İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz. Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
DDoS saldırıları yapan hacker hapis cezası aldı İngiltere’de yaşayan 20 yaşındaki Adam Mudd, çeşitli oyunlara ve oyun servislerine DDoS saldırısı yapma gerekçesinden dolayı 2 sene hapis cezası aldı. Detaylar haberimizde. 5 saat önce 10 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Koda değil, içeriğe bakan reklam engelleyici geliştirildi Reklamları tespit etmek amacıyla giriş yapılan sitenin kodlarına değil, sitenin içeriğine bakan yeni bir reklam engelleyici geliştirildi. Eklenti, yapısı gereği fark edilmeden çalışabiliyor. 16.4.2017 15:01:40 15 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
ABD seçimlerini etkilediği düşünülen Rus programcı gözaltına alındı Rus bilgisayar programcısı Pyotr Levashov, haftasonu Barselona’da gözaltına alındı. Ünlü programcının ABD başkanlık seçimlerine müdahale ettiği yönünde iddialar mevcut. 10.4.2017 22:53:57 10 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Google, mobil uyumlu web sitesi geliştiricileri için sertifika programı başlattı “Google Mobile Sites Certification” sertifika programı duyuruldu. Mobil uyumlu site geliştiricileri, zorlu bir sınavı tamamladıkları takdirde program dahilinde Google'dan sertifika alabiliyorlar. 4.4.2017 21:35:57 2 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Dünyanın en popüler programları listesine Google Chrome damgası Avast'ın araştırmasına göre Google Chrome yalnızca dünyanın bir numaralı tarayıcısı değil aynı zamanda en popüler masaüstü programı olmuş durumda. İlk 10'a girmeyi başaran diğer isimler haberimizde... Dün (22:00) 33 Onur Seven Haberin devamı »
Siemens yazılımının parçası gibi görünen malware 10 fabrikaya yayıldı Siemens yazılımı gibi görünerek dünyanın farklı konumlarındaki fabrikalara yayılan bir malware keşfedildi. Araştırmacılar, kötü amaçlı yazılımın birçok endüstriyel donanımı etkilediğini düşünüyor. Perşembe, 16:00 7 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Adobe ve Microsoft’tan iş dünyasına yönelik ortaklık Adobe ve Microsoft, dün yaptıkları açıklama ile satış ve pazarlama yazılımları geliştirmek için ortaklık kurarak rakipleri Oracle ve Salesforce’u geride bırakmak istediklerini duyurdu. Salı, 21:00 0 Furkan Babur Haberin devamı »
Adobe rekor seviyede gelir elde etti Adobe, 2017 senesinin ilk çeyreğinde 1.68 milyar dolar gelir elde ederek kendi rekorunu kırmayı başardı. Şirket bu başarısını satmak yerine kiraladığı yazılımlara borçlu. 17.3.2017 13:16:26 22 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Microsoft, otonom araçları sanal ortamda test etme imkanı sunuyor Microsoft’un yayınladığı AirSim isimli yazılım sayesinde geliştiriciler droneları, otonom arabaları ve robotları gerçek hayatta test etmek zorunda kalmadan simülasyon üzerinden inceleyebilecek. 16.2.2017 17:15:00 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Libre Office’in 5.3 sürümü duyuruldu Açık kaynak kodlu ofis yazılımı Libre Office’in yeni sürümü lanse edildi. Yeni sürüm beraberinde heyecan verici bir çok yeniliği getirirken diğer ofis yazılımlarıyla da daha iyi uyumluluk vadediyor. 3.2.2017 11:40:00 14 Metehan Göktaş Haberin devamı »