İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (3) YORUM YAZ

tarafından 10 Ekim 2017, Salı 19:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Twitter'a "sonrası için kaydet" özelliği geliyor
Günlük Haber Onur Seven
3 987
Twitter kullanıcıları o anda okuyamadıkları tweet'leri daha sonra okumak üzere kaydedebilecekleri bir seçeneğe sahip oluyor. Yeni özellikle ilgili detaylar haberimizde.
Twitter, kullanıcılarının tweet'leri daha sonraki bir tarihte okumak üzere kaydetmelerini sağlayacak "yer imi oluşturma" özelliğininin hayata geçirileceğini doğruladı. Mikro blog sitesinin yetkilisi Keith Coleman, #SaveForLater (sonrası için kaydet) adlı bir HackWeek projesi sayesinde tweet'leri kaydetme özelliğinin yakında geleceğini söyledi.
 
Şu anda Twitter kullanıcıları daha sonra okumak istedikleri bir tweet olduğunda beğenerek veya kendilerine DM yoluyla göndererek bir anlamda işaretleyip saklıyorlar. Bu da pek pratik ve kullanışlı bir yol değil. Ayrı bir tweet listesi için bir Storify koleksiyonu oluşturmak da mümkün ancak bu da biraz uğraş istiyor.
 

Tweet'ler daha sonra okunmak üzere kaydedilebilecek

Twitter ürün müdürü Jesar Shah'a göre, birçok kullanıcı tweet'leri kaydetme seçeneğinin olmasını istiyor. İşlevin nasıl çalıştığını gösteren videodan anlaşıldığı kadarıyla, kullanıcılar kaydetmek istedikleri tweet'leri üç nokta ile sembolize edilmiş "Daha Fazlası" seçeneğine dokunarak erişebilecekleri Yer İmlerine Ekle (Add to Bookmarks) butonuyla kaydedebilecekler. Daha sonra okumak istediklerinde ise ana menüde yer alan Yer İmlerim (Bookmarks) bölümüne geçmeleri yeterli olacak.
 
Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda ayrıntılı bilgi yok ancak konuyla ilgili gelişmeleri #SaveForLater hashtag'i altından takip etmek mümkün.
Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 0 üye, 2 misafir ve 0 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 987 kez bakıldı.
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
QuexSeeL 11.10.2017 01:21:26
Beğeni tuşu öncesinde Favori tuşunu bunun için kullanıyordum, tuş beğeniye dönünce beğenmediğim bir şey bile olsa sonra okumak için listeye aldığımda beğendin diyordu ayar oluyordum. Güzel, yerinde bir hamle.
0
likeablex 10.10.2017 19:40:47
Güzel özellik.
0
mementopolis 10.10.2017 19:27:53
ya silerler ise? Depola secenegide koysalar di :D
0
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj