İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (7) YORUM YAZ

tarafından 11 Ocak 2017, Çarşamba 12:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Fitbit'ten devi bir hamle daha: orta seviyede lüks akıllı saatler yolda
Günlük Haber Ekrem71
7 4992
Giyilebilir cihaz pazarının lideri konumundaki Fitbit, bir bir rakip firmaları satın alarak daha geniş bir portföy elde etme yolunda ilerliyor. Firmanın hedefinde bu kez Vector girişimi var.

Kısa bir süre önce akıllı saat pazarının popüler ismi Pebble’ı satın alan giyilebilir cihaz sektörü lideri Fitbit, yeni bir hamle daha yapıyor. Bu kez firmanın hedefinde Vector akıllı saat girişimi yer alıyor.

 

Orta Seviyede Lüks Akıllı Saat 

Durgunluk alametleri gösteren pazarda daha fonksiyonel ve daha uzun süreli kullanım sunacak cihazların peşinde olan Fitbit, satın alımlarını da bu yönde yapıyor. Akıllı saat işletim sistemi konusunda öne çıkan Pebble hamlesi bunun içindi. Vector ise uzun kullanım sürelerine imza atan saatleri ile dikkat çekiyor.

 

Romanya temelli olan Vector, eski Citizen ile Timex yöneticileri tarafından kurulmuştu ve orta seviyede lüks akıllı saatler sunma hedefindeydi. Tek renkli e-ink LCD ekran ile 30 güne kadar kullanım süresi sunan Vector saatler, özel arayüzü ile pek çok üçüncü taraf ekran teması ve uygulama da barındırıyordu. Akıllı saat özelliği yanında fitness takip özelliği de mevcuttu. Dış görünüş itibari ile pek çok lüks markanın saatinden ayırt edilemeyecek tarzdaydı.

 

Fitbit özellikle yazılım ve tasarım konusundaki birikimleri nedeniyle Vector’u satın aldığını belirtiyor. Ayrıca uzun kullanım süreleri için optimizasyonlar da diğer bir önemli unsur.

 

Ayrıca Bkz.20 yıllık Yahoo, Altaba oluyor

Vector bundan böyle yeni bir akıllı saat piyasaya sürmeyecek. Tüm ekibiyle birlikte Fitbit bünyesine katılacak. Mevcut saatlere ise teknik destek devam edecek. Satın alımın bedeli açıklanmadı. 

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 4992 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
alimmm78 Salı, 22:57
Pebble vardı

2 nedil time ını alacaktım
Artık yok oldu
Şuan moto 360 ın yenilerini veya yeni çıkacak android wearları bekliyorum
Umarım iyi ve pil ömrü gelişmiş halde gelir
0
sis651 13.1.2017 20:42:59
Xiaomi az paray çok iş yapan ürünlerle ünlü.
Ancak benim burada düşündüğüm Fitbit'in Garmin'in spor saatleriyle rekabet edecek ürünler hazırlamaya çalışıyor olduğu. Tamam, adı olduğu için Fitbit bileklik ve saatler belki çok iyi satıyor ama son çıkan modellerde hiç fark yaratan bir şey koyamadılar. Renkli ekran çıkardıkları saatleri bile Surge'un sadece renklisi gibi. Bu sayede Garmin sektörde payını arttırabilen tek firma oldu.
Pebble satın alması ile Garmin'in ConnectIQ platformuna rakip bir uygulama ve saat platformu geliştirmeye hazırlanıyor olmalılar. Vector'ü de muhtemelen Pebble'ın çocuksu tasarımlı saatlerinden hem günlük hayat hem de spor esnasında takılacak şık tasarımlar oluşturma amacıyla alıyorlar. Orta seviyede lüks ifadesi ile de fiyat olarak da Garmin saatler kadar pahalı saatler üreteceklerini, bu şekilde karlılıklarını yükseltmek istediklerini anlıyorum.
Yani Xiaomi ucuzluğu ve performansı beklemiyorum hiç. :)
+1
lawbreaker 12.1.2017 03:46:27
akıllı saat almayı düşünüyordum (gear serisinden bişeyler) ama hangi telefoncu arkadaşımla konuştuysam tutmadığını ve tutmasının zor olduğunu söylüyor
0
kadirirdem 12.1.2017 03:22:15
görelim bakalım saatlerin Xiaomi si mi geliyor yoksa ?
0
Xagdas 11.1.2017 13:23:00
orta seviyede lüks?
Çok acayip bir tarif.
O zaman: orta seviyede üst seviye hissettiren giriş seviyesi saatler.
0
snomask 11.1.2017 13:13:26
"Tek renkli e-ink LCD ekran"
bunun için satın aldılarsa yazık olmuş.
0
exterminant 11.1.2017 12:19:49
orta seviyede lüks? görelim bakalım
+1
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj