Anlık Bildirim

Sledgehammer'ın yeni adı Iceberg ve Q4 2000'de satışta

3
Compaq bu yeni 64-bit'lik serverları bu yılın sonuna doğru tanıtacak. Habere göre Amd Compaq'a gerekli örnekleri şimdiden verdi ve dolayısıyla Compaq yıl sonuna kadar yetiştirebilme imkanı oldu. Hatta anakart üreticilerinden önemli ana bilgisayar üretici firmalarına kadar herkes Amd'nin 64-bit'lik Cpu'sunu elinde bulunduruyor. Bunun en büyük avantajı anakart chip'i üreticilerinin çok işlemcili modellerini şimdiden hazırlamaya başlamış olması.

   Amd Slege Hammer ile Intel'in aksine tamamiyle yeni bir 64 bitlik komut seti yerine iki adet 32 bit işlemciyi aynı çekirdekte kullanarak 64 bit'e ulaşmayı planlıyor. Hatta şu an kullanılan x86 komutsetine ek olan, x86-64 kullanacak olan işlemci böylece eski 32 bit progamlarıda çalıştırabilecek.

   Amd'nin yaptığı açıklamaya göre Amd şu ana kadar 8 bit'ten-16 bit'e , 16 bit'ten-32 bit'e geçişte ne yapılmışsa 32 bit'ten-64 bit'e onu yapacak. Böylece şu anda çok önemli olan uygulamalar ile birlikte yeni 64 bit'lik uygulamalarda çalışabilecek.

   Intel ise kendi sırf 64-bit'lik Itanium işlemcisinin bir çeyrek yıl sarktığını açıkladı. Hatta bazı dedikodulara göre Intel Amd'nin yeni cpu'suna karşı bir alternetif cpu hazırlığında. İlginç bir not daha intel'in işlemcisinin adı itanic olarka değişeceğinden dolayı Slege Hammer Iceberg adını aldı kulağınıza bir çağrışım yaptımı.

Compaq to intro AMD Sledgehammer

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim