Anlık Bildirim

Kripto Paralar Güçlenmeye Devam Ederken, Kripto Para Yatırımına Nereden Başlamalısınız?

2021 yılı kripto para dünyası için oldukça hareketli geçen ve yeni trendlerin sık sık ortaya çıktığı bir yıl oldu. Bir yandan en büyük on kripto varlıktan biridir.
Oy Ver

 

     

Kripto Paralar Güçlenmeye Devam Ederken, Kripto Para Yatırımına N Tam Boyutta Gör
        

2021 yılı kripto para dünyası için oldukça hareketli geçen ve yeni trendlerin sık sık ortaya çıktığı bir yıl oldu. Bir yandan en büyük on kripto varlıktan birisi olan Ripple’ın (XRP) SEC ile yaşadığı hukuki problemler gündemi sık sık meşgul ederken, öte yandan kripto dünyasına yeni katılan meme coin (şaka coin), metaverse gibi oyuncular ‘astronomik büyümeler’ kaydetti.

Kripto dünyasına adapte olan insanların sayısının her geçen gün arttığı gerçeğinin yanı sıra kripto paralara aşina olmasına rağmen yatırım yapmaya nereden başlaması gerektiğini bilmeyen insan sayısının da bir hayli fazla olduğu bilinen bir gerçek haline geldi. Eğer siz de kripto varlıklara ilk defa yatırım yapacaksanız veya hali hazırda bir yatırımcıysanız ve güncel içerikleri, güvenilir bir şekilde okumak istiyorsanız doğru yerdesiniz; KoinFinans olarak bizler, kripto dünyasının önemli ve güncel haberlerini her gün sizler için aktarmaya devam ediyoruz.

Örneğin 2021 yılına damga vuran meme coin fırtınasını kaçırdığınızı düşünüyorsanız, ilk başta şanssız olduğunuzu ve böylesine büyük bir fırsatı bir daha yakalayamayacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak 2021 yılının sonlarına doğru kripto dünyasında çokça tartışılan bir konu/alan ön plana çıktı; “metaverse” dünyası. Blok zinciri tabanlı metaverse dünyası hem bir sanal dünya inşa etmiş hem de bu sanal dünyaya paralel olarak bir oyun dünyası inşa etmişti ve bu dünyalarda kullanılan yerel kripto varlıklar ise hiç beklenmedik bir şekilde kripto dünyasının trendi olmayı başardı. Üstelik Facebook’un, Meta olarak yeniden markalaşma süreci bu ateşi körükledi ve metaverse altcoin’lerin astronomik bir büyüme gerçekleşmesini sağladı.

KoinFinans olarak biz de siz değerli okuyucularımız için 2022 kripto dünyasının önce çıkan varlıklarını değerlendirdik. Öncelikle Katman-1 ve Katman-2 akıllı sözleşmelere sahip ağların token’ları birçok analiste göre 2022 yılına damga vurmaya hazırlanıyor. Elbette söz konusu akıllı sözleşmeler olunca, akıllı sözleşmelerle yaratılan NFT’lerin de 2021 yılındaki gücünü, 2022 yılında da arttırarak devam edeceğinden de bahsetmeden geçmemek gerekiyor. Oyuna en son katılan oyunculardan birisi olan metaverse varlıklar ise 2022 yılında daha da geniş kitlelere ulaşma potansiyeline sahip.

Yine birçok piyasa uzmanı 2022'de dikkat edilmesi gereken birkaç temanın Gaming ve NFT olduğu görüşünde. Bu temaların etrafındaki token'lar, 2021'in sonuna doğru popülerlik kazanmaya başladı. Ama henüz söz konusu trendler için yolun başında olduğumuz söylemek hiç de yanlış olmayacaktır, dolayısıyla bunların 2022'nin öne çıkacak trendleri arasında yer almaları beklenebilir.

Bu noktada Web3'ü de es geçmemek gerekiyor. Web3 esasında, blok zincirler üzerinde çalışacak yeni nesil İnternet uygulamalarının ekosistemini ifade eder. Facebook'un kendisini bir Web3 şirketi olarak yeniden şekillendirmeye çalıştığı söylenebilir. 2022'de diğer büyük Web2 şirketlerinin de Web3'e ve metaverse geçiş yaptığını görebiliriz.

Bunların yanında kripto para piyasasının son on yılda muazzam bir büyüme yaşadığını ve 2022'de yeni zirvelere genişlemeye hazır olduğunu söyleyebiliriz. 2022'de öne çıkacak temaları tahmin etmek zor, fakat kripto piyasasının çok daha ileri gideceği öngörülebilir bir gerçek.

Son olarak herhangi bir yatırım kararı vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızı ve güncel piyasa haberlerini, kripto piyasasının teknik analizlerini ve uzman görüşlerini dikkate almanızı öneririz. Eğer kripto dünyasına yabancıysanız ya da nereden başlamanız gerektiğine bir türlü karar veremiyorsanız tüm sorularınızın cevabı ve fazlası burada. Bizler KoinFinans olarak her zaman kripto dünyasından en güncel haberleri, en ünlü analistlerin analizlerini, balina alımlarını, altcoin tahminlerini ve kripto para birimleri için en kârlı giriş fırsatlarını güncel olarak aktarmaya devam ediyoruz. Sizler de sitemizi ve sosyal medya kanallarımızı takip ederek kripto para dünyasından en güncel içeriklere ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.koinfinans.com/

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim