İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (39) YORUM YAZ

tarafından 1 Ocak 2018, Pazartesi 17:33 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Aorus Z370 Gaming 7 incelemesi "Tasarım ve Kalite, bir anakartta"
Anakart Burak Şolt 39 31608 00:12:12
YouTube Kanalımıza Abone Olun
Bu videoda Gigabyte'ın oyunculara odaklı markası Aorus'un Z370 yongasetli anakartları Ultra Gaming, Gaming 5 ve Gaming 7'nin tasarımını ele alıyor, bileşenlerine bakıyor ve hızaşırtmayla sınıyoruz.
Test masamıza konuk olan anakartlar Aorus Ultra Gaming, Gaming 5 ve Gaming 7. Bu incelemede de özellikle Gaming 7’nin üzerinde duruyor olacağım.
 

Siyah turuncu temalı, arkası bol detaylı kutusundan anakartın kendisi, bol bol yapıştırma ve alışılageldik dökümantasyonlar, sert bir Aorus logusu, kablo toplama bağcıkları, G konnektörü, iki düz iki açılı Sata kablosu, yüksek bant genişlikli SLI köprüsü, RGB LED uzatması, ısı takibi için iki termistör kablosu, M.2 vidaları ve arka plaka çıkıyor. Aorus’un arkasında Gigabyte olduğu için 3 yıl garantisi var anakartların.
 
 

Aorus’un Z270X anakartlarının beyaz temalı tasarımlarına kıyasla, gereksiz bir not bu lego anakartı Türk teknoloji basınında toplayan tek kişi olabilirim, değerimi bilin, Z370 serisi, özellikle de Gaming 5 ve 7, bol bol metalden, robotik tasarım dilinden beslenen bir yapıyla geliyor. Siyah PCB’nin üzeri de aynı temayla gri şeritlerden bir Aorus logosuyla süslenmiş. ATX form faktöründeki anakartlar, hemen hemen aynı görünen Gaming 5 ve Gaming 7 genel olarak siyah-beyaz veya siyah-gri tematik kasalara gider tasarımlara sahip.
 
 

Gaming 7’nin yaklaşık 3CM boyundaki mosfet soğutucuları ısı iletim borularıyla birbirlerine bağlı. Bloklara Ultra Gaming ve Gaming 5’in aksine 3CM çapında, sessiz bir fan yönlendirilmiş ama testlerim çerçevesinde soğutmaya artısı olmadı, mosfletlerin de ısısı takip edilebildiği için gözlem yapabildim, işgal ettiği 4-pin yuvasından kablosunu çıkarıp başka bir fan için kullanabilirsiniz. Diğer bir gözlemim de şu, Corsair H115i’nin soğutucu kafasındaki Corsair Link kablosu girişini sola verirseniz takamıyorsunuz, aşağı veya sağa bakacak şekilde yönlendirmek gerek.
 
 

Ultra Gaming’den Gaming 7’ye Aorus’un ayrıştığı konulardan biri de aydınlatma, her segmentte aydınlatması en hoş, en RGB’li anakartlar Aorus’un anakartları. Gaming 7’de mosfetlerin, plastik giriş çıkış plakasının üzeri, güney köprüsü, RAM’lerin arası, PCI-Express slotları, mümkün olduğunca her yere RGB LED yerleştirilmiş. RAM’ler ayrı, Mosfetlerin üzerindekiler ayrı renk, köprü ayrı renk, teker teker her bölge ayarlanabiliyor, isterseniz BIOS’tan, ister yazılım arayüzünden, isterseniz de telefondan kontrol edebiliyor, farklı efektler atayabiliyorsunuz, bilgisayar kapalıyken de LED’leri isterseniz açık bırakabiliyorsunuz. Rakiplerine kıyasla kasada en çok varlık gösteren anakartlar bu anakartlar, açık ve net, bu arada aydınlatma sisteminin Aourus’taki adı da RGB Fusion.
 
 
 
Hele ki bu anakartların hepsinde yer alan, 3D baskıyla isterseniz değiştirebileceğiniz pleksi şeridin görünümü harika. Şerit demişken anakarta 300 LED’e kadar RGB 5050 veya W2812 gibi dijital, her LED’i ayrı ayrı kontrol edilebilen şeritler bağlayabiliyorsunuz, iki çıkış var, 2A 12V ve 2 metreye kadar destek verilmiş. Hep söylediğim bir şey, LED şerit desteği var ama niye kutuda yok.
 
 
 
Aorus bu sefer 20 dolar değerinde 1 metrelik RGBW, yani daha zengin bir renk skalası için ayrıca sıcak beyaz LED modülleri olan bir şerit çıkıyor, oldu da çıkmazsa ki Ultra Gaming ve Gaming 5’ten çıkmadı benim, faturasıyla Gigabyte’a mail atıyorsunuz, adresinize gönderiyorlar şeridi.
 
 

Intel’in 8. nesil işlemcileriyle uyumlu LGA 1151v2 soketinin etrafında 10 tane sunucu sınıfı fazlardan oluşan bir kurulum var, 8’i işlemci 60, 2’si entegre GPU için yine 60A’ya kadar güç sağlayabiliyor. Tam modeliyle Intersil ISL69128 tam dijital bir kontrolcü ve yeni model diyebileceğim bir kontrolcü bu. Tüm anakart siyah katı kapasitörlerle desteklenmiş.
 
 

Aorus’un UEFI BIOS arayüzü normal bir kullanıcı ve hızaşırtmacı için en cezbedici arayüz değil ama ihtiyacınız olan detaylara haiz. Test işlemcimiz Intel’in 8. nesil i5 8600K’sı, bu işlemciyi 1.42v ile 5GHz’e, Corsair H115i ile kontrol altına alabileceğim bir şekilde hızaşırtabildim, 5.2GHz’e kadar çıkabilen 8600K’lar var ama işlemci şans işi, anakart ise şanslı bir işlemciyle potansiyel taşıyan bir anakart, peki niye?
 
 
 
Zira anakart Vdroop, yani işlemci yük altına girip yüksek güç çekmeye başladığı zamanki voltaj düşüşüne karşı detaylı bir LLC, yük hattı kalibrasyonu arayüzüyle geliyor, işlemcinin boştaki ve yük altındaki tabiri caizse milimetrik voltaj ayarlarını yapabiliyor, fazların yük durumunda işlemciye daha tepkisel bir şekilde güç verebilmesini sağlayabiliyorsunuz.
 
 
 
Gaming 5’te 5GHz’e 0.10v daha yüksek voltajla erişebildim, Gaming Ultra’da ise 1.375V volt ile 4.9GHz’e çıkabildim, elimdeki işlemcide 5GHz biraz zorlama oldu, 1.375V civarı ile tüm anakartlarda 4.9GHz en verimlisi, en azından bu işlemcide. Hazır hızaşırtma profilleri de var, bu işlerle pek haşır neşir olmayanlar için güzel bir kolaylık, stabil çalışıyorlar.
 
 
RAM slotlarına kadar metalle güçlendirilmiş Gaming 7, dört DDR4 RAM slotuna maksimum 64GB ve 4133MHz’e kadar RAM takabiliyorsunuz, XMP destekli.
 

Giriş çıkışlara gelelim. PS/2 combo klavye ve fare portu, 2 tane USB 3.1 birinci jenerasyon, DAC UP 2 portunu görüyoruz. DAC UP uzun USB kablolarındaki voltaj düşüşü ve Noise’a karşı ayrı kontrolcülerle güç sağlanan portlar, USB kulaklık ve mikrofonlar için kullanabilirsiniz mesela. Altında altın kaplama HDMI ve Display Port girişi, 3 USB 3.1 1. jenerasyon port, biri Killer E2500 diğeri Intel I-219V’nin güç verdiği RJ-45 portları, ardından 1 Tip A bir Tip C USB 3.1 ikinci jenerasyon portları görüyoruz, bunlar yüksek güç, mesela hızlı şarj için kullanabilirsiniz ve 16Gb/saniyeye kadar destekli portlar, aynı zamanda bilgisayar kapalıyken de güç alınabiliyor USB’lerden, mesela ben Razer Mamba’mı şarj ediyorum bilgisayar kapalıyken.
 
 

Anakart üzerinden kasanın ön paneli için 1 tane ikinci jenerasyon USB 3.1 Tip C,  2 tane 1. jenerasyon USB 3.1, 4 tane de USB 2.0 ekstra çıkış alabiliyorsunuz, ekleyelim.
 
 

RJ-45 Gigabit portları 15KV’a kadar aşırı akıma, 25KV’a kadar da statik kaçağa karşı korumalı, şu ana kadar gördüğüm en yüksek değerlerden bunlar. Intel çözümünün işlemci yükü düşük, Killer’ın da oyunlar için data yönetim arayüzü daha gelişmiş durumda, kendi deneyimlerim çerçevesinde Intel çözümü gecikme anlamında da işlemci yükü anlamında da daha kullanılası.
 

Altın kaplamalı 7.1 ses çıkışı ardında Realtek ALC1220 çözümü var. Normalde 32-bit 192Khz destekli bir kodek lakin ESS Sabre’nin 9018Q2C’si, ki 32-bit 384kHz destekli bir DAC bu, kapasitör anlamında da WIMA ve Nichicon kapasitörlerle desteklenmiş bir çözümü var. Üst segment oyuncu ve üst segment kulakiçi kulaklıklarımı hakkıyla besledi, potansiyel maksimum seslerini alabildim, detay, ses ayrımı, çevresel ses başarımı konusunda da doyurdu ama rakiplerine kıyasla öyle ekstra bir farkı yok, tavsiyem Creative Sound BlasterX 720 çevresel ses yazılımını da hiç yüklememeniz yönünde olacak, çevresel seste başarımı olumsuz yönde etkiliyor zira.
 
 

Biri soğutmalı olmak üzere 3 M.2 slotu. 2’si 22110’a kadar, 1’i 2280’e kadar form faktör ve ayrıca Intel Optane bellek destekliler. 3. jenerasyon PCI-E X4 standardıyla 32Gb/saniyeye kadar potansiyeli var bu slotların, RAID 0 kurulumuyla uçuk bir üçlü NVMe SSD kurulumuna gidebiliyorsunuz mesela.
 
 
 
Bir M.2 de soğutmalı, thermal pad’iyle soğutma bloğu küçük yapısına rağmen iyi iş çıkarıyor, ısındığı için hız düşen M.2 SSD’mi asıl hızına çekebildi mesela.

6 tane 6Gb/saniye portlarını da unutmayalım, bu arayüz hâlâ hayatımızın bir parçası.
 
 

3 PCI-Express x16 slotu da, şaşırmadım, ağır kartların sarkmaması ve sokete zarar vermemesi için metal gövdeli, SLI ve Crossfire kurulumlarında 8-8-4 kurulumunda çalışıyorlar. 3 tane de PCI-E x1 slotu var.
 

Ekstralara gelelim. Arıza tespitlerinde ve hızaşırtma sürecinde yardımcı Debug LED’i, entegre CMOS temizleme ve reset butonu, 4 tane sistem fanı, 1 tane sıvı soğutma fanı, 1 tane sıvı soğutma fan ve pompa, 1 tane de özellikle pompa için 3A çıkış var, hepsi istenirse fan için kullanılabiliyor elbette, fanları arayüzü üzerinden kapatıp açabiliyor veyahut devirlerini, hangi sıcaklıkta nasıl tepki vereceklerini belirleyebiliyorsunuz. Termistör sensörlerle de ısısını takip etmek istediğiniz ekstra bir şey olursa takip edebiliyorsunuz.
 
 

Aorus Z370 Gaming 7. Geçen seneki gibi Gaming 8, Gaming 9 gelir mi, zaman gösterecek lakin şu an Aorus’un en donanımlı ve hızaşırtma potansiyeli yüksek anakartı, Aorus içinde de değil, yeni ve güçlü Intersil tam dijital kontrolcü, 60A güç sağlayan faz ve mosfet kurulumu, detaylı LLC ayarları derken işlemcinin potansiyelini mümkün mertebe ortaya çıkarabilen bir anakart, işlemci tarafındaki şans da çok önemli tabii.
 
 
 
Bu videonun çekildiği tarih itibarıyla fiyatı 1250-1450 lira aralığında geziyor. Belirgin rakipleri Asus Z370-E Strix Gaming, Maximus X Hero ve MSI Z370 Gaming M5. Öncelikle Aorus aydınlatma ve tasarım anlamında bence, zevkler renkler meselesi tabii ama segmentinde en başarılısı, yeni Intersil dijital kontrolcü ve sağladığı güç, LLC arayüzü gibi detaylarla da performans anlamında başarılı.
 
 
 
Ultra Gaming, Gaming 5 ve Gaming 7’yi toptan değerlendirecek olursam, Ultra Gaming’in 900 lira civarı fiyatıyla F/P başarımını düşük buldum, 200-300 lira arası daha fazla verilip Gaming 5 gibi Gaming 7 ile birçok anlamda benzeşen daha çok daha iyi bir anakart alınabilir. Gaming 5, 7 Tip A USB girişi, tek ethernet yongası, benim fazlasına ihtiyacım yok mesela, Wi-Fi desteği, en azından elimdeki işlemcideki testlerimde, sunucu sınıfı olmasa da kafa kafaya mosfet ve faz kurulumu başarımıyla segmentinde F/P ürünü kesinlikle, hızaşırtmada sınırları zorlayayım derseniz Gaming 7 de aynı şekilde F/P’si çok yüksek ve tavsiye edebileceğim bir anakart oldu.
 
 
URL
Embed
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 31608 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Brother ToLGa 5.8.2018 18:12:32
100c+ vrm?
https://youtu.be/vjbzTHcaHO0
0
ULTRASLAN_06 5.8.2018 16:51:01
27.04.2018 Tarihinde Ankara Batıkent Vatan Bilgisayardan Gigabyt Z370 AORUS gaming 7 Anakart aldım.Kutunun içierisinden hediye olarak gönderilen şerit led çıkmadı.Mağazadaki çalışanlara söylememe rağmen kutuya koymamışlar denildi.Ürünü ilk aldığımdan sonra da Gigabyt Türkiyeye mail atmama rağmen geri dönüş sağlanmadı.Şerit ledin faturadaki ev adresime gönderilmesini talep eder gereğini arz ederim.

Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 2 gün önce (13:13)
Merhaba,

Ürünlerimizi güzel günlerde kullanınız efendim. Yardımcı olabileceğimiz bir konu olursa lütfen direkt bize mesaj atınız.

Saygılarımızla
+1
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 2 gün önce (13:08)
Merhaba,

Led şerit gönderimini daha önceki mesajlarımızda da belirttiğimiz gibi her hafta talepleri toplayıp o şekilde gönderiyoruz. Siz faturanızı info@gigabyte.com.tr adresinize gönderiniz, en kısa sürede tarafınıza ürünü göndereceğiz efendim.

Saygılarımızla
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 2 gün önce (13:03)
Sayın İlgili,

Ürünlerimize desteğimiz daima devam etmektedir. Bizler ile birçok mecradan iletişime geçebilir, destek alabilirsiniz efendim.
0
maslan92 Cuma, 00:37
Benim led şeritte bugün ulaştı. Firma yetkilisi kargoya verilir verilmez kargo numarası mail olarak iletti. Led şeritin yanında gelen defterde çok güzel. İş toplantılarına artık o defterle katılacağım [:'(]
0
YoğunBelKası Çarşamba, 12:07
Ben de mail atayım o zaman bilgilendirme için teşekkür ederim
0
SkeironnWH Çarşamba, 10:12
2 gün önce geri dönüş oldu banada arkadaşlar anca iletişime geçtiği için güzelim anakart inceleme konusunuda mahvettik neyse
0
s1Lv3r Salı, 20:29
12 Ocakta konuyu okuyup maili gönderdim bugünde kargoya verildiğine dair bilgisi verildi. hatta süreç beklediğimden hızlı ilerledi promosyon konusunda Steam kodunda daha çok beklemiştim
edit : dün kargolanan led bugün ulaştı yanında birde küçük hediyesi ile
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın
0
YoğunBelKası 15.1.2018 01:46:02
O zaman sadece kendilerini göstermek için ilgileniyor gibi gözüküyorlar burda. Sadece lafta
0
-MoDeStUs- 15.1.2018 00:56:07
quote:
Orijinalden alıntı: GIGABYTE TÜRKİYE Anakart

Sayın İlgili,

Ürünlerimiz ile ilgili kronik bir sorun bulunmamaktadır. Eğer yine de bir sorun yaşanırsa bize direkt mesajlardan, info@gigabyte.com.tr adresimizden, facebook-instagram-twitter adreslerimizden ya da direkt teknik servisimiz ile iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince tüm mecralardan destek vermeye çalışmaktayız. Bu sebeple içiniz rahat olsun.

Saygılarımızla

2 ocakta mail attım ne bir dönüş var nede ürün.Fatura örneğini attım.Yaptığınız cidden hiç yakışmadı.
0
YoğunBelKası 14.1.2018 20:34:33
Anakartımı ben de 1 ay kadar önce almıştım. Faturanın fotosunu size yollarsam şerit led ne zaman kargolanabilir ?
0
Frank Sobotka 14.1.2018 20:21:35
quote:
Orijinalden alıntı: GIGABYTE TÜRKİYE Anakart
Merhaba,
Yaşamış olduğunuz bir problem var ise bize özel mesajdan direkt ulaşabilir, sorun ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiyseniz muhakkak sorun ile ilgili detaylı bilgilendirme ya da servis bilgisi paylaşılacaktır.
Saygılarımızla.

Geçmişte açmış olduğunuz konuda sorunum şuydu:
https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/120862721
Artık faremi değiştirdiğim için bu sorunla ilgilenmiyrum. Güzel anakartlar ve ekran kartları üretiyorsunuz ama sonrasında destek konusunda sıkıntılarınız var. Bi kaç ay önce 2 üyenin forumda açılan konuları silinmese size linkini atardım. Müşteri memnuniyeti konusunda daha duyarlı ve ilgili olursanız siz kazanırsınız, biz de memnun oluruz.
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 14.1.2018 19:37:40
Sayın İlgili,

Ürünlerimiz ile ilgili kronik bir sorun bulunmamaktadır. Eğer yine de bir sorun yaşanırsa bize direkt mesajlardan, info@gigabyte.com.tr adresimizden, facebook-instagram-twitter adreslerimizden ya da direkt teknik servisimiz ile iletişime geçerek sorununuzu çözebilirsiniz. Sizlere elimizden geldiğince tüm mecralardan destek vermeye çalışmaktayız. Bu sebeple içiniz rahat olsun.

Saygılarımızla
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 14.1.2018 19:36:04
Merhaba,

Yaşamış olduğunuz bir problem var ise bize özel mesajdan direkt ulaşabilir, sorun ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiyseniz muhakkak sorun ile ilgili detaylı bilgilendirme ya da servis bilgisi paylaşılacaktır.

Saygılarımızla.
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 14.1.2018 19:35:04
Merhaba,

Led şeritler her hafta toplanıp kullanıcılarmız için toplu şekilde kargoya verilmektedir. Size bu bilgi paylaşımını yapmıştık, bu hafta led şerit tarafınıza ulaşacaktır.

Saygılarımızla
0
SkeironnWH 14.1.2018 15:27:02
bozulmaz umarım
0
Frank Sobotka 14.1.2018 15:24:22
Hele bir de anakartın bozulursa ilgili bulamazsın. Ben de Gigabyte anakart kullanıyorum ama bir daha evime sokmam.
0
SkeironnWH 14.1.2018 15:16:24
arkadaşlar inanırmısınız 14 gün oldu ne geri dönüş yaptılar nede bir şey anakart kaliteli ama siz aşırı kalitesizsiniz bu saatten sonrada yollamayın zaten ne ledmiş arkadaş
0
SkeironnWH 10.1.2018 20:09:44
10 gün oldu banada geri dönüş olmadı
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 7.1.2018 17:16:49
Merhaba,

Her hafta toplanıp gönderim öyle sağlanmaktadır. Haftaiçi sizin ürününüz de gönderilecektir.

Saygılarımızla
0
Johan Elmander 5.1.2018 17:09:49
Z370 için en mantıklı anakartlardan biri gaming 7
0
-MoDeStUs- 5.1.2018 17:03:23
quote:
Orijinalden alıntı: GIGABYTE TÜRKİYE Anakart

Merhaba,
Kampanyayı Vatan Bilgisayar değil, biz yapmaktayız. Ürün faturanız ile birlikte kargo bilgilerinizi info@gigabyte.com.tr adresimize gönderirseniz ücretsiz led şerite sahip olabilirsiniz.
Saygılarımızla

Mail attım hiçbir dönüş yapmadınız.
0
DH Misafiri 3.1.2018 14:49:47
Arkadaşlar merhaba,
Uyguladığımız proje gereği, RGBW şeriti zaten Vatan bilgisayar hediye etmiyor, GIGABYTE TÜRKİYE ofisi olarak biz hediye ediyoruz. Eğer kutunun içerisinden RGBW şerit çıkmazsa info@gigabyte.com.tr adresimize faturası ile beraber açık adres ve telefon bilgilerinizi gönderin, size ücretsiz olarak kargolayalım.
0
SkeironnWH 2.1.2018 12:21:41
mail attım teşekkürler geri dönüş için
0
GIGABYTE TÜRKİYE Anakart 2.1.2018 12:08:37
Merhaba,
Kampanyayı Vatan Bilgisayar değil, biz yapmaktayız. Ürün faturanız ile birlikte kargo bilgilerinizi info@gigabyte.com.tr adresimize gönderirseniz ücretsiz led şerite sahip olabilirsiniz.
Saygılarımızla
+2
YoğunBelKası 2.1.2018 02:56:11
İkisi arasından ben yine giga tercih ederdim ama detaylı farklar için review sitelerinden incelemeleri okuyun derim.
0
K E N 2.1.2018 01:39:30
quote:
Orijinalden alıntı: arslanbenzer

Video güzel elinize sağlık da youtuberlar gibi yüzünüzle gözünüzle garip hareketler yapmanıza gerek yok, normal konuşun

Youtube'a da yükleniyor bu videolar. Bir nevi youtuber. Sizin deyiminiz ile garip hareketler yapabilme hakkına sahip.
+1
arslanbenzer 1.1.2018 22:53:42
Video güzel elinize sağlık da youtuberlar gibi yüzünüzle gözünüzle garip hareketler yapmanıza gerek yok, normal konuşun
+2
MeGaDave06 1.1.2018 20:06:50
quote:
Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Sinerjiden 1250tl'ye gaming 7 alın bence o paralara çıkmışken.

Yok hocam ikisi arasında sizce hangisi. Ben bu 2 model arasında özellikle hangisi tercih edilmesi gerekir hangisi daha sağlamdır. Asus anakart hiç kullanmadım şuanki gigabyte. Asus anakart konusunda zirve diyorlar. bu arada asusta tek rgb var ama bunların her yeri ışıl ışıl. Çok ışık renk sevdalısı değilim bunuda göz alın
Yani fiyat/performans/sağlamlık kapasitör vs vs olarak
0
SkeironnWH 1.1.2018 20:05:54
anakartı 1000 tl ye getirtmiştim ben 1183 tl ye almıstım + 40 euro steam koduyla sattım daha sonra o kodu

led şeritide alabilseydik güzel olurdu
0
YoğunBelKası 1.1.2018 19:56:58
Sinerjiden 1250tl'ye gaming 7 alın bence o paralara çıkmışken.
0
YoğunBelKası 1.1.2018 19:55:24
Vatan yazmıştı onu öyle bir hediyemiz yok diye yorumlarda görmüştüm sanırım.
Kutu içeriğinde zaten yok. Vatan da hediye etmez bence
0
MeGaDave06 1.1.2018 19:54:29
Asus rog strix z370-f gaming mi ?

Aorus z370 gaming 5 mi ?
İkisinden birini alacağım dostlar arada 30-40 lira fark ediyor
0
SkeironnWH 1.1.2018 19:53:25
merhaba ben vatan bilgisayardan gaming 7 almıştım içinden çıkmadı led şerit ve sizin ki gibi kutumun üstünde rgb şerit hediyedir diye bir kağıtta basılmamış normal mi acaba yoksa mail atarsam banada gönderirler mi ?
0
YoğunBelKası 1.1.2018 19:47:53
Kesinlikle muhteşem bir anakart
3 hafta oldu alalı çok memnunum
0
SkeironnWH 1.1.2018 19:46:21
6 adet corsair hd120 fanla turuncu ışıklarıyla kasada duruyor bu zamana kadar gördüğüm en estetik anakart kendi aldıklarım arasında
0
01myavuz 1.1.2018 17:58:02
Aşırı hızlı ve pahalı ürünlere iş TL ye gelince iyice tavan yapıyor. En iyisinin değilde size yeten bilgisayarın peşine düşmek mantıklı. GTX1060 için İntel 3570K dan 12 çekirdek i7 işlemciye terfi etmek oyunlarda hiçbirşey kazandırmadı.
+1
-MoDeStUs- 1.1.2018 17:46:13
Gaming 7 cidden güzel bir anakart.Kutusunda duruyor.Daha montajını yapmadım.Kalite resmen akıyor diyebilirim.
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj

EDİTÖRÜN SEÇİMİ VİDEO
Xiaomi'nin en iddialı telefonu | Mi 8 Explorer Edition incelemesi
21.9.2018, 15:54 - Erdi Özüağ
Xiaomi'nin en teknolojik telefonu Mi 8 Explorer Edition ekrandan parmak izi okuma ve Face ID türevi teknolojisi dışında şeffaf arka tasarımıyla görsel olarak ta firmanın en etkileyici telefonu. Bu videomuzda Mi 8 Explorer Edition'ı kutusundan çıkartıp, incelemesini yapıyoruz.