İLANDIR

Cezalara itiraz eden yapay zeka avukatları işsiz bırakabilir Hayatımızın her alanında kendisine yer bulan yapay zekanın hukuk için de kullanılması kaçınılmaz. Park cezalarına itiraz eden DoNotPay avukatları işsiz bırakabilir. 1 saat önce 5 Furkan Babur Haberin devamı »
Alzheimer tedavisi için yeni bir yöntem: 5-D Parmak izi Michigan Üniversitesi’ndeki araştırmacılar alzheimer ve parkinson gibi bozuk protein zincirlerinin neden olduğu hastalıkların tedavi edilebilmesi için önemli bir aşama kaydetti. 2 saat önce 1 Furkan Babur Haberin devamı »
Teslimat robotları ABD'de yola çıkmaya hazırlanıyor Amerika'da, Amazon ve Alphabet gibi şirketler drone ile teslimat denemeleri yaparken Starship Technologies şirketi 6 tekerlekli teslimat robotlarının yakında göreve başlayacağını duyurdu. 5 saat önce 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Microsoft, ünlü 3D optimizasyon şirketi Simplygon’u satın aldı Ubisoft, Rockstar, Bethesda, Naughty Dog gibi çok sayıda ünlü oyun şirketinin kullandığı 3D optimizasyon yazılımının üreticisi Microsoft tarafından satın alındı. 7 saat önce 5 Alper Çakan Haberin devamı »
Facebook VR için 3 milyar doları daha gözden çıkaracak 9 Ocak’ta başlayan, Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün aslında sahte olduğu iddia edilen davada Mark Zuckerberg tanık olarak hakim karşısına çıktı ve ilginç açıklamalarda bulundu. 8 saat önce 9 Furkan Babur Haberin devamı »
Hindistan'ın çılgın trafiği otonom araçlar için bulunmaz nimet Hindistan trafiğindeki kaos, otonom araç sensörlerine gelişmiş ülkelerdeki yollardan çok daha fazla veri sağlayabilmesi nedeniyle ülke, sürücüsüz otomobiller için mükemmel bir test alanı. 10 saat önce 27 Onur Seven Haberin devamı »
İlk yerli fırkateyn inşaasına başlanıyor MİLGEM projesi kapsamında geliştirilen Ada sınıfı milli korvetlerin ardından yine aynı proje kapsamında inşa edilecek olan İ sınıfı yerli fırkateynlerin ilkinin inşaasına bugün başlanacak. 12 saat önce 37 Samet Yurtsever Haberin devamı »
The Martian'ın yazarından NASA ile ilgili yeni dizi The Martian'a kaynaklık eden çok satan romanın yazarı olan Andy Weir, CBS için hazırladığı yeni dizisi Mission Control'de günümüzdeki NASA astronotlarının hayatını anlatacak. Dün (23:40) 3 Erhan Tan "infinitum nihil" Haberin devamı »
Yeni Mini Coutryman John Cooper Works (2018) artık resmi Mini'nin şu ana kadarki en büyük ve en güçlü modeli Countryman John Cooper Works resmiyete kavuştu. 231 beygir gücündeki araç ilk olarak Şangay'da sergilenecek. Dün (22:15) 20 Caner Köksel Haberin devamı »
Gece kulüpleri artık radar teknolojisi ile korunacak Orlando'daki gece kulüpleri silahları tespit etmek için yeni bir radar sistemi kullanmaya başlayacak. Güvenliğin düşük olduğu noktalar için geliştirilen sistem yakında pek çok bölgede kullanılabilir. Dün (20:30) 12 Furkan Babur Haberin devamı »