İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Oxford dünyanın ilk sıfır emisyon şehri olma yolunda hızla ilerliyor Oxford şehir yönetimi, önümüzdeki birkaç yıl içinde şehir merkezini sıfır emisyon bölgesine dönüştürmeyi planlıyor. Bu sıfır emisyon bölgesi zamanla tüm şehri kapsayacak. Dün (01:06) 6 Erhan Tan Haberin devamı »
Ürettiğinden daha fazla karbondioksiti toplayan ''negatif emisyonlu'' santral İzlanda'da, ürettiği karbondioksitten daha fazlasını havadan toplayabilen ''negatif esmiyonlu'' jeotermal santrali faaliyete geçti. Santral yılda 50 ton CO2 toplayacak. 2 gün önce (21:20) 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Gelgit enerjisi daha verimli bir enerji türüne dönüşebilir Yüksek maliyeti nedeniyle günümüzde rüzgar ya da güneş enerjisi kadar yaygınlaşamayan gelgit enerjisi, geliştirilen yeni bir cihaz sayesinde çok daha verimli hale gelebilir. Cumartesi, 15:30 16 Furkan Babur Haberin devamı »
Hollanda 2030 yılına kadar ülkedeki bütün kömür santrallerini kapatmayı planlıyor Hollanda'da kurulan koalisyon hükümeti ülkedeki kömür santrallerini kapatma konusunda anlaşmaya vardı. Santraller kademeli olarak 2030 yılına kadar kapatılacak. Perşembe, 19:45 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Microsoft 15 yıllık yenilenebilir enerji satın aldı Gerek çevre odaklı sivil toplum örgütlerinin baskısı gerek maliyetlerin azaltılması kaygısı teknoloji devlerini yenilenebilir enerji kaynaklarına yönlendiriyor. Çarşamba, 11:45 1 Ekrem71 Haberin devamı »
Güneş panellerinde verimlilik rekoru kırıldı Son günlerde güneş panelleri konusunda üst üste iki rekor kırıldı. Önce JinkoSolar, hemen ardından da Fraunhofer ISE güneş panellerinin verimliliği konusunda yeni rekorlara imza attı. 10.10.2017 04:15:39 10 Erhan Tan Haberin devamı »
Tesla, Porto Riko'nun enerji sorununu çözebilir Geçtiğimiz ay yaşanan kasırga nedeniyle enerji altyapısı önemli ölçüde tahrip olan Porto Riko, enerji sorununu Tesla'nın yardımıyla çözebilir. Elon Musk, Porto Riko yönetimiyle anlaşma sağladı. 9.10.2017 19:16:00 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Güneş enerjisi dünyanın en hızlı yükselen enerji kaynağı haline geldi Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) tarafından yayınlanan son rapora göre; geçtiğimiz yılın en hızlı yükselen global enerji kaynağı güneş enerjisi oldu. Bu yükselişte Çin'in payı büyük. 5.10.2017 18:00:00 2 Erhan Tan Haberin devamı »
Türk bilim insanından devrimsel proje Doç. Dr. Özgür Şahin öncülüğünde geliştirilen teknoloji sayesinde göl, nehir ve baraj gibi su birikintilerinin üzerinde oluşan buhardan elektrik enerjisi elde etmek mümkün olacak. 28.9.2017 15 Onur Seven Haberin devamı »
Büyük ölçekli hibrit (güneş + rüzgar) enerji sistemleri yaygınlaşıyor Güneş panelleri ve rüzgar türbini birlikte kullanılarak oluşturulan hibrit enerji sistemleri giderek yaygınlaşıyor. Hindistan ve Avustralya'da büyük ölçekli projeler için ilk adımlar atıldı. 27.9.2017 6 Onur Seven Haberin devamı »