Anlık Bildirim

Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama, böcek türleri, yaşam alanları gibi etkiler göz önünde bulundurularak uzman firmalar tarafından yapılmalıdır.                                             
Oy Ver

Böcek İlaçlama Tam Boyutta Gör

Böcek ilaçlama, böcek türleri, yaşam alanları gibi etkiler göz önünde bulundurularak uzman firmalar tarafından yapılmalıdır. Sağlık Bakanlığından onaylı yetki belgeleri olan firmaları tercih etmeniz gerekir. Korsan ilaçlama firmalarının kullandığı ilaçlar, kanserojen madde içerir ve insan sağlığı için son derece tehlikelidir.

Böcek İlaçlama Fiyatları

İlaclama.com.tr olarak 2022 senesinde böcek ilaçlama fiyatları için her şeye rağmen herkesin rahatlıkla erişebileceği miktarlarda tutmaya karar verdik. Bu kapsamda fiyatlarımız 100 TL den başlamaktadır ve mekân türü, mekân büyüklüğü, haşere türü, haşere yoğunluğu ve periyodik - periyodik olmayan hizmet gereksinimleri kapsamında artış ve değişiklik göstermektedir.

Firmamız %100 Memnuniyet Garantisi vermektedir. Almak istediğiniz hizmet ve memnuniyet garantimizin sağladığı avantajları öğrenebilmek amacıyla bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ruhsatlı, TSE ve ISO sertifikalı firmaları tercih etmeniz özellikle sağlığınız, paranız ve zamanınız için çok önemlidir.

Böcek İlaçlama Ne Zaman Yapılır?

Ev içerisinde yaşayan böcekler için uygulayabileceğiniz ilaçlama yöntemleri olsa da bu yöntemler etkili olmadığı gibi insan sağlığına da zarar verebilir. Böcek ilaçlama, zaman, böcek türü, doğru ilaç gibi tüm faktörleri bir araya getirerek en uygun şekilde yapılmalıdır.

Böcekler özellikle ilkbahar aylarında doğada görülmeye başlar ve yakın evlere yerleşir. Amaçları yemek bulmak olan böcekler, evlerde yemek bulacakları için yuva yapar ve çoğalmaya başlar. Yumurtlama dönemlerinde yapılan ilaçlamalarda genellikle böcekler ilaca bağışıklık kazanır ve olumsuz sonuç alınır.

İlaçlama yapılması için etkili olan süreçler Eylül ve Ekim aylarıdır. Bu dönemlerde böceklerin yumurtaları çatlar. Bu sayede ilaca bağışıklık kazanmaları söz konusu değildir. Uygun zaman diliminde yapılan ilaçlamalar %100 etkilidir.

İlaçlama yapıldığında böcekler öleceklerini anlarlar ve yumurtalarını bırakırlar. Yumurtalar ilaçtan etkilenmeyeceği için kesin çözüm olması adına ikinci kez ilaçlama yapılmaktadır. Bu uygulama ilk işlemden 21 gün sonrasında yapılır ve uygulama sonrasında evde haşere görülmesi mümkün değildir.

Böcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Böcek ilaçlama firmasına evinizde görmüş olduğunuz haşere türlerini belirtmeniz gerekir. Haşere türlerine göre tercih edilen ilaçlar farklılık gösterir. Aynı zamanda isteğinize göre kokulu veya kokusuz yöntemler uygulanabilir.

Kokulu Böcek İlaçlama: Kokulu sıvı ilaçlama yöntemi olarak adlandırılan bu yöntem, pire ve tahtakurusu gibi mücadelesi zor haşere gruplarında tercih edilir. Ortam terki gerekir. Yüzey alanlarına uygulanan sıvı, böcekleri etkisiz hale getirecek bir koku yayar. Böylece evde yaşayan tüm haşereler etkisiz hale gelir. Hamamböceği, pire, tahtakurusu, akrep, çiyan gibi birçok haşere üzerinde etkilidir. Uygulama riskleri daha fazla olduğunda mutlaka haşere türüne, haşere yoğunluğuna ve ortam türüne profesyoneller tarafından karar verilerek uygulanır.

İlaçlama süresi içerisinde personeller ilaçtan etkilenmeyecek özel maskeler kullanır. Ev halkının, evcil hayvanların ve bitkilerin ilaçlanan alandan uzak kalması gerekir. İlaçlama saatinde 4-5 saat sonrasında ev halkının gelmesi mümkündür. Bu ilaçlamadan zarar görülmemesi için temizlik yapılmalı, çarşaflar, masa örtüleri yıkanarak kullanılmalıdır.

Kokusuz Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemleri arasında kokusuz sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemleri bulunur. Bu yöntemler, etrafa koku yaymadığı için ilaçlama saatlerinde evde kalmanız mümkündür.

Kokusuz Sıvı İlaçlama: Kokusuz sıvı ilaçlama yöntemi, %100 etkili olan ve birçok haşere için tercih edilen bir yöntemdir. Yüzeye uygulanan sıvı sayesinde evde yaşayan haşereler etkisiz hale gelir. Bu ilaçlama yöntemi insanlar için zararlı değildir. Ancak evcil hayvanınız varsa ilaçlama saatlerinde evde olmaması gerekir.

Jel İlaçlama: Jel ilaçlama yöntemi, hamamböceği, kalorifer böceği gibi türler üzerinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntem uygulanırken böceklerin yaşayabileceği her alan ilaçlı jel sürülür. Böcekler bu ilacı yiyerek etkisiz hale gelir ve çoğalmazlar. Bitkilere, evcil hayvanlara ve insanlara hiçbir zararı yoktur. İlaçlama saatlerinde evde kalabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer?

Böcek ilaçlama etkisi, kullanılan yöntemler ve ilaçlara göre değişiklik gösterir. Etkili bir sonuç alınması için profesyonel şirketlerden ilaçlama hizmeti almalısınız. Kullanılan ilaçların WHO tarafından onaylı olmasına, şirketin ilaçlama yetkisi olmasına dikkat edebilirsiniz.

İlaçlama yöntemlerinden olan kokulu ilaçlama yöntemi, etkisini oldukça kısa süre içerisinde gösterir. Bu yöntemle ilaçlanan evde 6-7 ay kadar haşere görülmesi mümkün değildir. Ancak hijyene, temizliğe özen göstermemeniz halinde haşereler ve pireler yeniden eve yerleşebilir.

Kokusuz ilaçlama yöntemleri, etkisini daha uzun sürede göstermektedir. 4 hafta sonrasında evde haşere görülmesi mümkün değildir. İlaçlama uygulamalarından sonra ikinci ilaçlama yapıldığında etkisi çok daha uzun süreceği için ikinci ilaçlama yapılması tavsiye edilmektedir.

Pire ilaçlama

Pire ilaçlama hizmetinizi kesinlikle fiyattan önce profesyonellerden almanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü burada mücadelede en önemli unsur bilgi ve tecrübe olmaktadır. Aynı zamanda pire mücadelesi zor haşere gruplarına girdiği için evde nerdeyse her yerin ve birçok eşyanın pirelere ve yumurtalarına karşı ilaçlanması gerekmektedir.

Doğru yapılmayan pire ilaçlama hizmetleri sizin ve evcil hayvanlarınızın sağlığı için büyük risk teşkil ederken aynı zamanda eşyaların arızalanmasına ya da deforme olmasına da sebep olabilir. Bunca uğraşa zaman ve para kaybına rağmen hiç kurtulamadığınız sizleri ısıran pirelerden bahsetmek bile istemiyoruz. İlaclama.com.tr profesyonelleri sizlere kaliteli hizmet için yardıma her zaman hazırdır. Pire ilaçlama hizmetlerinde fiyat performans açısından hizmetin muhasebesini yaparken önceliği fiyat olarak kesinlikle belirlememeniz gerektiği konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

Sıkça sorulan sorular

Böcek İlaçlama Evcil Hayvanım İçin Zararlı Mı?

İlaçlama yapılırken ve sonrasında 3 saat kadar evcil hayvanınız evde olmamalıdır.

Böcek İlaçlama Yapılırken Evde Kalabilir Miyim?

Kokusuz böcek ilaçlama yapılırken evde kalmanızda sakınca yoktur.

Böcek İlaçlama Etkili Olmazsa Ne Yapabilirim?

Firmamızla iletişime geçerek bilgi vermeniz halinde %100 memnuniyet garantisi kapsamından faydalanarak yeniden ilaçlama planlanır.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim