İLANDIR

6x6 üzerine monte edilen Panter 2 gün sayıyor MKE, 40 kilometre menzilli çekili obüs Panterin 6x6 araç üzerine entegre modeli olan Panter 2'yi 9-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek IDEF 2017 fuarında sergilemeye hazırlanıyor. 1 saat önce 8 Samet Yurtsever Haberin devamı »
Çin şiddet olaylarını azaltmak için araçlara GPS takma zorunluluğu getirdi Çin’e bağlı Bayangolin Moğol Özerk İli’nde son yıllarda artan şiddet olaylarının azaltılması için bölgedeki tüm araçlara GPS takip cihazlarının takılması zorunluluğu getirildi. 2 saat önce 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Dünyanın ilk insan kontrollü Hoverbike’ı tanıtıldı Hoversurf isimli drone üreticisi Rus şirketi geçtiğimiz günlerde ilk sürülebilir hoverbike prototipini tanıttı. Scorpion-3 isimli hoverbike’ın kısa bir süre içinde seri üretimine başlanması bekleniyor 4 saat önce 13 Furkan Babur Haberin devamı »
Yeni Wolverine filmi Logan'a ilk tepkiler oldukça olumlu 3 Mart'ta sinemaseverler ile buluşacak olan yeni Wolverine filmi Logan hakkında ilk yorumlar gelmeye başladı. Film sinema eleştirmenlerini etkilemeyi başarmış gibi görünüyor. Dün (23:55) 15 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Alpine A120 prototipleri Paris'te gece turu attı Alpine firmasının geri dönüşünü simgeleyen yeni A120 spor aracında sona yaklaşılıyor. Firmanın yıllar sonra çıkaracağı spor model prototip olarak son kez Paris'te gezintiye çıktı. Dün (22:30) 5 Caner Köksel Haberin devamı »
Elextra'nın elektrikli süper otomobili 0'dan 100'e 2,3 saniyede çıkacak Yeni bir elektrikli araç start-up firması önümüzdeki ay Cenevre'de boy göstermeye hazırlanıyor. Elextra isimli firmanın aracı 100 km/h hızlanmasını 2,3 saniyede tamamlıyor. Dün (22:00) 19 Caner Köksel Haberin devamı »
Toshiba, bellek yongası bölümünden 8.8 milyar dolar gelir bekliyor Nükleer santral inşaatlarından 6 milyar doların üstünde zararla çıkan Toshiba; zararı kapatmak için bir kısmını satacağı bellek yongası bölümünün, şirkete 8.8 milyar dolar kazandırmasını bekliyor. Dün (21:30) 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Chrysler ve Dodge, yaklaşık 70.000 otomobili geri çağırdı Fiat Chrysler Automobiles, yaklaşık 70.000 adet Dodge Charger ve Chrysler 300 model aracın tahrik milinde sorunlu olabileceğini duyurdu ve araçları geri çağırdı. Dün (21:26) 4 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Microsoft, 34 yeni veri merkezi duyurdu: Listede Türkiye yok! Microsoft dün dünya genelinde 34 adet yeni veri merkezini daha kullanıma açtığını duyurdu. Listede olması beklenen Türkiye’nin yer almaması ise hem kullanıcı hem de Microsoft Türkiye ekibini şaşırttı. Dün (19:30) 28 Furkan Babur Haberin devamı »
Roketsan’ın Cirit füzesi Alman helikopterlerine geliyor Roketsan’ın Cirit füzesi kariyerindeki başarılarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Almanya, Cirit’i helikopterlerinde kullanmak istiyor. İşte anlaşmanın detayları: Dün (18:46) 32 Ahmet Gözütok Haberin devamı »