İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Almanya Savunma Bakanı: Siber saldırılar küresel istikrar için en büyük tehdit Geçtiğimiz yıl dünya çapında etkili olan siber saldırılar hükümetlerin bu konuya eğilmesine neden olmuş durumda. Almanya Savunma Bakanı da siber saldırılardan endişe duyuyor. 19 dk. önce 1 Furkan Babur Haberin devamı »
Kış olimpiyat oyunları açılışında siber saldırı girişimi Bütün dünyanın ekran başında ve internet üzerinde izlediği 23. Kış Olimpiyat Oyunları açılış töreninde siber saldırı girişimi yaşandı. Güvenlik sistemleri saldırganlara geçit vermedi. Salı, 15:30 2 Ekrem71 Haberin devamı »
25 bin TL maaşla kamuyu koruyacak bilişim personelleri alınacak Dünyada artan ve kamu kurumlarını tehdit eden siber saldırılara karşı atağa geçildi. Meclise sunulan tasarıyla yeni bilişim personelleri alınması ve dolgun maaş verilmesi planlanıyor. 6.2.2018 16:45:00 38 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
50 milyon Türk vatandaşının kimlik bilgilerini satan çete yakalandı 50 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının kimlik bilgisini yasal olmayan yollarla ele geçirip internet sitesi üzerinden satan çete yakalandı. 50 milyon kişinin kimlik bilgileri tehlikede. 1.2.2018 18:00:00 31 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Türkiye'yi de hedef alan madencilik yazılımı 15 milyon bilgisayarı etkiledi Güvenlik şirketi Palo Alto Networks'un raporuna göre hackerların geliştirdiği kötü amaçlı madencilik yazılımı aylarca en az 15 milyon kullanıcının bilgisayarı üzerinde madencilik yaptı. 26.1.2018 9 Furkan Babur Haberin devamı »
Alphabet, Chronicle isimli siber güvenlik şirketi kurdu Google'ın çatı şirketi olan Alphabet, işletmeler için siber güvenlik ve analiz hizmeti sunacak olan yeni şirketi Chronicle'ı duyurdu. Chronicle'ın Google ile olan bağı şirkete müşteri kazandırabilir 25.1.2018 1 Furkan Babur Haberin devamı »
Setcard hacklendi! 400 bin kişi aç kaldı Yemek kartı sektöründe hizmet veren Setcard'ın altyapısına siber saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu Setcard ile ödeme yapılamaz hale geldi. Bazı kullanıcıların bakiyesi sıfırlandı. 23.1.2018 17 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Hackerlar kripto para fonlarından yüzlerce milyon dolar çaldı Kripto paralarla girişimlerin fonlandığı ICO'lar kripto para dünyasında oldukça revaçta ancak hackerlar da bu faaliyetleri yakın takibe almış durumda. 23.1.2018 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Yanlış füze alarmı yapılan Hawaii'de yeni güvenlik zafiyeti ortaya çıktı Geçtiğimiz hafta tüm eyalete yanlışlıkla füze uyarısında bulunulan Hawaii'de Acil Durum Dairesi'nin güvenlik zafiyeti bununla sınırlı kalmadı. Sistemin şifresi, resmi Twitter hesabından paylaşılmış. 20.1.2018 9 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Android cihazlardaki bir yazılım WhatsApp mesajlarına erişiyor ve çevreyi dinliyor Skygofree isimli siber gözetleme yazılımı Android cihazlar üzerinde pek çok şeye etki edebiliyor. WhatsApp mesajlarını çalıyor, çevreyi dinliyor, fotoğraf çekebiliyor. Skygofree'den nasıl korunulur? 18.1.2018 15 Yusuf Akbaş Haberin devamı »