Anlık Bildirim

Analist: 3G bağlantısının maliyetinden dolayı 3G destekli tablet satışları zayıf

Oy Ver
Apple'ın iPad'i lanse edip teknoloji meraklılarıyla buluşturmasıyla büyük bir çıkış yakalayan tablet pazarına, tüketici beklentileri göz önünde tutularak iki farklı versiyonda tablet sunuluyor: 3G + Wi-Fi destekli ve sadece Wi-Fi destekli.
IDG analistinin Computer World'e yaptığı açıklamalara göre 3G destekli tablet satışları Wi-Fi destekli tabletlere kıyasla daha düşük seyrediyor. Problemin kökeninde 3G bağlantısının pek çok tüketici için maliyetli gelmesi yatıyor. Halihazırda akıllı telefonunda 3G bağlantısı kullanan tüketici her ay belli bir meblağı gözden çıkarıyor. Ancak kullandığı GSM operatörünün tablet için ayrıca sunduğu ikincil data planı tüketiciye ek maliyet demek. Ayrıca GSM operatörlerinin 3G bağlantısı fiyatlarını yeniden yapılandırmaları önerilmekte.
Analist, Samsung ve Motorola gibi üreticilerle ayrı ayrı görüşmeler yaptığını söylüyor. Yapılan görüşmelere göre her iki firma da 3G destekli tabletlerin satış seviyesinin düşük seyrettiğini onaylamış. Onbinlerce 3G destekli tablet, mağazaların vitrinlerinde beklerken yalnızca Wi-Fi desteği sunan tabletler hızla satılmaya devam ediyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim