayıp-kaçak bedeline verdiğim her kuruş haram zıkkım olsun

Amd Ryzen işlemci almayı düşünüyorum artık fiyatı ve performansı beni heyecanlandırıyor,inşallah intel'in hegomanyasını bitirir

- Erdi abinin de programa dahil olması çok güzel oldu.Böyle devam edin lütfen 3'ü 1 arada :) -
+1
Fx_57,5 19.2.2017 20:05:12
kaçak elektriği önlemek için çözüm arıyorlarsa Ankara da uygulanan ön ödemeli su faturası gibi bir çözüm bulmaları gerekir.ilk başta öreğin 100 tl ödeme yapacak sonra o elektriği kullanacak
+1
toyomo 19.2.2017 18:01:25
erdi bey göbek konusunda beni yakalamışsınız tebrikler mesut beyde yaklaşıyor az yemelisiniz bence
+1
Mete Can Karahasan 19.2.2017 17:50:54
Hakikaten, Talha Aynacı ile bitti o iş.
+3
likeablex 19.2.2017 17:20:23
Artık şu programın adını değiştirin. :) 3 ü 1 :)
+1
1BilimAdamı 19.2.2017 14:44:59
Mobilden 240p seçince hata veriyor nasıl düşük kalite izleyebilirm?
0
Niklaus1864 19.2.2017 14:11:48
Şu üçlü inşallah dağılmaz her hafta olduğu gibi güzel bir bölüm olmuş ellerinize sağlık abi :)
+1
ahmetaksoy1985 19.2.2017 13:32:46
Airsim güzel haber. Eskiden Robotic Studio vardı.
0
gokhans19 19.2.2017 13:29:44
quote:
Orijinalden alıntı: pisrabbit

Ben kaçak elektrik kullanana kızmıyorum. Kaçak elektrik kullanımından dolayı zarar eden ve zararı diğer kullanıcılardan çıkarmak isteyen dağıtım şirketlerine de kızmıyorum. Buna bir gece çıkan yasa ile izin veren devlete kızıyorum. Başkasının kullandığı elektriğin parasını bizden alınmasını sağlayan siyasi iktidardir suçlu. Devlet yasa ile kolaylığı sağlamış şirketlere. Adamlar parasını her türlü alırken kaçak kullanımı azaltmaya yönelik çalışma neden yapsın? Kaldır ya da değiştir o yasayı bakalım,zarar eden o şirketler nasıl önlem alıyorlar kaçak kullanıma.

Ben hiçbirisine kızmıyorum. Tek kızdığım hala bu adamlara oy verip medet umanlarda.
0
ahmetaksoy1985 19.2.2017 13:24:00
Opara ve Edge kullanıyorum. Arayüz olarak da birbirlerine benziyorlar.
0
ardaq 19.2.2017 01:54:41
ya bu videoları neden bekletip yükleyemiyoruz. akk malum izlenmiyor.
0
pisrabbit 18.2.2017 23:52:04
Ben kaçak elektrik kullanana kızmıyorum. Kaçak elektrik kullanımından dolayı zarar eden ve zararı diğer kullanıcılardan çıkarmak isteyen dağıtım şirketlerine de kızmıyorum. Buna bir gece çıkan yasa ile izin veren devlete kızıyorum. Başkasının kullandığı elektriğin parasını bizden alınmasını sağlayan siyasi iktidardir suçlu. Devlet yasa ile kolaylığı sağlamış şirketlere. Adamlar parasını her türlü alırken kaçak kullanımı azaltmaya yönelik çalışma neden yapsın? Kaldır ya da değiştir o yasayı bakalım,zarar eden o şirketler nasıl önlem alıyorlar kaçak kullanıma.
0
majesthion 18.2.2017 23:22:57
Türktelekom beter olsun. Başka bir isteğim yok. 5 sene önce 4mbit internet kullanıyordum şuan internetim 3mbitin üstüne çıkmıyor. AKK olsun olmasın. 3mbiti geçmiyor. Arıyoruz sorun var diyoruz. Şebeke mebeke altyapı cart curt. 5 senedir. Aynı bahane. Sayın müşterimiz biz size vaat ettiğimiz interneti veremiyoruz o yüzden şu kadar indirim talep ediyoruz gibisinden bir jestte yapmıyorlar. 5 senedir sömürüyorlar. O yüzden yerin dibine batsınlar. İflas etsinler. Umursamam. Netflix Türkiye ye geldi tam dedik korsan diziden de elimizi ayağımızı kesicez ne güzel kaliteli kaliteli hd 4k neyse izleyecez. Sürekli bir engel. 70 tl ye 3mbit internet hırsızlıktır. Hırsızsınız!
0
bytradm 18.2.2017 21:10:18
temel hizmetler devetin tekelinde kamalıydı.
bu kurumlar özel mantığıyla verimli çalıştırılabilir bal gibide.
putinin yaptığı gibi yeniden devletleştirmeli.
''aşırı servetin meşruiyeti yoktur'' (razi) düsturuyla tüm aşırı
büyük iştiraklere el koyardım ben olsam.
+1
cyberfalcon 18.2.2017 20:10:39
ABD'yle karşılaştırıyorsunuz. ABD geniş ülke, onun için heryerde internetten memnun olmamaları normal diyorsunuz da Amerika'nın Türkiye'den daha zengin (GSMH olarak 20 katı diye biliyorum. Doların yükselmesinden sonra daha da artmış olabilir) dünyanın en büyük ekonomis olmasını göz önünde bulundurmuyorsunuz.
ABD Alaska'yı saymazsan Türkiye'nin 10 katı, sayarsan yaklaşık 12 katı büyüklüğünde bir ülke. Kıtanında yaklaşık 2,5 3'te birini kaplıyor.
0
NexusElite 18.2.2017 18:52:59
Kimse yanlış anlamasın beni amacım din,dil,ırk,mezhep,köken vs ayrımı yapmak değildir.Türkiye genelinde bir çok il ve ilçede kaçak elektirik kullanımı bulunmakta fakat şu toplada dikkat edilince çıkan sonuç gerçekten kötü.Hepsi Doğu sorun belli sonuç belli...
+1
mamileite 18.2.2017 18:37:09
quote:
Orijinalden alıntı: ankaland

mesut bey ben mardinde yaşıyorum.. bu güne kadar 1 watt kaçak kullanmış değilim.. ve kaçak kullanılan bölgede yaşadığım için kayıp bedeli benim kullandığım faturanın 3 katı.. harcadığım her watt için 3 watt parası ödüyorum.. devlet bu çözeceğine sizin gibi uzaktan kişiler tarafından hırsız ilan ediliyorum.. yazıklar olsun.. hakkımda gerçek dışı iftiralarda bulunanlara hakkım haram olsun.. ülkemizde adalet olmadığı doğrudur.. sizin beni haybiden hırsız ilan edebilmesi ayrıca devletin ayıbıdır..

Adam zaten mardinde yaşayıpta ödeyen kardeşlerimiz vardır , bilirkişi çağırıp onlara elektrik verilsin dedi. Niye çarpıtıyosun hemen.
+5
Virtual Reality 18.2.2017 18:15:56
Daha vahim durumun ortaya çıkmaması için aşağıda karşılaştırması yapılan ülkeler gelişmiş veya gelişmekte olan ülkeler değil. Sözde Türkiye den daha geri kalmış diye bildiğimiz ülkeler.

İnternet hızları/Fiyat/Alım gücü karşılaştırması;

Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Demek ki bunca zaman yanlış bilmişiz, bize yanlış öğretilmiş. Yukarıdaki ülkeler değil, ülkemiz daha geriymiş.
+9
Primative 18.2.2017 16:07:51
Harbiden bir saçmalık var ortada. Abi devlette hiç adam yok mu kaçak kullanan yerleri dolaşıp ceza kesecek. Ya da kursunlar bir tane öyle. Göndersinler kaçak kullanan yerlere versinler cezanın kralını bak bir daha kaçak kullanabiliyor mu? Cezayı ödemezlerse de tutuklarsın biter. Milyonlarca insanın hakkını yiyiyorlar küçük bir suç değil bu hırsızlık, dolandırıcılık bildiğin.
+1
netfaruk 18.2.2017 16:03:02
Evde beyaz eşya ve televizyon notebook çalışıyor ve 75 tl altı fatura hiç görmüyorum. Klima ve elektrikli ısıtıcı resmen kabusken bunları trafo patlatana kadar kullanıp 5 kuruş para vermeyenlere ve buna müsemma gösterip bunları bize ödetenlere elbet bir gün hesap sorulacaktır.
+1
manuelkart 18.2.2017 15:59:24
programın adını donanım şirketleri ve otonom araçlar olarak değiştirin. oyun namına konuştuğunuz süre 10 dakikayı geçmez.
+2
Nemrut17 18.2.2017 14:20:39
Birde lafı başka tarafından anlayanlar var.
Mardin %86.1 kaçak kullanıyor diyorum arkadaşıma, birden mardinli köpürüp ben ödüyorum diyor.😊
Yahu sana diyen yok ama devletin kurumu bunu açıklıyor durum bu, isim vermiyor çoğunluk çalıyor işte olay ortada.
Birde biz töcöyü tanimirik lo cular var tanımıyor, sevmiyor elektriği beleş kullanıyor, her ay çocuk parası alıyor, hastahane beleş hayatı beleş ama böz töcöyü tanimirik.
Veya.
Dövleth böza bahmör.
+3
Nemrut17 18.2.2017 14:15:15
quote:
Orijinalden alıntı: KuvvetMira27

Şuanda G.Antep'te yaşıyorum.Güneydoğuda bir çok şehirde yaşadım bundan 10 sene önce G.Antep Osmaniye gibi daha fazla şehirde kaçak kullanım vardı zamanla azaldı ve köylerde dahi faturalarını düzenli ödüyorlar (Bu arada bilgi olsun bir çok şehirde ve orta kesimlerinde kırsal alanlarında elektrik %50 daha ucuz hatta köylerde falan 6 ayda bir okuma oluyor adam 6 ayda kullanım olarak benden çok daha fazla kullanıyor ben ödüyorum 6 ay ortalama 700 lira bu ödüyor maks 250 lira)
Doğuda hala gerek devlet otoritesi gerekse kolluk kuvvetelerinin otoritesi fazla değil bu kaçak kullanımın sebebi o ve ve saydıkları o şehirlerde memurları ve görevli insanları çıkar geri kalan herkes ya kaçakçı yada terörist ikisi birde olabilir , düşün yani belediyeye ait kaçak trafo bulundur trafo kaçak gerisini düşün [8\|] direk şehri kes diyorsunda bölgede çok keskin bir siyasi kriz var sırf yatışmalarında faydalı olur diye göz yumuyorlar bilerek.
hatta bazı öyle p..ler varki ben elektirik faturasından yakınıyordum o da cevaben ben diyor köyde ahıra bile 3 tane ufo aldım sabah akşam yanıyor köylerde kışın hiç hava kirlliği olmıyor artık falan diyor (kıkırdayarak) pe...venk ben şahsen hakkımı helal etmiyorum yüzünede dedim karşımda hacı takılıyor abi senin malını çalsam suçmu dedim suç falan dedi cezası ne dedim hukuki var dini var dedi elini keserim diyor pe...venk bende kapağı vurdum ben senin malını çalsam sadece senin hakkına giriyorum 1 kişisin öbür tarafta senle uğraşırım dedim sen 80 milyon insanının ve gelecekte doğacak sabilerin hakkını yiyorsun bunların her birinin hakkını tek tek nasıl vereceksin dedim zoruna gitti tersledi gitti bidaha benden iş yapmadı arkadaş
Özet olarak devletin otoritesi arttıkça bu sayı azalacaktır.

.
+1
mladenbmv 18.2.2017 13:31:43
kaçak elektrik kullanan bölgelerde ara sıra elektrikler kesilsin bak bakalım bir daha kaçak kullanabiliyorlarmı.her odada klima ısıtıcı soba v.s elektriği kes yönelsinler kömür sobasına.buda şehrin her tarafına değil hangi bölgelerde kaçak yoğunsa o bölgelerde elektrik kesilsin.fatura ödeyenlerede jenarötör temin edilip o şekilde kullansınlar bir ay bu şekilde yapılsa kaçak oranı azalır.
+1
Mete Can Karahasan 18.2.2017 13:22:56
Devlet demeyin şunlara.
Hakikaten çok yazık, buna meydan verenlere sessiz kalanlara, çanak tutanlara lanet olsun.
0
ankaland 18.2.2017 13:16:34
mesut bey ben mardinde yaşıyorum.. bu güne kadar 1 watt kaçak kullanmış değilim.. ve kaçak kullanılan bölgede yaşadığım için kayıp bedeli benim kullandığım faturanın 3 katı.. harcadığım her watt için 3 watt parası ödüyorum.. devlet bu çözeceğine sizin gibi uzaktan kişiler tarafından hırsız ilan ediliyorum.. yazıklar olsun.. hakkımda gerçek dışı iftiralarda bulunanlara hakkım haram olsun.. ülkemizde adalet olmadığı doğrudur.. sizin beni haybiden hırsız ilan edebilmesi ayrıca devletin ayıbıdır..
+1
gxhero 18.2.2017 12:14:54
Video sonunda değindiğiniz Türkçe içerik konusu bence şöyle olmalı; mozilla vakfı gibi bir vakıf kurulur ve bu vakıf devlet desteği ile kurulduktan sonra kanun özel sektörden vakfa iş karşılığı para yadımı kanunla sağlanır oda şu şekilde bu vakıf önce tüm dillerden teknolojik terimlerin toplandığı ve düzgün bir Türkçe karşılığı olan terimler söözlüğü yapar ve bu sözlük üniversitelerce güncellenir daha sonra diyelim ki işte zero dawn ı çıkaran oyun firması gelir işte ben şu zamanda oyunu Türkiyede çıkaracağım bana Türkçe konusunda destek sağlayın gerekli yazılım desteğini ben sunacağım şeklinde şirket ve vakıf ortaklığa gider sonunda oyundan elde edilen kardan % alır ve kendini idame ettirir vakıf proje büyüklüğüne göre özel sektör yada üniversiteden gerekli iş gücünü hesaplayıp şirketten alacağı yüzdeyi belirtir bu da bence adil bir sistem olur devlet kar amacı gütmeyen bir sisteme yatırım yaparak bu Türkçe içerik olayını çözebilir keza bill amca bile serveti ile sözüm ona vakıf açıp bazı işlerini oradan hallediyor bu da bana düşüncemin çokta kötü olmadığı hissini uyandırıyor uzmanı değilim sonuçta...
0
Zağnos 18.2.2017 12:11:38
AMD de artık çıkarsın şu işlemcileri kaç aydır zen de zen ryzen de ryzen. Böyle çok büyütülüpte çıktığında başarılı olan kaç ürün var sadece işlemci için söylemiyorum oyun,ekran kartı ya da farklı sektörde herhangi bir ürün. Bir de benim için şu boyutu dolar olmuş yaklaşık 4 tl bu adamın yaptığı işlemciler de bu kurlar ile ucuz olmayacak.
Tabi ki teknolojinin gelişip ucuz olması da güzel bişey.
Nükleer santral kısmı bence felaket sen kocaman şirketsin nükleer santral inşa edebilecek bir şirketsin hiç mi okumuyorsun bunun maddelerini vs., senin fizibiliteni kim yapıyor. Bunu sadece Toshıba için söylemiyorum, Mesut abinin dediklerinden yola çıkarak söylüyorum.
Japonlar kendine gelsin
Gökhan abinin monopoly benzetmesi güzeldi
Mesut abi bu insansız araçların yarışmaları yapılıyor gerek yurtiçi Tübitak ile gerek yurt dışı çeşitli yarışmalar ile öğrenci istiyorsa şuan yapabiliyor, bizim üniversiteden biliyorum.
0
ysngrkn 18.2.2017 12:10:42
Turknet 75Mbps indirme 4 Mbps yükleme ve 150 AKK lı (VDSL2) internet ve 1000 dakika her yöne telefon hizmetini 60 liraya kullanıyorum. Tahaattüt falanda yok sıfır sıkıntı. Tavsiye edilir ;)
+2
davidoffvincent 18.2.2017 12:01:08
bu konsept iyi oldu da programin adini 3u 1 falan yapin bari artik
+3
H34RTL3SS 18.2.2017 11:56:51
ses bouk değil ecolu gelio kaç mikrofon war bilemiyorumda senkronizasyonu iyi yapılmamış
0
fz18 18.2.2017 11:17:02
yine harika bir program olmuş, Mesut reis yine izletti.
kaçak elektrik kullanan hırsızların hesap verdiği günleri görmek dileği ile...
+6
alphekka 18.2.2017 11:12:55
ses sorununa katılıyorum, sesiniz çok boğuk, cümlelerinizi anlamakta zorlanıyor insan, geri almaya çalıştığımızda da resmen 1 dakka geri atlıyor
+1
filozof80 18.2.2017 10:08:30
Şu ses sorununuz geçen hafta da vardı bu hafta da yine aynı şekilde sesiniz bozuk çıkmış.
0
mladenbmv 18.2.2017 09:05:08
doğalgazı ab ülkelerine taşıycaz diye tonlarca masraf yapçağımıza ilk önce kendi vatandaşımıza en ucuz en uygun kaliteli nasıl veririz diye düşünsek elektrik arzı azalır.ve kaçak elektrik sorunu olmaz.bunu bizim hükümetimiz nedne görmüyor.gerçi bundan önceki hükümetlerde aynısını yaptı meyveyin sebzeyin en iyisini hep ab ülkeleri yiyor biz ise çar çöp.bu mnatığı değiştirin artık,tursitlere daha ucuz fiyat ama yerli turiste daha pahalı.bulgaristanda bile yerli turistle yabancı turist arasında ayrım var ilk önce kendi vatandaşını düşünüyorlar 20 tl daha ucuz hotel yerli turiste.
0
sendemail 18.2.2017 03:53:29
.elektrik hususunda şunu da bilmek lazım ,
faturanızı alıp bakın
diyelim ki ;
50tl lik elektrik kullandınız
6 tl trt
10 tl elektrik t,k. vergisi
4 tl enerji fonu
15 tl kdv
sıkı durun , 80tl'de dağıtım gideri ödüyorsunuz. topla gel. 165tl
Hadi diğer kalemleri anladık , dağıtım gideri ne ?
Mesela 2tl ye çay içtiniz ,garson sizden 4 tl alıyor , 2 tl getirme parası !
Kardeşim ben mutsuzluktan beynimi yaktım artık ,
+24
Mete Can Karahasan 18.2.2017 02:54:24
Sıra beklerken koltuğunun altında taşıdığı elektrikli ısıtıcı ile nasıl gözetimin 'buradaki' kadar sıkı olmadığına, 'herkesin' öyle kullandığına güvenip aldığını anlatan bir beyefendi aklıma geldi. Göz yumulması ile alakalı. Burada herkes faturayı ödeyeceğini bildiğinden, keserken de hiç eli titremiyor. Suistimalin böylesi...
0
tobepeople 18.2.2017 02:44:02
quote:
Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Geçen ayla arasında 30TL fark var faturada ve bu sehven benim faturam.

Aynen 20 lira fark var en az bu ay geçirmişler gene bir şekilde
0
KuvvetMira27 18.2.2017 02:33:40
Şuanda G.Antep'te yaşıyorum.Güneydoğuda bir çok şehirde yaşadım bundan 10 sene önce G.Antep Osmaniye gibi daha fazla şehirde kaçak kullanım vardı zamanla azaldı ve köylerde dahi faturalarını düzenli ödüyorlar (Bu arada bilgi olsun bir çok şehirde ve orta kesimlerinde kırsal alanlarında elektrik %50 daha ucuz hatta köylerde falan 6 ayda bir okuma oluyor adam 6 ayda kullanım olarak benden çok daha fazla kullanıyor ben ödüyorum 6 ay ortalama 700 lira bu ödüyor maks 250 lira)
Doğuda hala gerek devlet otoritesi gerekse kolluk kuvvetelerinin otoritesi fazla değil bu kaçak kullanımın sebebi o ve ve saydıkları o şehirlerde memurları ve görevli insanları çıkar geri kalan herkes ya kaçakçı yada terörist ikisi birde olabilir , düşün yani belediyeye ait kaçak trafo bulundur trafo kaçak gerisini düşün [8\|] direk şehri kes diyorsunda bölgede çok keskin bir siyasi kriz var sırf yatışmalarında faydalı olur diye göz yumuyorlar bilerek.
hatta bazı öyle p..ler varki ben elektirik faturasından yakınıyordum o da cevaben ben diyor köyde ahıra bile 3 tane ufo aldım sabah akşam yanıyor köylerde kışın hiç hava kirlliği olmıyor artık falan diyor (kıkırdayarak) pe...venk ben şahsen hakkımı helal etmiyorum yüzünede dedim karşımda hacı takılıyor abi senin malını çalsam suçmu dedim suç falan dedi cezası ne dedim hukuki var dini var dedi elini keserim diyor pe...venk bende kapağı vurdum ben senin malını çalsam sadece senin hakkına giriyorum 1 kişisin öbür tarafta senle uğraşırım dedim sen 80 milyon insanının ve gelecekte doğacak sabilerin hakkını yiyorsun bunların her birinin hakkını tek tek nasıl vereceksin dedim zoruna gitti tersledi gitti bidaha benden iş yapmadı arkadaş
Özet olarak devletin otoritesi arttıkça bu sayı azalacaktır.
+12
Mete Can Karahasan 18.2.2017 02:18:08
Geçen ayla arasında 30TL fark var faturada ve bu sehven benim faturam.
+2
tobepeople 18.2.2017 02:05:07
AMD soket olarak şuan intelin kullandığı soketi kullanacak 2020'ye kadar 115x soket kullanacak demek bu , intel ise 201x soket'e dönerek skylake de dual yerine quad kullanmaya başlayıp yine ezecek. AMD şuan da daha yeni yetişti intel'e...
Şuan için bunun bir önemi yok sanıyorsanız da yanılıyorsunuz ne kadar çok bacak o kadar az ısınma ve performans anlamına gelir. Fos AMD Zen mimarisi de 2020'ye kadar sürmesi de fos yakında görürsünüz. Gerçi şuan için hepsi yetiyor yerinizde olsam ikinci el 3930K - 4790 falan alırım tek çekirdek performansını yine de geliştirememiş AMD bu da ne yaparsa yapsın faydasız olacak demek. Bu arada ben de AMD'yi bu sene bıraktım sadece henüz bir yıl olmadı ancak bir şey biliyorum da konuşuyorum. Playstation 4 ilk çıktığında neyse o şuan için AMD ama hemen ezilecek ve yenisini çıkartmak zorunda kalacak ya da yine yıllarca ezilecek intele...Gerçi şu da var PC ile konsol arasındaki fark da çok değişti. Yani PS3 ilk çıktığında 7 sene kesin lider olarak kaldı PC önündeydi. Ama PC şuan ezici şekilde üstün işler tam tersine döndü Fifa-Pes olayı gibi de düşünebilirsiniz. Rekabet iyidir güzeldir ancak hakikaten rekabet varsa şuan yapılan sadece ilüzyonya da diğer bir değişle göz boyama...
0
lvlono 18.2.2017 01:26:09
kabaca ve basitçe; Türkiye, uranyum ve toryum yeraltı zenginliği olarak bayağı yüksek bir değere sahip. ama esas konu 2023. 2023 e kadar nükleer reaktörü kurduk diyelim. çöpünü nereye atacaksın? reaktör kurma maliyetleri v.s. önemli konular ama çöpünü okyanusa mı gömeceksin, Amerika gibi Meksika'ya çöle mi. yahut roketle uzaya mi fırlatacaksın? çöp daha külfetli bir konu kısaca. elektrik ürettin ettin, dağ oldu çöpten. sonra ne oldu, o çöpler her devletin kumbarasına kaçtı(yumuşatma politikalarına rağmen). reaktör kapanmaları üretim maliyetlerinin fazlalığından değil, boşaltım sisteminin çalışmamasından. sıçamazsan patlarsın.
+2
hanımneder 18.2.2017 00:49:56
quote:
Orijinalden alıntı: Nınja0
BayCC 18.2.2017 00:36:01
Tam 6 ay önce dilekçe ile Gaziosman Paşa Türk Telekoma başvurduk. İstanbul Eyüp'te yeni yapılan dairede intenet kullanmak için. Türk Telekom Sallamadığından. BTK'ya onlarca defa başvurdurm. Hatta her hafta yazıyorum. Her şeyi geçtim abi... bizi dalgaya almasınlar bari bu adamlar.
Ben aynen şunu yazıyorum. Türk Telekom alt yapı hizmetini 6 aydır kurmadağından 6 ne telefon kullanabiliyoruz ne internet.
Cevap veren Türk Telekom: Evet alt yapınız olmadığından internet ve telefon kullanamayıyorsunuz yazıyor. Bende tekrar cevap olarak... Afferrin nasılda bildin.... yazıyorum.
+1
KaleyDeskop 18.2.2017 00:31:28
40 saniyelik geçilmeyen reklamdan 10 saniyelik geçilmeyen reklama terfi etmişsiniz :D buna da şükür
+1
sibertilki 18.2.2017 00:03:57
5 vakit namaz kılar, dini ibadetlerini yerine getirir sorsan ondan müslümanı yoktur evine gidersin her odaya klima taktırmış oda yetmemiş neredeyse her odaya elektrik sobası koymuş. Niye kaçak elektrik kullanıyorsun diye sorulduğunda böyle bir imkan var kullanıyoruz der, e kullanıyorsun ama bu haramdır hak yemektir yok der allah bu imkanı vermiştir ben de kullanıyorum (yaşanmış bir olaydan anektottur). Senelerdir buna çare bulmayan hak hukuktan bahseden basiretli yöneticilerimiz nedense bu konuda toplu iğne başı kadar ilerleme kaydedememesi ayrıca düşündürücüdür. Bu olay aslında şuna benziyor. Evinizde ki elektriği bir başkası kaçak hat çekerek kullanıyor siz kullanılmasına izin vermiyorsunuz ama eliniz kolunuz bağlı yapabileceğiniz bir şey yok. yani uzun lafın kısası faturasını zamanında ödeyenler resmen enayi yerine konuluyor, ve biz bir şey yapamıyoruz.
+18
odyssa 17.2.2017 23:42:53
tablet sürümden mp3 halinde dosya inmiyor haberiniz olsun. normal sürüme geçtiğimde sorunsuz iniyor.
0
Nınja 17.2.2017 23:40:57
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj

EDİTÖRÜN SEÇİMİ VİDEO
2si1: SSD fiyatları düşüyor!
18.6.2018, 21:28 - Mesut Çevik
SSD fiyatları dünya genelinde hızlı bir düşüş içinde. Kimi modellerde düşüş oranı %46'ı bulmuşken ülkemizde durum nasıl? Sizden gelen yorumlara da yer verdiğimiz 2si1 Teknoloji ve Oyun Programı sizlerle