Anlık Bildirim

Sosyal Medya Ajansı: Yeni Bir Bakış Açısı Kazandırır!

Sosyal medya yönetimi son dönemlerde herkesin duymaya alıştığı bir terim haline geldi. Bu yaygınlığın tabii ki bir sebebi bulunuyor; ajansların pazarlamaya faydası! Gelişen ve deği
Oy Ver

Sosyal Medya Ajansı: Yeni Bir Bakış Açısı Kazandırır! Tam Boyutta Gör

Sosyal medya yönetimi son dönemlerde herkesin duymaya alıştığı bir terim haline geldi. Bu yaygınlığın tabii ki bir sebebi bulunuyor; ajansların pazarlamaya faydası! Gelişen ve değişen dünyada hem tüketicilerin alışkanlıkları hem de internette bulunan algoritmalar değişmektedir. Bu değişime ayak uydururken bir ajansla çalışmak en doğru karar olabilir. Detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz!

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Eski pazarlama dünyasını düşündüğünüzde aklınıza gelen ajansların çok geleneksel olduğunu biliyoruz. Eskiden billboardlar, broşürler ya da tabelalar reklamcılık için kullanılıyordu. Günümüzde ise internet aracılığıyla istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz. Sosyal medya ajansı nedir sorusunun cevabı ise şudur; siz hedef kitlenize ulaşırken markanızı temsil eder ve aracılık yaparlar.

Sosyal Medya mecraları aşağıda sıralandığı gibidir;

 • Instagram
 • Facebook
 • LınkedIn
 • Twitter
 • Pinterest

Her mecranın kendine özgü bir kitlesi vardır ve markanıza en uygun mecra ya da mecraları seçmek önem arz etmektedir. Her mecrada aktif olmak için buna uygun bir sosyal medya ajansı seçmenizde fayda vardır.

Sosyal Medya Ajansı Ne İş Yapar?

Sosyal medya ajansı ne iş yapar denildiğinde insanlar sosyal medya hesaplarının yönetildiğini düşünür. Bu doğru ancak eksik bir bilgi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sosyal medya yönetimi yanında verdikleri birçok hizmet vardır.

Aşağıda verilen hizmetlerin tamamını göreceksiniz;

 1. Sosyal medya hesaplarının yönetilmesi
 2. Sosyal medya hesaplarında reklam yönetimi
 3. Google Ads Yönetimi
 4. SEO Hizmeti
 5. Video & Prodüksiyon
 6. E-ticaret
 7. İnternet sitesi tasarımı
 8. İçerik Pazarlama

Bu 8 maddeden de anlayabileceğiniz üzere iyi bir sosyal medya ve dijital pazarlama ajansı ile dijital pazarlama yolculuğunda ihtiyacınız olan her şeyi size vermektedir. Sosyal medya hesaplarınızı ve tüm süreci yönetirken ise sizin fikirlerinizi alarak çalışma yürütürler.

Örneğin siz marka olarak kurumsal bir dil tercih ediyorsanız, markanızın dilini ve paylaşımlarını kurumsal olacak şekilde ortaya çıkarırlar. Tasarımlarınızı şık ve sade isterseniz buna göre yapabilirler. Aldığınız hizmeti istekleriniz doğrultusunda kişiselleştirebilirsiniz.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Her gün onlarca sosyal medya ajansı piyasaya sürülmektedir ve bunların birçoğu profesyonel ya da tam hizmet vermemektedir. Örneğin bir ajans sizi sosyal medyada temsil ederken İnternet sitenizle ilgili hiçbir çalışma yapmıyorsa siz tam hizmet almıyorsunuz demektir. Bu durum piyasanızda öne çıkmanızı engelleyecektir.

Yapılması gereken şey hem sosyal medya için hem de Arama motorları için çalışmalar yürütmektedir. Bunu yaparken potansiyel müşterilerin istekleri göz önüne alınmalıdır. Sosyal medya yönetimi yalnızca paylaşım yapmak anlamına gelmemektedir.

Profesyonel sosyal medya yönetimi nedir? Aşağıda bunun cevabını bulabileceksiniz;

 • Öncelikle markanızı ve sektörünüzü iyice analiz etmeliler.
 • Marka dilinizi ve istediğiniz yapıyı anlamalılar.
 • Markanız için tasarımlar ortaya koyarken sizden brief almalılar.
 • Paylaşımları düzenli olarak yapmalılar.
 • Hedef kitlenize uygun kampanyalar yürütmeliler.
 • Reklamlarınızı optimize etmeli ve maliyetlerinizi düşürmeliler.

Gördüğünüz üzere sosyal medyada paylaşım yapmak yeterli olmamaktadır. Bizim önerimizi soracak olursanız; Mucize Fikir! Her biri alanında uzman kişilerden oluşan ajans 360 derece tam hizmet vermektedir. Markanız için 30 saniyelik bir video hazırlarken bile son derece özenli olduklarını söyleyebiliriz.

Web tasarımından tutunda SEO hizmetine kadar gerekli tüm hizmetleri tek bir ajansla alabilmenize olanak sağlamaktalar. Sektörde 12 yıldır var olan Mucize Fikir, sektörün gelişiminin ve değişiminin farkında olarak hizmet vermeye devam ediyor.

En büyük özellikleri ise markanıza uygun kişiselleştirilmiş çözümler sunmaları. Sektörünüzü analiz ediyor ve yeni bir yol haritası belirliyorlar. Mucize Fikir ajansı ile hemen iletişime geçerek en kaliteli sosyal medya yönetimi hizmetini alabilirsiniz!

Sosyal medya ve dijital pazarlama hakkında detaylı bilgi için: https://www.mucizefikir.com/

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim