Anlık Bildirim

Sızan yol haritası Android ve iOS için Office uygulamasının 2014'te geleceğini gösteriyor

Oy Ver
Sızan yol haritası Android ve iOS için Office uygulamasının 2014'te geleceğini gösteriyor

Microsoft'un popüler Office yazılımının iPad modeline özel bir sürümü üzerinde çalıştığı ve bu yıl başlarında kullanıma sunulacağı pek çok kaynakta dile getirilmişti. Ancak henüz herhangi bir gelişmenin olmaması gözleri Gemini adı verilen Office 2013 güncellemesine çevirdi.

Bu hafta ise Microsoft’un Office 2013 yazılımı için hazırladığı yol haritasının sızdığı bilgisi geldi. Yeni elde edilen bilgilere göre Ekim 2013 tarihinde Windows Blue ile birlikte ilk Gemini dalgası da Office 2013 paketi için yayınlanacak. Bu dalgada Word, Excel, PowerPoint ve OneNote yazılımları daha dokunmatik odaklı olacakken, Windows 8 ve Windows RT üzerinde çalışabilecek. 

Nisan 2014 tarihine geldiğimizde ise yeni bir Gemini dalgası daha olacak. Bu dalgada yeni nesil Mac Office ve Windows Phone için güncellenmiş Office sürümü olacak. Ayrıca Microsoft daha büyük ekranlı ve dokunmatik sistemler için de Office yazılımını özelleştirecek.

Bu tarihte yol haritasında Word RT, Excel RT, PowerPoint RT ve OneNote RT yazılımları da güncellenecek. 

2014 yılının Ekim ayında ise Outlook RT uygulaması nihayet Windows RT kullanıcıları ile buluşacak. Ancak yoğun bir talep olması ve Windows RT cihazlarına beklenenin altında ilgi olması nedeniyle Microsoft'un uygulamayı biraz daha öne çekebileceği belirtiliyor.
Bu dönemde yaşanacak diğer bir önemli gelişme ise merakla beklenen Android ve iOS için Office uygulamasının yayınlanması olacak. Tahminler uygulama sadece iPad’e özel olmaktan çıkıp hem tablet hem de telefon modellerinden erişilebilen bir yapıya bürüneceği yönünde. 

Bilgiler iddia niteliğinde olsa da Microsoft ile ilgili bu kaynaktan gelen bilgiler genelde gerçeğe yakın oluyor. Bu bakımdan Office uygulamasını Windows Phone haricinde bekleyen kullanıcıların uzun bir süre daha beklemesi gerekecek.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim