Anlık Bildirim

Microsoft, Hollanda ile rüzgar enerjisi anlaşması yaptı

Microsoft veri merkezleri için, Hollandalı sürdürülebilir enerji şirketi ve rüzgar santrali geliştiricisi Eneco ile bir enerji satın alma anlaşması imzaladı. İşte konunun detayları.
Eneco, 2022'den itibaren 15 yıl boyunca Microsoft'un Hollanda veri merkezlerine 90 MW rüzgar enerjisi üretecek. Enerji, Hollanda'nın Kuzey Denizi kıyılarına 22 km mesafedeki bir offshore rüzgar çiftliği olan Borssele III / IV rüzgar çiftliğinden gelecek.

Microsoft temiz enerjiye yatırım yapıyor

Borssele III / IV, 1.3 milyar Avro'luk proje sermayesiyle Eneco, Shell, Mitsubishi's Diamond Generating Europe, Van Oord ve İsviçre İş Ortakları Grubu gibi bir grup şirket tarafından finanse edildi. Rüzgar çiftliği inşaatı bu yılın dördüncü çeyreğinde başlayacak ve tamamen inşa edildikten sonra 77 türbin ve maksimum 731,5 MW kapasiteye sahip olacak.
Microsoft enerji ve sürdürülebilirlik genel müdürü Brian Janous konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yenilenebilir enerji satın alma işlemlerimiz, operasyonlarımızın ve yerel şebekelerin sürdürülebilirliğini artırmaya yardımcı oluyor. Bu anlaşma, 14. yenilenebilir enerji satın alma sözleşmemizdir ve toplam temiz enerji portföyümüzü 1,5 GW'dan daha fazla değere yükselmiştir. Üretilen elektrik, Hollanda'dan gelen Microsoft bulut hizmetlerinin uzun vadeli büyümesini desteklemeye yardımcı olacak."
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim