Anlık Bildirim

Bilmeyenler ve Merak Edenler İçin Windows 11 ile Birlikte Kullanabileceğiniz Beş Güzel Windows 10 Uygulaması

Yakın zamanda duyurulan ve şaşırtıcı bir şekilde bu sene içinde çıkması beklenen Windows 11 için işinizi kolaylaştıracak beş adet Windows 10 uygulamasını paylaşıyoruz.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Microsoft şaşırtıcı bir hamle yaptı ve yeni bir Windows 10 güncellemesi ile ilgili haberlerin yayınlanmasını beklerken Windows 11 duyuruldu. Yeni sistemin beklendiği üzere daha stabil olacağı aşikar ve aşağıdaki beş uygulama piyasaya çıktığı zaman Windows 11'i kendi ihtiyacınıza göre kişiselleştirmenize olanak sağlayacağı için sisteminizi daha bir keyif alarak kullanabileceksiniz.

  • Powertoys: Bu uygulama Windows 95'in nostaljik bir uygulamasıydı, Windows XP sürümü de vardı fakat sonrasında destek kesilmişti. Ancak Windows 10 için yeniden uyarlandı. Powertoys, işletim sistemi üzerinde oynamalar yapmanıza imkan tanıyor. Bazı yardımcı uygulamaları da bulunmakta. Mesela FancyZones isimli yardımcı uygulamayı da indirirseniz pencerelerinizi ayrıntılı olarak yönetme imkanınız oluyor.
Bilmeyenler ve Merak Edenler İçin Windows 11 ile Birlikte Kullanabileceğiniz Beş Güzel Windows 10 Uygulaması Tam Boyutta Gör


  • TaskbarX: Windows görev çubuğu özelleştirme amaçlı, açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle kodları ile oynayarak istediğiniz değişikliği kendiniz de yapabilir ve istediğiniz zaman kullanmayı bırakıp yeniden başlatabilirsiniz.


  • TranslucentTB: Windows görev çubuğunun görünümünü ufak dokunuşlar ile kişiselleştirebileceğiniz bir uygulama.


  • RoundedTB: Görev çubuğunuz kenarlarını yuvarlatılmış kenar şeklinde ayarlamanızı sağlayan bir uygulamadır ve çoklu monitör desteği bulunmaktadır.
Bilmeyenler ve Merak Edenler İçin Windows 11 ile Birlikte Kullanabileceğiniz Beş Güzel Windows 10 Uygulaması Tam Boyutta Gör


  • Quicklook: Bir görüntü veya metin dosyasını (Word, Excel vs.) çözünürlüklerine göre önizleme olarak oynatabilen bir Finder uygulaması. Uygulama orjinalinde Apple tarafından geliştirilmiş olsa da Windows desteği de bulunuyor.
Bilmeyenler ve Merak Edenler İçin Windows 11 ile Birlikte Kullanabileceğiniz Beş Güzel Windows 10 UygulamasıBilmeyenler veya hangi uygulamalar Windows 11 tarafından destekleniyor diye merak eden kullanıcılar için beş adet mini uygulamayı tanıtmaya çalıştım.

Windows 11'in 2021 yılının son çeyreğinde, bazı kaynaklara göre Ekim ayında, çıkması bekleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim