İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (5) YORUM YAZ

tarafından 4 Ağustos 2017, Cuma 21:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

LinkedIn'e Tinder benzeri eşleşme özelliğini geliyor
Günlük Haber Furkan Babur
5 1642
İş dünyasının önde gelen LinkedIn, ilk olarak Tinder uygulamasında kullanılan sağa veya sola kaydırarak karşıdaki kişiyle eşleşme özelliğini, iş aramalarında kullanacak.

  

 
Geçtiğimiz yıl Microsoft'un 26.2 milyar dolar karşılığında bünyesine kattığı LinkedIn, şüphesiz iş dünyasının en önemli sosyal ağı. 14 yıldır faaliyet gösteren platform, 500 milyon kullanıcının iş dünyasındaki arkadaşları ile bağlantı kurmasına olanak sağlıyor. Facebook tarzı haber akışından, platforma yeni katılanların tanıyor olabileceği kişilerle kolayca iletişime geçebilmesi için "bağlantı kur" özelliğine kadar pek çok yenilik ile her geçen gün kendisini yenileyen LinkedIn'e Tinder benzeri bir yenilik daha geliyor. 


 

Sosyal çöpçatanlık uygulaması Tinder'da bulunan eşleşme veya reddetme için sağa ve sola kaydırma özelliği bugüne kadar pek çok uygulama tarafından kopyalanmaştı. Şimdi ise LinkedIn bu özelliği platforma uygun şekilde kopyalayarak işverenler ve iş arayanların kendilerine uygun çalışma ekipleri ve takım arkadaşları bulmasını sağlayacak. Bu özellikle birlikte adeta kariyer danışmanlığı hizmeti sunmak isteyen şirket ayrıca iş dünyasındaki kişilerin birbiriyle olan etkileşimi arttırmak ve platformdaki kullanıcı kitlesini genişletmek istiyor. 


 

Bu yeni özellikle birlikte işveren ve iş arayan kişiler belirledikleri kriterlere göre kendilerine uygun kişilerle eşleştikleri zaman birbirleriyle konuşabilecekleri bir sohbet penceresi oluşacak. Böylece iş ve çalışma koşullarına dair diğer detayları birbirleriyle paylaşıp zaman kaybının da önüne geçilebilecek. Şu an için sadece San Francisco ve Avustralya'da kullanıma sunulan bu özelliğin yakın zamanda diğer bölgelerdeki LinkedIn kullanıcılarının da hizmetine sunulması bekleniyor.
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 2 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 1642 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
ULYSES 7.8.2017 15:47:54
Tim Cook ile eşleşsen, sevineyim mi, üzüleyim mi şaşırırsın :)
0
GrıezmaNN 4.8.2017 22:51:24
Slm asistan arıyoruz tam aradığımız özelliklerdesiniz ilgilenirseniz görüşmeye beklerim :)))))))))))))))
0
CooL_ROMEO 4.8.2017 22:18:18
Turkiyedeki linkedin sistemini anlamiyorum.. Turkiyedeki is yonetim sistemleri anlamiyorum.. Lutfen yeni startuplarla su eski kurumsal kafalardan kurtulalim artik..
+1
Guest-F8946C419 4.8.2017 21:25:24
Linkedin stories yakındır
+3
netstat 4.8.2017 21:15:22
türkiye'de sıkıntı olabilir
+1
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj