İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (5) YORUM YAZ

tarafından 11 Ocak 2017, Çarşamba 15:10 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Apple ekibinden Tesla'nın otomatik pilot takımına dev transfer
Günlük Haber Furkan Babur
5 3665
Tesla, uzun süredir Apple’da çalışan ve Swift dilini geliştiren Chris Lattner’i transfer etti. Lattner’in otomatik pilot ekibinin başına geçmesi bekleniyor. İşte heyecan verici transferin detayları:

Yaklaşık 1.5 yıl önce pek çok Tesla çalışanının şirketten ayrılıp o günlerde otomatik pilot teknolojisi üzerinde ilk hamlelerini yapmaya başlayan Apple'a gitmesi, iki şirket arasındaki savaşın başlangıcı olmuştu. Tesla Motors CEO’su Elon Musk, Apple için ‘’Tesla’da iş bulamayanların gittiği bir mezarlık’’ ifadesini kullanıp Apple’ın otopilot alanında daha çok yolunun olduğunu söylemişti. Dün Tesla blogundan yapılan açıklamaya göre ise şirket, Apple’ın beyin takımından olan Chris Lattner’i transfer ederek bu savaşı tekrar alevlendirdi.
 
 

10 Yıldan uzun bir süredir Apple’da çalışan ve 2011 yılından beri Apple’ın Geliştirici Araçları Departmanı’nda kıdemli müdür pozisyonunda görev alan Chriss Lattner’i önemli yapan unsur şüphesiz Apple Swift’i geliştirmiş olması. iOS, Mac, Apple TV ve Apple Watch uygulamaları geliştirmek için herkesin kullanabildiği, açık kaynaklı bir dil olan Swift, 2014 yılında tanıtılmış ve Apple’ın o yıl ortaya koyduğu en iyi iş olarak gösterilmişti.

 

Blogundaki yazıda ‘’Hoş geldin Chriss Lattner’’ başlıklı yazıyla Chris’in mühendislik alanındaki şöhretinin iyi bilindiğinden bahseden Tesla, Chris’in otomatik pilot ekibine önderlik edecek olmasından ve bu teknolojinin geleceği biçimlendirmek için aralarına katılmasından mutluluk duyduğunu belirtti.

 

Chris Lattner konuyla ilgili bir açıklama yapmasa da geçtiğimiz günlerde çalışma arkadaşlarına gönderdiği mailde, başka alanlardaki fırsatları değerlendirmek için bu ay içinde Apple’dan ayrılacağını söylemişti.

 
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 3665 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
astegon 12.1.2017 09:29:35
Bu ayrılmaların temel sebebi Apple'ın Project Titan olarak adlandırdığı otonom araç projesini rafa kaldırması ve tamamen yazılım alanına doğru pozisyon alması.

Yılların tecrübeli mühendis ve yöneticileri de bu durumdan sonra ki hemen hemen hepsi 8-10 yıldır Apple'da çalışıyor Tesla'ya geçtiler.
0
exterminant 12.1.2017 08:58:07
tesla çok çabalıyor gerçekten durmuyorlar
0
kadirirdem 12.1.2017 03:13:22
Tesla'ya Helal olsun...
0
tahir40 11.1.2017 20:04:19
Apple; Tesla mühendislerini ayartır, Tesla'nın geliştirmekte olduğu otopilot ve batarya teknolojilerini çalar sonra da patent davası açar...
0
ceo-tr 11.1.2017 15:33:09
neden Tesla, apple çalışanını kendi ekibine kattı değilde, Apple ekibinden Tesla'nın otomatik pilot takımına dev transfer.
sanki apple teslaya yardımcı olsun diye çalışanını göndererek lütfetmiş gibi bir algı oluşuyor. yada bana öyle geldi başlıktan.
+3
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj