X KAPAT

İLANDIR

Düşük maliyetli rüzgar enerjisi kömür santrallerinin sonu olabilir Uluslararası finans araştırması yapan Moody’s analistlerine göre kömüre kıyasla maliyeti düşük olan yenilenebilir kaynaklar kömür santrallerinin kapanmasını sağlayabilir. Salı, 10:00 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Almanya kömür madenlerini hidroelektrik tesisine çevirecek 2050 Yılına kadar ülkede harcanan enerjinin %80’inini yenilenebilir kaynaklardan gelmesi yönünde çalışan Almanya, kömür santrallerinin yerine pompa depolama hidroelektrik sistemi kuracak. Pazartesi, 21:00 8 Furkan Babur Haberin devamı »
Türkiye’ye dünyanın en büyük güneş santrali: YEKA – 1 hakkında her şey! Konya Karapınar’daki Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) ile dünyanın en büyüğü olacak güneş enerjisi santrali için sonunda ilk adım atılıyor. İşte konuya dair bilmeniz gereken her şey: Pazartesi, 12:51 234 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Google verilerine göre ABD'deki evlerin yüzde 79'u güneş panellerine uygun 2015 yılında başlattığı Project Sunroof ile hangi evlerin güneş paneli taktırmaya uygun olduğunu hesaplayan Google'ın yeni raporuna göre ABD'deki evlerin yüzde 79'unda güneş paneli kullanılabilir. Pazar, 17:02 5 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Çin kömür kullanımını yüzde 5 azalttı Son yıllarda büyük bir enerji devrimi yaşayan Çin, 2016'da kömür kullanımını 2015'e kıyasla yaklaşık yüzde 5 azaltmayı başardı ancak kömür halen ülkenin en önemli enerji kaynağı. Pazar, 11:00 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Elon Musk, 100 günde enerji depolama tesisini tamamlama sözü verdi Güney Avustralya’daki enerji sıkıntısı çözmek isteyen Elon Musk, 100 gün içinde 100MW’lık bir enerji depolama tesisi kuracaklarını ve eğer tamamlayamazsa tesis için para talep edilmeyeceğini söyledi. 10.3.2017 18:03:53 14 Furkan Babur Haberin devamı »
Apple donanımları yenilenebilir enerjiyle üretilecek Apple, Japonya’daki tedarikçisiyle ürünlerinde kullanılan donanımların yenilenebilir enerjiyle üretilmesi konusunda anlaştı. Yenilenebilir enerji, Apple tarafından üretilen donanımlarla elde edilecek. 9.3.2017 21:25:02 6 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Tesla’nın güneş enerjisi Hawaii’yi aydınlatacak Tesla, Kapaia projesi adını verdiği çalışma ile dünyanın en büyük güneş enerjisi toplama ve depolama istasyonunu kurarak Hawaii'ye bağlı Kauai adasının enerji ihtiyacını karşılayacak. 9.3.2017 18:00:00 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Elon Musk'ın devrimsel "Güneş Çatısı" bu yıl içerisinde satışa çıkıyor Tesla, alternatif enerji kullanımına yeni bir soluk getireceğine inanılan güneş çatılarının üretimine bu yaz itibariyle başlıyor. Çatıların kullanıcıyla buluşması ise yılın son aylarında olacak. Dün (23:04) 22 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Okyanuslardaki nükleer kaynak binlerce yıllık enerji sağlayabilir Araştırmacılar okyanuslarda yatan ve binlerce yıllık enerji ihtiyacını karşılayabilecek olan uranyumu daha hızlı ve kolay bir şekilde toplamanın yolunu buldu. Dün (13:00) 20 Furkan Babur Haberin devamı »