İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Mercedes-Benz'e elektrikli otomobiller için yeni batarya tesisi Mercedes-Benz’in sahibi olan Alman otomobil üreticisi Daimler, elektrikli araçlara batarya tedariki sağlayacak 80.000 metrekarelik batarya üretim tesisini tanıttı. 5 saat önce 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Tesla ile birlikte çalışan bilim adamı pil ömrünü iki katına çıkarmayı başardı Tesla ile çalışan Kanadalı bilim adamı Jeff Dahn, yeni geliştirdikleri metod ile pil ömrünü iki katına çıkarmayı başardılar. Bu uzun ömürleri yakında Tesla ürünlerinde görebiliriz. Perşembe, 23:50 27 Erhan Tan Haberin devamı »
5 dakikada tamamen şarj olan elektrikli otomobil bataryası Hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışmalar yapan StoreDot isimli şirket 5 dakikada yüzde 100 doluluğa ulaşan ve 480 kilometre menzile sahip elektrikli otomobil bataryasını tanıttı. 12.5.2017 12:15:00 25 Furkan Babur Haberin devamı »
Elektrikli otomobillerin hızını artıracak batarya Kuzey Karolina Üniversitesi'ndeki araştırmacılar, daha hızlı enerji depolayan ve dağıtan bir batarya türü için önemli bir adım attı. Yeni batarya teknolojisi elektrikli otomobillere hız katabilir. 1.5.2017 16:30:00 14 Furkan Babur Haberin devamı »
Bataryaların zaman içerisinde kapasitesini kaybetmesinin nedeni bulundu Akıllı telefon, laptop ve diğer cihazlarda kullandığımız bataryaların zaman içerisinde kapasitesini kaybetme nedeni bulundu. Bilim insanları bu soruna çözüm bulabileceklerini düşünüyorlar. 28.4.2017 42 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Samsung Galaxy S8'in pilini patlatamadılar Galaxy S8'i testereyle ortadan ikiye kesen popüler YouTube kanalı What’s Inside ve acımasız JerryRigEverything bile cihazın pilini patlatmayı başaramadı. Samsung bu kez işi sıkı tutmuş gibi görünüyor. 17.4.2017 21:01:48 33 Onur Seven Haberin devamı »
Hem elektrik gücü sağlayan hem de soğutma işlevi gören batarya IBM’deki araştırmacılar ve ETH Zürih Üniversitesi’ndeki bilim insanları hem güç enerji ihtiyacını karşılayan hem de soğutma işlemini gerçekleştiren küçük sıvı batarya üretmeyi başardı. Pazartesi, 16:55 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Samsung Galaxy S8 Plus'ın bataryası göründü Samsung tarafından Mart ayı sonunda tanıtılacak Galaxy S8 Plus'ın 3.500mAh kapasiteli piline ait bir görüntü sızdırıldı. Fotoğraf pilin Kore'de üretildiğini ve Vietnam'da montajlandığını gösteriyor. 13.3.2017 22:01:27 32 Onur Seven Haberin devamı »
Tesla’nın Gigafactory’sine rakip geliyor: Northvolt Tesla’nın iki eski yöneticisi Northvolt isimli şirketlerinin Avrupa’da dev bir batarya fabrikası inşa ederek ve kısa süre içinde dünyanın önde gelen üreticilerinden biri olacağını açıkladı. 8.3.2017 16:02:55 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Tesla Powerwall evlerin elektrik masraflarını yüzde 92 azalttı Tesla'nın güneş enerjisinden elde edilen elektriğin depolanması için geliştirdiği Powerwall bataryalar, kullanıldığı evde elektrik masrafını yüzde 92 azaltmayı başardı. 15 saat önce 24 Erhan Tan Haberin devamı »