Anlık Bildirim

Telefonunuzu Değerinde Satmanın Püf Noktası

Telefonunuzu satmak ve maliyetinin bir kısmını telafi etmek mi istiyorsunuz? Eski telefonunuzu nakde ihtiyacınız olduğunda ya da son model bir telefon almak istediğinizde satmayı düşünebilirsiniz.

Telefonunuzu Değerinde Satmanın Püf Noktası Tam Boyutta Gör

Telefonunuzu satmak ve maliyetinin bir kısmını telafi etmek mi istiyorsunuz? Eski telefonunuzu nakde ihtiyacınız olduğunda ya da son model bir telefon almak istediğinizde satmayı düşünebilirsiniz. Herhangi bir nedenden ötürü satmayı planladığınız telefonunuzun satış aşamasında elbette değerini korumanız önemlidir. Peki, ikinci el telefonlar değerinde nasıl satılır? İşte değerinde ikinci el telefon satmak için ipuçları!

Telefonunuzun Orijinal Kutusunu ve Parçalarını Saklayın

Orijinal kutusu, kulaklığı, şarj aleti ve faturası ile birlikte ikinci el telefon satmak, cihazı öne çıkararak daha kolay satılmasına yardımcı olur. Tüm aksesuarlarının sağlam ve bir arada olması alıcıları cezbeder ve bu da satış değerinde artış anlamına gelir.

Telefonunuza İyi Bakın

Telefonunuzun değerini uzun süre korumasını istiyorsanız öncelikle ona iyi bakmalısınız. Sonuçta arızalı, kırılmış ya da çiziklerle dolu bir telefonu kim almak ister ki? Bu nedenle telefonunuzu ilk aldığınızda çiziklere, kırılmalara ve ezilmelere karşı korumak, iyi durumda kalmasını sağlamak için ona koruma sağlayacak kaliteli bir kılıfa yatırım yapmalısınız.

Telefonun satış değeri etkileyen bir başka noktada telefon ekranlarıdır. Telefon ekranı son derece önemlidir ve başına istenmeyen bir kaza geldiğinde yenilemesi çoğu zaman fazlasıyla maliyetlidir. Ekran koruyucular ile bu maliyetten kurtulabilir ve telefonunuzun değerini koruyabilirsiniz.

Telefonunuzda herhangi arıza ya da başka bir sorun varsa, telefonunuzu satmadan önce  tamir fiyatı satış fiyatını geçmeyecek ise onu yetkili serviste tamir ettirmeniz iyi bir karar olabilir. Çünkü iyi durumda olan ikinci el telefon satmak, avantaj sağlayabilir.

Orijinal Şarj Cihazı ve Parçalar Kullanın

Orijinal olmayan şarj cihazı fiyatları daha az maliyete sahip olabilir. Peki, bu telefonunuzun değerini korumanıza yardımcı olur mu? Bu aşamada kaliteli bağlantı noktalarına sahip olmayan şarj cihazları telefonunuzun bataryasını ve başka fonksiyonlarını bozacak şekilde ana kartına büyük zararlar verebilir.

Telefonunuzu Isı Değişimlerine ve Suya Karşı Koruyun

Telefonunuzu aşırı sıcak, soğuk, nem ve sudan uzak tutmalısınız. Bu tarz durumlar telefonun dâhili parçalarına zarar verebilir. Telefonu direk güneş ışınlarının altında bırakırsanız bataryanız şişebilir hatta patlayabilir. Aşırı soğuğa maruz bırakmak da pil içindeki kimyasal reaksiyonları yavaşlatabilir ve telefon performansını yavaşlatmaya, batarya ömrünü kısaltmaya hatta cihazın kapanmasına sebep olabilir. Telefonu nemli ortamda tutmak ise parçalarının içerisine giren nem nedeniyle parçalarda korozyona, çürümeye neden olup tamamen bozulmasına sebep olabilir. Tüm bunlarda ikinci el telefon satmak istediğinizde telefonunuzun değerini otomatik olarak düşürür.

Telefonunuzu Küçük Çocuklardan Uzak Tutun

Eğer telefonunuzu küçük bir çocuğa verdiyseniz onu bir anda koltuktan aşağı fırlarken, yere vurulurken ya da su dolu bir kova içerisinde yıkanırken bulmanız hiç de şaşırtıcı olmaz. Çocuklar tüm bunları ve belki de daha fazlasını tabii ki bilerek yapmazlar. Ancak dikkatsizliklere ve kazalara açık oldukları için bebeklere ve yaşça çok küçük çocuklara telefonunuzu vermemeye özen göstermelisiniz.

Satarken Değerini Koruyabileceğiniz Bir Telefon Markası Tercih Edin

Uzun süre dayanan ve özellikleri ile birçok telefon kullanıcısı tarafından sıklıkla tercih edilen marka ve modellere yatırım yapmak iyi bir seçimdir. Çünkü bu telefonları çok daha hızlı, rahat ve değerinde satabilirsiniz.

Telefonunuzun temiz ve bakımlı görünmesi önemli bir husustur. Yeni gibi görünen ve fonksiyonları tam anlamıyla çalışan işlevsel bir telefon satmak çok daha hızlı ve kolaydır. Unutmayın, telefonu satın aldığınız ilk günden itibaren gelecekteki satış değerini kullanım şekliniz belirler.

Telefonunu GoPlus ile Kolay Sat

Son olarak telefonunuzu değerinde satmanın en önemli püf noktası iyi bir alıcı bulmaktır. GoPlus gibi bir platform sayesinde telefonunuza alıcı bulma zahmetinden kurtulabilirsiniz. GoPlus, telefon alan yerler arasında kalite ve Arena güvencesiyle sıyrılan bir platformdur.

İkinci el telefon satmak artık GoPlus ile çok kolay! Sürdürülebilirliği destekleyen, teknoloji ve tüketici odaklı GoPlus’ta siz de, ikinci el telefonunuz için en iyi teklifi bulabilirsiniz. Farklı lokasyonlarda bulunan mağazalardan hizmet veren GoPlus’a gelerek telefonunuzu değerleme işleminizi gerçek değerinde ve güvenle yapabilirsiniz. İkinci el telefon alım işlemlerine sürdürülebilir yaşam desteğiyle yeni bir bakış açısı getiren GoPlus’a gelin, hemen şimdi telefonunuzu değerinde satın!

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim