Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Renk Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)
Sadece Videolar için Gece Modu

Alternatif Enerji

Kategori
SON GÜNCELLEME
5 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
4 VİDEO 87 HABER 9 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
AYDA 7 İÇERİK
Tüm sektörlerde %100 yenilenebilir enerji kullanımı mümkün olabilir
Gökhan G. 5 gün
Yapılan yeni bir çalışma, 2050 yılına kadar tüm sektörlerde %100 yenilenebilir enerji kullanımının mümkün hale gelebileceğini ortaya koydu. Çalışma detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
1,5b 5
Çin, 2040 yılına kadar füzyon enerjisi üretme peşinde
Gökhan G. 5 gün
İnsanların yüzyıllar boyunca beklediği Güneşin gücünü kullanma hayali, yakında gerçeğe dönüşebilir. Bu kapsamda Çin 2040 yılında, füzyon enerjisi üretmeye başlayacağını ifade ediyor.
3,4b 11
Hafif bir esintide bile elektrik üretebilen jeneratör geliştirildi
Gökhan G. 1 hf.
ABD ordusunda görev yapan personel, hafif bir rüzgârda bile elektrik enerjisi üretme potansiyeline sahip bir jeneratör geliştirdi. Sadece askeri amaçlara hitap etmeyen cihazın detayları haberimizde.
3,9b 5
Suudi Arabistan, bölgenin en büyük rüzgâr enerjisi pazarı olma yolunda hızla ilerliyor
Gökhan G. 1 hf.
Rüzgâr enerjisi alanında yatırımlarını çoğaltarak bölge lideri olmak isteyen Suudi Arabistan, bu sayede rüzgâr enerjisi kapasitesini 6,2GW daha artırmayı hedefliyor. Detaylar haberimizde.
2,6b 12
Yenilenebilir enerjiye yatırım atmosferdeki karbonu yakalamaktan çok daha kazançlı
Şimdiki fosil yakıt kullanan santrallerin üzerlerine yerleştirilecek karbon yakalama sistemleri, küresel ısınmanın etkilerini geciktirmekten başka etki yapmayacak.
2,4b 1
Apple başardı: Foxconn ve TSMC artık iPhone üretirken sadece temiz enerji kullanacak
Üretim faaliyetleri sırasında tamamen temiz enerji kullanmayı hedefleyen Apple, buna yönelik partner firmalarıyla anlaşmalara devam ediyor. Son haberlere göre Foxconn ve TSMC de sonunda ekibe katıldı.
3,1b 7
Yeni geliştirilen “termal pil”, uzak bölgelerin enerji ihtiyacını karşılayabilir
Gökhan G. 1 hf.
Yeni geliştirilen bir pil teknolojisi, uygun fiyata çevre dostu enerji imkânı sunarak küresel enerji pazarını değiştirmeyi umuyor. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
2,3b 3
Yenilenebilir enerji üretimi artarken, fosil yakıtlara olan talep bir türlü azalmıyor
Gökhan G. 2 hf.
Yenilenebilir enerji üretimi rekor kırarken, fosil yakıt tüketimine olap talep ise azalmak bilmiyor. Fosil yakıt tarafında ise doğal gaz en çok tercih edilen enerji kaynağı.
2,2b 4
ABD’de rüzgâr ve güneş enerjisine yatırım yapmak, kömür santrallerini işletmekten daha ucuz
Gökhan G. 3 hf.
ABD kaynaklı bir araştırma, ülkenin kömür hikâyesini sonlandırması gerektiğini belirtiyor. Araştırmaya göre rüzgâr ve güneş enerjisine yatırım yapmak, kömür santrali işletmekten daha ucuz.
2,6b 7
Kyani: Yardımeli bu defa Türkiye ormanlarına uzanıyor!
Advertorial 3 hf.
Dünyanın önde gelen gıda takviyesi firmalarından Kyäni, YARDIMELİ projesi dahilinde çeşitli ülkelerde yürüttüğü etkinliklerden bir yenisini Denizli’de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.
2,6b 7
Ada ülkesi Morityus’da, dar gelirlilere güneş panelleri yardımıyla ucuz elektrik sağlanıyor
Gökhan G. 3 hf.
Morityus’da dar gelirli hanelere elektrik indirimi yerine,güneş paneli bağışı yapılıyor. Her solar çatıda üretimin ilk 50 kwh’i ev sahibine ücretsiz veriliyor. Fazla enerji şebekeye aktarılıyor.
3,9b 6
Selüloz kullanılarak roket yakıtı geliştirildi
Gökhan G. 4 hf.
Çinli bilim insanları selüloz kullanarak roket yakıtı geliştirdi. Uzay uçuşları için de kullanılabilecek yakıt, karbon salınımı ve çevreye verilen zararı azaltmak yönünde umut vadediyor.
3,2b 7
Deniz suyundan hidrojen yakıtı üretilebilecek
Gökhan G. 1 ay
Bilim insanları,deniz suyu kullanarak hidrojen yakıtı üretmenin yeni bir yolunu buldular. Heyecan verici bu gelişme ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.
4,6b 14
Güneş enerjisini toplayıp depolayan filament geliştirildi
Gökhan G. 1 ay
Araştırmacılar, güneş enerjisini toplayan ve depolayan yeni bir filament geliştirildi. İnce şerit şeklindeki taşınabilir ve esnek olan filament kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak.
7,9b 1
Elon Musk: 2019, Solar Roof’un yılı olacak
Gökhan G. 1 ay
Tesla'nın yakın gelecek vizyonu hakkında açıklamalarda bulunan Elon Musk, 2019 yılı için yönünü sürdürülebilir geleceğe doğru çevirmiş gözüküyor. Solar Roof ve Powerwall şirketin odağı durumumunda.
8b 13
Yumurta kabuklarından enerji depolama çözümü
Gökhan G. 1 ay
Çoğu zaman çöpe attığımız yumurta kabuklarının bir başka faydası daha ortaya çıktı. Enerji depolama alanında da ucuz bir alternatif olarak kullanılabilecek kabuklarla ilgili detaylar haberimizde.
4,5b 5
BTP adayı Selim Kotil, İstanbul için ucuz elektrik projesini açıkladı
Gökhan G. 1 ay
Bağımsız Türkiye Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim Kotil, katıldığı televizyon programında İstanbul'un enerji ihtiyacını karşılayacak projesini açıkladı. Detaylar haberimizde.
5,8b 24
DNV GL, rüzgâr türbini pervanelerinde oluşan aşınmayı takibe alıyor
Gökhan G. 1 ay
Yağmur damlalarının rüzgâr türbini pervanelerine verdiği zararı araştıran DNV GL, 10 enerji şirketi ile pervaneleri bu tür yabancı nesnelerden korumanın yollarını arıyor. Detaylar haberimizde.
4,1b
Türkiye, rüzgarda Avrupa altıncısı
Rüzgar enerjisiyle ilgili çalışmalar yapan WindEurope, 2018 yılına ilişkin “Avrupada Rüzgar Enerjisi” raporunu yayınladı. Türkiye, kurulu gücüne eklediği kapasiteyle Avrupa'da altıncı oldu.
5,6b 38
Kullanılmış elektrikli bisiklet bataryaları akıllı ısıtıcılara hayat verecek
Ekrem71 3 ay
Elektrikli bisikletler yapıları gereği güçlü bataryalara ihtiyaç duyuyor. Fransız Lancey girişimi bu bataryaların kullanım ömrünü dolduranlarını kendi akıllı ısıtıcılarında kullanacak.
6,4b
Alternatif Görünümler Geri Bildirim