İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Siber saldırılar Almanya'ya 50.5 milyar dolara mal oldu Almanya'da imalat sektöründen 503 üst düzey yöneticiyle yapılan görüşmelere göre son iki yılda sektöre yönelik siber saldırılar 50.5 milyar dolarlık zarara neden oldu. 14.9.2018 12:30:00 5 Furkan Babur Haberin devamı »
Vakıf Katılım: Bankamıza siber saldırı düzenlendi Halkbank'ın ardından Vakıf Katılım Bankası da döviz kurunu, güncel kurdan çok daha düşük olarak yansıttı. Vakıf Katılım Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bankaya siber saldırı düzenlendi. 10.9.2018 14:30:00 24 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
British Airways hacklendi: 380 bin yolcunun kart bilgileri hackerların elinde İngiltere'nin en büyük hava yolu şirketi British Airways siber saldırıya uğradığını duyurdu. Şirketin açıklamasına göre yolculara ait oldukça hassas veriler hackerlar tarafından ele geçirildi. 7.9.2018 18:00:00 8 Furkan Babur Haberin devamı »
Halkbank hatalı döviz kurlarına ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı Halkbank, dün akşam saatlerinde güncel kurlardan çok daha düşük kurlarla alım-satım işlemleri gerçekleştirdi. Yaşanan bu hatadan kısa süre sonra banka, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. 1.9.2018 15:00:00 56 Zeynep Yolcu Haberin devamı »
GoGuardian, okullar için intihar risk dedektörü üretti İnternet filtrelerini ve Chromebook yönetim yazılımlarını okullar için yapan GoGuardian, öğrencilerinin intihar veya kendi kendine zarar verme riskini tespit eden bir ürünü duyurdu. 27.8.2018 1 Mehmet Erencan Balcı Haberin devamı »
ABD'nin önde gelen operatörü T-Mobile hacklendi ABD'nin önde gelen operatör şirketlerinden olan T-Mobile, uluslararası bir hacker grubu tarafından siber saldırıya uğradğını açıkladı. 2.3 milyon müşterinin kişisel verileri hackerların eline geçti. 25.8.2018 4 Furkan Babur Haberin devamı »
Alman Ordusu Siber Güvenlik Birimi kuruyor Alman Ordusu Bundeswehr, siber güvenlik alanında özerklik kazanabilmek adına İçişleri ve Savunma bakanlıkları tarafından desteklenen bir siber güvenlik birimi kurmayı planlıyor. 23.8.2018 3 Zeynep Yolcu Haberin devamı »
Mısır'da girdiğiniz siteler hapis cezası almanıza sebep olabilir Mısır sansür odaklı yeni siber suçlar yasasını imzaladı. Bu yasaya göre, internet kullanıcılarının sadece 'tehdit edici' bir siteyi ziyaret etmesi bile hapis cezasına yol açabilir. 2 gün önce (16:00) 6 Mehmet Erencan Balcı Haberin devamı »
ABD'li senatörler internet devlerinin, indirilebilen silah tasarımlarını silmesini istiyor ABD yönetimi geçtiğimiz ay "internetten silah indirmeye" müsaade etmişti. Bu karar birçok eyalet ve yargıcın yanı sıra bazı senatörlerin de tepkisini çekti: ülkelerinin güvenliğinden endişe ediyorlar! Pazar, 18:00 11 Mertcan Erice Haberin devamı »
MIT'den siber suçlarla mücadelede şeffaflık hamlesi Devlet kurumları yürütülen bazı soruşturmalar kapsamında teknoloji şirketlerinden kullanıcı verilerini paylaşmasını ister. Kimi zaman bundan haberimiz bile olmaz. MIT bu duruma bir çare düşünmüş. 11.8.2018 11:30:00 1 Kerem Ardıçlı Haberin devamı »