Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Büyük Slayt ve Popüler Haberler
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Renk Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)
Sadece Videolar için Gece Modu

WhatsApp üzerinde yine telefonu çökerten mesajlar ortaya çıktı

Bir sembol arkasına yerleştirilen gizli kodlar uygulamada sonsuz döngüye sebep oluyor. Uygulama kitleniyor ve telefonun da çökmesine sebep oluyor. Detaylar haberimizde.
1 yıl
12,7b
1
24
Mobil Uygulamalar
Haber Editörü

Son dönemde SMS, iMessage veya WhatsApp üzerinden akıllı telefonları çökertebilen mesajlara şahit oluyoruz. Son zararlı mesaj örneği yine WhatsApp uygulamasından geldi.

Mesajlara dikkat

Henüz keşfedilen mesajlar şu anda WhatsApp Android uygulamasında etkili oluyor ve uygulamayı bir anda sonsuz döngüye sokuyor. Haliyle akıllı telefonun da çökmesine sebep oluyor.

Ayrıca Bkz. "1930’lu yıllardan kalma uçak plaja zorunlu iniş yaptı"

Uygulamada kullanıcıya normal bir metin mesajı gönderiliyor. Mesajın içerisinde yer alan bir sembole tıklanması isteniyor. Kullanıcı bu sembole tıklarsa bir anda -&rlm:- kodunun tekrar tekrar çalıştığı görülüyor ve uygulama çöküyor. Bu sembol görünür veya görünmez bir şekilde tasarlanabiliyor.

İlginç açıkla ilgili pek çok görsel ve video internette dolaşmaya başladı. Yazılar sağdan sola veya soldan sağa olabiliyor. Yani dil fark etmiyor. Belirtilen sembole tıklandığında her şey olup bitiyor. Şimdilik WhatsApp bununla ilgili bir güncelleme yayınlamadı bu bakımdan gelen mesajlara tıklamamakta fayda var.

 


https://www.phonearena.com/news/WhatsApp-messages-cause-Android-devices-to-crash_id104701 Yorum Yaz
En Beğenilen Yorumlar Yorum Yaz
422422werker 1 yıl en beğenilen The KsM
Arkasında elma olan telefonu alamayan yorum yapmasın
ceo-tr 1 yıl The KsM
hocam bir yanlış oldu galiba
"Henüz keşfedilen mesajlar şu anda WhatsApp Android uygulamasında etkili oluyor"
interwap 1 yıl
Arkadaşların aşağıda verdiği kodlarla şimdi denedim. Tarayıcı adres çubuğuna yazdığımda ve tıkladığımda tarayıcı kilitlendi. Sanki bir ara düzelir gibi oluyor. Google translate ise 5-10 saniye sonra kendine geliyor.
(Aslında tam kilitlenme değil. Yoksa uygulamayı kapatmamı isterdi.)
Bu haberler daha çok Whatsapp reklamı oluyor.
agent1453 1 yıl
WhatsApp skandalları.
khytr89 1 yıl
Note 8 de denedim ne dondu ne restart attı , normal çalışıyor ?
Lars Mikael Akerfeldt 1 yıl khytr89
Hocam yandaki boşlukları da aldınız mı? Onlar olmadan olmuyor çünkü. Üstteki mesajımdakini kopyalayıp arama çubuğuna yapıştırıp tıjlar mısınız? Note 8 ne yapacak merak ettim.
Lars Mikael Akerfeldt 1 yıl
Sadece whatsapp değil çoğu uygulamada işe yarıyor. Mesela şunu kopyalayıp tarayıcı çubuğuna yapıştırın ve noktaya tıklayın
<⚫> 👈🏻 ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎ ‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏noktaya dokun
XFalconX 1 yıl
bip kullanın desem şeytan taşlar gibi taşlarlar :))
taha178 1 yıl
Kod isteyenler icin: notes.io/...
Ios'ta ki bug gibi degil. Sadece cihazinizi 5 10 sn. donduruyor.
okanko 1 yıl
Omgat 😳
422422werker 1 yıl The KsM
Hmm tabi canim tabi tabi :) üzüldüm haline şimdi
The KsM 1 yıl 422422werker
o hatayı bi kaç kere yaptım şimdi milyoner olsam, dolar 50 kuruş olsa bile o parayı elmaya vermem "kardeşim" sen rahat ol elmanla sana mutluluklar
Yorum Yaz Forumda Yanıtla
B I U " İçerik Göm DH Video Twitter YouTube Instagram Vine Künye BSC Oyun IMDb - url img @
Nasıl eklemek istersiniz?
Tüm güncellemelerden eposta yoluyla haberdar olun.
ŞU ANDA GÖRÜNTÜLEYEN
1 Misafir

İLGİ DÜZEYİ
12686 TIK

HABERİN ETİKETLERİ
uygulama haber, WhatsApp ve
Sorgu:
Önceki ve Sonraki İçerikler
Daha Yeniler 1 yıl Xiaomi Mi 7'nin kılıfları ortaya çıktı 1 yıl Şampiyonlar Ligi finalindeki yüz tanıma teknolojisi sınıfta kaldı 1 yıl Apple A12 işlemcisinin Geekbench skorları ortaya çıktı 1 yıl Veri skandalı bile kullanıcıları Facebook'tan soğutmaya yetmedi 1 yıl Vine 2 süresiz olarak ertelendi 1 yıl WhatsApp iOS uygulaması yenilendi işte detaylar! 1 yıl Berkshire Hathaway CEO'su: "Bitcoin fare zehrine benziyor" 1 yıl Apple, iPhone X'daki Face ID sorunlarıyla boğuşuyor 1 yıl OnePlus 6, kalp atış hızı sensörü ile gelebilir 1 yıl Volvo XC40'ın Türkiye satış fiyatı belli oldu 1 yıl 6 tane RX470 ile madenciliğe başladık | 180 MH/s 800W 1 yıl Android P, uygulamaların ağ etkinliklerini izlemesini kısıtlayacak 1 yıl Xiaomi Redmi 5 Plus uygun fiyatıyla BİM’e geliyor 1 yıl Basılı bilet tarih oluyor, artık paralı etkinlikler için "yüz tanıma" teknolojisi kullanılacak 1 yıl Elon Musk, şekerleme işine adım atıyor 1 yıl Atmosferdeki karbondioksit miktarı insanlık tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı 1 yıl MIT'den harita ve şerit işaretlerine gerek duymayan sürücüsüz otomobil teknolojisi 1 yıl İstanbul’un yeni sürücüsüz metro hattı duyuruldu 1 yıl Doğu Ekspresi için ulusal fotoğraf yarışması 1 yıl Türkiye'de satışa çıkacak Lada Niva'nın fiyatı beklentilerin üzerinde 1 yıl GÖRÜNTÜLENEN WhatsApp üzerinde yine telefonu çökerten mesajlar ortaya çıktı Sonraki Şehir efsanesi gerçek oluyor: Facebook ücretli versiyonu masada 1 yıl Hidrojen yakıtlı araçlar için olumlu gelişme 1 yıl 1930’lu yıllardan kalma uçak plaja zorunlu iniş yaptı 1 yıl Otokar'ın yeni zırhlı aracı Efes 2018'de görücüye çıkacak 1 yıl Mobilite: Xiaomi Black Shark değerlendirmesi 1 yıl Google, yapay zeka tabanlı Emoji Scavenger Hunt isimli oyununu duyurdu 1 yıl 5 popüler kripto paranın fiyat analizi: Bitcoin 1 yıl Fortnite'ın iki aylık gelirinin 50 milyon dolar olduğu açıklandı 1 yıl Guardians of the Galaxy Vol. 3 için hazırlıklara başlandı 1 yıl iOS 13 güncellemesi ile iPad'ler yeni bir çehreye bürünecek 1 yıl Samsung'un yeni akıllı telefonu Galaxy S8 Lite, TENAA'da ortaya çıktı 1 yıl Yenilik yok, fiyatlar yüksek: Akıllı telefon satışları düşüşte 1 yıl Oppo Find serisi geri dönüyor 1 yıl Gboard ile kendi GIF'inizi oluşturabileceksiniz 1 yıl Şuan bir akıllı telefon satın alsanız hangi amiral gemisini alırsınız? [Anket #6] 1 yıl Aktivistler: Gmail'in "kendini imha et" özelliği devlet kayıtlarını yok etmek için kullanılacak 1 yıl Fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması sona erdi 1 yıl Fiat Doblo ailesi yeni benzinli motorla büyüdü 1 yıl Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy X, MWC 2019'da tanıtılabilir 1 yıl Huawei oyuncu odaklı bir akıllı saat üzerinde çalışıyor Daha Eskiler
Alternatif Görünümler Geri Bildirim