X KAPAT

İLANDIR

Diğer Bilim ve Teknoloji Videoları

İnsan-Domuz karması üretildi

İnsan-Domuz karması üretildi Amerika'daki araştırmacılar insan-domuz hibriti ara canlı üretmeyi başardı. Henüz emekleme aşamasında olan projeyle temel gaye yapay organ üretimini gerçekleştirip, sağlık sorunlarına çare üretmek. Bu çok önemli gelişmenin tüm detayları videomuzda. Diğer Bilim ve Teknoloji - 29 Ocak 2017 - 33175 İzlenme
Hayat kurtaran bileklik mercek altında

Hayat kurtaran bileklik mercek altında Bir akıllı bileklik düşünün, hayatınızı kurtarabilecek çok önemli bir özelliğe sahip olsun. Neredeyse bir akıllı saat boyutunda olan ve aktivite takip bilekliği olarak da kullanılabilen bu cihazın tüm detayları özel videomuzda. Diğer Bilim ve Teknoloji - 4 Ocak 2017 - 6467 İzlenme
Yerli robotlar yarışıyor

Yerli robotlar yarışıyor "Marmara Üniversitesi Robot Olimpiyatları" Üniversite öğrencilerinin kendi geliştirdikleri robotları yarıştırdıkları ve ikincisi düzenlenecek Marmara Üniversitesi Robot Olimpiyatları hakkında bütün detaylar bu videomuzda. Diğer Bilim ve Teknoloji - 28 Kasım 2016 - 6459 İzlenme
Diğer Bilim ve Teknoloji kanalına abone ol!
64 Abone
Bu kanala abone olursanız, yeni bölümlerden hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamalarımız üzerinden bildirimlerle haberdar edileceksiniz.
Rekorlar kitabına giren yerli drone: Özel video

Rekorlar kitabına giren yerli drone: Özel video

14 Kasım
2016
Yeni nesil drone'ları çokça konuşuyoruz ama pek çoğumuz bu konuda rekorlar kitabına giren yerli bir ürün olduğunu bilmiyoruz. Evet bu videomuzda Guiness'e adını yazdıran rekor sahibi yerli drone ve detaylarına bakıyoruz.

Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Diğer Bilim ve Teknoloji 22480 İzlenme
Dünya çapında Türk markaları için devlet desteği

Dünya çapında Türk markaları için devlet desteği "Turquality"

12 Kasım
2016
Dünya çapında bilinen, ihracata yönelik hedefleri olan Türk markaları için büyük devlet desteklerini içeren Turquality programı hakkında bütün detaylar bu videomuzda.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 8485 İzlenme
Samsung'dan ülkemizin kültürel eserlerine önemli destek

Samsung'dan ülkemizin kültürel eserlerine önemli destek

26 Ekim
2016
Ülkemizdeki kültür mirası önemli eserlerin korunması ama aynı zamanda geniş kitlelere ulaştırılması adına başlayan dijitalleştirme çalışmalarına Samsung'dan önemli bir destek geldi. Türkiye-Kore dostluğunun da katkılarıyla Samsung, Milli Kütüphane içerisinde herkesin kullanımına açık özel bir alan kurdu.

Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Diğer Bilim ve Teknoloji 11599 İzlenme
Herkes kod yazmayı öğrenebilir

Herkes kod yazmayı öğrenebilir "özel röportaj"

28 Ağustos
2016
Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile Microsoft'un ücretsiz yaz okulunu ve ilk okuldan, üniversiteye uzanan; mezuniyet sonrasında ise desteği bırakmayan ücretsiz kursları ve destek programlarını konuştuk.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 11734 İzlenme
Hack'n Break: Tek tıkla profesyonel çeviri

Hack'n Break: Tek tıkla profesyonel çeviri "Çevir.io"

22 Ağustos
2016
Amazon'dan başlangıç desteği alan Çevir.io, online olarak profesyonel çeviri hizmeti alabilmenize odaklanıyor. Sadece şirketler değil bireylerin de gündelik hayatlarında karşılaşabilecekleri zorluklara pratik çözümler sunuyor.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 12298 İzlenme
Hack'n Break

Hack'n Break "Türkiye'nin ilk açık inovasyon kampındayız!"

21 Ağustos
2016
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde düzenlenen ve 1 hafta sürecek olan katılımın ise ücretsiz olduğu Hack'n Break başladı. Donanım Haber olarak gelişmeleri ve etkinliğin detaylarını aktarıyoruz.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 8569 İzlenme
Doğru diş fırçalama teknikleri ve ağız sağlığı

Doğru diş fırçalama teknikleri ve ağız sağlığı

12 Ağustos
2016
Teknoloji ile vakit geçirirken, saatlerce oyun oynarken, yeni nesil ürünler için para biriktirirken sağlığımızı da ihmal etmemeliyiz. Beden sağılığı ağızdan başlar diyerek hem ağız sağlığı hem de doğru diş fırçalama tekniklerini, konusunun uzmanı diş doktor Merve Aksoy'dan dinliyoruz.

Erdi ÖZÜAĞ "Fx57" Diğer Bilim ve Teknoloji 8305 İzlenme
Mesut Çevik, Microsoft Yaz Okulunda

Mesut Çevik, Microsoft Yaz Okulunda "Gençlere tavsiyeler ve soru - cevap"

8 Ağustos
2016
Microsoft'un 100 öğrenciye yazılım geliştirme ve iş dünyası üzerine eğitim verdiği yaz okulun tüm heyacanıyla devam ediyor. Bu sabah Microsoft Türkiye ofisinde geleceğe yön verecek gençlerle bir araya geldik.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 10906 İzlenme
Çocuklar da kod yazabilir

Çocuklar da kod yazabilir "4 Yaş üstü için kodlama" özel video

26 Nisan
2016
Çocuklar için Kodlama yazarı Zafer Demirkol ile kitabı üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik. Bu özel çalışma ile hiç kodlama bilmeseniz dahi çocuğunuza kodlama öğretmeniz mümkün.

Mesut Çevik "Speed-Step" Diğer Bilim ve Teknoloji 19872 İzlenme
EDİTÖRÜN SEÇİMİ VİDEO
Hyundai IONIQ ön inceleme: Türkiye'ye de geliyor!
29.3.2017, 13:49 - Erdi ÖZÜAĞ "Fx57"
Çok yakında ülkemize de gelecek olan Hyundai IONIQ'in yeni nesil teknolojilerle dolu otonom ve elektrikli versiyonunu görme ve yakından inceleme şansı yakaladım. Tabi ki geliştirme çalışmaları sürüyor, otonom özelliği şu anda son kullanıcıya verilmiyor ama biz yine de her detayını anlattık, iyi seyirler.