Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Tema Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)

Diğer Bilim Ve Teknoloji

Kategori
SON GÜNCELLEME
DÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
55 VİDEO 1.299 HABER 75 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 24 İÇERİK
Jeff Bezos, Amazon'un bir gün iflas edeceğini açıkladı
Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, Amazon'un ikinci merkezinin açılışında önemli açıklamalar yaptı. Şirketin kurucusu bir gün Amazon'un da iflas edeceğini belirtti.
8,5b 24
RFID etiketleri ile yiyeceklerin bozulup bozulmadığı kontrol edilebilecek
Onur Emre Karadağ 2 gün önce
MIT’nin geliştirdiği yeni teknoloji sayesinde yiyecek üzerine yapıştırılacak RFID etiketleri yardımıyla yiyeceğin bozulup bozulmadığı anlaşılabiliyor. RFIQ adı verilen bu teknolojiye yakından bakalım.
1,6b 2
Güneşle çalışan insansız otonom hava aracı: Odysseus
Kerem Ardıçlı 2 gün önce
Aurora Flight Sciences tarafından geliştirilen ve tamamen güneş enerjisiyle çalışacak insansız hava aracının 2019 yılı bahar aylarında atmosfere yerleşmesi bekleniyor.
2b 3
Turkcell Zeka Gücü’nün yeni durağı Rize
Yusuf Akbaş 3 gün önce
Turkcell Zeka Gücü projesinin yeni durağı Rize oldu. Rize'de kurulan Zeka Gücü Teknoloji Laboratuvarı’nda özel yetenekli gençler, ilgi alanlarına göre eğitim görüyor ve fikirlerini hayata geçiriyor.
1,6b 8
Kilogramın ağırlığı bundan sonra Planck sabiti ile belirlenecek
Erhan Tan 3 gün önce
1889 yılından beri bir kilogramın belirlenmesi için temel alınan Uluslararası Kilogram Prototipi, emekliye ayrılıyor. Onun yerini Planck sabitini kullanan Kibble dengesi alacak.
11,2b 37
Çin, nükleer füzyon deneylerinde 100 milyon santigrad dereceye ulaştı
Hasan Aygünoğlu 3 gün önce
Dünya üzerinde yapay bir Güneş oluşturma fikrini temel alan füzyon çalışmalarında Çin'den yeni bir rekor haberi geldi. Araştırmacılar tam 100 milyon santigrad derece sıcaklığında plazma üretmeyi başar
7,2b 28
Japonya'da bir adam hologram şarkıcıyla evlendi
Uğur Seven 5 gün önce
Japonya'nın başkenti Tokyo'da okul müdürlüğü görevi yapan Akihiko Kondo, sanal gerçeklik şarkıcısı Hatsune Miku ile evlendi. Enteresan olayın detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
2,4b 30
Dubai polisi egzotik araçlardan sonra şimdi de uçan motosiklet kullanmaya başlıyor
Barış Cankı 5 gün önce
Hoverbike S3 adı verilen uçan motosikletlerin ilki Dubai polisine teslim edildi. Teşkilatın ilk uçan motosikleti üzerinde iki farklı ekip eğitim almaya başladı. İşte Hoverbike S3 özellikleri ve fiyatı
4b 17
Robot DE NIRO hasta insanlara yardım edecek
Uğur Seven 6 gün önce
Hasta ve muhtaç insanların bakımına yardımcı olmak üzere tasarlanan Robot DE NIRO gelecek yıllarda sağlık sektöründe önemli bir rol oynayacak teknolojinin habercisi olabilir.
1,2b 5
Doğum kanalının şekli ve evrim
Mertcan Erice 1 hafta önce
Kadınlardaki doğum kanalının şekli ve boyutu, sadece büyük beyinli bebeklerin geçmesi için uyum sağlamamış. Aynı zamanda iklim ve atasal köken gibi faktörlerden de etkilenmiş...
11b 179
Bursa'da bulunan lahit mezarın içinden Romalı iki general çıktı
Mertcan Erice 1 hafta önce
Bursa'nın İznik ilçesindeki arkeolojik kazılar esnasında bulunan lahdin devasa kapağı, bir vinç yardımıyla açıldı. Lahitte askeri kıyafetli iki Roma generalinin bulunduğu bildirildi.
6,5b 29
FDA aromalı e-sigaraları yasakladı
Metehan Göktaş 1 hafta önce
ABD’de sağlıkla ilgili bir çok dalda sorumlu kuruluş FDA aromalı e-sigaraları gençlerdeki artan e-sigara kullanımına müdahalede bulundu. Detayları haberimizde bulabilirsiniz.
7,6b 46
Amazon, yüz tanıma yazılımını kolluk kuvvetlerine satmaya devam edecek
Uğur Seven 1 hafta önce
Amazon, yüz tanıma yazılım sistemini ABD'deki hükümet ve kolluk kuvvetlerine lisansladığı için son zamanlarda eleştiriler alıyordu. Şirket buna rağmen yazılımı satmaya devam edeceğini açıkladı.
1,7b 1
Çin'de artık "yürüyüş tanıma" teknolojisi ile kimlik tespiti yapılabiliyor
Onur Seven 1 hafta önce
Çinli yetkililer insanları vücut ve yürüyüş şeklinden tanıyabilen bir sistem kullanmaya başladı. Yürüyüş tanıma teknolojisi ile şüphelilerin yüzü görünmese bile kimlikleri tespit edilebilecek.
2b 18
Çin, Mars'ta ilk keşif görevine 2020'de başlayacak
Onur Seven 1 hafta önce
Çin Ulusal Uzay İdaresi yöneticisi Zhao Jina, 2020'de Mars'a uzay keşif aracı göndereceklerini açıkladı. Uzay aracının 2021 yılında Mars'a ulaşacağı ifade edildi.
948 2
Cep telefonları, çok özel şartlar altında kansere sebep olabilir
Mertcan Erice 1 hafta önce
Cep telefonları ve kanser arasındaki potansiyel ilişkiyi araştıran en büyük ve pahalı çalışmalardan biri sonuçlandı. Sonuç: evet ilişki var! Ancak bazı koşullar altında.
7,1b 14
Kuş yumurtalarının renkli olmasının nedeni: dinozorlar!
Mertcan Erice 2 hafta önce
Kuş yumurtalarının neden renk değişimine uğradığı pek bilinen bir konu değildi ve rastgele değiştiği düşünülüyordu. Ancak yeni yapılan bir çalışma, cevabın dinozorlarda gizli olduğunu ortaya çıkardı.
3,9b 9
Dünyanın plastikten yapılma ilk aerojeli geliştirildi
Kerem Ardıçlı 2 hafta önce
Singapur Ulusal Üniversitesi’nden bilim adamları, en yaygın geri dönüşümsüz atık olarak çevreye saçılan plastikten çok geniş bir kullanım alanı olan aerojel geliştirmeyi başardılar.
3,8b 15
Fatih gemisi petrol ve doğalgaz için ilk sondajına başladı
Yusuf Akbaş 2 hafta önce
Fatih Sondaj Gemisi gemisi, Akdeniz'deki ilk sondajına başladı. Derin sularda petrol ve doğalgaz arayacak. Fatih Sondaj Gemisinin özellikleri ve diğer detayları haberimizde:
4b 16
İstanbul Havalimanı'nın alan adı 16 yıl önce kapılmış
Onur Seven 2 hafta önce
İstanbul'un 3. havalimanını dün Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen açıldı. İstanbul Havalimanı (İstanbul Airport) ismiyle hizmete başlayan yeni havalimanının domain'leri de kapılmış durumda.
5,7b 7
Alternatif Görünümler Geri Bildirim