Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Tema Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)

Alternatif Enerji

Kategori
SON GÜNCELLEME
4 GÜN ÖNCE

GİRİLEN İÇERİKLER
4 VİDEO 115 HABER 9 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
AYDA 9 İÇERİK
Petrol fiyatları 2020’li yıllarda zirve yapabilir
Kerem Ardıçlı 4 gün önce
Artan nüfus, internete bağlı eşyaların sayısındaki artış, bitcoin madenciliği ve elektrikli araçlar nedeniyle ortaya çıkacak enerji talebi, petrol fiyatlarına 2020’li yıllarda zirve yaptırabilir.
2,4b 15
Türkiye'nin elektrik üretim kapasitesinin %5.6'sı güneş enerjisinden geliyor
Ahmet Gözütok 5 gün önce
Son yıllardaki yenilenebilir enerji yatırımları, enerji tüketiminde de rakamlara pozitif anlamda yansımaya başladı. Güncel verilere göre Ekim 2018’de %5.6 seviyesinde bir kurulu güce ulaşıldı.
3,5b 44
Aynı anda hem hidrojen hem de elektrik üretebilen güneş hücreleri geliştirildi
Metehan Göktaş 2 hafta önce
Yenilenebilir enerji kaynaklarının giderek önem kazandığı şu günlerde biliğm adamları panellerin verimliliğini arttırmanın yanı sıra fonksiyonlarını da arttırmanın da yollarını arıyor.
3,8b 5
Sony yenilenebilir enerji hedefini 10 yıl öne çekti
Furkan Babur 1 ay önce
Japon teknoloji devi Sony, 2030 yılına kadar bütün operasyonlarına yenilenebilir enerjiyle güç vermek istiyor. Şirketin bir önceki hedefi 2040 yılını işaret ediyordu.
2,3b 3
Rüzgar türbinlerinin artması küresel ısınmayı tetikleyebilir
Furkan Babur 1 ay önce
Harvard Üniversitesi'nden tarafından yapılan araştırmaya göre rüzgar türbinlerinin kontrolsüz bir şekilde artırılması küresel sıcaklık ortalaması artırabilir.
5,9b 20
Nükleer felaketten 32 yıl sonra Çernobil yeniden enerji üretecek
Furkan Babur 1 ay önce
Tarihin en büyük nükleer felaketlerinden biri olan Çernobil reaktör kazasından 32 yıl sonra bölge yeniden enerji üretmeye başladı. Bölgeye yerleştirilen güneş panelleri 2000 konuta güç verecek.
19,7b 11
Bin megavatlık güneş enerjisi ihalesi için duyuru yayımlandı
Furkan Babur 1 ay önce
Şanlıurfa, Hatay ve Niğde'de kurulacak ve toplamda bin megavat gücünde olacak güneş enerjisi santrallerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın ihale duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.
3,4b 14
Güneş enerjili e-bisiklet yarışmasında 64 gün yol giden bir yarışçının öyküsü
Mertcan Erice 1 ay önce
Fransa'nın Lyon kentinden Çin'e uzanan 13 bin kilometrelik bir yolculuğun öyküsü: Güneş Yolculuğu! Etkinliğin odak noktası, çevre dostu güneş enerjisiyle çalışan elektrikli bisikletler..
4,4b 5
Rekor: Türkiye dün ürettiği elektriğin %17’sini rüzgardan karşıladı
Ahmet Gözütok 1 ay önce
Ülkemizin yenilenebilir enerji kaynaklarına yaptığı yatırım meyvesini yavaş yavaş veriyor. Havaların da elverişli olması ile dün rüzgar enerjisinde önemli bir rekora ulaşıldı. İşte detaylar:
23,8b 62
Yükselen döviz kurları güneş enerjisi sektörünü de etkiledi
Furkan Babur 1 ay önce
7103 sayılı kanunla konutlarda ve iş yerlerinde bireylerin güneş enerjisinden elektrik üretmeleri teşvik edilse de döviz kurundaki yükseliş güneş panelleri daha pahalı hale getirdi.
6,3b 16
IKEA sıfır emisyon hedefi
Kerem Ardıçlı 2 ay önce
İsveç merkezli uluslararası mobilya mağazası IKEA çevreci yaklaşımlarına bir yenisini ekleyerek, 2020 yılı itibariyle bazı şehirlerde sıfır emisyon hedefiyle dağıtım yapacak.
752 2
Mevcut sistemlerden 11 kat daha verimli yenilenebilir enerji sistemi geliştirildi
Furkan Babur 2 ay önce
Japonya'daki Hokkaido Üniversitesi'nden araştırmacılar güneş ışığının yüzde 85'ini yakalayan ve mevcut güneş enerjisi sitemlerinden 11 kat daha verimli olan yeni bir sistem geliştirdi.
7,5b 11
Volvo, sürücü kabini olmayan elektrikli ve otonom tırını tanıttı
Barış Cankı 2 ay önce
İsveçli üretici Volvo, geleceğe yönelik tanıttığı elektrikli ve otonom konseptleriyle şaşırtmaya devam ediyor. Şirket bu kez de sürücü kabini olmayan elektrikli ve otonom çekicisi Vera ile karşımızda.
20,5b 24
Elektrikli scooter pazarında Yamaha ve Gogoro ortaklığı
Barış Cankı 2 ay önce
Elektrikli scooter pazarının önemli oyuncularından Yamaha ve Gogoro, son yıllarda satışlarda patlama yaşanan Tayvan'a yönelik ortak ürün geliştirecek. İlk modelin 2019'da satışa çıkması planlanıyor.
3,3b 2
Sony, 2040'a kadar %100 yenilenebilir enerjiye geçecek
Hasan Aygünoğlu 2 ay önce
Apple, Google, Facebook ve Microsoft'un ardından Sony de RE100 girişimine katıldı. Japon teknoloji devi 2040 yılına kadar yüzde yüz yenilenebilir enerjiye geçmeyi hedefliyor.
1,3b 2
Her açıdan rüzgarı yakalayan rüzgar türbini: O-Wind Turbine
Furkan Babur 2 ay önce
2018 James Dyson ödülünü kazanan O-Wind Turbine isimli rüzgar türbini, mevcut rüzgar türbinlerinin aksine her açıdan rüzgarı yakalayıp şehirlerde kullanım imkanı sunuyor.
3,4b 8
10 MW gücünde dev rüzgar türbinleri 2020'de geliyor
Hasan Aygünoğlu 2 ay önce
Dünyanın en büyük rüzgar türbini üreticilerinden MHI Vestas, 10 MW gücündeki dev türbinlerini 2020 yılında kuracak. Türbinlerin büyüyen sektörde önemli bir yeri olacak.
4,6b 19
Hava kirliliği insan zekâsını doğrudan ilgilendiriyor
Ekrem Ç. 2 ay önce
Yüksek seviyede hava kirliliğine maruz kalan insanlarda ilişkili hastalıkların yanı sıra zekâ kaybı da ortaya çıkıyor. Çin’de yapılan testler bu tehlikeyi ortaya çıkardı.
1,2b 8
Facebook, 2020 yılı itibarıyla %100 yenilenebilir enerjiye geçecek
Hasan Aygünoğlu 2 ay önce
Facebook, enerji ihtiyacını 2020 yılı itibarıyla tamamen yenilenebilir kaynaklardan sağlayacak. Şirket ayrıca sera gazı salınımını da %75 oranında azaltmak istiyor.
728 1
Vespa’nın ilk elektrikli scooter modeli Ekim ayında satışa çıkıyor
Ekrem Ç. 2 ay önce
Scooter modelleri ile ünlü İtalyan Vespa’nın elektrikli sisteme geçişini temsil eden Elettrica kısa süre sonra piyasaya çıkacak. Peki Vespa Elettrica neler sunuyor?
5,1b 6
Alternatif Görünümler Geri Bildirim