Anlık Bildirim

Tanıtım Filmleri ile Markanızı Ön Plana Çıkarın!

Markanızın daha çok tanınması için neye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz?                                                                                                         

Markanızın daha çok tanınması için neye ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız söyleyelim: sizi en yaratıcı, en dikkat çekici, en akılda kalıcı şekilde tanıtacak bir tanıtım filmi! Evet yanlış duymadınız, sizi hedef kitlenize ulaştıracak, hizmet ve ürünlerinizi en iyi şekilde ifade ederek markanızın güvenilirliğini ve otoritesini artırmanızı sağlayacak bir tanıtım filmine ihtiyacınız var.

Markanızın Büyümesini Sağlayacak Tanıtım Filmi Nedir, Türleri Nelerdir?

Tanıtım filmi; bir organizasyonun, şirketin, derneğin veya benzer bir kuruluşun güçlü görsel ve işitsel ögelerle kurgulanarak hazırlanan ürün ya da hizmet tanıtımının yapıldığı bir film çeşidi. Tanıtım filmi aynı zamanda marka kimliğini anlatan önemli bir iletişim stratejisini ortaya çıkarır. Tanıtım filmleri, içeriğine göre farklı türlerde olabilir.

Kurumsal Tanıtım Filmi

Sıklıkla tercih edilen kurumsal tanıtım filmi; markanın misyonu, vizyonu, değerleri, kurumsal yapısı, yönetici mesajı, ürün ve hizmetlerini anlatan filmlerdir. Bu filmler konferanslarda, seminerlerde veya bayi toplantılarında kullanılabilir. Etkileyici bir kurumsal tanıtım filmi, müşteri potansiyelini artırmanın yanı sıra güçlü iş bağlantıları kurmayı sağlar.

Fabrika Tanıtım Filmi

Fabrika tanıtım filmleri; kurumların üretim tesislerini gösteren, ürünlerin üretim aşamasında nasıl bir prosedürden geçtiğini detaylı bir şekilde anlatan filmlerdir. Bir markanın üretim sahasını güçlü ve etkileyici bir iletişim stratejisi ile anlatması, müşterilerin güvenini kazanma konusunda etkin bir araç olabilir.

Şirket Tanıtım Filmi

Şirketlerin tanıtımı; içerik olarak şirketin yapısını, misyonunu, vizyonunu, hedef ve amaçlarını etkileyici bir şekilde hedef kitleye ulaştırmak amacıyla yapılır. Dikkat çekici bir tanıtım filmine sahip olan şirket, rekabet ettiği diğer şirketlerin önüne geçebilir ve marka kimliğini güçlendirerek müşteri sayısını ve satışlarını artırabilir.

Okul Tanıtım Filmi

Okul tanıtımları, okulu fiziksel özellikleri ve sosyal imkânları bakımından diğer okullardan ayıran özelliklerini öne çıkarmak için yapılır. Ebeveynlerin ilgisini çeken, açıklayıcı ve bilgilendirici bir tanıtım filmi, daha fazla öğrenciye ulaşmayı sağlar ve neden kendilerini tercih etmeleri gerektiği konusunda onları bilgilendirir. Bu noktada okulun öğrenciye verdiği eğitim, sağladığı avantajlar, fiziksel koşullar, sosyal alanlar ve okulun misyonu/vizyonu ön plana çıkarılır.

Ürün Tanıtım Filmi

Ürün tanıtım filmi, yeni çıkan bir ürünü hem sektöre hem hedef kitleye tanıtmak amacıyla yapılır. Ürünün özellikleri, nasıl bir amaçla üretildiği, sektöre ve hedef kitlesine sağlayacağı faydalar yaratıcı ve efektif bir şekilde aktarılır. Başarılı ürün tanıtımları, ürünün uzun süre akılda kalmasını sağlar ve satış potansiyelini artırır.

Otel Tanıtım Filmi

Otel tanıtım filmleri, potansiyel müşteriler için neden oteli tercih etmeleri gerektiği konusunda açıklayıcı bilgiler veren filmlerdir. Burada otelin fiziksel özellikleri, konumu, temizlik ve yemek düzeni; deniz, havuz veya şehir merkezi gibi yerlere uzaklığı, ulaşım imkânları ve benzeri özellikler anlatılır. Müşterilerin neden orayı tercih etmeleri gerektiği konusunda ikna edici bir araç olduğu için satışları artırabilir.

Üniversite Tanıtım Filmi

Üniversite tercih sürecindeki öğrencilere üniversitenin fiziksel özelliklerini, eğitim olanaklarını, bölümlerin içeriğini, akademisyenlere dair bilgileri, yurt dışı eğitim fırsatlarını, sosyal faaliyet alanlarını açıklayan bilgilendirici ve merak uyandıran filmler üniversite tanıtım filmleri olarak tanımlanır. 3D tanıtım filmi şeklinde çekilen bu filmler, üniversitenin diğer kurumlardan farklı olan özelliklerini ortaya koymak ve daha çok tercih edilmesini sağlamak için kullanılır.

Animasyon Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi markanın, ürünün ya da hizmetin uygunluğuna göre animasyon şeklinde çekilebilir. Bu tür tanıtım filmi çekimleri, animasyon teknikleri ve görsel efektlerle güçlendirilerek hedef kitle ile etkileşim kuracak şekilde kurgulanır. Animasyon tanıtım filmi, seslendirme yapılarak veya sunuculu tanıtım filmi olarak çekilebilir.

Tanıtım Filmi ile Markanızı Nasıl Güçlendirirsiniz? Avantajları Neler?

Etkileyici ve güçlü iletişim stratejisi kurabileceğiniz tanıtım filmi, size pek çok avantaj sağlar:

 • Markanızın kimliğini güçlü bir şekilde ortaya koymanızı sağlayarak sektördeki otoritenizi güçlendirir.
 • Markanızın benzersiz özelliklerini ön plana çıkararak hedef kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.
 • Akılda kalıcı unsurlarla yeni potansiyel müşteriler kazandırır.
 • Güvenilirliğinizi artırarak hedef kitleniz ve potansiyel müşterilerinizle güçlü bağlar kurmanıza yardımcı olur.
 • Seminer, sempozyum, konferans vb. alanlarda markanızı öne çıkararak pazar payınızı artırır.
 • Ürün veya hizmetleriniz için satış dönüşümünü sağlayacak etkileşimler kazandırır.
 • Sosyal mecralarda hızlı bir şekilde yayılım sağlayarak markanızın görünürlüğünü ve bilinirliğini artırır.

Kurumsal Tanıtım Filmi İçin Doğru Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?

Tanıtım filmi çekimi için doğru bir video prodüksiyon ajansıyla çalışmak, sizi en kısa sürede amacınıza ulaştırabilir. Bunun için bir ajans seçimi yaparken doğru karar verebilmek için aşağıdaki sorulardan faydalanabilirsiniz.

 • Tanıtım filmi çekimi için kullanılan ekipmanlar, teknolojik imkânlar, prodüksiyon ve post-prodüksiyon süreçleri nasıl ilerliyor?
 • Tüm bu süreçlerde rol alan ekibin alanında uzmanlığı nasıl?
 • Daha önce yaptıkları işler neler, referansları hangi markalar? Sektörünüzdeki rakip firmalardan biriyle yaptıkları bir iş var mı?
 • Markanızı en iyi şekilde anlayan ve hedef kitlenizi analiz edebilen bir kurgu ve senaryo sunabiliyor mu?
 • Sunulan senaryo ve kurgu yeterince dikkat çekici, yaratıcı ve benzersiz mi?
 • Efekt, görsel ve ses tasarımı konusunda hangi imkânları sağlayabiliyor?
 • İhtiyaç duyduğunuz tanıtım filmini size sunuyor mu?
 • Tanıtım filmi teklif süreci nasıl ilerliyor? Tanıtım filmi fiyatları nasıl?
 • İşi zamanında teslim etmek konusunda size güven veriyor mu?

Tanıtım Filmi İhtiyaçlarınızı Karşılamanın En Kolay Yolu!

İyi bir tanıtım filmi, sizin ihtiyaçlarınızı en iyi anlayan, hedef kitlenizi tanıyıp analiz edebilen, duygulara hitap eden senaryo ve kurgular oluşturabilen ve bunları uygularken son teknoloji ürünleri tercih eden bir ajanstan geçer.

Tanıtım filmi ve tanıtım videosu hazırlama konusunda deneyimli ve uzman bir kadrodan oluşan Piktora Yapım ile bu süreci kolaylaştırabilir, dikkat çekici bir tanıtım filmine sahip olabilirsiniz. Yaratıcı ve hedef odaklı içerik ekibimiz, güçlü prodüksiyon ekibimiz ve kendi markamız olan Kamera Fabrikası ile kullandığımız son teknoloji çekim ekipmanları sayesinde markanızı en iyi şekilde tanıtmak için hazırız! Web sitemizde yer alan tanıtım filmi örneklerini inceleyerek bilgi almak ve tanıtım filmi fiyatlarını öğrenmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim