İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Jüpiter'in 12 yeni uydusu keşfedildi: Birisi çok "tuhaf" Güneş Sistemi'mizin en büyük gezegeni Jüpiter'in 12 yeni uydusu daha ortaya çıktı. Araştırmacılar, keşfedilen bu yeni uydulardan birisini "çok tuhaf" olarak nitelendiriyor. 6 saat önce 4 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
NASA, Mars yüzeyindeki "buzdan" örümceklere ait yeni bir görüntü yayınladı! NASA, geçtiğimiz günlerde Mars yüzeyinde bulunan Araneiform adı verilen şaşırtıcı oluşumların MRO(Mars Reconnaissance Orbiter) tarafından çekilmiş bir görüntüsünü yayınladı. 2 gün önce (15:00) 3 Zeynep Yolcu Haberin devamı »
DARPA deneysel uzay aracı motorunu başarıyla test etti DARPA, uzay uçağı olarak tanımladığı Phantom Express aracında kullanacağı AR-22 roket motorlarını başarıyla test etti. Yeniden kullanılabilen roket motorları AR-22 ile yeni bir boyut kazandı. Pazar, 21:32 3 Erhan Tan Haberin devamı »
ABD, uzayda Rusya'ya muhtaç kaldı: SpaceX yine bekleneni veremedi 2011 yılından bu yana Uluslararası Uzay İstasyonu'na Rusya'nın roketleri ve uzay kapsülleriyle astronot gönderen ABD, uzun bir süre daha buna muhtaç kalacakmış gibi görünüyor. Cumartesi, 12:30 21 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Blue Origin'le uzay seyahatinin bedeli en az 200 bin dolar olacak Amazon'un kurucusu Jeff Bezos tarafından kurulan uzay turizmi şirketi Blue Origin gelecek yıldan itibaren uzay yolcuları için bilet satışına başlayacak. Bilet fiyatı ise en az 200 bin dolar olacak Cuma, 21:00 5 Furkan Babur Haberin devamı »
4 milyar ışık yılı uzaklığından misafirimiz var 4 milyar ışık yılı uzaklıktaki kara delikten yüksek enerjili bir nötrino parçacığı gezegenimize çarptı. Bilim adamları nötrinonun yörüngesini takip ederek doğduğu yeri tespit ettiler. Cuma, 14:10 26 Kerem Ardıçlı Haberin devamı »
Bu gezegen sadece 11 ışık yılı uzaklıkta ve tıpkı Dünya'ya benziyor Dünya'dan sadece 11 ışık yılı uzaklıkta bulunan Ross 128b, Avrupalı astronomlar tarafından 'kozmik komşumuz' olarak değerlendiriliyor. İşte "bugüne kadar keşfedilen en ılıman gezegen" Ross 128b: Cuma, 01:24 48 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Rusya, 3 ton kargoyu uzaya taşıdı: Yeni bir rekora imza attı Uluslararası Uzay İstasyonu'na üç tonluk ikmal maddesi taşıyan Rusya Federal Uzay Ajansı, bu görevi sadece 3 saat 40 dakikada tamamlayarak önemli bir rekora imza attı. Çarşamba, 17:01 3 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
NASA ve Almanya'nın ikiz uydu sistemi GRACE-FO göreve hazır NASA ve Almanya'nın iklim değişikliğini takip etmek için geliştirdiği GRACE-FO isimli ikiz uydu sistemindeki uydular lazer sistemlerini çalıştırıp birbirleriyle eşleşti. 9.7.2018 12:36:55 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Virgin Galactic, 'uzay turizmini' Avrupa'ya getiriyor: İşte fiyatı Ünlü girişimci Richard Branson'ın uzay şirketi Virgin Galactic, uzay turizmini Avrupa'ya getiriyor. İtalyan uzay şirketleri ile anlaşma imzalayan şirket, Avrupa'dan uzay araçları kaldıracak. 8.7.2018 22:34:52 18 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »