İLANDIR

Western Union'a ''dijital dolandırıcılığa yardım ve yataklık'' cezası Para transfer şirketi olan Western Union’a, suçlulara karşı yeterince özenli davranmadığı ve kendi sistemi üzerinden kirli işler çevrilmesine müsaade ettiği için 586 milyon dolar ceza kesildi. 5 saat önce 4 Furkan Babur Haberin devamı »
Oscar ödüllü oyuncu THY’nin yeni reklam yüzü oldu [Güncellendi] Yurt dışında daha fazla kişiye ulaşabilmek için tanıtım çalışmalarına oldukça fazla önem veren Türk Hava Yolları (THY), yeni reklam yüzü olarak dünyaca ünlü Oscar ödüllü oyuncu ile anlaştı. 15 saat önce 44 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Cezalara itiraz eden yapay zeka avukatları işsiz bırakabilir Hayatımızın her alanında kendisine yer bulan yapay zekanın hukuk için de kullanılması kaçınılmaz. Park cezalarına itiraz eden DoNotPay avukatları işsiz bırakabilir. Dün (21:06) 17 Furkan Babur Haberin devamı »
Alzheimer tedavisi için yeni bir yöntem: 5-D Parmak izi Michigan Üniversitesi’ndeki araştırmacılar alzheimer ve parkinson gibi bozuk protein zincirlerinin neden olduğu hastalıkların tedavi edilebilmesi için önemli bir aşama kaydetti. Dün (20:30) 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Teslimat robotları ABD'de yola çıkmaya hazırlanıyor Amerika'da, Amazon ve Alphabet gibi şirketler drone ile teslimat denemeleri yaparken Starship Technologies şirketi 6 tekerlekli teslimat robotlarının yakında göreve başlayacağını duyurdu. Dün (17:15) 13 Furkan Babur Haberin devamı »
Microsoft, ünlü 3D optimizasyon şirketi Simplygon’u satın aldı Ubisoft, Rockstar, Bethesda, Naughty Dog gibi çok sayıda ünlü oyun şirketinin kullandığı 3D optimizasyon yazılımının üreticisi Microsoft tarafından satın alındı. Dün (15:40) 6 Alper Çakan Haberin devamı »
Facebook VR için 3 milyar doları daha gözden çıkaracak 9 Ocak’ta başlayan, Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün aslında sahte olduğu iddia edilen davada Mark Zuckerberg tanık olarak hakim karşısına çıktı ve ilginç açıklamalarda bulundu. Dün (14:50) 13 Furkan Babur Haberin devamı »
Ambulanslara yol açan uygulama EVAM yakında kullanıma sunulacak İsveç'te Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nden bir grup öğrenci; ambulansların, önlerindeki araçları radyo aracılığıyla uyarabilecekleri bir sistem geliştirdi. Sistemin yakında test edilmesi planlanıyor. 2 gün önce (18:00) 11 Furkan Babur Haberin devamı »
Palm yağı dosyası: Neden zararlı? Türkiye'de durum ne? Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi tarafından yayınlanan açıklamaya göre Nutella içerisinde yer alan palm yağının kanserojen olduğu duyuruldu. Peki palm yağı nedir ve ülkemizde başka hangi ürünlerde var? 2 gün önce (16:15) 52 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
UBER’den Anadolu Yakası’na %50 indirimli promosyon kodu UBER, yeni yıldaki ilk büyük kampanyasını Anadolu Yakası’na yapıyor. Ocak 2017’ye kadar sürecek kampanya ile Anadolu Yakası’na transferler %50 indirimli olacak. İşte detaylar: 2 gün önce (12:55) 7 Ahmet Gözütok Haberin devamı »