Anlık Bildirim

Google arama sonuçlarında sağlık bilgilerine yer verecek

Google arama sonuçlarında sağlık bilgilerine yer verecek
Google bir çok alanda geliştirmelere devam ederken arama motorunu da unutmuş değil. Daha önce popüler arama motorunun şarkı sözlerini arama ekranında göstereceğini bu bağlantıda sizlerle paylaşmıştık, şirket bu kez ise çok daha faydalı bir özelliği arama motoruna kazandıracak.

Sağlık konusunda yalnızca uzmanların karar vermesi gerekirken malesef bu konuda internette çok fazla yanıltıcı bilgi mevcut. Google'ın yeni servisi ile belki bir nebze de olsa bu konulardaki gereksiz bilgi fazlalığının önüne geçebilir. Google ise yaptığı açıklamada verilecek bilgilerin sadece bilgi amaçlı olduğu ve öğretici nitelik taşımadığının altını çiziyor. Söz konusu bilgi deposu için özel bir tıbbi ekibin oluşturulduğu ve doğruluğu kontrol edilmiş bilgilerin paylaşılacağı belirtildi.

Kullanıcı bu hizmet ile beraber örneğin "nezle belirtileri" şeklinde bir arama yaptıklarında Google hizmeti ile birlikte "burun tıkanıklığı, akıntı, boğazda kaşıntı" gibi bilgiler kullanıcılara verilecek. Ayrıca kullanıcıların hastalığa bazı bağlantılara yönlendirilmesi de planlanıyor.

Hastalık ile bilgi verirken hastanın cinsiyeti,yaş grubu gibi bilgilere göre nasıl değişiklikler göstereceği de belirtilecek. Ayrıca hastalığın ciddiyeti hakkında da kullanıcılar bilinçlendirilecek. Servis önümüzdeki günlerde ABD ve İngiltere'de İngilizce olarak hizmete başlayacak. Ancak uzun vadede çok fazla tıbbi bilginin toplanılarak tüm dünyada hizmet veren bir servise dönüştürülmesi amaçlanıyor. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim