İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (2) YORUM YAZ

tarafından 25 Eylül 2013, Çarşamba 23:54 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

TTNET ve Avea Mobilexpress platformu mobil ödemeyi kolaylaştıracak
Günlük Haber Ekrem71
2 879

Mobil cihazların gittikçe hayatımızda daha çok yer edinmesi, ödeme sistemlerinin de bu alana kaydırılmasına sebep oluyor. NFC gibi bir donanıma bağlı olarak yapılan mobil ödemeler dışında bağımsız ödeme şekilleri de mevcut. Avea ve TTNET ortaklığı böyle bir ödeme sistemini ülkemize sunuyor.

TTNET ve Avea Mobilexpress şeklinde isimlendirilen hizmet, SMS yoluyla veya iPhone uygulaması yoluyla mobil ödemelerin gerçekleştirilmesini amaçlıyor. 

Hizmet, platforma üye olmanız ve bir seferlik güvenli bir sayfa üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girmeniz ile başlıyor. TTNET ve Avea'nın anlaşmalı olduğu her yerden Mobilexpress ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Ödemeler hem internet üzerinden hem SMS üzerinden hem de iPhone uygulaması üzerinden yapılabiliyor. Ayrıca TTNET ve Avea faturaları da ödenebiliyor. 

İnternette anlaşmalı bir site üzerinden alışveriş yapmak istediğinizde Mobilexpress ile ödeme şeklini seçiyorsunuz ve size gelen SMS'teki onay kodunu girerek ödemeyi tamamlıyorsunuz. Cepten alışveriş için ise yine anlaşmalı mağazadaki Mobilexpress anında ödeme kodunu 3570'e göndererek gelen onay mesajına sistem şifrenizi girmeniz yeterli. Ayrıca QR kodunu iPhone uygulamasına okutarak da ödeme yapabiliyorsunuz.

Platform her operatör için kullanılabilir olacak. Bu da operatöre bağımlı bir hizmet olmasının önüne geçecek ve yaygın bir kullanım alanı oluşturabilecek. Hizmete kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.  
 
 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 879 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
free4200 26.9.2013 13:22:25
ttnet boş işlerle uğraşma. Önce altyapıları düzelt. internet hızından da vazgeçtik bizi doğru düzgün internete bağla yeter. O iğrenç altapıya rağmen nasıl bir önlem alınmıyor böyle boş işlerle uğraşılıyor hala anlam veremiyorum!!
Akşam saatlerindeki internet trafiği E5 trafiğindende beter...
0
wolf silver 26.9.2013 01:25:33
Samsungda ki Ncf tam olarak çalışmıyordu. 2 tane galaxy s3 arasında fotoğraf paylaşımı yapmaya çalışıyorduk. Bazen oluyor bazen olmuyordu..
+1
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj