İLANDIR

Google, troll yorumları yakalayan yapay zeka geliştirdi Google’ın yan kuruluşu olan Jigsaw, medya organlarının web sitelerindeki troll yorumları bulmalarını ve ortadan kaldırmalarını sağlayacak yeni bir yöntem geliştirdi. 2 gün önce (13:00) 17 Furkan Babur Haberin devamı »
Google Spaces kapatılıyor Küçük çaplı paylaşım platformu olan Google Spaces, Google tarafından açıklanana göre yakın bir tarihte kapatılacak. Platform, bir seneden daha kısa süredir kullanımda. Cumartesi, 20:00 9 Emre Karakullukçu Haberin devamı »
e-Devlet üzerinden alınan nüfus belgeleri artık hukuken geçerli sayılacak İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yönetmelik değişikliği ile e-Devlet üzerinden alınan nüfus belgeleri artık nüfus idarelerinden alınmış belgelerle aynı hukuki değere sahip olacak. Cuma, 16:06 9 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Apple "iCloud.net" alan adı için 1,5 milyon dolar ödedi Bulut depolama servisi iCloud'la ilgili birçok satın alma işlemine imza atan Apple'ın bu kez en önemli alan adlarından "iCloud.net" için yaklaşık 1,5 milyon doları gözden çıkardığı söyleniyor. Çarşamba, 21:00 13 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Turkcell ve Yandex'ten yerli arama motoru: Yaani Rus arama motoru Yandex ile iş birliğine giden Turkcell’in tamamen Türkçe içeriklerden oluşan ve ülkemiz kullanıcılarına özel "Yaani" isminde arama motoru geliştirdiği ortaya çıktı. Salı, 17:30 84 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Megaupload'ın kurucusu Kim Dotcom, ABD'ye iade edilebilecek Yeni Zelanda Yüksek Mahkemesi, Megaupload’ın kurucusu Kim Dotcom’ın yargılanması için 2012’de hakkında yakalama kararı çıkartılan ABD’ye iade edilebileceğine karar verdi. Salı, 11:15 10 Furkan Babur Haberin devamı »
".tr" uzantılı alan adlarını artık dileyen herkes alabilecek Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, yaptığı açıklamayla ".tr" uzantısına sahip alan adları için evrak zorunluluğunun kaldırılacağını duyurdu. 20.2.2017 17:50:00 28 Cihan Pehlivan Haberin devamı »
Google ve Bing'den korsanla mücadelede yeni dönem Arama motoru devleri Google ve Bing; korsan yayınların ortadan kaldırılması ve orijinal içeriklerin korunması için imzaladıkları yeni yasayla İngiltere'de daha güvenli arama sonuçları sunacak. 20.2.2017 16:50:00 3 Furkan Babur Haberin devamı »
YouTube atlanamayan 30 saniyelik reklamlara son veriyor Video paylaşım platformu YouTube, gelecek yıldan başlayarak videolardan önce gösterilen ve kullanıcıların tıklayarak geçemediği 30 saniyelik reklamları göstermeyi durduracak. 18.2.2017 16:25:55 22 Onur Seven Haberin devamı »
7 yaşındaki kız Google’a iş başvurusu yaptı: Mektuba bizzat CEO cevap verdi İngiltere’de yaşayan 7 yaşındaki kız, teknoloji devi Google’a yazdığı mektupla iş başvurusunda bulundu. Küçük kızın bu talebine bizzat Google CEO’su Sundar Pichai cevap verdi. 17.2.2017 20:10:00 35 Cihan Pehlivan Haberin devamı »