Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir indirim kodu
  Anlık Bildirim

  YurtlarFiyatlar.com Verilerine Göre Özel Yurtlara Talep 2.5 Kat Arttı!

  Pandemi dolayısıyla yurt kapasitelerinin azaltılması ve öğrenci sayısının artması nedeniyle üniversite öğrencilerinin barınması...                                                                      
  Oy Ver

  Pandemi dolayısıyla yurt kapasitelerinin azaltılması ve öğrenci sayısının artması nedeniyle üniversite öğrencilerinin barınması bir sorun hâline geldi. Yurtlarfiyatlar.com’dan  edindiğimiz bilgilere göre İstanbul’daki en düşük yurt fiyatı aylık ortalama 900 TL iken, oda fiyatları yurdun okula yakınlığı, yurtta öğrenciye sunulan olanaklar ve hizmetlere göre farklılık göstermektedir.

  İstanbul’da Tek Kişilik Yurt Fiyatları

  Tek kişilik odalar yurdun bulunduğu ilçeye göre aylık ortalama 2.400 TL ile 6.800 TL arasında değişiklik göstermektedir. Öğrenci yurdu olarak hizmet veren kurumlarda fiyatlar genellikle daha uygun bir çizgideyken rezidans, yaşam merkezi, öğrenci apartı gibi yerlerde fiyatlar adeta ev kiralarıyla yarışıyor.

  İstanbul yurt fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için istanbul yurt fiyatları sayfasını inceleyebilirsiniz.
   

  Özel Yurtlara Talep 2.5 Kat Arttı

  Pandemi önlemleri kapsamında sosyal mesafe kuralına uyulması adına öğrenci yurtlarında kapasiteler azaldığı için kalacak yer sorunu da arttı. İstanbul gibi büyük şehirlerde üniversite öğrenci sayısı 1 milyonun üzerine çıktığından KYK yurtları doluyor ve birçok öğrencinin özel yurtta kalması ya da eve çıkması gerekiyor. Yurtlarfiyatlar.com verilerine göre site üzerinden yurt arayan kullanıcı sayısı 2019 yılına oranla 1.96 kat, 2020 yılına oranla 2.46 kat arttı.

  İstanbul Yurt Fiyatlarının Yükselişi

  İstanbul yurt fiyatları yıllık ortalama 9.000 TL ile 68.000 TL arasında değişiyor. En yüksek fiyatlar Beşiktaş, Zeytinburnu, Beyoğlu ve Fatih ilçelerindeyken en uygun fiyatlar Beykoz, Avcılar, Maltepe ve Esenyurt ilçelerinde.

  Öğrencilerin en çok tercih ettiği ilçelerde yurt fiyatları şöyle:

  • Beşiktaş Yurt Fiyatları: 13.500 TL-68.000 TL
  • Kadıköy Yurt Fiyatları: 14.500 TL-40.000 TL
  • Üsküdar Yurt Fiyatları: 16.000 TL-40.000 TL
  • Fatih Yurt Fiyatları: 12.000 TL-42.000 TL
  • Şişli Yurt Fiyatları: 17.500 TL-38.000 TL
  • Ataşehir Yurt Fiyatları: 15.000 TL-40.000 TL
  • Beyoğlu Yurt Fiyatları: 14.000 TL-45.500 TL
  • Zeytinburnu Yurt Fiyatları: 14.500 TL-63.000 TL
  • Avcılar Yurt Fiyatları: 10.000 TL-38.500 TL
  • Maltepe Yurt Fiyatları: 10.500 TL-32.000 TL

  İstanbul Kız Yurtları

  İstanbul’da yüzün üzerinde kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. İşte kız öğrencilerin kazandıkları üniversiteye yakın konumda, öğrenci gereksinimlerini en iyi şekilde karşılayan yurtlarından bazıları:

  • Novu Kız Öğrenci Rezidansı, E5 kenarındaki merkezi konumu, üniversitelere servis imkanı, yaşam alanlarındaki kalitesiyle üst seviyede bir hizmet sunmaktadır.
  • Konak Çırağan Kız Rezidansı, Beşiktaş’taki eşsiz konumu ve boğaz manzarasıyla ile öğrencilere merkezi konumda butik yaşam sunmaktadır.
  • Academic House Yurtları, İstanbul’da öğrenci yurtlarına en çok gereksinim duyulan Beşiktaş, Fatih ve Kadıköy’de üç şubesiyle hizmet veren her yıl yüzlerce öğrenciye evlerinin sıcaklığında hizmet sunmaktadır.

  Detaylı bilgi almak için istanbul kız yurtları sayfasını ziyaret edin.

  İstanbul Erkek Yurtları

  Erkek öğrencilere hizmet veren en rahat ve üniversite yerleşkelerine yakın ilçelerde yer alan en iyi İstanbul erkek yurtlarından bazıları:

  • Konak Çırağan Erkek Rezidansı Boğaz manzarası ve eşsiz konumu ile merkezi konumda butik yaşam sunmaktadır.
  • Osmangazi Erkek Öğrenci Yurdu, 50 yılı aşkın deneyimiyle öğrenci yurdu konusunda öncü olan bir kurum olarak uzun yıllardır hizmet vermektedir.
  • Kul Erkek Öğrenci Yurdu, Avcılar’da otel konforunda hizmet vermektedir.
  • Han Erkek Yaşam Merkezi, Bahçelievler’de bir yaşam merkezi olarak konuk ettiği öğrencilere çevreye duyarlı ve çağdaş alanlar sunmaktadır.

  Detaylı bilgi almak için istanbul erkek yurtları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Yurt sorunu var mı?

  Yurtlarfiyatlar.com Kurucusu Bilgisayar Mühendisi Tuğrul ARSLAN, 2021 yılı özelinde pandemi şartlarından dolayı yurt bulma konusunun sorun olacağını ve talebin iki katından fazla olacağını zaten beklediklerini ve bu konuda Haziran ve Temmuz aylarında kamuoyunu bilgilendirmek için görüş bildiklerini ifade etti.

  Arslan, 2021 yılında oluşan yurt sorununun en önemli sebebi olarak şunları söyledi.

  2020’de üniversiteye yerleşen öğrencilerinin çoğunluğu yüz yüze eğitim yapamadıkları için öğrenci yurtlarına yerleşmediler. Dolayısıyla bu yıl yüz yüze eğitim başlayınca 2020 ve 2021 yılında üniversiteyi kazanan öğrenciler de aynı anda yurt aramaya başladı ve buna 2019 yılında yurtlarından ayrılan öğrencileri de ekleyince, yurtlara olan talep 2.5 kata yakın arttı. yurtlarfiyatlar.com üzerinden siteye gelen trafiğe bakarak bu sonucu çıkarabiliriz.

  Beşiktaş Yurt Fiyatları

  Beşiktaş’ta Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi gibi üniversitelerin yerleşkeleri vardır. Beşiktaş yurt fiyatları yıllık ortalama 13.500 TL ile 68.000 TL arasında değişmektedir.

  Beşiktaş Kız Yurtları

  Muhteşem Boğaz manzarasına karşı rahat ve huzurlu konaklama olanağı sunan butik bir işletme olarak Beşiktaş’ta hizmet veren Konak Çırağan Residence, İstanbul’da 3 şubesiyle hizmet veren Beşiktaş Academic House Kız Öğrenci Yurdu ve Türkiye geneli 20 şubesiyle hizmet veren İstanbul İdeal Kız Öğrenci Yurdu Beşiktaş’taki en iyi yurtlardan bazılarıdır.

  Beşiktaş Erkek Yurtları

  Beşiktaş’ta hizmet veren Konak Çırağan Residence erkek öğrenciler içinde en iyi konakla imkanı sunan yerler arasındadır.

  Fatih Yurt Fiyatları

  İstanbul Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Marmara Üniversitesi, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi gibi birçok üniversitenin bulunduğu Fatih’te çok sayıda öğrenci yurdu vardır. Fatih yurt fiyatlarının yıllık ortalama 12.000 TL ile 42.000 TL arasında değişmektedir.

  Fatih Kız Yurtları

  Fatih’teki kız yurtlarını incelediğimizde Academic House Çapa Kız Yurdu, Turkuaz Çapa Kız Yurdu, Turkuaz Fatih Kız Yurdu, Kampüsaray Fındıkzade Kız Yurdu, İstanbul genelinde 6 şubesiyle hizmet veren Gazi Öğrenci Yurtları’na aitVezneciler Kız Öğrenci Yurdu, Vefa Kız Öğrenci Yurdu, Cerrahpaşa Kız Öğrenci Yurdu en iyi öğrenci yurtlarından bazılarıdır.

  Fatih Erkek Yurtları

  Fatih ilçesinde öğrencilerine sağladığı burs olanakları ve yarı zamanlı çalışma imkânıyla Özel Yozgat Sürmeli Erkek Öğrenci Yurdu ve İda Erkek Öğrenci Yurduen iyi öğrenci yurtlarından bazılarıdır.

  Avcılar Yurt Fiyatları

  Avcılar’da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa ile İstanbul Gelişim Üniversitesi’nin yerleşkeleri vardır. Ayrıca Esenyurt, Küçükçekmece, Beylikdüzü ve Başakşehir’deki üniversite yerleşkelerine de yakın konumdadır. Avcılar yurt fiyatları yıllık ortalama 10.000 TL ile 38.500 TL arasında değişmektedir.

  Avcılar Erkek Yurtları

  Avcılar’da tam donanımlı, kişiye mahremiyet sunan odalarıyla Özel Kul Erkek Öğrenci Yurdu ile Piyano Erkek Yurdu ve Oktan Erkek Yurdu en iyi öğrenci yurtlarından bazılarıdır.

  Avcılar Kız Yurtları

  Avcılar çok sayıda kız yurdu vardır. Bu yurtların en iyilerinden bazıları İstanyurt Kız Öğrenci Yurdu, Arya Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, Piyano Kız Yurdu, Hacıbey Kız Apartı, Canan Dağdeviren Kız Yurdu, Turkuaz Avcılar Kız Yurdu ve Kampüsaray Avcılar Kız Yurdu olarak verilebilir.

  Ataşehir Yurt Fiyatları

  Ataşehir’de Acıbadem Üniversitesi, Rumeli Üniversitesi, Fenerbahçe Üniversitesi ve Adıgüzel Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Ataşehir yurt fiyatları yıllık ortalama 15.000 TL ile 40.000 TL arasında değişmektedir.

  Ataşehir Kız Yurtları

  Öğrencilere evlerindeki sıcaklığı, rahatlığı ve güveni aratmayan Özel Armoni Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilere küçük birer oda değil kocaman birer daire sunan Karya Academic Apartments ve Mimoza Kız Öğrenci Yurtları Ataşehir kız yurtları arasında öne çıkmaktadır.

  Ataşehir Erkek Yurtları

  Öğrencilerin tüm gereksinimleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış odalarıyla hizmet veren Ataman Erkek Öğrenci Yurdu ise en iyi Ataşehir erkek yurtlarından biridir.

  Kadıköy Yurt Fiyatları

  Kadıköy yurt fiyatlarının yıllık ortalama 14.500 TL ile 40.000 TL arasında değiştiği ilçede İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve Okan Üniversitesi gibi çok fazla öğrenciye eğitim vermekte olan okullar bulunmaktadır.

  Kadıköy Kız Yurtları

  Academic House Kadıköy İnci  Kız Yurdu, Nilüfer Gökay Kız Öğrenci Yurdu ve Campucity Kadıköy Kız Öğrenci Yurdu ve Gazi Kadıköy Kız Yurdu Kadıköy’deki en iyi kız yurtları arasındadır.

  Kadıköy Erkek Yurtları

  Öğrencilere trafikten uzak, stressiz bir yaşam alanı sunan ve düzenlediği etkinliklerle dikkat çeken Özel Paşa Köşkü Erkek Öğrenci Yurdu,Harmoni Rezidans ve Işıksaçan Rezidans Kadıköy’deki en iyi erkek yurtlarından bazılarıdır.

  Üsküdar Yurt Fiyatları

  Yurt fiyatlarının yıllık ortalama 16.000 TL ile 40.000 TL arasında değiştiği Üsküdar’da Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin yerleşkeleri bulunmaktadır.

  Üsküdar Kız Yurtları

  Deneyimli ve güler yüzlü çalışanlarıyla öğrencilere güvenli ve huzurlu bir ortam sunan Üsküdar Bilge Hatun Kız Öğrenci Yurdu ve Gümüşsu Kız Öğrenci Yurdu en iyi Üsküdar kız yurtlarından bazılarıdır.

  Üsküdar Erkek Yurtları

  Sunduğu ücretsiz hizmetleri ve yaptığı etkinliklerle konuk ettiği öğrencilerin unutulmayacak bir eğitim yılı yaşamalarını amaçlayan Üsküdar Erkek Öğrenci Yurdu ve Üsküdar Çamlıca Erkek Öğrenci Yurdu Üsküdar erkek yurtları arasında öne çıkmaktadır.

  Ücretsiz Online Oda Rezervasyonu

  Özel yurt arayan öğrenciler için Türkiye’de ilk defa 2017 yılında online yurt oda rezervasyonu sağlayan yurtlarfiyatlar.com sağladığı bu hizmeti bu yılda ücretsiz sunuyor.

  Ayrıca yurtlarfiyatlar.com üzerinden üniversite kampüsünü seçerek form dolduran öğrenciler kampüsüne yakın yurtlardan ücretsiz oda fiyatı bilgisi alıyor.

  Bu yazımız içerisinde sağlanan yurt fiyatları hakkındaki bilgiler özel yurtlar ve yurt fiyatları konusunda hizmet veren sektör lideri yurtlarfiyatlar.com’dan alınmıştır.  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim