İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Norveçli araştırmacılar lityum-iyon bataryalarda önemli bir buluşa imza attı Norveçli araştırmacılar, lityum iyon bataryalar alanında devrim yaratacak bir buluşa imza attı. Bu buluş, elektrikli otomobillerin menzilini önemli ölçüde arttırabilir. Pazar, 19:14 21 Erhan Tan Haberin devamı »
Tesla'nın Solar Roof ve Powerwall sistemi başarılı performans gösteriyor Tesla'nın bu yılın başında üretimine başladığı güneş panelli çatı kiremitinin faydası bir kullanıcı tarafından ortaya çıkarıldı. Güneş panelli çatı ile konut bütün enerjisini güneşten sağlayabiliyor. Cumartesi, 09:30 13 Furkan Babur Haberin devamı »
Apple'dan Çin'e 300 milyon dolarlık temiz enerji yatırımı Apple, 10 tedarikçisiyle birlikte Çin'de önümüzdeki 4 yıl içinde yenilenebilir kaynaklardan 1 gigawatt enerji üretmek için yeni bir yatırım fonu oluşturdu. Cuma, 13:30 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Türkiye'de rüzgar enerjisine yönelik yatırım 10 milyar doları aşacak Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği Başkanı Mustafa Ataseven yeni rüzgar enerjisi santrali ile birlikte Türkiye'de rüzgar enerjisine yönelik yatırımların kısa sürede 10 milyar doları geçeceğini açıkladı. Perşembe, 23:50 6 Furkan Babur Haberin devamı »
İskoçya'daki pompaj depolamalı hidroelektrik santral 400 bin konuta enerji sağlayacak Yenilebilir enerji yatırımlarıyla öne çıkan İskoçya, ülkedeki rüzgar türbinlerini pompaj depolamalı hidroelektrik santraliyle desteklemek istiyor. Projenin detayları haberimizde. Perşembe, 14:00 2 Furkan Babur Haberin devamı »
İskoçya'nın açık denizdeki rüzgar türbinleri elektrik üretmeye başladı Dünyanın en güçlü rüzgar türbinlerine ev sahipliği yapan Aberdeen Açık Deniz Rüzgar Çiftliği, nihayet faaliyete geçti ve Birleşik Krallık için elektrik üretmeye başladı. 8.7.2018 21:30:00 19 Erhan Tan Haberin devamı »
Bakterilerle dolu güneş paneli bulutlu havalarda bile elektrik üretebiliyor British Columbia Üniversitesi'ndeki araştırmacılar bakterilerin fotosentez yeteneğini kullanarak yeni bir güneş paneli modeli geliştirdi. Verim rekoru kıran güneş paneli loş ışıkta da çalışabiliyor. 8.7.2018 13:30:00 22 Furkan Babur Haberin devamı »
Tesla en büyük batarya sistemini Kaliforniya'da kuracak Tesla'nın Kaliforniya'da kuracağı devasa batarya sistemi, saate 182.5 MW'lık kapasitesi ile şirketin Avustralya'daki enerji depolama tesisini bile gölgede bırakacak. 3.7.2018 13:30:00 7 Erhan Tan Haberin devamı »
Asansör gibi kullanılabilen elektrikli ve otonom feribot: Autoferry Yeşil enerjinin yaygın olarak kullanıldığı ülkelerden biri olan Norveç, elektrikli ve otonom feribotları yaya ve bisikletlilerin hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.. 3.7.2018 10:00:00 6 Barış Cankı Haberin devamı »
Nissan Avrupa'nın en büyük enerji depolama tesisini kurdu Japon otomobil üreticisi Nissan, elektrikli otomobili Leaf'de kullanılan batarya paketleri ile Avrupa'nın en büyük enerji depolama tesisini kurdu. Tesisin konumu ise oldukça ilginç. 1.7.2018 17:30:00 2 Furkan Babur Haberin devamı »