İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
İstanbul'da Alarm: Meteoroloji'den sağanak ve dolu uyarısı yapıldı, Beykoz'da hortum çıktı! Meteoroloji tarafından yapılan yağış uyarısı sonucu kuvvetli yağış kendini gösterdi. İstanbul'da ve yurdun pek çok bölgesinde hava sıcaklıkları düştü. Yağışlar Çarşamba'ya kadar devam edecek. Dün (14:00) 29 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Elon Musk ve yapay zeka uzmanlarından BM'ye çağrı: "Katil robotları yasaklayın" Aralarında Elon Musk ve Mustafa Suleyman'ın da yer aldığı 116 yapay zeka ve robotik uzmanı, Birleşmiş Milletler'e gönderilen bir mektupta "katil robotların" savaş alanlarından yasaklanmasını istedi. Dün (02:16) 22 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
1.069 robot aynı anda dans ederek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı Çinli robotik şirketi bazı robotların yere düşmesine ve dans etmeye direnmesine rağmen 1.069 robotu aynı anda dans ettirerek yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı. Dün (01:05) 10 Onur Seven Haberin devamı »
Türk bilim adamları yapay deri üretiminde çığır açtı Günümüzde her ne kadar tıbbi imkanlar gelişse de organ nakilleri ve yapay organlarla istenilen başarı elde edilemiyor. Türk bilim adamının geliştirdiği yöntemdeyse kişi kendi kendinin donörü oluyor. 2 gün önce (15:30) 19 Metehan Göktaş Haberin devamı »
Foxconn ABD'deki ilk fabrikası için 3 milyar dolarlık teşvik alacak ABD'de fabrika açıp toplam 10 milyar yatırım yapacağını açıklayan Foxconn'a ilk güzel haber Wisconsin eyaletinden geldi. Eyalet meclisi 3 milyar dolarlık teşvik paketini onayladı. Cumartesi, 16:30 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Çin'in dijital mahkemesi ilk duruşmayı gerçekleştirdi Çin; davacı, davalı ve hakimlerin video-sohbet yoluyla duruşmaya katıldığı dijital mahkemeyi hayata geçirdi. Dijital mahkemede ilk duruşma yapıldı. Cumartesi, 15:30 5 Furkan Babur Haberin devamı »
Google, görsellerdeki sembolleri kaldıran bir yöntem geliştirdi Google, görsellerin üzerinde bulunan sembolleri(filigran) otomatik olarak ve çok başarılı bir şekilde ortadan kaldıran yeni bir yöntem geliştiğini duyurdu. Cuma, 23:00 8 Furkan Babur Haberin devamı »
Yapay zeka gerçekçi oyun dünyaları yaratabilir Intel ve Stanford Üniversitesi'nin işbirliği ile geliştirilen yapay zeka, mevcut sokak görünümlerini analiz edip gerçekçi yapay fotoğraflar oluşabiliyor. Cuma, 21:00 5 Furkan Babur Haberin devamı »
4.4 kilometre çapındaki dev asteroit Dünya'yı teğet geçecek NASA dev bir asteroitin 1 Eylül tarihinde Dünya'nın 7 milyon kilometre yakınından geçeceğini açıkladı. Yörüngedeki yakın geçişin boyutunu daha iyi gösterebilmek adına bir görsel yayınladı. Cuma, 19:00 45 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Başbakan'ın Türkçe ile ilgili uyarısı sonrası ilk öneri: CD yerine yoğun teker Başbakan Binali Yıldırım'ın sosyal medyanın Türkçe'yi bozduğu ile ilgili açıklamalarından sonra çeşitli kurumlar harekete geçti. TBD, bazı kelimelerinin yerine kullanılması gerekenleri derledi. Perşembe, 23:13 141 Yusuf Akbaş Haberin devamı »