Anlık Bildirim

Oto Ekspertiz Hizmetinde Devrim Niteliğinde Bir Yenilik :Termal Kamera İle Otoekspertiz

Teknolojinin her alanda gelişmeye devam ettiği günümüzde elbette çağa ayak uydurması gerekenlerin başında sektöründe öncü firmalar yer alıyorlar.                                       

Oto Ekspertiz Hizmetinde Devrim Niteliğinde Bir Yenilik :Termal K Tam Boyutta Gör

Teknolojinin her alanda gelişmeye devam ettiği günümüzde elbette çağa ayak uydurması gerekenlerin başında sektöründe öncü firmalar yer alıyorlar. Oto Ekspertiz sektörünün mucidi Otorapor bizler için devrim niteliğinde bir yenilik ile göze çarpıyor; TERMAL KAMERA İLE OTOEKSPERTİZ!

 Bildiğimiz üzere termal kameralar, ısı algılayıcı sensörler ve kızılötesi ışınlar sayesinde cisimlerin içi ve yapısı hakkında fikir sahibi olmamıza neden olan yardımcı aletlerdendir. Otorapor ‘un bizlere sunduğu bu eşsiz ve sektörde bir ilk olan bu hizmetin içeriği nedir, araçlarda nasıl işleyecek?

Oto Ekspertiz Hizmetinde Devrim Niteliğinde Bir Yenilik :Termal K Tam Boyutta Gör

TERMAL KAMERA İLE OTOEKSPERTİZ NEDİR?

Termal kamera ile oto ekspertiz, otomobillerin termal görüntüleme teknolojisi kullanılarak incelenmesidir. Bu yöntem, otomobilin iç ve dış bileşenlerindeki değişiklikleri termal kontrol ile tespit ederek arızaları veya potansiyel sorunları belirlemeyi amaçlar.

Peki bizlere ne gibi faydalar sağlayacak ve hangi hasarları tespit edebilir?

 Tespit sisteminde başlıca hasar tespit bölgeleri; Soğutma sistemi, Elektrik sistemi, Fren sistemi, Egzoz sistemi, Isıtma ve havalandırma sistemi olmak üzere aracın iç ve dış mekanik aksamlarını ve koltuk ısıtma, cam ısıtma, direksiyon ısıtma gibi iç makyajda yer alan noktaları detaylı bir şekilde incelemenize yardımcı olur.

Oto Ekspertiz Hizmetinde Devrim Niteliğinde Bir Yenilik :Termal K Tam Boyutta Gör

 BİZE NE GİBİ YARARLARI OLACAK?

En çok bizi ilgilendiren soruya gelecek olursak da Otorapor bu sorunun cevabını bizler için çoktan düşünmüş olmalı.

 Hızlı ve etkili değerlendirme; Geleneksel yöntemlerle tespit etmesi zor veya zaman alıcı olan sorunları termal kamera daha hızlı bir şekilde tespit edebilir.

 Gizli Sorunları Tespit Etme; Örneğin, motorun aşırı ısınması veya elektrik sistemindeki aşırı ısınma gibi sorunları hızlı bir şekilde tespit edebilir. Bu sayede, potansiyel sorunlar önceden belirlenebilir ve ileriye dönük maliyetli tamir işlemlerinin önüne geçilebilir.

Oto Ekspertiz Hizmetinde Devrim Niteliğinde Bir Yenilik :Termal K Tam Boyutta Gör

 Görsel Destek Sağlama: Termal kamera, Oto Ekspertiz sürecinde görsel destek sağlar. Isı haritaları ve termal görüntüler, araç üzerindeki olası sorunları daha net gösterir ve değerlendirme yapmayı kolaylaştırır.

 Termal kamera ile oto ekspertiz hizmetinin bir diğer önemli avantajı, gizli hava kaçaklarının tespit edilebilmesidir. Özellikle klima sistemlerindeki kaçaklar, termal görüntüleme ile daha hızlı bir şekilde belirlenebilir. Böylece, araç sahipleri hava kaçaklarının neden olduğu verimlilik kaybını en aza indirgeyebilir ve gerektiğinde onarımlarını yapabilir.

Bunca ayrıntılı bakım seçeneği göz önünde bulundurulduğunda, termal kamera kontrollerinin oto ekspertiz sektörü ve müşterileri için oldukça önemli bir yeri olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim