Anlık Bildirim

Ankara’da Alkın Kız Yurtları

Ankara’nın merkezindeki Çankaya sayıca en çok üniversite yerleşkesinin bulunduğu ve diğer ilçelerdeki üniversite yerleşkelerine de yakın olan bir ilçedir. Ankara’da en çok öğrenciye sahip olan...
Oy Ver

Ankara’da Alkın Kız Yurtları Tam Boyutta Gör

Ankara’nın merkezindeki Çankaya sayıca en çok üniversite yerleşkesinin bulunduğu ve diğer ilçelerdeki üniversite yerleşkelerine de yakın olan bir ilçedir. Ankara’da en çok öğrenciye sahip olan Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi köklü geçmişe sahip olan üniversitelerin yerleşkeleri Çankaya’da bulunmaktadır. Bu üniversitelere yakın konumda Ankara kız yurdu arayanlar her bütçeye hitap eden Alkın Kız Yurtlarını tercih etmektedir.

Bahçelievler ve Emek’te Alkın Kız Yurtları

Ankara'da eğitim gören kız öğrencilerin 2000’den beri güvenle tercih ettiği, Çankaya'nın merkezi Bahçelievler semtinde Alkın Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurtları Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun Banu Eda Şengül tarafından işletilmektedir. Kendisi de Ankara’da üniversite eğitimi görmüş olan işletmeci üniversite öğrencilerinin yaşamlarının en güzel dönemini geçirecek olan kız öğrencilerle benzer duyguları paylaşmış biri olarak onların rahatı için özenle hizmet vermektedir.

Çankaya’da hem Samsun Yolu hem Eskişehir Yolu hem de Konya Yolunun kesişim noktası sayılabilecek olan Bahçelievler’deki Ankara kız yurtları arasında Alkın Kız Yurtları Bahçelievler ve Emek’teki 2 şubesiyle öğrencilere güvenli ve temiz yaşam alanları sunmaktadır. 7/24 sağlanan güvenlik hizmeti ve haftanın her günü odalarla ortak alanların temizlenmesiyle pandemi koşullarında da içiniz rahat bir şekilde konaklayabileceğiniz yurtta bizzat yurt sahibinin denetiminde titizlikle hazırlanan kahvaltı ve akşam yemeği hizmeti de ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Her bütçeye hitap eden 1, 2, 3, 4 ve 5 kişilik olarak tasarlanmış banyo ve tuvaletin odaya özel olduğu yurtta her öğrencinin kullanımına özel eşyalar bulunmaktadır. Ayrıca sınırsız internet hizmetiyle öğrencilere rahatça araştırma ve ödev yapabilme olanağı sağlanmıştır. Ortak alanlar da öğrencilerin boş zamanlarında rahatlayıp sosyalleşebileceği şekilde tasarlanmıştır. Kısaca tüm kız öğrencilere onların tüm ihtiyaçlarına cevap veren, rahat ve aile sıcaklığında bir ortam sunmaktadır.

Okulunuzu Söyleyin, Yol Tarifinizi Alın

Alkın Kız Yurtlarının bulunduğu Çankaya’da yer alan üniversiteler:

 1. Ankara Üniversitesi (Cebeci ve Maltepe Yerleşkeleri ile Uygulamalı Bilimler Fakültesi)
 2. Gazi Üniversitesi (Çankaya, Emek ve Maltepe Yerleşkeleri)
 3. Hacettepe Üniversitesi (Beytepe Yerleşkesi)
 4. Orta Doğu Teknik Üniversitesi
 5. Bilkent Üniversitesi
 6. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (Cinnah ve Bilkent Yerleşkeleri)
 7. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi (Merkez ve Oran Yerleşkeleri)
 8. Başkent Üniversitesi (Bahçelievler Yerleşkesi)
 9. Çankaya Üniversitesi (Balgat Yerleşkesi)
 10. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi
 11. TED Üniversitesi (Kolej Yerleşkesi)
 12. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi
 13. Yüksek İhtisas Üniversitesi (Balgat Yerleşkesi)
 14. Ufuk Üniversitesi (Balgat Yerleşkesi)
 15. Lokman Hekim Üniversitesi

Özellikle Ankara Üniversitesi ile Gazi Üniversitesi’ne yakınlığıyla dikkat çeken yurdun üniversitelere yol tarifini öğrenmek için sitede yer alan yol tarifleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ankara’da Alkın Kız Yurtları Tam Boyutta Gör

Ankara Kız Yurdu Tavsiyesi

Ankara’da üniversite eğitimi gören kız öğrencilerin 2000 yılından bugüne güvenle tercih ettiği, Ankara’nın merkezinde Emek’te yeni yaşamlarının başladığı Alkın Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurtları, kuruculuğunu ve müdürlüğünü yapan Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu Banu Eda Şengül tarafından itinayla işletilmektedir.

Ankara’da üniversite okuyacak öğrencilere Alkın Kız Yurdu sitesinde yer alan Ankara Yurt Tavsiyesi sayfasını okumalarını öneriyoruz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim