İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Greenpeace'den teknoloji devlerine ''çevrecilik'' notu Çevreci sivil toplum kuruluşu Greenpeace; Apple, Samsung, Xiaomi, Amazon, Google ve Sony gibi şirketlerinde aralarında bulunduğu 17 teknoloji devinin çevrecilik faaliyetlerini değerlendirdi. Dün (22:30) 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Apple sağlık sektöründe önemli bir satın almaya imza atabilir iPhone ve Apple Watch ile kullanıcılara ait bazı temel sağlık verilerini düzenleyen Apple, şimdi ise yeni nesil sağlık hizmetleri sunan Crossover Health'i satın almayı düşünüyor. Dün (21:10) 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Sabit yaz saati uygulaması ilk yılında ne kadar tasarruf sağladı? Yaz saati uygulamasındaki düzenlemeler halen tartışılırken İTÜ, uygulamanın ilk yılında elde edilen tasarruf ve uygulamanın getirisine dair bir rapor paylaştı. İşte detaylar: Dün (20:30) 40 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Tepkiler, Google Haritalar'ın ''kalori takip'' özelliğini kaldırttı Google Haritalar, iOS üzerinde bir süredir test edilen kalori tahmini özelliğini kullanımdan kaldırıyor. Bu kararın alınmasındaki sebep ise kullanıcıların şiddetli eleştirileri. Dün (19:35) 11 Furkan Babur Haberin devamı »
VR teknolojisi inme sonrasında kişilere yardımcı olabilir Sanal gerçeklik (VR) teknolojisinin sağlık endüstrisinde de oldukça faydalı olabileceğini düşünen araştırmacılar inme sonrasında motor becerilerini kaybeden kişiler için sanal gerçekliği kullanacak. Dün (15:10) 1 Furkan Babur Haberin devamı »
Elektrikli otomobiller petrolün önlenemez çöküşünü hızlandıracak Petrolün geleceği sıkıntılı durumda. Elektrikli otomobillerin ve alternatif enerjinin yaygınlaşacak olmasının petrol fiyatlarına etkisi nasıl olacak? Petrolün geleceği ile ilgili bilgiler haberimizde: Dün (14:10) 17 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
2010’da parasını Bitcoin’e yatıran Wikileaks, yüzde elli bin kâr etti ABD hükümetinin uyguladığı ambargo nedeni ile parasal kaynaklarını Bitcoin’den başka bir yere yatırma şansı kalmayan Julian Assange, deyim yerindeyse Bitcoin zengini oldu. Dün (11:00) 27 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Rusya kendi kripto para birimini üretmeye hazırlanıyor: Kripto Ruble yolda Kripto para birimleri ile ilgili şiddetli tartışmaların yaşandığı Rusya'da, yeni bir kripto para biriminin hayata geçirileceği konuşuluyor. Kripto Ruble'ye ait detaylar haberimizde. 2 gün önce (19:40) 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Tip 1 diyabetle mücadelede yapay pankreas sistemi kullanılabilir Tip 1 diyabet rahatsızlığına sahip kişilerin vücutlarındaki glikoz seviyelerini takip edebilecekleri ve gerekli insülin dozlarını öğrenebilecekleri yapay pankreas sistemi geliştirildi. 2 gün önce (18:30) 1 Furkan Babur Haberin devamı »
Microsoft Başkanı Brad Smith: WannaCry saldırısının arkasında Kuzey Kore var Microsoft Başkanı Brad Smith, mayıs ayında tüm dünyayı etkisi altına alan WannaCry fidye yazılımının arkasında Kuzey Kore olduğunu dile getirdi. Smith'in açıklamaları haberimizde. 2 gün önce (17:40) 8 Furkan Babur Haberin devamı »