İLANDIR

Twitter terörle bağlantılı binlerce hesabı askıya aldı Şeffaflık raporunu paylaşan Twitter 2016’nın ikinci yarısında terörle bağlantılı olduğu düşünülen 376.890 hesabı askıya aldı. Twitter’a en fazla hesap kapatma başvurusunda bulunan ülke ise Türkiye. 5 saat önce 6 Furkan Babur Haberin devamı »
Türkiye'den alkollü içecek firmalarına erişim engeli geldi Gerçekleştirilen yeni düzenleme kapsamında popüler birçok alkollü içecek markasının sosyal medya hesaplarına Türkiye’den erişim engeli getirildi ve içeriklerin görüntülenmesi yasaklandı. 6 saat önce 112 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
TurkNet’ten sevindiren hamle: Adil Kullanım Kotası kaldırıldı! Ülkemizin önemli telekom operatörlerinden olan TurkNet, internet kullanıcılarının en fazla şikayetçi oldukları "Adil Kullanım Kotası" uygulamasına son verdiğini duyurdu. 7 saat önce 52 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Facebook, Google’ı yenmek için aralarında Amazon’un da olduğu şirketlerle anlaştı Dijital reklam pazarındaki payını büyütmek adına fırsat kollayan Facebook, liderliği elinde bulunduran Google’ı geçebilmek adına aralarında Amazon’un da bulunduğu birkaç şirketle anlaşma yaptı. Dün (19:40) 16 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
WiFi’dan 100 kat daha hızlı kablosuz internet Araştırmacılar mevcut WiFi sisteminden 100 kat daha hızlı olan ve kullanan cihaz sayısı arttıkça internette yavaşlama yaşanmayan kızılötesi ışınlarla kablosuz internet geliştirdi. Dün (17:45) 19 Furkan Babur Haberin devamı »
Twitter, profesyonel canlı yayın özelliğini tanıtıyor Sosyal medya platformlarının canlı yayın alanındaki rekabetinde ön plana çıkmak isteyen Twitter, medya kuruluşları için daha işlevsel yeni bir canlı yayın platformu oluşturdu. 2 gün önce (19:40) 5 Furkan Babur Haberin devamı »
Çin’de yasaklanan sosyal ağlara Pinterest de eklendi Facebook, Google+ ve Twitter gibi sosyal ağların kullanımını yasaklayan Çin, yasaklananlar listesine son olarak görsel paylaşım platformu olan Pinterest’i ekledi. Pazar, 19:00 21 Furkan Babur Haberin devamı »
Mass Effect: Andromeda, 4K HDR ile neredeyse mükemmel görünüyor Uzun süredir merakla beklenen yapımlardan birisi olan Mass Effect: Andromeda, 4K HDR destekli ekranı olan oyuncular için hoş bir sürprizi de beraberinde barındırıyor. Pazar, 10:00 26 Ekrem71 Haberin devamı »
Google’ın açık kaynak JPEG kodlayıcısı boyutu yüzde 35 düşürüyor Yavaş veya kotalı bağlantıların en büyük düşmanlarından olan yüksek boyutlu resimler açık kaynak Guetzli teknolojisi ile kaliteden ödün vermeden yüzde 35 daha az yer kaplayacak. Pazar, 09:00 22 Ekrem71 Haberin devamı »
Avrupa Komisyonu’ndan sosyal medyaya son uyarı Avrupa Komisyonu; daha önce de uyardığı Facebook, Google+ ve Twitter’a yeni düzenlemelerle kullanıcıları, dolandırıcılardan korumak için bir ay süre verdi. Cumartesi, 19:00 12 Furkan Babur Haberin devamı »