İLANDIR

Ulaştırma Bakanlığından yerli arama motoru "Geliyoo" hakkında önemli açıklama Kısa süre önce gündeme gelen "10 yılda 10 milyon liraya yerli arama motoru" haberleriyle ilgili Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından resmi açıklama yayınladı. 21 saat önce 62 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Mozilla yeni logosunu buldu İnternet dünyasının uzun soluklu şirketlerinden birisi olan Mozilla Vakfı, logosunu değiştiriyor. Bir süredir çeşitli bölgelerden katılımcılarla bir yarışma düzenleyen firma, sonunda aradığını buldu. Dün (23:57) 30 Ekrem71 Haberin devamı »
Hollanda'da programcı skandalı: geliştirdiği web sitelere arka kapı yerleştirdi Hollanda’da çeşitli şirketler için web sitesi geliştiren programcının arka kapı yerleştirerek binlerce insanın kişisel bilgilerini çaldığı tespit edildi. Detaylar haberimizde: Dün (17:41) 11 Alper Çakan Haberin devamı »
Vine öldü, yeni isim ve özelliklerle Vine Camera oldu Twitter, Vine uygualmasını yeni bir formatta kullanıcıların karşısına çıkardı. iOS ve Android için bugünden itibaren indirilebilir olan yazılım, bir tür video paylaşım uygulaması olarak hizmet verecek Dün (16:40) 8 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Yenilenen Google+ ile klasik sürüme veda ediyoruz Google+ 24 Ocak'tan itibaren farklı bir hale bürünecek. Klasik Google+ kapatılırken yeni sürümde bizleri neler bekliyor? Platformun yeni özellikleri haberimizde. Dün (15:00) 9 Furkan Babur Haberin devamı »
Baidu Microsoft'un yapay zeka uzmanını transfer etti Çinli arama motoru Baidu geçen yıl giriş yaptığı yapay zeka sektöründe küresel lider olabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket Microsoft'un yapay zeka uzmanı Qi Lu'yu ekibine kattı. 2 gün önce (23:00) 4 Furkan Babur Haberin devamı »
Yerli arama motoru "Geliyoo" aslında sandığınız kadar "yerli" değil! [Güncellendi] Bugün test yayınına başladığı duyurulan yerli arama motoru Geliyoo’nun sonuçları Google'dan aldığı, hazır bir sistem kullandığı ve aslında söylendiği kadar "yerli" olmadığı tespit edildi. 2 gün önce (18:20) 576 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
BTK’dan öğrenciler için para ödüllü internet yarışması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, gençlerin ve çocukların interneti daha güvenli ve bilinçli şekilde kullanmaları amacıyla 60 saniyelik çek-gönder video yarışması düzenliyor. Pazartesi, 16:00 14 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Facebook yalan haber dedektörünü Almanya'da kullanmaya başlayacak Geçtiğimiz ay Alman hükümeti tarafından sert bir şekilde eleştirilen ve sahte haberlere izin vermesi halinde ciddi yaptırımlarla tehdit edilen Facebook, Almanya için basit bir uygulama geliştirdi. Pazartesi, 14:15 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Beyaz Saray'ı artık 360 derecelik sanal turla gezebilirsiniz ABD devlet başkanlarının Washington'da bulunan resmî ikametgâhı Beyaz Saray'ı artık 360 derecelik sanal turla ziyaret ederek Durum Odası'ndan Oval Ofis'e kadar uzanan en ikonik odaları gezebilirsiniz. Pazar, 20:15 13 Onur Seven Haberin devamı »