İLANDIR

AIDS aşısı %38 başarı oranına ulaştı! Araştırmacıların, 30 yıldır herhangi bir aşı bulunamayan, AIDS için geliştirdikleri yeni aşı 5 hastanın vücudundaki HIV virüsünü kontrol altında tutmayı başardı. Dün (14:00) 8 Furkan Babur Haberin devamı »
Masa tenisi antrenörü olan robot rekorlar kitabına girdi Japon teknoloji şirketi Omron tarafından geliştirilen robot, karşısındaki kişinin masa tenisi becerilerini ölçüyor ve yeteneklerini geliştirerek iyi bir oyuncu olmasını sağlıyor. 2 gün önce (12:00) 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Samsung Display’den 2.5 milyar dolarlık yatırım Samsung’un ekran paneli üretim birimi olan Samsung Display, üretim hacmini arttırmak için Vietnam'daki üretim tesislerine 2.5 milyar dolarlık yatırım yapacak. 2 gün önce (11:00) 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Google Assistant ve Alexa, Oscar alacak isimleri ve filmi tahmin ettiler 89. Akademi Ödülleri yarın sahiplerini bulacak. Google Assistant ve Alexa, yapay zeka teknolojileriyle etkinlikte ödül alacak oyuncuları ve yapımları tahmin ettiler. Cumartesi, 22:00 9 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Birçok Oculus Rift oyunu piyasadan kaldırılma tehdidiyle karşı karşıya Oyun yayıncısı olan ZeniMax Media Inc., Facebook’un sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift’in izinsiz kodlar kullandığını iddia ederek cihazın birçok oyununun piyasadan kaldırılması talebinde bulundu. Cumartesi, 21:30 7 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Çernobil faciası yiyecekleri zehirlemeye devam ediyor Bilim insanları, yeni araştırmalarla Çernobil nükleer faciasının bugün bile yiyecekleri zehirlemeye devam ettiğini ortaya koydu. Detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Cumartesi, 18:00 22 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Bilim insanları arılara futbol oynamayı öğretti Bilim insanları, arıların görev tamamlama becerisini görebilmek adına böceklere futbol oynamayı öğretti. Yapılan testler arıların son derece becerikli olduğunu ortaya koydu. Cumartesi, 17:30 9 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı Çinli yetkililer tarafından baskılanarak yükselişi kısa bir süreliğine durdurulan bitcoin, dün 1200$ seviyesinin üstüne çıkarak tüm zamanların rekorunu kırmayı başardı. Cumartesi, 12:00 17 Furkan Babur Haberin devamı »
Helikopter gibi havalanan uçak gibi uçan drone Helikopter gibi havalanan daha sonra şekil değiştirerek gün boyu güneş enerjisiyle uçan yeni drone’un çiftçilere arazi ve hava durumu bilgisi vermesi planlanıyor. Cumartesi, 11:00 7 Furkan Babur Haberin devamı »
Media Markt, 2016 yılını sektörün üzerinde bir büyümeyle kapattı En hızlı ve istikrarlı büyüyen elektronik market zincirlerinden Media Markt, 2016 yılında bugüne kadarki en hızlı büyüme oranına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. Cuma, 01:20 13 Cihan Pehlivan Haberin devamı »