Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  Kerem Ardıçlı

  Kategori
  SON GÜNCELLEME
  4 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  61 HABER 7 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  AYDA 5 İÇERİK
  İçi para dolu cüzdanın geri getirilme ihtimali daha yüksek
  Cüzdanımız kaybolduğunda içindekilerin geri gelmesinin düşük bir olasılık olduğunu düşünürüz. Araştırmacılar cüzdanların geri gelmesini istiyorsanız içinde para bulundurun diyor.
  8,1b 28
  Cerrahlar üç boyutlu organ baskıları üzerinde pratik yapıyor
  Üç boyutlu baskı tekniklerinin gelişmesi, baskıda kullanılan malzemelerin çeşitlenmesiyle tıpta kullanım alanı da genişliyor. Cerrahlar ameliyat öncesi baskılar üzerinde çalışabiliyorlar.
  4,8b 1
  Yapay zekâ pizza işine de el attı
  Bilgisayar oyunları, tıp dünyasında farklı teşhis yöntemleri derken yapay zekâ şimdi de pizza yapımına el attı. MIT’in yeni yapay zekâsı pizzanın nasıl yapıldığını söyleyebiliyor.
  5b 4
  Galaksilerin çarpışmasından geriye kalan enkazda yaşıyoruz
  Bilim adamları tarafından yeni yapılan bir çalışmayla, içimde bulunduğumuz Samanyolu galaksisinin milyarlarca yıl önce başka bir galaksiyle çarpıştığı ortaya kondu.
  5,5b 21
  Geliştirilen yeni bir lazerle kanser hücreleri gerçek zamanlı öldürülebiliyor
  Geliştirilen yeni bir lazer tedavisi sayesinde, kanda dolaşan kanserli hücreler anından tespit edilerek, deri dışından yapılan müdahaleyle gerçek zamanlı olarak öldürülebiliyor.
  4,9b 18
  Bitcoin’in karbon ayak izi hesaplandı
  Her ne kadar kendisi ve kullanımı sanal olsa da üretimi için çokça gerçek enerji harcanan Bitcoin’in karbon ayak izi hesaplandı: Bir büyük dünya şehri kadar karbon salınımı gerçekleşiyor.
  9,5b 16
  Küçücük bir mıknatısla dünyanın en güçlü manyetik alanı oluşturuldu
  Florida Üniversitesi bilim adamları tarafından geliştirilen ve kalınlığı bir santimetreden ufak olan mıknatıs yardımıyla dünyanın en güçlü manyetik alanı oluşturuldu.
  9,2b 30
  Bakteriyel enzimler sayesinde A kan grubu genel vericiye çevrildi
  Birçok acil vakada ve ameliyatlarda hayat kurtarıcı olan kan için önemli gelişme yaşandı. Gelişmenin hayata geçmesi halinde tıp tarihinde çığır açacağı belirtiliyor.
  4,8b 9
  Aşıları sıcakta saklamanın yolu bulundu
  McMaster Üniversitesi’nden bilim adamları geliştirdikleri yeni bir teknikle, soğukta ve sadece birkaç günlüğüne saklanabilen aşıları sıcakta saklayıp transfer etmenin yolunu buldular.
  4,8b 2
  Mümkün olan en yüksek ses seviyesi oluşturuldu
  Stanford Üniversitesi ve SLAC Ulusal Hızlandırma Laboratuvarı’nda görevli bilim adamları tarafından yapılan deneyle mümkün olan en yüksek ses seviyesine ulaşıldı.
  7,5b 5
  Göz kırpınca zaman duruyor
  Bilim adamları tarafından kırk beş kişi üzerinde yapılan bir çalışmayla her göz kırpışımızda beynimizin zaman algısını durdurduğu ortaya konmuş. Detaylar haberimizde.
  9,4b 14
  Çevre dostu strafor geliştirildi
  Washington Devlet Üniversitesi araştırmacıları, çevre dostu, selüloz bazlı bir materyalden strafor üretmeyi başardılar. Yeni strafor yalıtım konusunda eskisinden daha iyi performans sergiliyor.
  3,3b 4
  Yağlı yiyeceklerin depresyonu nasıl tetiklediği bulundu
  Glasgow Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırmayla, yağlı yiyeceklerin beyin üzerindeki biyolojik etkileri ve nasıl depresyona sebep olduğu ilk kez tespit edildi.
  4,1b 7
  Uber ve Lyft trafiğe neden oluyor
  Ülkemizde faaliyetleriyle büyük tartışmaların odak noktası olan, araç paylaşma ve taşıma hizmeti olarak tanımlanan Uber ve Lyft’in, yapılan bir araştırmayla trafiğe sebebiyet verdiği görülmüş.
  3,8b 8
  Veremin direnç geliştirmesini engelleyen bileşik geliştirildi
  Bakterilere karşı çok hızlı direnç geliştirmesiyle bilinen ve her yıl bir buçuk milyon insanın ölümüne neden olan veremin direnç geliştirmesini engelleyen bileşik geliştirildi.
  2,8b 6
  Yapay zeka çocuklarda depresyonu tespit edebiliyor
  Yeni geliştirilen bir makine öğrenme algoritması sayesinde yapay zeka, sekiz yaşından küçük çocuklarda anksiyete ve depresyonu konuşmalarını incelenerek büyük doğrulukla tespit edebiliyor.
  2,1b 1
  Çırçır balığı aynada kendini tanıdı
  İnsanlar için basit gibi görünen ancak hayvanlar için oldukça zor bir beceri olan farkındalığa, bir çeşit balık türünün sahip olduğu keşfedildi. Balıklar sandığımızdan akıllı olabilir.
  5,7b 9
  Chrome’dan klavye multimedya tuşlarına destek
  En çok tercih edilen internet tarayıcısı Google Chrome’dan bir ilk daha bizleri bekliyor. Önümüzdeki ay yayınlanacak güncellemeyle tarayıcı klavye multimedya tuşlarını destekleyecek.
  5,9b 10
  Samsung gelirlerinde düşüş yaşıyor
  Samsung’un 2018 son çeyrek gelirlerinde düşüş yaşandı. Yüzde 10’u aşan düşüşlerde en önemli etken olarak azalan telefon satışlarıyla NAND ve DRAM taleplerindeki düşüş gösterildi.
  2,6b 7
  İsrailli bilim insanları kansere çare bulduklarını düşünüyor
  İsrailli bir grup bilim insanı, geliştirdikleri yeni bir tedavi yöntemiyle bir yıl içerisinde kansere çare bulduklarını tüm dünyaya açıklamaya hazırlandıklarını belirtiyorlar.
  9,1b 55
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim