; Apple'ın otonom araç filosundaki otomobil sayısı 55'e çıktı

İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (3) YORUM YAZ

tarafından 16 Mayıs 2018, Çarşamba 17:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Apple'ın otonom araç filosundaki otomobil sayısı 55'e çıktı
Günlük Haber Onur Seven
3 1606
Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi, Apple'ın kamuya açık yollarda test etme izni aldığı otonom araç sayısının 55'e yükseldiğini açıkladı. Şirketin sürücüsüz araç filosu genişlemeye devam ediyor.
Apple, devam etmekte olan sürücüsüz araç projesinin detaylarını açıklamadı ancak şirketin otonom araç filosu günden güne genişliyor. Yayınlanan yeni bir rapora göre Apple'ın şu an itibariyle halka açık yollarda test edilen 50'den fazla otonom aracı var.
 
Ayrıca Bkz.HTC, blockchain tabanlı bir akıllı telefon çıkaracağını duyurdu
Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi, Cupertino merkezli teknoloji devinin eyaletteki kamuya açık yollarda test etme izni aldığı otonom araç sayısının Mayıs itibariyle 55'e yülseldiğini doğruladı. Apple'ın filosu geçtiğimiz Ocak ayında 27 araçtan oluşuyordu. Şirketin ayrıca araçlarda güvenliği sağlamakla görevli 83 güvenlik sürücüsü var.
 

Güvenlik sürücüsü olmadan test izni yok

Kaliforniya Motorlu Taşıtlar Dairesi henüz Apple'ın otonom araçlarını direksiyonda biri olmadan test etmesine izin vermemiş durumda. Bunun için şirketin Waymo gibi ayrı bir izin başvurusunda bulunması gerekecek. Otonom araçlarını halka açık yollarda, güvenlik sürücüsü olmadan test etmek isteyen ancak ismi açıklanmayan bir başka şirketin daha olduğu belirtiliyor.
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 1 misafir ve 1 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1606 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
Valentino 16.5.2018
Önümüzdeki 10-15 yılı merakla bekliyorum. Biz her ne kadar ülke olarak geriye gidecek olsak da, global çapta teknolojide çok büyük bir aşama katedileceği ortada. +10
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
AirSupport 28.7.2018
Anlamadığım tesla nasıl39?
0
cabriyo 28.7.2018
trump uzay ordusu kurulması için imza attı araçlar elektrikli ve kendisi gidiyor... yaşlanınca bir cep telefonu kullanamayan dedeler gibi olacağımı hissediyorum şu an.
0
Valentino 16.5.2018
Önümüzdeki 10-15 yılı merakla bekliyorum. Biz her ne kadar ülke olarak geriye gidecek olsak da, global çapta teknolojide çok büyük bir aşama katedileceği ortada.
+10
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj