İLANDIR

Ünlü Twitch yayıncısı, canlı yayın sırasında hayatını kaybetti 24 saat boyunca canlı yayın yaparak Bir Dilek Tut Derneği için bağış toplamayı amaçlayan Brian Vigneault, canlı yayın sırasında bilinmeyen bir nedenden ötürü hayata gözlerini yumdu. 13 saat önce 15 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Yeni keşfedilen Google Chrome virüsü tüm kişisel bilgilerinizi çalıyor Kısa süre önce ortaya çıkan ve benzerlerine nazaran çok daha profesyonel bir şekilde hazırlanan bu yöntem ile Google Chrome kullanıcılarının kişisel verileri kolaylıkla çalınıyor. Dün (23:50) 14 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Turkcell ve Yandex'ten yerli arama motoru: Yaani Rus arama motoru Yandex ile iş birliğine giden Turkcell’in tamamen Türkçe içeriklerden oluşan ve ülkemiz kullanıcılarına özel "Yaani" isminde arama motoru geliştirdiği ortaya çıktı. Dün (17:30) 60 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Teknotel’i Türk Ytong’dan dinleyin Türk Ytong firması IT Müdürü Murat Oral, yıllardır hizmet aldıkları Teknotel’i kendinin ve şirketinin deneyimlerine dayanarak anlatıyor. İnternet alt yapısı ve dahası videoda. Dün (12:01) 3 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Megaupload'ın kurucusu Kim Dotcom, ABD'ye iade edilebilecek Yeni Zelanda Yüksek Mahkemesi, Megaupload’ın kurucusu Kim Dotcom’ın yargılanması için 2012’de hakkında yakalama kararı çıkartılan ABD’ye iade edilebileceğine karar verdi. Dün (11:15) 14 Furkan Babur Haberin devamı »
".tr" uzantılı alan adlarını artık dileyen herkes alabilecek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaptığı açıklamayla ".tr" uzantısına sahip alan adları için evrak zorunluluğunun kaldırılacağını duyurdu. 2 gün önce (17:50) 27 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Google ve Bing'den korsanla mücadelede yeni dönem Arama motoru devleri Google ve Bing; korsan yayınların ortadan kaldırılması ve orijinal içeriklerin korunması için imzaladıkları yeni yasayla İngiltere'de daha güvenli arama sonuçları sunacak. 2 gün önce (16:50) 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Facebook özel mesajları okuyabilen bir yapay zeka üzerine çalışıyor Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in geçtiğimiz günlerde yayınladığı manifestoda yer alan ‘’riskleri belirleyebilmek adına’’ kişisel mesajları okuyabilen yapay zeka hazırlığı dikkat çekti. Pazar, 13:00 13 Furkan Babur Haberin devamı »
Yahoo üçüncü kez hacklendi Adı artık siber saldırılarla anılan internet devi Yahoo yine hacklendi. Kasım ayında ortaya çıkan saldırının bilgilendirmesi ise kullanıcılara henüz yapılmaya başladı. Pazar, 09:00 10 Ekrem71 Haberin devamı »
YouTube atlanamayan 30 saniyelik reklamlara son veriyor Video paylaşım platformu YouTube, gelecek yıldan başlayarak videolardan önce gösterilen ve kullanıcıların tıklayarak geçemediği 30 saniyelik reklamları göstermeyi durduracak. Cumartesi, 16:25 19 Onur Seven Haberin devamı »