İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Çin’den bir saniyede 200 metredeki hedefi vurabilen lazer silahı Savunma Sanayii’nde önemli isimlerden biri olan Çin, yeni bir lazer silahı geliştirdiğini duyurdu. Silah, bir saniye içinde 200 metre ötedeki hedefi vurabiliyor ve benzerlerinden çok daha etkili. 2 gün önce (15:16) 20 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
TUSAŞ, sınıfında en iyisi olacak yeni bir İHA üzerinde çalışıyor TUSAŞ, daha fazla faydalı yük taşıyabilecek ve kendi sınıfında en uzun süre havada kalabilecek niteliklerde yepyeni bir İHA geliştirmek için çalışamalara başladı. Üstelik yerli bir motor ile. 2 gün önce (13:13) 36 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Milli Muharip Uçak Projesi’ne dair bilinmeyenler Türkiye’nin 2050 yılında hava gücünün en önemli unsuru haline gelecek olan Milli Muharip Uçak Projesi’ne dair bilinmeyenlere TAİ’nin başındaki isim Temel Kotil ışık tutuyor. İşte tüm detaylar: Cumartesi, 18:15 61 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Mühimmat kapasitesi artırılmış SİHA'lar envantere girdi Baykar Makina tarafından yerli imkanlarla geliştirilen Bayraktar TB2'nin 2 adet MAM-L ve 2 adet MAM-C taşıyan yeni versiyonu olan 8 adet SİHA'nın kullanıma alındığı açıklandı. Cuma, 13:07 15 Samet Yurtsever Haberin devamı »
ATAK helikopteri ve yerli İHA’lar için milli radar Meteksan tarafından geliştirilen, ATAK helikopteri ile yerli İHA’larda öncelikli olarak kullanılması planlanan MİLDAR projesi sonunda resmen tamamlandı ve araçlara takılmaya başlandı. Perşembe, 14:02 28 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Avustralya'ya ait çok gizli savunma verileri çalındı Bilgisayar korsanlarının hedef aldığı Avusturalyalı savunma sistemleri üstlenicisinden savaş jetleri, donanma gemileri ve casus uçaklar hakkında 30GB'lık çok gizli teknik bilgi çalındı. Çarşamba, 13:50 21 Onur Seven Haberin devamı »
ASELSAN ile TÜBİTAK’tan ortak yarı iletken şirketi ASELSAN, TÜBİTAK ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı ortaklığında yarı iletken ve benzeri teknolojiler için çalışmaların yapılacağı yeni bir şirket kuruldu. İşte detaylar: 10.10.2017 19:30:00 71 Ahmet Gözütok Haberin devamı »
Savunmaya ayrılan bütçe yüzde 43 oranında arttırıldı Önümüzdeki üç yılı kapsayan Orta Vadeli Mali Plan, Resmi Gazete'de yayınlandı. Savunma için ayrılan bütçede dev bir artış var. Arttırılan bütçe ile ilgili Mehmet Şimşek'in çarpıcı bir açıklaması oldu. 7.10.2017 15:30:00 49 Yusuf Akbaş Haberin devamı »
Rusya, NATO askerlerinin telefonlarına saldırıyor iddiası Rus hackerların NATO askerlerinin cep telefonlarını sızdığı iddia edildi. Askerlerin özel bilgilerinin ele geçirildiği söyleniyor. Konuya dair ayrıntılar haberimizde... 5.10.2017 16:06:15 6 Anıl Burak Karadede Haberin devamı »
T129 ATAK'ın abisi geliyor Helikopter tesisi açılışında konuşan Savunma Sanayii Müsteşarı Prof.Dr. İsmail Demir ATAK helikopterinin daha ağır ve abisi denilebilecek bir helikopter için çalışmalara başlandığını açıkladı. 4.10.2017 21:00:00 21 Samet Yurtsever Haberin devamı »