İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
SpaceX, önemli bir ilke daha imza attı: İşte muhteşem görüntüler Dün Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) bir kargo taşıma görevine çıkan SpaceX, Falcon 9 roketini yine başarıyla indirdi. İşte kalkış ve iniş anlarından muhteşem görüntüler: Dün (14:00) 10 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
5 gün içinde 7.5 milyon dolar gerekiyor: İsrailli şirket, Ay'a gitmek için bağış bekliyor İsrailli uzay şirketi SpaceIL, Google'ın Lunar X PRIZE yarışmasında devam edebilmek için bağış bekliyor. Şirketin sadece 5 gün içerisinde 7.5 milyon dolara ihtiyacı var. Dün (03:52) 14 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Uzay kapsülünün içinden muhteşem görüntüler: Blue Origin'in denemesine bir de böyle bakın Geçtiğimiz günlerde tekrar sahalara dönen Blue Origin, roket denemesinden etkileyici videolar yayınlamaya devam ediyor. İşte o anları kapsülün içerisinden gördüğümüz muhteşem görüntüler: 2 gün önce (20:35) 7 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
NASA ve Google açıkladı: İşte tam 8 gezegenli Güneş Sistemi NASA ve Google'ın merakla beklenen ortak basın toplantısı nihayet gerçekleşti. Uzay ajansı, tamamen yapay zeka kullanılarak keşfedilmiş yeni bir gezegeni ilk kez duyurdu. 2 gün önce (00:54) 40 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Blue Origin'in roket denemesinden muhteşem görüntüler "Uzay turizmine doğru" Jeff Bezos'un uzay turizmini başlatmak amacıyla temellerini attığı Blue Origin, New Shepard roketinin testlerine 14 aylık aranın ardından tekrar başladı. İşte muhteşem görüntüler: Perşembe, 12:00 4 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
NASA ve Google, bugün çok önemli bir keşif duyurusu yapmaya hazırlanıyor Dünyanın en büyük uzay ajansı NASA ve arama devi Google, bugün düzenlenecek olan bir basın toplantısında önemli bir Kepler keşfinin duyurusunu yapacak. Toplantı TSİ 21.00'da başlıyor. Perşembe, 07:30 16 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Ay'a reklam panoları dikecekler: Japon uzay şirketi, 90 milyon dolarlık yatırım aldı Japonya'nın dev kuruluşlarından yüklü miktarlarda yatırım alan Ispace isimli şirket, önümüzdeki 3 yıl içerisinde Ay'a iki farklı görev düzenlemek istiyor. Japon şirketin hedefleriyse epey enteresan. Perşembe, 00:30 10 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
SpaceX, bugün tekrar kullanılabilirlikte yeni bir ilke imza atmaya hazırlanıyor Bugün NASA için çok önemli bir göreve çıkmaya hazırlanan SpaceX, ilk kez hem kullanılmış bir Falcon 9 roketi hem de kullanılmış bir Dragon uzay kapsülünü aynı anda uzaya fırlatmaya hazırlanıyor. Çarşamba, 09:45 5 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Rcoket Lab roketini canlı yayında fırlatacak Uzay yarışında SpaceX ve BlueOrigin gibi devlerle rekabet etmek isteyen uzay şirketi Rocket Lab, Electron isimli roketin ikinci testini canlı yayında gerçekleştirecek. Salı, 01:30 12 Furkan Babur Haberin devamı »
Trump imzaladı: Amerikan astronotlar Ay'a geri dönüyor Donald Trump, son Apollo görevinin 45. yıl dönümünde ABD'li astronotların tekrar Ay'a gideceğini resmen açıkladı. Trump, ilgili yönergeyi bugün Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısında imzaladı Salı, 00:55 17 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »