Anlık Bildirim

Nvidia üçüncü çeyrekte gelirlerini arttırdı

Oy Ver
Intel ve AMD'den sonras Nvidia da 3. çeyrek finansal sonuçlarını ilişkin raporunu yayınladı. Santa Clara merkezli firmanın yayınladığı rapora göre, 2012 mali yılı üçüncü çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre %26.3, ikinci çeyreğe göreyse %4.9 artış kaydeden Nvidia cephesinde mali uzmanlar muhasebe defterine 1.07 milyar dolar gelir kaydetti.
Net karın 178.3 milyon dolar seviyesinde olduğu Nvidia'da, hisse başına kazanç ise 0.29 dolar olarak kayıtlara geçti. Nvidia tepe yöneticisi Jen-Hsun Huang konuyla ilgili açıklamasında, oyuncular ve profesyonellerden gelen talep sayesinde üçüncü çeyrekte GPU işinin hızlandığını kaydederken, dünyanın her geçen gün daha fazla görselleştiğini ve daha fazla mobil olduğunu söyledi. Huang ayrıca Tegra 3 platformunun Tegra 2'nin de ötesinde başarı kaydedeceğini, önümüzdeki yıl güçlü bir büyüme beklediklerini söyledi.
İçerisinde bulunduğumuz dördüncü çeyrek için Nvidia, gelirlerinde + ya da - %2 oranında değişim tahmin ediyor. Duyurusu yeni yapılan Tegra 3 platformunun şirket gelirlerine olan etkisinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde hissedilmeye başlanması, finansal anlamdaki gerçek katkısının ise ikinci çeyrek itibariyle ortaya çıkması bekleniyor. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim