Anlık Bildirim

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek noktalar

Yılın en güzel zamanı geldi. Evet, 2021 yılı sona eriyor ve inanılmaz indirim fırsatları yaklaşıyor!                                                                              
Oy Ver

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek

Yılın en güzel zamanı geldi. Evet, 2021 yılı sona eriyor ve inanılmaz indirim fırsatları yaklaşıyor! Üst sınıf profesyonel monitörlerden harika AIO PC’lere kadar, reddedemeyeceğiniz kadar güzel teklifler sizleri bekliyor.

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek noktalar

Ev-ofis sisteminizi veya iş bilgisayarınızı, hatta belki de ikisini birden yükseltmek için en iyi fırsat.

Doğru ürünü nasıl seçeceksiniz? Tercihinizi yaparken, işinizi hızlı ve verimli şekilde yapmanın ötesinde çalışma ortamınızın bütünlüğünü bozmadan ona dahil olabilecek bir ürün seçmeyi de düşünmelisiniz.

Tetiğe basmadan önce göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç noktayı hatırlatalım:

Ebatlar ve Form Faktörü

Hem monitör, hem de masaüstü bilgisayar tarafında, uygun olan boyutu satın alın. Diğer herşey sorunları daha da büyütür. Mesela, nispeten ufak bir masanız ya da çalışma alanınız varsa, üçte ikisini kaplayan bir kasa satın almak iyi seçim olmaz.

İş odaklı masaüstü bilgisayarlarda daha küçük form faktörüne yönelmenizi tavsiye ederiz. Bunlar minimum yer kaplar ve hem çalışma ortamınızın daha ferah görünmesini sağlar, hem de işinizi yaparken ihtiyaç duyacağınız diğer araçlar için boş alan bırakır.

İş uygulamaları genellikle ağır işlemci gücü gerektirmez. Dolayısıyla ufak bilgisayarlar da ihtiyacınız olan performansı pekala görecektir. Ayrıca, geniş veritabanlarında karmaşık hesaplar yapmak zorundaysanız bile ufak form faktörlü PC’lar arasında da şaşırtıcı güçte alternatifler bulabilirsiniz.

Performans ve Teknik Özellikler

İş monitörü veya Desktop PC satın almak istiyorsanız, öncelikle aradığınız performans ve donanım özellikleri hakkında biraz fikriniz olması iyi olur. Böylece bütçenizi de size en fazla avantaj getirecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Cinebench veya CPU-Z gibi araçların Benchmark testlerine bakarak mevcut donanımınız satın almayı planladığınız bileşenlerle karşılaştırın. Böylece satın aldığınız sistemin elinizdekinden düşük performans göstermesi tehlikesinden kurtulmuş olacaksınız.

Monitör tarafında doğru seçimi yapmak son derece önemli. Örneğin belgeler ve karmaşık hesap cetvelleri ile çalışan profesyoneller, genellikle geniş renk gamı veya HDR gibi özelliklere ihtiyaç duymaz. Bunun yerine üstün ergonomik özelliklere ve uzun saatler rahatça çalışmak için konforlu görüntüleme yeteneklerine sahip bir monitör tercih etmek daha uygun olacaktır. Buna karşılık; renk değerlerinin önemli olduğu grafik ve sanat ağırlıklı işlerde çalışanlar HDR ve geniş renk gamı özelliklerinden ödün vermeyecektir.

AIO ya da  Desktop PC

Bir AIO (All-in-One) PC, bilgisayarın tüm bileşenlerini monitör kasasının içinde barındırır. Dolayısıyla masanızda en ferah çalışma ortamını oluşturmak için bir AIO PC ve kablosuz çevre birimleri tercih edin.

Belirtmeden geçmeyelim: Çoğu AIO PC, soğutma açısından yeterli alan olmadığı için işlem gücünden makul oranda ödün verebilir. Bununla birlikte, MSI’ın AIO PC’leri internet araçları gibi iş odaklı uygulamaları ve görevleri rahatlıkla gerçekleştirebildikleri için bu açıdan bir dezavantaj sunmazlar.

Yoğun işgücü gerektiren uygulamaları sıklıkla kullanıyorsanız bir masaüstü PC almanız daha iyi olur. Ürün serilerimiz arasında sizi şaşırtacak kadar güçlü kompakt seçenekler var.

Eye Care Teknolojileri

Bazen iş yaparken zaman geçmek bilmez ve iş uzayıp gider. Saatlerdir gözünüzü monitörden ayırmadığınızı fark edersiniz. Sık sık ara vermek en sağlıklı çözüm olsa da biliyoruz ki bu her zaman mümkün değil.

Eye Care Teknolojisi, gözlerinizin sağlığını korumak için Anti-Flicker (çıplak gözle fark edemeyeceğiniz ekran kırpışmasını önleme) ve Less Blue Light (mavi ışık yayılımını filtreleme) gibi özellikler sunar. Uzun saatler çalışmak zorunda iseniz, iş bilgisayarı satın alırken bu özellikleri mutlaka göz önünde bulundurun.

TUV Sertifikası, göz sağlığınızı koruyan standartlara uygun ürünleri bulmak için en iyi yoldur. Ürün sayfalarında TÜV Certification logosunu arayın. Böylece gözlerinizle dost bir ürün satın aldığınızdan emin olacaksınız.

MSI’ın İş ve Üretkenlik Ürün Serisi

İş bilgisayarları ve elektroniği seçerken bu cihazların görünümlerine ve masanızın üzerinde fazla yer kaplamayacak olmalarına dikkat etmek gerekir. MSI’ın iş odaklı ürünleri harika görünen ve çalışma alanınıza zerafet katan bir tasarım felsefesi ile üretildiler.

Ürünlerimizin aldıkları Reddot Tasarım ödülleri de başarımızın birer göstergesi. Bakalım, bu yılki alışverişinizde hangi ürünler iş ortamınızı zenginleştirecek!

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek Tam Boyutta Gör

Elegan İş Monitörleri

Monitörünüz dış dünyaya açılan pencerenizdir. Dolayısıyla ister rakamlarla savaşıyor, ya da gün boyu işlerin yürümesi için belgeler arasında boğuşuyor olun; her zaman temiz, profesyonel bir çalışma ortamını hak ettiğinizi hatırlayın. MSI’ın Modern İş ve Üretkenlik monitörleri bu tam da bu amaçla ve titizlikle tasarlandılar. Çarpıcı tasarımları, mükemmel IPS panelleri ve sektör standardı göz koruma özellikleri ile konforlu bir deneyim yaşatıyorlar.

Modern MD271PW

Girdiğiniz ortamda Modern MD271PW iş monitörü varsa gözünüze çarpacak ilk nesne olur. Jilet gibi incecik çerçeveleri, zarif beyaz dış yüzeyi ve göz alıcı 1080p 75Hz IPS paneli ile şirketinizin tarzı olarak sergilemekten gurur duyacağınız bir ürün ve 2021 RedDot tasarım ödülü sahibi.

Bu monitör ayrıca TÜV sertifikası ile ekrandaki gözle görülmeyen kırpışmaları azaltan Anti-Flicker teknolojisi ve göz yorgunluğu ve uykusuzluğu arttıran mavi ışığı azaltan Less Blue Light teknolojisi gibi en yüksek göz koruma teknolojilerini de kullanıyor. Böylece yoğun iş günlerinde bile gözleriniz yorulmadan uzun süre keyifle çalışabilirsiniz.

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek Tam Boyutta Gör

Üst Sınıf Profesyonel Monitörler

Renk değerlerinin önemli olduğu karmaşık grafik tasarımlarla çalışıyorsanız çözünürlükten ve renk doğruluğundan ödün vermek imkansızdır. Üst sınıf profesyonel monitörler fabrikadan kalibre edilmiş olarak çıkarlar ve böylece üstün renk doğruluğu ile mümkün olan en iyi renk gamını sunarlar.

Monitörde iki renk arasındaki algısal fark, dE (Delta E) değeri olarak tanımlanır. Delta E < 3 değeri, profesyonel ürünlerde kabul edilen standarttır. Daha küçük değerler elbette daha iyidir.

Summit MS321UP

Mükemmel renk aralığı ve doğruluğu ve yüksek çözünürlük sunan profesyonel bir monitör satın almayı düşünüyorsanız en ideal tercih Summit MS321UP olacaktır.

Dik bir baş ve omuzlarınızla kalabalığın arasından sıyrılabilmeniz için tasarlanan MS321UP, elegan görünümü ve üst sınıf teknik özellikleri ile 4K IPS panelinde fabrikadan %95 DCI-P3 ve Delta E <=2 değerlerinde kalibre edilmiş olarak çıkar. Renklerin önemli olduğu profesyonel işler için mükemmel seçim!

Şık ve Güçlü AIO PC’ler

Bazen sadece masada yer kaplamayan, işinizi görece bir PC istersiniz. Bir adım öteye gitmeye ne dersiniz?

AIO PC’lerde tüm işlem gücü monitörün içine yerleştirilmiştir. Etrafınızda kablo göremezsiniz. Sadece fare ve klavyenizi bağlayarak çalışmaya hazırsınız! MSI’ın AIO PC’leri, iş odaklı olarak tasarlanmıştır. İşleri yürütmek için ihtiyacınız olan gücü masanızda fazladan yer kaplamadan sunarlar.

Modern AM242TP 11M

İlk bakışta Modern AM242TP 11M AIO PC, muhteşem temiz bir tasarım ve incecik çerçevesiyle sıradan bir MSI monitör gibi görünür. Fakat yakından baktığınızda daha önce gördüğünüz tüm PC’lerden daha düzenli bir sistemle karşılaşırsınız çünkü aslında o, tüm işlevleriyle eksiksiz bir Windows bilgisayardır.

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek Tam Boyutta Gör

AM242TP 11M, Intel Core i7 1165G7’ye kadar işlemci ve Intel Iris Xe grafikleri ile ofis görevlerinde inanılmaz bir performansa sahip.  Ayrıca bu AIO PC,  23.8” 1080p IPS dokunmatik paneline ek olarak MSI Less Blue Light ve Anti Flicker teknolojilerini de barındırıyor. Gözlerinizin konforundan ödün vermeden tüm işlerinizi hızla bitirebilir ve geceleri huzurla uyuyabilirsiniz.

Dokunkatik ekrana ihtiyaç duymuyorsanız ayırdığınız bütçeyi biraz daha düşürmek için AM241P 11M ideal bir tercih. AM242TP ile aynı ekran ve donanıma sahip, fakat bu modelde dokunmatik panel mevcut değil. [JJ1] 

 

 

Kompakt İş ve Üretkenlik PC’leri

Kompakt PC’ler, AIO PC’lere göre bir adım daha yüksek performans sunarlar. Evet, masanızda bir miktar yer kaplayacaklar; fakat bu alan tam boyutlu bir masaüstü PC ile karşılaştırılamayacak kadar az. Biraz ekstra performans arıyorsanız kesinlikle satın almaya değer!

MSI PRO DP21 Kompact Desktop PC

Yaratıcı tasarım, etkili termal çözümler ve Intel’in 11.Nesil masaüstü işlemcileri sayesinde PRO DP21 masaüstü sınıfı bir performansı yalnızca 2.3 litre hacimli bir kasa içinde sunuyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse; standart bir ATX masaüstü bilgisayarın hacmi 30 litre civarında!

İş için Monitör ve Masaüstü PC satın alırken dikkat edilecek Tam Boyutta Gör

PRO DP21, 11.Nesil Intel Core i7 11700 CPU’ya kadar işlem gücü ve 64GB Dual-channel DDR4 bellek ile gelir. Çift COM portu sayesinde barkod okuyucular, fatura yazıcıları gibi en çok kullanılan POS cihazlarını bağlamanıza olanak tanır.

Bu makine yalnızca 2.3 litrelik bir kasa içinde olsa da onu gerektiğinde rahatça yükseltebileceğiniz şekilde tasarladık. Sadece yan kapakları açarak bir adet M.2 SSD, iki adet 2.5” SATA HDD/SSD ve iki bellek modülü yuvasına rahatça erişebilirsiniz.

MSI İş ve Üretkenlik Serisi Ürünler ile Yılbaşı Kutlamalarına Katılın

Yeni Yıl ruhunu biz de hissediyoruz! İşte bu yüzden MSI olarak kutlamalarınıza birkaç fırsatla ortak oluyoruz!

İş ortamınıza şıklık ve kalite katacak bir monitör ya da masaüstü bilgisayar, ya da tüm işlerin üstünden gelip aynı zamanda yer tasarrufu yapacak bir AIO PC satın almayı planlıyorsanız bu sıralar en uygun zaman!

Satıcıların sunduğu yılbaşı indirimlerine ek olarak bu yıl da MSI’dan fantastik hediyeler kazanabilirsiniz. 1 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında monittör, AIO PC veya masaüstü PC satın alanlar bu hediyelerin keyfini çıkaracaklar.

Merak etmeyin, bu tarihler arasında aldığınız ürüne ait hediyenizi talep etmek için 14 Ocak 2022’ye kadar vaktiniz var. Yani aceleye gerek yok.

MSI’dan 2021 Yılbaşı Ödülleri

2021 Aralık ayı boyunca MSI’ın İş ve Üretkenlik ya da İçerik Tasarım ürünlerinden satın alın, harika ödülünüzü bizden isteyin. İşte kazanacaklarınız: 

MSI Modern LED Lux Ekran Işık Çubuğu

İster evden çalışın, ister yeni bir ofis kuruyor olun; MSI’ın bu ilk hediyesi hoşunuza gidecek. Seçili MSI ürünleri ile birlikte piyasa değeri 900 TL olan Modern LED Lux Ekran Işık Çubuğunuzu talep edebilirsiniz.

Gözlerinizi almadan ve ekrandan yansıyıp parlamadan çalışma ortamınızı aydınlatmanın yanı sıra, LED Lux ekran ışık çubuğu geceleri çalışırken veya iyi aydınlatılmamış ortamlarda daha iyi odaklanmanızı da sağlar. İnce aerodinamik tasarımı ve kaliteli üretimi ile ev-ofisinize veya çalışma masanıza harika bir ambiyans  kazandırır.

Centr Fitness App: 1 Aylık Ücretsiz Abonelik

Yılbaşına doğru çoğumuzda sağlık açısından biraz gevşek davranma eğilimi var. Bunca güzel yiyecek varken azıcık dikkatsiz davranmak suç mu?))

Eski halinize dönmenin eğlenceli bir yolu var. Centr mobil uygulaması üzerinden Chris Hemsworth ve ekibi ile egzersiz yapın, yiyin ve çok daha iyi yaşayın. Seçili MSI ürünlerini satın alarak 375 TL değerindeki 1 aylık Centr aboneliğinizi talep edebilirsiniz.

 

MSI’ın 2021 Yılbaşı Promosyonları ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz  

 


 [JJ1]Can’t add a whole other paragraph about AM241P if this is the only difference. Please let me know if any hardware differences or any other key feature differences exist. If not, will have to combine the two products here.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim