İLANDIR

Hollanda'da programcı skandalı: geliştirdiği web sitelere arka kapı yerleştirdi Hollanda’da çeşitli şirketler için web sitesi geliştiren programcının arka kapı yerleştirerek binlerce insanın kişisel bilgilerini çaldığı tespit edildi. Detaylar haberimizde: Dün (17:41) 11 Alper Çakan Haberin devamı »
BTK’dan öğrenciler için para ödüllü internet yarışması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, gençlerin ve çocukların interneti daha güvenli ve bilinçli şekilde kullanmaları amacıyla 60 saniyelik çek-gönder video yarışması düzenliyor. Pazartesi, 16:00 14 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
ABD Başkanlık seçimlerine Rus müdahalesiyle ilgili yeni rapor ABD Başkanlık seçimleriyle alakalı iddialar hala bitmiyor. Trump’un görevine başlamasına bir hafta kala Rus hacker iddialarını onaylayan bir rapor da BuzzFeed’den geldi. Perşembe, 16:30 14 Alper Çakan Haberin devamı »
Uçuş biletini Instagram'da paylaşmak tehlikeli mi? İnternet siteleri üzerinden yapılan rezervasyonlar ne kadar güvenli? Bilet veya rezervasyon ait ekran görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması ne kadar doğru? Sorularının cevapları haberimizde 11.1.2017 19:10:00 10 Furkan Babur Haberin devamı »
ABD'ye siber saldırı düzenleyen Rus hacker’ların kimlikleri tespit edildi İstihbarat servisinin Obama’ya gönderdiği raporu gören Amerikalı bir yetkili, Donald Trump’ın başkan seçilmesinde Rusya’nın parmağı olduğunu ve siber korsanların kimliklerinin belirlendiğini açıkladı. 6.1.2017 19:00:00 49 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Norton Core ile internete bağlı tüm cihazlarınız siber tehditlere karşı korunuyor Günümüzde siber tehditler giderek artıyor. Bununla beraber kullanıcıların güvenlik önlemlerine olan ilgisi de artıyor. Symantec'in yeni ürünü, tüm cihazlarınızı tek yerden korumayı hedefliyor. 5.1.2017 14:00:00 5 Alper Çakan Haberin devamı »
Synaptics'ten akıllı telefonlarda güvenliğe yapay zeka çözümü Günümüzde son kullanıcıların veri güvenliğine ilgisi giderek artıyor. Artık cep telefonlarında bile parmak izi, yüz tanıma vb. önlemler görüyoruz. Synaptics'ten daha kullanıcı dostu bir yöntem geldi. 5.1.2017 10:45:00 1 Alper Çakan Haberin devamı »
Hackerlar WhatsApp üzerinden banka bilgilerini çalmak için yeni bir yöntem geliştirdi Hackerlar kullanıcıların bilgilerini çalmak için her geçen gün yeni yöntemler buluyor. WhatsApp üzerinden yayılan bir virüs ortaya çıktı. Asıl amaç kullanıcılar değil Hindistan devleti olabilir. 4.1.2017 12:50:00 11 Alper Çakan Haberin devamı »
ABD'nin hack iddialarına Edward Snowden cevap verdi Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine yönelik siber saldırıda bulunduğu iddialarıyla ilgili bir açıklama da eski istihbarat çalışanı Edward Snowden'de geldi. ABD saldırıyı kimin yaptığını biliyor mu? 4.1.2017 11:00:00 15 Furkan Babur Haberin devamı »
Hacker’lar DDoS saldırılarını dikkat dağıtmak için kullanıyor Yapılan son araştırmaya göre hacker’ların önemli bir bölümünün DDoS saldırılarını şirketlerin dikkatini dağıtmak için kullandıkları, böylelikle başka saldırılara fırsat yarattıkları belirlendi. 2.1.2017 23:57:00 7 Cihan Pehlivan Haberin devamı »