Anlık Bildirim

Aracınıza Kasko Yaptırmanın 5 Önemi

Trafikteyken meydana gelebilecek mal ve can hasarlarını karşılayabilmek için alabileceğiniz önlemler arasında kasko sigortası da yer alıyor.                                                      
Oy Ver

Trafikteyken meydana gelebilecek mal ve can hasarlarını karşılayabilmek için alabileceğiniz önlemler arasında kasko sigortası da yer alıyor. Trafikte güvenliğinizi sağlarken aynı zamanda doğal afetler, hırsızlık gibi farklı alanlarda da sizi güvence altına alabilen kasko sayesinde birçok farklı avantaj elde edebilirsiniz.

1. Kaza Hasarları Karşılanır ve Çekici Hizmeti Sunulur

Yalnızca karşı taraftan kaynaklı meydana gelebilecek kazalarda oluşan hasarları değil, sizden kaynaklanabilen araç hasarları da kısmen veya tamamen karşılanabilir. Hasarların hangilerinin karşılanacağı poliçede belirtilir. Kazalar meydana geldiği zaman araçlar hareket edemez hale gelebilir. Bu noktada çekiciler büyük bir önem kazanır. Kasko belirli durumlar ve limitler kapsamında ücretsiz çekici hizmeti sunabilir.

2. Yedek Araç

Kaza, arıza veya benzeri özel durumlardan dolayı aracınız onarım sürecine girdiyse araçsız kalabilirsiniz. Bu tür durumlarda aracınızı kullanamayacağınız için sigorta şirketleri tarafından sizlere ikame araç sunulur. Böylelikle yaşanabilecek negatif durumlara karşı önlem almış olursunuz. Yedek araç teminatı da poliçe kapsamında belirtilebilir.

 4.Sağlık Sorunları

Teminatlar kapsamına alınabilen sağlık hizmetleri sayesinde kazalardan sonra meydana gelebilecek yaralanma, ölüm gibi can güvenliğini tehdit edebilecek durumlarda sigorta şirketiniz sizlere destek sunar. Sağlık sorunları ile ilgili olabilecek güvenceler sigorta şirketlerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple, poliçe hazırlanırken ek teminatları da incelemeniz gerekebilir.

5. Ek Hizmetler

Sigortalar yalnızca verdikleri standart hizmetlerden ibaret değildir. Aracınıza ait olan farklı hizmetleri de kasko teminatları içerisine ekleyebilirsiniz. Araç için çilingir hizmetleri, araç anahtar kayıpları, araç aksesuarlarının korunabilmesi gibi ek hizmetlerden destek alabilirsiniz. Ek teminatlar daha güvenilir bir sürüş için sizlere avantaj sunar. Bu teminatlar da diğer tüm durumlarda olduğu gibi şirketlerden şirketlere göre değişkenlik gösterir.

6. Güvenlik

Kasko sigortasının tüm avantajlarının yanı sıra sürüş güvenliğini sağlayabilmesi de söz konusudur. Sizin, sevdiklerinizin ve diğer kişilerin güvenliğini poliçe kapsamında belirli teminatlara alan kasko sigortası zorunlu olmayan ancak yapılmasında büyük fayda olan sigorta türleri arasındadır. Sizler de araç kasko sigortası yaparak güvenliğinizi en üst düzeyde elde edebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim