İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Hayabusa-2, Ryugu asteroitine gözlem araçlarını yerleştirecek Yaklaşık 4 yıllık yolculuğunun ardından uzay aracı Hayabusa-2, haziran ayında ulaştığı asteroit Ryugu'ya gözlem araçlarını yerleştirmeye hazırlanıyor. Hayabusa, Ryugu'da 18 ay boyunca incelem yapacak Dün (19:25) 2 Furkan Babur Haberin devamı »
Avrupa'nın prototip uydusu, ilk kez 'uzay çöpü' yakaladı Uzay çöpü yakalama teknolojilerini test etmesi için geçtiğimiz Nisan ayında uzaya gönderilen RemoveDebris, ilk testini başarıyla tamamladı. RemoveDebris bu anlamda önemli bir ilke imza attı. Dün (00:29) 2 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Elon Musk, Ay yolculuklarının sanal gerçeklikle canlı yayınlanacağını açıkladı SpaceX, Japon milyarder Yusuke Maezawa ve 8 başarılı sanatçıyı 2023'te Ay'a gönderecek. Elon Musk, dev Ay görevinin sanal gerçeklikle canlı olarak yayınlanacağını açıkladı. 2 gün önce (22:30) 1 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Kütleçekimsel dalgalar ve boyutlar Bilim adamları algımız ötesindeki boyutları tespit etmek için bu kez de kütleçekimsel dalgalardan faydalandılar. Bu dalgaların diğer boyutlara sızıp sızmadığını araştırdılar. Salı, 19:30 9 Kerem Ardıçlı Haberin devamı »
Elon Musk ilk 'Ay turistini' açıkladı: Yusaku Maezawa kimdir? Elon Musk'ın merakla beklenen basın toplantısı gerçekleşti. Musk Ay'a gidecek ilk uzay turistinin Japon milyarder Yusaku Maezawa olacağını duyurdu. Peki Yusaku Maezawa kimdir? Salı, 05:46 23 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Tuz Gölü'nde yerli roketler yarıştı Teknofest etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz hafta bir roket yarışması düzenlendi. Tamamı öğrencilerden oluşan 28 farklı ekip, özgün tasarım roketleriyle en yüksek irtifaya çıkmaya çalıştı. Pazartesi, 23:55 11 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
NASA, Florence Kasırgası'nın uzaydan görüntülerini yayınladı (VİDEO) NASA, geçtiğimiz günlerde ABD'nin Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerine ulaşan Florence Kasırgası'nın uzaydan görüntülerini yayınladı. İşte o inanılmaz görüntüler: Cumartesi, 23:15 4 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
SpaceX, Ay'a gidiyor: İlk Ay turistiyle anlaşmaya varıldı SpaceX, Ay'a göndereceği ilk uzay turistlerini önümüzdeki günlerde açıklayacak. Turistler şirketin Mars'a insan taşımak için tasarladığı BFR roketiyle taşınacak. Cuma, 15:40 12 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
Güney Kutbu Teleskobu ile evrenin oluşumu çok daha ayrıntılı gözlemlenecek Gezegenimizin en güneyinde bulunan Güney Kutbu Teleskobu artık ultra hassas bir kameraya sahip. Bu kamera sayesinde evrenin oluşumu ve gençken nasıl göründüğü detaylı bir şekilde incelenecek. 12.9.2018 10:00:00 4 Furkan Babur Haberin devamı »
Hindistanlı astronotlar bu uzay kıyafetini giyecek Hindistan Uzay Araştırma Organizasyonu (ISRO), Hintli astronotların giyeceği uzay kıyafetini ilk kez sergiledi. ISRO'lu astronotlar ilk kez 2022 yılında uzaya çıkacak. 11.9.2018 18:15:00 9 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »