Anlık Bildirim

XGI Volari ilk ayrıntılı test: FX 5950U ve 9800XT'den geride...

Oy Ver

Bir kaç site XGI Volari Duo ile ilgili ilk testleri yayınladı. Daha önce uzakdoğudaki fuarda 3DMark 03 testleri açığa çıkan çift işlemcili Volari Duo V8 Ultra yine aynı skora imza atmış gözüküyor: 5200-5400 arası ! Bu skor fena olmasa da rakipleri Nvidia GeForce FX 5950U ve ATI Radeon 9800XT'nin yaklaşık 1000 puan gerisinde bir skor.

Tabii 3DMark'ın yeni sürümüyle sarsılan tahtı artık onu belirleyici kılmaktan oldukça uzaklaştırdı bu yüzden biz de bu siteler içerisinde en ayrıntılı sonuçları yayınlayan Alman Tecchannel'in AquaMark 3 (DirectX 9) ve Quake III (Open GL) içeren diğer sonuçlarından bazılarını da buraya taşıdık:

Bütün bu skorlar içerisinde rakiplerine en yakın skoru Directx 9 benchmarkı AquaMark 3'te elde etmiş gözüküyor XGI Volari Duo V8 Ultra: 46.1'e karşılık 50.2 (FX 5950U) ve 51.3 (9800XT).

1-2 hafta içeriside Club 3D firmasının ilk kartları bulunabilir olacağından işin donanımsal yönünün hazır olduğunu ve eğer en azından bu testler için bir performans artışı olacaksa (rakipleri yakalamak için) bunun ancak optimize edilmiş bir sürücü yoluyla yapılması gerektiği tek seçenek gibi gözüküyor. Yani kartın kaderini rakipleri ile en azından çok az daha düşük fiyatı ve iyi yazılmış sürücüler belirleyecek gibi...

Kişisel olarak kartın çift GPU'lu mimarisi gereği Nvidia ya da ATı'den daha profesyonelce yazılmış bir sürücüsü olması gerektiğini düşünüyorum. Zira yapılacak iş bölümü dikkatli biçimde belirlenmeli ve herhangi bir darboğaza takılmadan doğru ve hızlı bir şekilde sürücü tarafından 2 GPU'nun avantajı ortaya çıkacak biçimde görevler gerçekleştirilmeli.

Almanca olan testin tamamı için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Kartla, mimarisiyle ve bu haberle ilgili her şeyi tartışmak için ise hemen sağ alttaki linke tıklayın : )

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim