İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz. Gizle Geri Bildirim Alfa Sürümü Dene
Çin ve Avrupa Uzay Ajansı, Ay'da üs kurmayı planlıyor Çin ve Avrupa Uzay Ajansı, Ay'da üs kurmak için görüşmeler yaptıklarını doğruladı. İki tarafın da oldukça istekli olduğu çalışmaya ait fiili adımların iki yıl içinde atılması planlanıyor. Dün (19:10) 5 Furkan Babur Haberin devamı »
NASA, ISS’den ilk defa 4K canlı yayın gerçekleştiriyor Yaklaşık 2 senedir Uluslararası Uzay İstasyonu’nda kaydedilen 4K yayınları paylaşan NASA, bir ilki gerçekleştireceğini ve bugün uzay istasyonundan 4K canlı yayın yapacağını duyurdu. 2 gün önce (19:21) 11 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Çin'in kargo uzay aracı, uzay istasyonuna yerleşti Çin'in ilk kargo uzay aracı Tianzhou-1, ülkenin uzay istasyonuna başarıyla yerleşti. Tianzhou-1, Çin ve uzay istasyonu arasında malzeme aktarma görevini üstlenecek. Pazartesi, 20:00 14 Furkan Babur Haberin devamı »
NASA ilk kez bir roket fırlatılışını 360 derece olarak yayınlayacak Uluslararası Uzay İstasyonu'na ikmal malzemeleri taşıyacak Orbital Cygnus'un fırlatılışı sırasında bir ilk yaşanacak. NASA, roketin fırlatılışını 360 derece olarak canlı yayınlayacak. 18.4.2017 17:30:00 4 Erhan Tan Haberin devamı »
Enceladus’ta yaşam için gerekli olan temel şey keşfedildi Cassini uzay aracı, Enceladus’un okyanuslarında moleküler hidrojenin var olduğunu keşfetmemizi sağladı. Bilim insanları uyduda yaşam olabileceğinin mümkün olduğunu düşünüyorlar. 14.4.2017 10:59:10 13 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
Amatör uzay meraklıları dört yeni gezegen keşfetti Exoplanet Explorers programı sayesinde Kepler Uzay Teleskobu tarafından toplanan verileri inceleme şansı yakalayan amatör uzay meraklıları, 4 yeni güneş dışı gezegen keşfetti. 9.4.2017 17:00:00 13 Erhan Tan Haberin devamı »
Jeff Bezos, uzay turizmi için Amazon hisselerini satacak Aamazon’un kurucusu ve CEO’su olan Jeff Bezos yine kendisine ait olan Blue Origin şirketinin yapacağı uzay yolculukları için her yıl 1 milyar dolar değerinde Amazon hissesi satacak. 6.4.2017 16:20:00 3 Furkan Babur Haberin devamı »
Blue Origin uzay turizmini 2018'de başlatıyor: İşte lüks uzay aracının içinden görüntüler Tekrar kullanılabilir alt yörünge roketi New Shepard'ı uzun bir süredir test etmeye devam eden Blue Origin, artık yavaş yavaş hedeflediği uzay turizmini başlatmaya hazırlanıyor. 31.3.2017 12 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »
ABD koramirali: Uzay savaşlarına hazır olmalıyız! ABD’nin üst düzey askeri yetkililerinden biri, ülkenin uzay da dahil olmak üzere bütün alanlarda savaşa hazır olması gerektiğini ve ancak bu şekilde huzur bulabileceklerini söyledi. 31.3.2017 30 Furkan Babur Haberin devamı »
SpaceX'in tarih yazacağı anları buradan canlı izleyin (Görev başarıyla tamamlandı) SpaceX'in ilk kez bir roketi tekrar kullanacağı devrim niteliğindeki görev birazdan başlıyor. Falcon 9'un kalkış anlarını ve görev sonundaki iniş denemesini buradan canlı olarak takip edebilirsiniz. 30.3.2017 23 Hasan Aygünoğlu Haberin devamı »