İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak isteyen adam, ev yapımı roketiyle kendini fırlatacak Mike Hughes isimli 61 yaşındaki bir ABD'li, Dünya'nın düz olduğunu kanıtlamak adına önümüzdeki Cumartesi günü ev yapımı roketiyle kendini 1.6 kilometre yüksekliğe fırlatacak. 4 dk. önce 1 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Google, internet bağlantınız olmasa bile konumunuzu takip ediyor Quartz'ın raporuna göre Google, Android işletim sistemine sahip cihazlara ait konum bilgisini konum ayarı kapalı olsa hatta cihazda sim kartı olmasa bile takip edebiliyor. 1 saat önce 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Mili Savunma Bakanı S-400’lerin ilk teslimatı için tarih verdi Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, TBMM’de yaptığı açıklamada S-400 füze savunma sisteminin ilk teslimatı için tarih verdi. S-400 ne zaman teslim edilecek? İşte detaylar: 3 saat önce 5 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Fukuşima'daki erimiş uranyumu Toshiba'nın robotu işte böyle görüntüledi Fukuşima'da 2011'de gerçekleşen nükleer kazanın ardından Japonya, tam 6.5 yıldır nükleer atıkların yerlerini tespit etmeye çalışıyor. Kalan son uranyum atıklarını da Toshiba'nın minik robotu keşfetti. 14 saat önce 15 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
James Webb Uzay Teleskobu'nda sona yaklaşılıyor "Uzayın sırlarını ortaya çıkaracak" NASA, 2019'un ilk aylarında uzaya fırlatılması beklenen James Webb Uzay Teleskobu'nun artık son testlerini gerçekleştiriyor. En önemli testlerden olan kriyojenik vakum testi de nihayet sonlandı. Dün (21:17) 11 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Tübitak, dijital para ve blok zincir için araştırma laboratuvarı kurdu TÜBİTAK, dijital para ve blokzincir teknolojilerinin araştırılması, bu konuda yerli teknolojiler ile ödem sistemi geliştirilmesi adına Blokzincir Araştırma Laboratuvarı'nı kurdu. Dün (20:00) 10 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Toyota üçüncü nesil insansı robotunu tanıttı Uzun bir süredir insansı robotlar üzerinde çalışan Toyota, üçüncü nesil insansı robotu T-HR3'ü tanıttı. Robot kendisini yönlendiren kişinin hareketlerini taklit edebiliyor. Dün (19:00) 5 Furkan Babur Haberin devamı »
Çinli Tencent artık dünyanın en değerli 5. şirketi Çinli internet devi Tencent, 500 milyar dolar piyasa değerini aşan ilk şirket oldu. Tencent piyasa değeri itibariyle Facebook'u geçerek dünyanın en değerli 5. şirketi haline geldi. Dün (17:30) 10 Furkan Babur Haberin devamı »
Uber, Volvo'dan sürücüsüz otomobil filosu için 24 bin XC90 sipariş etti Sürücüsüz otomobil filosunu oluşturma çalışmalarına hız kazandıran Uber, Volvo'dan 24 bin XC90 siparişi verdi. Şirket satın alacağı bu araçlara kendi otonom sürüş teknolojisini entegre edecek. Dün (15:30) 5 Onur Seven Haberin devamı »
PTT, 2018 yılında Drone ile kargo teslimatı yapacak Uluslararası E-Ticaret Konferansı'nda e-ticaret ve PTT'nin gelecek planları hakkında açıklamalar yapıldı. PTT yetkilileri 2018 yılında drone ile kargo teslimatına başlanacağını duyurdu. Dün (14:00) 74 Yusuf Akbaş Haberin devamı »