Anlık Bildirim

iOS, 2011 3. çeyrekte geliştiricilerin ilgi listesinde bir numara oldu

Oy Ver

Mobil uygulamaların daha fazla kitle tarafından benimsenmesi, kullanılması ve satın alınması uygulama mağazalarının ve geliştiricilere sunduğu avantajların önemini çok daha artırdı. NPD Group ve IDC ortak analiz çalışması uygulama mağazaları arasındaki rekabeti de ortaya koydu.

Rapora göre 2011 üçüncü çeyrekte ABD'de en çok satılan akıllı telefon modelleri iPhone 4 ve iPhone 3GS oldu. Apple'ın mobil işletim sistemi iOS ise geliştiricilerin ilgi listesinde bir numaraya yerleşti.

Yapılan ankette geliştiricilerin yüzde 91'i iPhone için uygulama geliştirmeyle çok ilgili olduklarını belirtti. Yüzde 88'i ise iPad için mutlaka uygulama geliştirmek istediğini belirtti. iOS işletim sistemini yeni bir seviyeye çıkaran iOS 5 güncellemesi ise 3. çeyrekte mobil dünyanın önemli olayı olarak kabul edildi.

Ankete katılanların yüzde 83'ü Android akıllı telefonlar için uygulama geliştirmek isterken, yüzde 68'i Android tabletler için uygulama geliştirmek istediğini belirtti. Samsung'un ABD pazarında bir numaralı akıllı telefon üreticisi olması mobil dünyanın ikinci en önemli olayı kabul edildi.

Windows Phone 7 ise kendisine üçüncü sırada yer buldu. Katılımcıların yüzde 38'i platform için uygulama geliştirmek istediğini belirtti. 

2011 3. çeyrekte ABD mobil cihaz pazarı yüzde 13 büyürken akıllı telefon pazarı yüzde 59 büyüdü. Bir akıllı telefon için ortalama satış fiyatı da 135$ ile yılın en düşük seviyesine indi. ABD'de en çok satan 5 telefon modeli ise :

1. Apple iPhone 4
2. Apple iPhone 3GS
3. HTC EVO 4G
4. Motorola Droid 3
5. Samsung Intensity II

şeklinde sıralandı.

4. çeyrekte iPhone 4S, Nokia ve Android modellerin piyasaya çıkmış olması yeni raporlarda etkisini çok fazla hissettirecektir.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim