İLANDIR

Yeni arayüzümüz herkese açık BETA sürümüne girmiştir, siz de deneyip geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Gizle Geri Bildirim Beta Sürümü Dene
HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (108) YORUM YAZ

tarafından 9 Ekim 2018, Salı 16:00 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

Enflasyonla mücadele için web sitesi kuruldu
Günlük Haber Yusuf Akbaş
108 15725
"Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı" kapsamında alınan kararlar belli oldu. İnternet sitesi kuruldu. Yüzde 10 indirim çağrısı yapıldı. İşletmelere finansman desteği sağlanması kararı alındı.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün yaptığı basın toplantısı ile Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı kapsamında alınan kararları açıkladı. Yıl sonunda enflasyonun beklenenden yüksek çıkmaması için seferberlik başlatıldı.


Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında web sitesi kuruldu. Bu programa destek vermek isteyen firmalar, enflasyonlamucadele.org.tr adresinden başvuruda bulunabilecek. Vatandaşlar, programa destek veren firmaların isimlerini bu sitede görebilecek.

 


Ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar tüm indirimlere ek olarak yüzde 10 asgari indirim taahhüdü veren firmalar Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katılabiliyor. Bu firmalar mağaza önlerinde, ürün etiketlerinde ve görsellerinde bakanlığın belirlediği indirim logolarını kullanabilecek.

 

Enflasyonun yüzde 6'ya indirilmesi hedefi

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı, 2021 yılına kadar uygulanacak. 2021’e kadar enflasyonun yüzde 6’ya indirilmesi ve 2 milyon yeni istihdam sağlanması hedefleniyor.

 

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında alınan kararların öne çıkanları şöyle:

 

  • İşletmelere TL cinsi krediler için yüzde 14’e kadar finansman desteği sağlanacak.
  • Elektrik ve doğalgaza yıl sonuna kadar zam yapılmayacak.
  • Firmalara en az yüzde 10 indirim çağrısı yapıldı. Çağrıya destek veren firmalar, programa özel hazırlanan yüzde 10 indirim logosunu kullanabilecek.
  • Bankalar, 1 Ağustos 2019'dan itibaren geçerli olmak üzere yüksek faizlerde kullandırılan kredilerin faizini yüzde 10 düşürecek

 


Bu haberin bağlantısı
URL
Şu anda 1 üye, 1 misafir ve 3 mobil kullanıcının görüntülediği bu içeriğe toplam 15725 kez bakıldı.
En Çok Beğenilen Yorumlar
Ryukk6193 9.10.2018 16:09:28
Bi bakanlık düşünün enflasyonu internet sitesi ve soyguncu firmalarla düşürebileceğini düşünen.... +149
elonardo 9.10.2018 16:23:15
wordpress üzerine hazır tema kurmuşlar liyakat akıyor
enflasyonla web sitesi kurarak mücadeleye ise diyecek söz yok abahahahaha
+111
haberelectro 9.10.2018 16:19:48
Web sitesi kuracağınıza fabrika kurun. +111
gmichael 9.10.2018 16:27:32
Bugünkü topyekûn ekonomi programindaki amaç kanaatimce son çeyrekte şirketlere yüzde 10 indirim yaptırıp dogalgaz ve elektriğe zam yapmayip hal alış satış fiyatini dengeleme baskısı ile enflasyonu düş
...
Yorumun devamı ▼
+78
egemena 9.10.2018 16:12:17
Ortaokul öğrencisine yaptırmışlar sanırım. Kaç para ödediler acaba? +37
TITAN291 9.10.2018 16:45:14
Yıl sonuna kadar gaz-elektrik zammı yokmuş. gülsek mi +32
interwap 9.10.2018 16:29:53
%50-%100 bindir, %10 indir. +29
dere.beyi 9.10.2018 17:43:16
Allahımmm sen beni şu ülkeden kurtar başka bişey istemiyorumm... +23
CWaRRioR 9.10.2018 16:34:59
Yıl sonu enflasyonunu düşürme çabaları sanki... +19
Yorumlar eskiden yeniye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
DH Misafiri 2 gün önce (12:19)
BOŞVERSENE SEN KİMİN KAZANDIĞI BELLİ.
0
elonardo Cumartesi, 18:57
Keşke anlamasam ama emin ol en iyisi anlamamak. Bilgi azaptır demiş Voltaire iyi günler.
0
Reborned Cumartesi, 18:54
Hmm siz de benim kadar anlamiyora benziyorsunuz. İyi günler dilerim
0
elonardo Cumartesi, 18:52
ekonomiden da anlamıyorsun galiba evet verilen mesajda da sıkıntı var

mesaj editlenmis ilk hali
quote:
Büyük mesajmış hocam, nasıl çözememişim inanamadım.

Bu ülkede çin anakartına Türkiye ilk yerli ve milli anakartını üretti dediler, açığa çıkmasa çocuğa deli gibi yardım yapılacaktı.

Şimdi gel gelelim, wp deploy a deploy b deploy. Önemi yok. 65 dolar olmasının da önemi yok. Ben maaşlı çalışansam, ek ödenek almaksızın yapacaksam bir şey; kullanır geçer giderim.

Zaten millet devlet kurumlarına rahat çalışma koşulları için girmek istemiyor mu? Suçu bu projeyi yapanda değil bunu denetlemeyen de arayacaksınız. NOKTA.
Tekrar söylüyorum 65 dolarlık temayı düzenleyip 20bin 30bin tller havada uçmuş olabilir. Bilmiyorum perde arkasını. Sonuç şu, verilen mesajda bir sıkıntı var mı? Varsa bağırın. Yoksa devleti denetlemesi yönünde bağırın.
0
ADMİRAL41 Cumartesi, 18:47
Sn. Bakanim sizde katilsaniz bu kampanyaya...
0
Reborned Cumartesi, 18:46
Özet:
Sen Albayrağımızın bu kadar para verdireceğine inanıyomusun? Ben inanmıyorum
0
elonardo Cumartesi, 18:37
Konuyla alakan olmadığı belli zaten
Verilen mesaji açıklayayım da rahatla
kullanılan tema 65 dolar projeyi yaptıranlara kaç para ödendi acaba? bu tür olaylardan bir örnek: http://www.yenicaggazetesi.com.tr/bursa-buyuksehir-belediyesi-boyle-soyulmus-152548h.htm
0
Reborned Cumartesi, 18:27
Önemli olan boyu değil işlevi sözünün geldiği nokta.
Wordpress yada başka bir şey. Ne önemi var? WP deploy olarak pek çok sunucu artık destekliyor.
Merakım zoruna giden ne, bu mesaj neden bu kadar + aldı. İstenen mesaj veriliyor mu? Bitti.


Konuyla alakam bile yok, olumlu olumsuz umrumda da değil. Mesajım tamamen arkadaşın mesajı üzerine.
0
gopgop Cumartesi, 17:07
Yil sonu enflasyon dusuk cikcak maaslarada dusuk zam yapilacak sonra asil zamciklari gorceksiniz
0
aybey Cumartesi, 16:42
Arjantin'de kıyamet koptu, hayvan severler ayaklandı. Hayvanları hijyenik olmayan koşullarda ve hasta olarak taşıyorlar diye. Geminin içinde ölen hayvanları kıyma yapıp denize döküldüğünü bile belgelediler. O geminin limandan ayrılışı yasaklandı. Sonra Türk Hükûmeti devreye girip geminin serbest bırakılmasını istediği de ortaya çıktı.. O gemi bir ay önce Tekirdağ, İstanbul ve Hatay limanlarını gezdi. Sen sadece a haber izlersen bunları öğrenemezsin! Yayın yasağı getirildi Şarbon Haberlerine biliyor musun?

Son 10 yıl içinde iki kez saman ithalatı izni çıktı. http://www.tarimkredi.org.tr/index.php/haberler/36-arsiv-i/2743-turkiye-tarim-kredi-kooperatifleri-saman-ithal-edecek.html bak buda günceli.
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/turkiye-yeniden-saman-ithal-ediyor-171663h.htm
https://www.sabah.com.tr/yazarlar/okur/2012/08/11/elin-samanina-niye-muhtaciz
Sabah ziniyetine yakın bir gazete. Hükümete toz kondurmasa da saman ithalatını yazmışlar.
Şarbon: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-et-ve-sut-kurumundan-flas-sarbon-aciklamasi-40939079
Et ve Süt kurumuna göre -Brezilya’dan Ankara’nın Gölbaşı ilçesindeki özel çiftliğe getirilen-ithal edilen hayvanların %50'si telef olmuş.
https://listelist.com/hastalikli-ithal-et-sarbon/ Bosna Hersek'en ithal 20 ton et E.coli O157 bakterisi. En tehlikeli patojen olarak kabul ediliyormuş.
Polonya’dan 2012-2013 yıllarında ithal edilen 3 bin sığırda deli dana hastalığı....
Al yine yandaş ve yalama bir basın yayın şeysi... https://www.ntv.com.tr/turkiye/et-ve-sut-kurumundan-sarbon-aciklamasi,V2quRncjGkudG20sw11GjA
Et için inanırsan ve yersen -ki kesinlikle yedin- (iyi pişen ette bakteri kalmıyor, ki zaten et de tüm besin öğelerini de kaybeder ama) hastalıklı olanlar imha edilmiş(!) olduğu yazılıyor.
Sen benimle beyin yarıştırma istersen... Sadece akp yanlısı haberlerle bile sana Türkiyede nasıl enayi yerine konulduğunuzu kanıtlarım.
Ben koyun veya sığır değilim. Algımı, Düşüncelerimi kimse güdemez. Okurum, araştırırım. Kulaktan dolma bilgi ile yazıp konuşmam! Unutmam ayrıca. Akp'nin 2009 Yılına kadar üyesi idim. Beni Şuan bir ilin BŞB'si (rica-minnet) ısrarlar partiye üye yaptı. Ama MHP'li lerden daha geride olduğunu görünce seçmenlerinin elimi ayağımı çektim. Yanarında kalsam en azından Mv olurdum. Kuzenlerim baya aldı yürüdü akp sayesinde... Akp'ye düşünün adam gerekmiyor. Çok zekiler zaten akp'de zengin edilip susturuluyor. Para ile uyuşturuluyor. Dün ak olan bu gün kara yarın pembe bir sonraki gün mor. Ve siz hesini alkışlıyorsunuz.
Boş beleş yazma sakın... Sen git, 400 milyon dolarlık uçağın, lüks sarayın, makam araçalrının hesabınısor. Ülke ekonomisinin israf ve yandaş zengin etme ile bu hale nasıl düşürüldüğünü sor. GEçmediğin köprüye niye para ödediğini,çinde yapılan dünyanın en büyük hava alanınıbizimkinin yarısı fiyatı ile nasıl yapıldığını sor. Bizim 200 Km hız şle gşdemeyen güya yüksek hızlı olan trenin niye saatte 500-700 Km hızla gidebilen Maglev kadar pahalıya mal olduğunu sor.

Kuranda; ''Allah aklınıişletmeyen toplumların üzerine pisliği bırakır'' yazar.
Araf 179: Yemin olsun ki biz, insanlardan ve cinlerden birçoğunu cehennem için yarattık. Kalpleri var bunların, onlarla anlamazlar; gözleri var bunların, onlarla görmezler; kulakları var bunların, onlarla işitmezler. Davarlar gibidir bunlar. Belki daha da şaşkın. Gafillerin ta kendileridir bunlar...
Bir bak çevrene ne yazdığımı belki anlarsın.
0
ThePscho Cuma, 06:34
Dünyaya rezil ettiler bizi
0
x2yk Cuma, 03:55
Onlar daha çok yazacaklar, en sonunda da onlarda kabullenecekler çünkü eskilerin sonu da bunlar gibi oldu.. Birkaç aklını kullanan çıktı ülke dışına kalanı da burada ve her yer de ağlıyorlar..

Vallahi ülke ve siyaset gündemi bölümünde cezalıyım böyle daha iyi, okuyorum geçiyorum arada da cevap yazıyorum bana motivasyon gibi geliyor burada böyle ağlayanları gördükçe bana kızacaklar ama gerçekler bu acı söyler acı yazarım..
0
vollkan59 Cuma, 03:37

Bir arada Kanada'ya ilticacılar çıkmıştı. Bakıyorum da hala forumda yazıyorlar.
0
x2yk Cuma, 02:34
Dua iyidir, dua ette, böyle ağlayacağına çok kolay bir iş istediğin şeyler; gidiyorsun ilgili kuruma ben vatandaşlıktan çıkmak istiyorum diyorsun kimliğini alıyorlar deliyorlar sonra da ilgili sınır kapılarımızdan birini seçiyorsun ver elini ülke dışı ha sonra ne olur orası seni ilgilendirir Türkiye 'yi ilgilendiren bir durum olmaz.. :) :)
+2
snakefatih Cuma, 02:09
Komik MİŞ.
0
aulkem Cuma, 01:47
Destekleyen firmalara baktım, tüm kayyum atanan ve concordato ilan eden firmalar ve yandaş firmalar var. İlgi çekici -Migros gibi- isimler de var ancak Unilever, Marks & Spencer, Watsons, Diesel gibi firmalar şaşkınlık verici..
Sonra Turkcell ve Vodafone var ama TurkTelekom yok...
0
12 Angry Men Cuma, 01:11
Aynı ben.
0
emmare Cuma, 01:02
Marketlerde vs gördüğüm ortalama zam oranı %50 civarında... %10 indirim falan milletle dalga geçmekten öte değil zira ilk fırsatta fahiş zamları yapan bu yavşaklar zaten... O indirimide bi taraflarına monte etsinler... Ayrıca yerli ve milli olayı kadar riyakar birşeyde yok çünkü fırsat kazığını millete geçirenler yine bu yerli ve milli geçinenler...yani topunun canı cehenneme....
+1
Seyrim Perşembe, 21:39
Kaç milyon dolara kurdunuz o siteyi.. Merak ettim..?
0
Umutcan Perşembe, 21:19
Ürünlerde gramaj azaltma hilelerine karşı da bir önlem aldılar mı acaba? Fiyattan kısarsa gramajı azaltır yine aynı parayı alır.
Görülmedik birşey değil sonuçta, yıllardır tükettiğimiz ürünler kuş kadar kaldı küçüle küçüle.
+1
StaatSanWalt Perşembe, 20:28
Enflasyon: Tamam hemen düşüyorum abi, ksura bakmayın
+3
FrknEgeOztrk Perşembe, 17:10
Doğuş grubundan dün 3. Fren lambası aldım, 360 lira. İndirimi sadece A8L ve A6 larda mı yapıyorlar?
0
baltalı-katil Perşembe, 16:41
vatandaşla dalga geçmekten başka bir şey değil...
+2
GoSSgO Perşembe, 14:13
Maksat maaslarinizi gondiklemek zaten.
0
impact_24 Perşembe, 11:56
Sinirden gülüyorum ya katılan firmalara bakıyorum, 7-8 tanesinde fiyatlara baktım %10 ile 15 arasında zam yapıldı hemen. Kısacası indirim yapacak sözde firmaciklar yine çok az da olsa bunda da zam yaptı
+2
Qantas Perşembe, 11:54
Günde en az 10 kez siteye giriyorum. Enflasyonla mücadeleye katkım olmuş mudur? Ay hadi inşallah.
+2
Kayrabey Perşembe, 11:37
Saman hangi yıllarda ne kadar ithal edilmiş? Araştırdın mı hiç?
Mesela hastalıklı et olayını aç bakalım ispatla.
O sosyal medyada ölmüş, yaralı bereli hayvan resimlerini alıp "Bakın bunlar şarbonlu hayvanlar ve biz bunları yiyoruz" diye servis eden alçaklara inanıyorsan o ayrı tabi...
+2
Kayrabey Perşembe, 11:27
eeeee???
0
RavenoLL Perşembe, 02:18
Bu nasıl tasarım ? Beceriksiz akrabalarına yaptırmışlar herhalde.
0
dobrasam Perşembe, 00:00
Gülüyorum sadece
0
El_domingo Çarşamba, 18:42
ekonmmi yonetimi bekleti yonetimine paralellik gosteriyor..muhtemelen ülke eknomoisindeki negatif havayı kırmak adına iyimser bir deneme yapmışlar ancak sayın albayrak hem toyluguyla zira ne yaptıgını ne konustugunu bilen hitabeti ve durusu daha sağlam güçlü idareci profili beklentimiz hemde damat olmasıyla zaten algıda cok geride...bunun dısında malum ulkede gelen vurdu giden vurdu vatandaş idarecilerin yada idareci adaylarının hiçbirine güvenmiyor.belediyelerin hali ortada.kısa sürede bu işin düzelmesi zor..
Ancak enflasyon dan ve faizden daha buyuk tehlike resesyon dur..piyasada iş yok dolayısıyla çarklar bir durursa asıl hengameyi ozaman görün.....
+2
gogo316 Çarşamba, 17:53
Ben enflasyon ile mücadele için AVM yapmalarını beklerdim...
+1
Seyrim Çarşamba, 16:58
Devlet kendi aldıklarında indirime gitsin azda.. Doğalgaz, elektrik, akaryakıt ve vergilerde indirim bekliyoruz. Yoksa enflasyonla böyle mücadele filan olmaz.. Hikaye..
+4
flap-jack Çarşamba, 15:28
yılsonu+ enflasyon+ tek hane
0
GoSSgO Çarşamba, 15:20
AP-TAL-CA
0
Merkur Çarşamba, 14:02
Topunuzunda yekününüzünde, adamların bildiği tek şey, kazıklara yeni isimler bulmak!!
quote:


10 Ekim 2018 07:19
‘Suya her ay zam geliyor’

İstanbul’da su fiyatlarına 2015 yılından beri her ay enflasyon oranında otomatik olarak yapılan zam, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dünkü oturumunda tartışma yarattı.

Hazal Ocak/ CUMHURİYET- CHP’li Meclis üyelerinin suya zam yapıldığına ilişkin gündeme getirdiği bir soru önergesi üzerine konuşan AKP Grup Sözcüsü Ömer Şahan “ Zam demek bir artıştır. Fiyatların TEFE- TÜFE oranında güncellenmesi başka bir şey, fiyatlarının artırılması başka bir şeydir” dedi.

İBB Meclisi’nin ekim ayı oturumlarının ilkinde CHP’li meclis üyesi Mehmet Berke Merter, İstanbul ’da artan su fiyatları ile ilgili soru önergesi verdi. Bunun üzerine dünkü oturumda söz alan Şahan, “ İstanbul ’daki su fiyatlarının çok uygun olduğu ve herhangi bir zam yapılmadığı görülecektir” diye konuştu. Bunun üzerine söz alan CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ise suya yapılan zam meselesinin Şahan’ın dile getirdiği gibi olmadığını belirterek her ay düzenli olarak enflasyon oranındaki zammın faturalara yansıtıldığını söyledi. Tekrar söz alan Ömer Şahan, “ Zam demek bir artıştır. Fiyatların TEFE- TÜFE oranında güncellenmesi başka bir şey, fiyatlarının artırılması başka bir şeydir. 2015 ile 2018 Ağustos dönemi arasında TÜFE’deki enflasyon oranı yüzde 39.3. Bizim İSKİ fiyat güncellememiz yüzde 22.5” dedi.

http://www.gercekgundem.com/istanbul/41764/suya-her-ay-zam-geliyor
+3
Kayrabey Çarşamba, 13:52
Üstelik taksitte kaldırıldı.
0
elektro_gadget Çarşamba, 13:14
Yazık kimin damadıysa...
+1
eyoruk Çarşamba, 13:09
Bu “ indirm “ne oldu bari yansımadı sanırım ?
0
erco35coast Çarşamba, 11:46
Elektrik su 2 kat zamlı geldi yılsonuna kadar zam yapmıyacaz diyorlar. Enflasyon gerçekte yüzde 50 den fazla zaten. Bazı aldığım ürünler neredeyse 2 katına çıktı fiyatı. 2 ay boyunca kardan yüzde 10 zarar etseler ne olur?
2 aydan sonra cilalanmış bir kazık girecek demekki.

gereksiz harcama yapılmasını önermiyorum. Hayatı minimum ihtiyaçla yaşamamız gerekiyor.
0
kymelria Çarşamba, 11:42
yılbaşından sonra düşürün bari. zaten giren girdi. zamları düzgün alalım sonra düşürürüz
0
eyoruk Çarşamba, 10:50
Siteyle logo ile market etiket fiyatı üzerinden indirime gitmek ile ekonomi düzelir mi arkadaş ya En fazla market müdürünün yapacağı şeyi ekonomi bakanı yapıyor ya

Ulan nasıl ülkeyiz biz ? Bari bakan 100 tl üzeri alışverişe tuvalet kağıtları 20 lira diye de açıklasaymış
Buna inanan bunları alkışlayanlara ben ne desem bilemedim.Hadi çoğu yandaş onun için şak şak şak yapıyor.Peki ya diğerleri ?
+2
ADMİRAL41 Çarşamba, 10:33
Sn. Bakanim sizde katilsaniz bu kampanyaya...
+1
ALBAY Çarşamba, 08:41
Geçen sene bu ay aldığım bir ürünün fiyatı.

Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın


Aynı ürünün bu seneki fiyatı. Link aşağıda.

Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklayın

https://urun.gittigidiyor.com/supermarket/fairy-platinium-bulasik-makinesi-limon-kokulu-100-yikama-x-2-fairy-sivi-detarjan-381040670
+7
coolman06 Çarşamba, 08:37
Kampanyayla ekonomiyi düzeltemeye çalışmak. Bu mudur yani ? Firmalar biraz gönüllülük, biraz da damga yeme korkusu ile yaptı diyelim, 3 ay sonra acısı kat be kat çıkar.

Değerli, saygıdeğer Bakan Beyfendiden daha yapıcı çözümler beklerdim.
0
impact_24 Çarşamba, 07:45
[8D] Giyim sektörünü hiç bilmiyorsunuz sanırım, şöyle aciklayayim.
Giyim sektöründe barkod fiyatı ve satış fiyatı vardır.Barkoda yazılır 2000 altinada hemen indirim fiyatı yok %50 indirim yok %70 indirim düşer ürün normal fiyata, bu saçma sapan fikri uygulayacak olanda indirime ek +%10 indirim diyerek sözde indirimine ek yine sözde bir indirim daha ekler bu kadar basit.
Kısacası kaşıkla ver, kepçeyle al.[:'(]
+1
MiLLETiNVEKiLi Çarşamba, 07:38
quote:
Orijinalden alıntı: meco

akşam bimde denedim oldu beyler [:'(]

100 liralık alışveriş yaptım kasaya geldiğimde 100lük banknot uzattım kasiyer 10tl geri verdi. Bilmiyormuş gibi hayırdır diye sordum abi %10 indirim yaptık dedi

aslında böyle olması lazım... yapacaklarsa böyle yapsınlar demi
+1
MiLLETiNVEKiLi Çarşamba, 07:36
iyi indirsinler bakalım.. hepsi birbirine bakıp girmiş hepsi ben ucuzum diye, reklam amaçlı hareket bunlar
0
C.CEMİL Çarşamba, 02:55
bir ülkede bakan ,gelin enflasyonu düşürelim deyince ,düşüyor muymuş ?
yani o zaman millet boşuna iktisat ,kamu idaresi ,işletme vs. falan okuyor

enflasyon olan ülkede firmalar nasıl indirim yapacak ,aldığından daha ucuza satarak mı ?
misal 85 kuruşa imal ettiği ekmeği , 80 kuruşa mı satacak ?

anlamadığım için soruyorum ?
+2
tolgacuk Çarşamba, 02:36
Yıl sonunda enflasyon tek haneye düşmezse seneye sıkıntı büyük. Yabancı şirketler kaçacak işsizlik 2 puan daha yükselecek. Bu 3 ayda yuzde 10 indirimi basarabilirlerse önümuzdeki 2 seneyi kurtarmış olacagız. Şaka sanıyorsunuz ama gercekten ince hesaplar var durum çök kötüye gidiyor
+1
meco Çarşamba, 00:51
akşam bimde denedim oldu beyler [:'(]

100 liralık alışveriş yaptım kasaya geldiğimde 100lük banknot uzattım kasiyer 10tl geri verdi. Bilmiyormuş gibi hayırdır diye sordum abi %10 indirim yaptık dedi
0
mgora 9.10.2018 23:44:54
Aslında dişlerini biraz sıkıp %30 indirim yapsalar enflasyonu eksiye düşürsek nasıl olur
+2
Mrxy81 9.10.2018 23:34:38
Şimdi sene sonuna kadar enflasyonu %10 daha az gösterelim. Bu reel bir durum olmayacaktır sadece ertelenmiş enflasyon olacaktır. Sene sonunda görünen Tefe ve tüfe hesabı da düşecektir. Asgari ücret de normal şartlarda 2000 tl olması civarı olması gerekirken 1750- 1800 tl yapılacaktır. Hadi el ele verip enflasyonu düşürelim.
+7
trcpt 9.10.2018 22:24:38
2 ay %%10 ındırım yaparlar 3. ay yapıstırırlar zaten %30 u ohh mıs zaten aylardır dolar bahane zam şahane fılmını ızlıyordum
+1
yolgezer1783 9.10.2018 21:53:12
Enflasyonu düşürme planı Burası çok önemli;
1) Enflasyon düşecek
2)1
3)2
Bu üç planı hayata geçireceğiz yada size artık o bizim keyfimize kalmış.
+1
infom@n 9.10.2018 21:26:17
1- Hala FETÖ'nün yamuk hilal ve yıldızı kullanılıyor. Hilal ve Yıldız bayraktaki gibi olmalı, Arapça harf gibi olmamalı.
2- Bir site yap sana para vereyim yandaş besleme sistemiyle yapılmış.
3- Sorumluluk yine halka, kişilere yüklenmiş.
Dolar yükselir; dolar bozdur, amerikan malı alma, kemer sık, vs vs
Darbemsi bişey olur; halk sokağa, tankın önüne.
Yol yapacağız; para ver
Uçak alacağız; para ver
Saray yapacağız; para ver
Devlet değil hep biz yapıyoruz anlaşılan devlette güç yok.
+7
crashserkan 9.10.2018 21:06:05
arkadaslar bebek bezinede indirim olcKmi ya?
0
SultanApex 9.10.2018 21:05:06
Enflasyon düşsün diye kampanya yapmak...
Onun yerine güçler ayrılığı olan demokratik bir hukuk devleti için kafa yorsak?
Neyse boşverin, tek adam tek parti ülkesinde ki kampanya sonucunu kasım ayı başında enflasyon verisinde görürüz...
+1
al-ozaria 9.10.2018 21:03:52
Bu konu bir yana, milletin nabzına bakarak kaçtır 30 alması zor gibi dururken, seçim bir geliyor yine 40 - 50.
+2
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj