Anlık Bildirim

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Nasıl Kazanırsınız? 25 İpucu (2023)

Instagram'ın aylık 1 milyar aktif kullanıcısının yaklaşık %90'ı en az bir işletme hesabını takip ediyor.                                                                      

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Instagram'ın aylık 1 milyar aktif kullanıcısının yaklaşık %90'ı en az bir işletme hesabını takip ediyor. Ayrıca Instagram'da 200 milyondan fazla işletme hesabı var. Instagram takipçi arttırmak gerçekten kolay iş değil, sizi anlıyoruz.

Fakat gerçek şu ki: Ünlü değilseniz, sıkı çalışmadan Instagram'da büyük bir takipçi kitlesi elde etmek gerçekten zor.

Yine de, kişisel veya profesyonel Instagram hesabınız için en az 10.000 kaliteli takipçi toplamak için birkaç şey yapabilirsiniz. Bütün mesele zamanınızı ve çabanızı nereye yatıracağınızı bilmenizle ilgilidir.

Bu yazımızda bu takipçileri kazanmanıza yardımcı olacak birkaç stratejiyi tartışacağız. Takip edilmeye değer bir Instagram profili oluşturmak, markanızın bilinirliğini arttırmak gibi istekleriniz var ise  bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Instagram'da Nasıl Daha Fazla Takipçi Elde Edilir?

 1. Hesabınızı bir işletme profiline dönüştürün ve profil açıklamanızı güzel bir şekilde yazın.
 2. Deneyimli bir sosyal medya destekçisi belirleyin.
 3. En iyi fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamalarını araştırın ve kullanın.
 4. Düzenli aralıklarla gönderi paylaşın.
 5. İçeriğinize dışarıdan katkıda bulunanların içeriğinizi düzenlemesine izin verin
 6. Videolarınızı seslendirmek için tutarlı, platformunuza özel bir marka sesi kullanın. 
 7. Paylaştığınız gönderilere ilgi çekici, paylaşılabilir altyazılar ekleyin.
 8. Gönderilerinize ilgili hashtag'leri ekleyerek gönderilerinizin ve sayfanızın bilinirliğini arttırın.
 9. Trend olan içerik biçimlerine yönelin.
 10. Takipçilerinizin görmek istediği içeriği yayınlayın.
 11. Instagram'ınızı çeşitli reklam yöntemleriyle tanıtın.
 12. Takipçilerinizle yorumlar yoluyla etkileşim kurun.
 13. benzer kitlelere sahip içerik üreticileri ve markalarla birlikte çalışın ve çapraz tanıtım yapın.
 14. Takipçilerinizi kaybetmemek ve teşvik etmek için Instagram yarışmaları düzenleyin.
 15. Hikayeler'in etkileşimli özelliklerini keşfedin.
 16. Canlı yayın yapmaya özen gösterin.
 17. Profil bağlantınızı web sitenizde veya diğer sosyal medya kanallarında paylaşın.
 18. Takipçileriniz tarafından yapılan geri dönüşleri dikkate alın.
 19. Farklı takipçi türlerinde bilinirlik kazanmak için hedef kitlenizi çeşitlendirin ve genişletin.
 20. Mavi Tik için başvurun.
 21. Kendi filtrelerinizi ve rozetlerinizi oluşturun.
 22. İlgili kullanıcıları gönderilerinize etiketleyin.
 23. İnsanların paylaşılması muhtemel içerikleri daha fazla yayınlayın.
 24. Gönderinizin keşfet'e çıkması 
 25. Reelsler'de (kaydırmalarda) eğitici içerik paylaşın.

Şimdi bu adımları detaylı bir şekilde anlatalım.

1. Hesabınızı bir işletme profiline dönüştürün ve profil açıklamanızı güzel bir şekilde yazın

Yapacağınız ilk şey Instagram profilinizi güzel görünmesi için özelleştirmek olucak. Potansiyel takipçilerinize kim olduğunuzu belli eden bir profil hazırlayın ve sizi takip etmeleri için onlara bir sebep verin.

Peki bunu nasıl yapacaksınız? Kullanıcı adınızın veya işletme adınızın tanınabilir ve kolayca aranabilir olduğundan emin olun. İşletmenizin adı zaten alınmışsa, işletmenizi arayan kişilerin sizinle daha fazla karşılaşması için işletme adınızı, isminizin ilk parçası olarak tutmayı deneyin. Örnek olarak Berke Bey'in bir inşşat şirketi olduğunu ve bu şirketin adının doğru inşaat olduğunu düşünelim. Bu işletme adı kullanıldıysa Berkedogruinsaat şeklinde bir isim alınabilir. Bu aynı zamanda sizin isminizi arıyan birini işletme sayfanıza yönlendirecektir.

Hesap ayarlarınızı özelleştirin

1. Adım: Seçenekler bölümündeki Ad alanına tam işletme adınızı ekleyin. Seçenekler bölümünü iOS işletim sisteminde bulmak için uygulamanızın sağ üst köşesindeki üç satıra ve ardından ekranın alt kısmında bir dişlinin yanında görünecek olan Ayarlar'a dokunun. Android kullanıyorsanız köşedeki üç noktaya dokunun. İşletmeniz veya adınız, aramada profil resminizin ve kullanıcı adınızın altında görünecektir.

2. Adım: Profilinizi herkese açık hale getirin. Profilinizi herkese açık hale getirmek için Instagram'ı açın, Seçenekler'i açın ve Gizlilik sayfasına tıklayın. Ardından Gizli Hesap tikini kaldırın.

3. Adım: Markanıza uygun bir profil fotoğrafı seçin. Bu işletmenizin veya sayfanızın logosu olabilir.

4. Adım: Biyografinizi markanız hakkında keyifli ve bilgilendirici bilgilerle doldurun. Bunun gibi bilgiler, insanların sizin markanızın ne iş yaptığı hakkında bilgilenmelerini sağlar ve onlara sizi takip etmeleri için bir neden verir. Kısaca kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı güzel bir biçimde yazabilirsiniz.

5. Adım: İnsanların isterlerse doğrudan diğer internet siteniz gibi platformlarınıza gitmelerini kolaylaştırmak için biyografinize bir link ekleyin. Çünkü sadece 10.000 takipçiniz olduğu zaman Instagram hikayelerinize link ekleyebilirsiniz. O zamana kadar, Instagram'da tıklanabilir bağlantılar yerleştirebileceğiniz tek yer biyografinizdir. Bu yüzden biyografinizi akıllıca kullanın. Linkinizi Daha tıklanabilir hale getirmek için çeşitli internet siteleri aracılığyla linkinizi kısaltabilirsiniz.

6. Adım: Takipçileriniz fotoğraflarınızı paylaştığında veya yorum yaptığında görebilmek için bildirimlerinizi açmayı unutmayın. Bu, birçok şirketin Twitter'da yaptığı gibi, takipçilerinizle daha hızlı etkileşim kurmanıza olanak tanır. Bildirimleriniz açmak için Ayarlar'a gidin bildirimlere tıklayın ve bütün tikleri aktif hale getirin.

2) Deneyimli bir sosyal medya danışmanı belirleyin

Ne kadar çok takipçiniz olursa, profiliniz Instagram'da daha görünür olacaktır. Bunun nedeni, gönderilerinizin daha fazla kullanıcıda ve akışta görünmesi ve onları görme şanslarının artmasıdır. Mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmak istiyorsanız Instagram takipçi satın al.

3) En iyi fotoğraf çekme ve düzenleme uygulamalarını araştırın ve kullanın

Instagram'da gönderi kalitesi çok önemlidir. Twitter takipçileriniz birkaç kötü tweet'i affedebilir, ancak Instagram'da kötü bir fotoğraf büyük bir sorun demektir.

Neyse ki, iyi bir Instagram gönderisi hazırlamak için profesyonel bir fotoğrafçılık kursuna gitmeniz gerekmiyor. Ancak temel fotoğrafçılık ipuçlarına ve fotoğraf düzenleme uygulamalarına aşina olmalısınız.

Instagram bir mobil uygulama olduğundan, Instagram'a yüklediğiniz fotoğraflar doğal olarak mobil cihazınızdan yüklenecektir.

Bütçeniz izin veriyorsa, profilinizi geliştireceği için Instagram fotoğraflarınızı çekmesi için profesyonel fotoğrafçılarla çalışmayı düşünebilirsiniz. Eğer bütçeniz buna elvermiyorsa üzülmeyin, iyi bir akıllı telefon ve birkaç fotoğraf düzenleme uygulaması da işinizi bir hayli görücektir.

Fotoğraflarınızı paylaşmadan önce mutlaka düzenleyin

Instagram'ın bazı çok temel fotoğraf düzenleme işlevleri vardır. Ancak açık konuşmak gerekirse görsellerinizi gerçekten harika yapmak için yeterli değildirler.

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Fotoğraflarınızın çoğunu, Instagram'da paylaşmadan önce mutlaka telefonunuzda indirdiğiniz kaliteli bir veya iki uygulama tarafından düzenleyin.

Ayrıca hesabınızı ilk kez ziyaret eden herkesin markanız hakkında bir fikir edinebilmesi için gönderilerinizin uyumlu olması çok önemlidir. Profilinize giren kişinin direkt olarak dikkatini çekecektir.

4) Düzenli aralıklarla gönderi paylaşın

Profiliniz oluşturdunuz, düzenlediniz, ve bir sosyal medya danışmanı'nı profilinizi yönetmesi için işe aldınız. Şimdi gönderi paylaşma zamanı. İnsanlarla etkileşime geçmeden önce 15 ya da daha fazla gönderiniz planlanmış ve hazırlanmışsa ve bunları belli bir düzen içinde paylaşıyorsanız insanlar sizin düzenli aralıklarla gönderi paylaştığınızı bilir ve markanızın tanınması kolaylaşır.

5) İçeriğinize dışarıdan katkıda bulunanların içeriğinizi düzenlemesine izin verin

Hesabınızı bir veya iki kişinin yönetmesi iyi bir şey olsa da, bir veya iki kişi aynı anda her yerde fotoğraf çekemez.

Instagram'da yayınlayacağınız çok geniş bir içerik var ve çoğu zaman bir veya kişinin bunlara yetişmesi zor olabiliyor.

Çözüm olarak ise ekibinizin üyelerinizin fotoğraflarınızı düzenlemelerine ve fikirlerini almaya sıcak bakabilirsiniz.

6) Videolarınızı seslendirmek için tutarlı, platformunuza özel bir marka sesi kullanın 

Genel olarak Fotoğraflar ve videolar, Instagram gönderilerinizin en önemli parçaları olabilirler, ancak altyazılar, yorumlar da oldukça önemlidirler. Büyük bir markaysanız markanızın sesi olacak tutarlı bir ses sanatcısıyla anlaşmayı düşünebilirsiniz.

Örneğin, Instagram'daki birçok etkileyici ve önde gelen hesap çok sıradan bir sese ve tarza sahip.

7. Paylaştığınız gönderilere ilgi çekici, paylaşılabilir altyazılar ekleyin

Altyazılar gönderinizin önemli bir parçasıdır. Altyazılar, markanızı geliştirmek, Instagram’da takipçilerinizi arttırmak ve içeriğinizi daha paylaşılabilir kılmak için harika bir yöntemdir. Bu da size daha fazla görünürlük sağlayarak markanızın gelişmesine yardımcı olur. Bunlar için birkaç ipucu ;

 • Akıllıca düşünülmüş esprili yorumlar.
 • İnsanları yorum yapmaya teşvik edecek yorumlar.
 • Gönderiyle alakalı emojiler.
 • Hashtagler

8. Gönderilerinize ilgili hashtag'leri ekleyerek gönderilerinizin ve sayfanızın bilinirliğini arttırın

Instagram'da bir hashtag, halihazırda birbiriyle alakaları olmayan farklı kullanıcılardan gelen yorumları tek bir akışa bağlar. Alakalı hashtag'ler kullanırsanız, gönderileriniz daha geniş bir kitleye ulaşır ve potansiyel takipçiler tarafından keşfedilebilir olmanıza yardımcı olur.

Hashtag'leri etkili bir şekilde kullanmanın püf noktası, seçici olmak ve onları abartmadan kullanmaktır. Gönderi başına hashtag sayısını maksimum üç ile sınırlamaya çalışın. Bu hem gönderinizin çorba gibi görünmesini engelleyecek, hem de etkileşiminizi arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Yeteri kadar Instagram takipçi arttırdıktan kazandıktan sonra, şirket adınız veya içeriğiniz için geçerli bir slogan gibi kendi hashtag'lerinizi oluşturmayı deneyebilirsiniz. Bu, markanızı platformda geliştirmenin ve yaymanın harika bir yolu olabilir.

9. Trend olan içerik biçimlerine yönelin

TikTok'un en bilinen sosyal medya uygulamalarından biri olmasıyla birlikte kısa videolar sosyal medyadaki en etkili içerik formatlarından biri oldu.

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Yapılan bir ankete göre, kısa videolar kullanan pazarlamacıların %85'i kısa videoları en etkili içerik biçimi olarak görüyor. Bu yüzden trend olan içerik formatlarına yönelmek önemlidir. TikTok'tan sonra Instagram, IG Reels ile denen bir özellik çıkardı ve bu özellik komik kısa videolar ve içerikler yayınlamak için harika bir yol.

Instagram yeni özellikler çıkardığında IG Reels gibi bu özellikleri kullanmaktan korkmayın çünkü bunlar hızlı bir biçimde Instagram takipçi arttırmanıza yardımcı olabilir.

10. Takipçilerinizin görmek istediği içeriği yayınlayın

Instagram'da ilk 10.000 takipçinizi kazanmak için hedef kitlenizin kim olduğunu belirlemeniz gereklidir. Instagram hesabınızı oluşturduktan sonra, hangi gönderilerin en iyi etkileşimi aldığını not almalısınız.

Neyin en iyi performans gösterdiğine dair genel bir fikriniz olduğunda, bu türde içerik oluşturmaya devam edin. Elbette hashtag kullanarak ve paylaşımlarınızda diğer kullanıcıları etiketleyerek de görünürlüğünüzü artırabilirsiniz. Fakat bunu yaparken, güvenilir, gerçeğe yakın takipçiler sağlayan, SosyalDigital gibi kaliteli bir platform seçmelisiniz. 

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Ayrıca Instagram'da kullanabileceğiniz birçok araç ve özellikten hangisi işinize daha çok yarıyorsa onu daha fazla kullanmaya özen gösterin. IG Reels, Hikayeler, Canlı yayınlar vb. Bunların hepsini yavaş yavaş deneyin ve hangisinin en iyi sonucu verdiğini görün. Ardından, bir strateji belirleyin ve o alanda ustalaşın. Örneğin Reels'leriyle ünlü bir marka olabilirsiniz. Bunu yapmak, takipçilerinizin görmek istediği içerikler oluşturmanıza ve yeni takipçiler kazanmanıza yardımcı olacaktır.

11. Instagram'ınızı çeşitli reklam yöntemleriyle tanıtın

Instagram'da takipçi arttırmanın en iyi yollarından biri hesabınızı tanıtmaktır. İlk olarak Instagram hesabınızda güzel, kaliteli paylaşımlarda bulunun ve sonra eğer varsa internet sitenize veya diğer sosyal medya kanallarınızda Instagram hesabınızı paylaşın. Bir platformda takipçi kazanmanın en harika yolu, diğer platformlardaki mevcut takipçilere sizi başka bir yerde de takip etmek isteyip istemediklerini sormaktır.

Ek olarak, Instagram'ınızı tanıtmak için Instagram ve reklamlarını kullanabilirsiniz. Bu, daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

12. Takipçilerinizle yorumlar yoluyla etkileşim kurun

Instagram büyük bir topluluktur ve bu toplulukta bir yer edinmenin yollarından biri, ilginizi çeken resimler yayınlayan veya size benzer hesapları takip eden içerik diğer içerik üreticileriyle etkileşim kurmaktır.

Onları gönderilerine yorum yaptığınızda onlar sizin onları takip ettiğiniz anlayacak, ve yüksek olasılıkla sizin hesabınıza da bakacaktır. O hesabın takipçileri de aynı şekilde sizin hesabınızı görecek ve aynı ilgi alanlarına sahip oldukları için takip etmek isteyeceklerdir.

13. Benzer kitlelere sahip içerik üreticileri ve markalarla birlikte çalışın ve çapraz tanıtım yapın

Sizinkine benzer kitlelere sahip hesapların yöneticileriyle tanışmayı deneyin. Onlarla yakınlık kurduktan işbirliği yapmayı düşünebilirsiniz. Örneğin, yaklaşık 60 bin takipçisi olan Sweetlikeoyin isimli bir Instagram içerik üreticisi sahilde Lulu'dan bir elbise giydiği sponsorlu bir görüntü yayınladı. Giyim markası daha sonra aynı görseli kendi sayfasında da yayınladı. Bu da her iki taraf için başırlı bir reklam oldu.

14. Takipçilerinizi kaybetmemek ve teşvik etmek için Instagram yarışmaları düzenleyin

Gönderilerinizdeki etkileşimi arttırmak ve kitlenizi genişletmenin bir başka harika yolu da bir yarışma veya çekiliş düzenlemektir. Katılma koşulu olarak, kullanıcılarınızdan hesabınızı takip etmelerini, gönderiyi beğenmelerini ve/veya yorum yapmalarını isteyebilirsiniz. Bu da sayfanızın bilinirliğini arttıracaktır.

15. Hikayeler'in etkileşimli özelliklerini keşfedin

Sosyal medyalarda son dönemde hızlı tüketilebilen içerikler son derece rövaşta. Snapchatten sonra bu özellikler Facebook ve Instagram'a da geldi.

Hikayelerin şu anda günlük 500 milyondan fazla kullanıcısı var. Bu da şunu gösteriyor ki insanlar bir profile tıklamaktan çok hızlı hızlı hikaye izlemeyi hem daha kolay hem de daha eğlenceli buluyorlar. 

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Bu yüzden markanızı ya da hesabınızı bu yönde gelişterbilirsiniz. Örneğin bir kampanya yapacağınız zaman bu kampanyanızı Hikayeler bölümünden duyurabilir ve fazladan ektileşim kazanabilirsiniz.

Peki Instagram Hikayeleriniz Nasıl Daha iyi bir şekilde Kullabilirsiniz?

Instagram hikayeleriniz öne çıkaranlarınıza eklemediğiniz takdirde 24 saat sonra kaybolur. Öne çıkarılan hikayeler ise profilinizin en üstünde, fotoğraf akışı ve biyografiniz arasında görünecektir.

Düzenlediğiniz kampanyaları, yaptığınız etkinlikleri, müşterilerinizden gelen olumlu geri dönüş mesajlarını, markanızı kısa bir şekilde açıklayan kısa videolarınız gibi içerikleri öne çıkanlarınıza sabitleyebilirsiniz. Böylelikle profilinize giren kişiler tarafından bunlar dikkat çekecek ve tıklanacaktır.

16. Canlı yayın yapmaya özen gösterin

Instagram ayrıca, kullanıcıların diğer sosyal ağlarda oldukça popüler olduğu kanıtlanmış başka bir içerik formatı olan Canlı yayınları kaydetmesine ve paylaşmasına olanak tanır. Instagram'daki Canlı yayınlar hakkında farkı olan durum ise canlı yayın kapandığında bu Instagram'da kaybolur.

Bu da özgün markaların hedef kitlelere ulaşmak için daha daha yakın daha samimi bir imaj yakalamasına yardımcı olur.

Instagram Takipçi Arttırma: İlk 10.000 Instagram Takipçinizi Tam Boyutta Gör

Ayrıca bir Canlı yayına ev sahipliği yapmak için bir içerik üreticisi veya başka bir marka ile işbirliği yapabilirsiniz. Hedef kitlenizin ilgilendiği kişilerle bu Canlı etkinliği tanıtabilir ve ardından bunu profilinizde barındırabilirsiniz.

Bu tür bir etkinliğin tanıtımını yapmak, canlı yayın sırasında soruları yanıtlamak ve onlarla konuşarak takipçilerinizle etkileşimde bulunmak insanları son derece memnun edecektir. Ayrıca bunları yaparken başka bir markanın da hedef kitlesine erişmenize yardımcı olacaktır.

17. Profil bağlantınızı web sitenizde veya diğer sosyal medya kanallarında paylaşın

Herhangi bir web siteniz veya youtube kanalınız var ise oraya Instagram rozeti eklediğinizden emin olun. Bu diğer platformdaki takipçilerinizi Instagram hesabınıza yöneltecek ve bu da Instagram'daki takipçilerinizi ve bilinirliğinizi  arttırmanıza son derece yardımcı olacaktır. Ayrıca eğer bir kartvizitiniz varsa ona da Instagram hesabınızı ekleyebilirsiniz.

18. Takipçileriniz tarafından yapılan geri dönüşleri dikkate alın

Markalar, mevcut müşterilerinin memnuniyetini göstermek ve aynı zamanda sosyal medyada iyi bir izlenim oluşturmak için müşterileri tarafından oluşturulan geri bildirimleri paylaşabilirler. Örneğin ürününüzü biri satın almış ve bununla ilgili size geri dönüş yapmış ve siz de bu mesajı açık bir biçimde müşteriden izin alarak paylaşırsanız, İnsanların sizin markanıza olan güveni artacaktır.

19. Farklı takipçi türlerinde bilinirlik kazanmak için hedef kitlenizi çeşitlendirin ve genişletin

Takipçileriniz arttıkca, onlarla hangi içerik türlerinin hitap edeceğini tahmin etmek zor olabilir. Bunu akılda tutarak, hedef kitlenizi alt gruplara ayırın ve içeriğinizi buna göre oluşturun.

Örneğin, 200 bin takipçiniz varsa, bu takipçileriniz muhtemelen dünyanın farklı bölgelerinden insanlardır. Farklı ilgi alanları, farklı hobileri ve farklı kariyerleri vardır. Tüm takipçilerinizi aynı anda tatmin edecek her şeyi kapsayan içerik yayınlamak yerine, onları daha küçük alt gruplara ayırarak onlara hitap eden paylaşımlar yapın.

20. Mavi Tik için başvurun

Instagram'da bir hesap doğrulandığında, kullanıcı adının yanında rozet adı verilen mavi bir tik bulunur. Başka bir kullanıcı bu profile rastladığında veya aramada doğrulanmış kullanıcı adını bulduğunda, mavi tik onlara hesabın iddia ettiği işletme, birey veya marka olduğunu onaylar.

Instagram, rozet için bir uygunluk gereksinimleri listesine sahip olsa da, platform, kullanıcıların rozet için başvurmasına izin veriyor. Instagram'ın Yardım Merkezi'nde bu süreç hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

21. Kendi filtrelerinizi ve rozetlerinizi oluşturun 

Yeni bir ürünü veya özelliği tanıtma zamanınız geldiğinde kendi filtrelerinizi, çıkartmalarınızı veya rozetlerinizi oluşturmak yeni bir hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir. Instagram hikayelerinizi canlandırmak için kendi filtrenizi veya çıkartmanızı kullabilirsiniz.

22. İlgili kullanıcıları gönderilerinize etiketleyin 

Instagram'da daha fazla takipçi kazanmanın bir başka yolu da gönderilerinizde ilgili kullanıcıları etiketlemektir. Gönderiniz daha sonra o kişinin profilinde de görünecek ve oraya bakan herkes sayfanızı görüntüleyecektir.

Ancak, yalnızca fotoğrafta bulunan veya fotoğrafla alakalı kişileri etiketlemeniz önemlidir. Örneğin, çoğu zaman içerik üreticileri bir fotoğrafta giydikleri kıyafet veya makyaj markalarını etiketlerler.

23. İnsanların paylaşılması muhtemel içerikleri daha fazla yayınlayın

Instagram'daki her gönderininizin bir amacı vardır. Beğeniler, yorumlar, etkileşimler, paylaşımlar gibi. Ancak, takipçilerinizin içeriği sırf siz paylaştınız diye başka insanlarla paylaşmasını bekleyemezsiniz. Bu nedenle kendinize şunu sorun Kitlem ne tür içerikleri paylaşacak? Ardından, bu içeriği oluşturun. Bir alıntı,komik bir video vb. şeyler olabilir.

Yeni takipçiler kazanmak için, insanların paylaşması gereken içeriği yayınlamalısınız, böylece başkaları kendi Instagram Hikayelerinde bu gönderinizi paylaştığında ve sizi etiketlediğinde, hedef kitleleri sizi bulup takip edebilir.

24. Gönderilerinizin Keşfet'e çıkması 

Instagram Keşfet sayfasına gönderinizin girmesini sağlamak çok kolay değildir. Bunun için Keşfet sayfasına girmeyi amaçlayan gönderiler oluşturmalı, kolayca paylaşılabilir ve modaya uygun içerikleri insanlara sunmalısınız. Viral trendleri düşünün ve kitlenizin etkileşimde bulunabileceği bir video oluşturun. Ek olarak, bu gönderilerde hashtag'ler kullanın ve diğer kullanıcıları ve markaları etiketleyin.

Instagram'ın Keşfetme Sayfası algoritması da, özellikle söz konusu etkileşim, gönderimin ilk birkaç saatinde gerçekleşirse, daha fazla etkileşime sahip içeriği keşfet'e çıkarıyor. Bunu göz önünde bulundurarak paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

25. Reelsler'de eğitici içerik paylaşın 

İnsanların paylaşması için içerik oluşturmak gibi, eğitici içerikler de oluşturabilirsiniz. Instagram Reels videoları son zamanarda izleyicileri bir fikir veya konu hakkında eğitmenin popüler bir yolu haline geldi. Kitlenizi ne hakkında eğitebileceğinizi düşünün ve ardından kullanıcıları gönderiye tıklamaya teşvik eden ilgi çekici bir başlıkla basit bir Instagram Reels gönderisi oluşturun.

Ve şunu ASLA UNUTMAYIN!

İçerik üreticileri ve diğer markalarla işbirliği yaparken, bir Instagram hesabıyla anlaşma yapmayı düşünün. O sayfanın o gün için hikayelerinizi paylaşmasını ve bunu kendi hikayelerinde tanıtmasını sağlayabilirsiniz. Ardından, o sayfanın takipçilerinin hikayelerinize bakarak sizi takip etmelerini sağlayabilirsiniz.

Sahip olduğunuz takipçi sayısı yerine oluşturduğunuz içeriğin kalitesine daha fazla odaklanmanız gerekir. Kaliteli içerikler paylaşıp,bu yazdıklarımızı da uygularsanız. Takipçi kitleniz doğal bir şekilde büyüyecektir. Instagram'da tanınır bir sayfa haline gelmek istiyorsananız şunları dikkat etmelisiniz: Ürettiğiniz içeriğin kalitesi, tanıttığınız mesajlar ve oluşturduğunuz marka.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim