TTNET
HAFTANIN
TTNET DESTEK
HİZMET ÖZETİ
- 22979 TTNET Kullanıcısına hizmet verildi.
Casper Logitech Turkcell Superonline Nokia Lumia 1520
Kaydol

Kullanıcı Adı

Şifre

Beni Hatırla Şifremi Unuttum
Asus, Chrome OS işletim sistemli mini-bilgisayarını Computex 2010'da gösterebilir Intel, 32nm işlemcilerinde K-0 revizyonuna geçiyor HABERE ATLA YORUMLARI GÖR (134) YORUM YAZ

tarafından 16 Mayıs 2010, Pazar 17:49 tarihinde yazıldı Donanımhaber TR

İşte 5 gerçek Iron Man (Demir Adam) Prototipi
Günlük Haber Erdi ÖZÜAĞ "Fx57"
134

Yeni nesil silahlar ve füze sistemleri üreten Stark Industries'in başkanı Tony Stark'ın, Jericho füzelerinin test edildiği bir tatbikat esnasında teröristlerin saldırısına uğrayarak kaçırılması ve sonrasında kendi özel zırhını geliştirmesini konu olan Iron Man (Demir Adam), gişede büyük başarı elde etmişti. Sezonun en çok beklenen yapımlarından biri olarak 7 Mayıs'ta gösterime giren devam filmi Iron Man 2 de, ilk yorumlara göre en az ilki kadar ses getirecek gibi görünüyor.

Tony Stark'a insanüstü güçler, gelişmiş koruma ve ileri hareket kabiliyeti kazandıran özel zırh, başrol oyuncusu Robert Downey Jr.'ın önüne geçmeyi başardı. Bilim-Kurgu türündeki pek çok filmin aksine bir konsept olarak Demir Adam projesi gerçek olmaktan uzak değil zira hem endüstriyel bazda hem de akademik alanda, Demir Adam benzeri özel zırh projeleri devam ettirilmekte. Bizde bu projelerin popüler 5 tanesine yakından bakıyoruz.

HULC

Yaratıcı: Lockheed Martin

Güç Ünitesi: Dört lityum-iyon pil, 48 saat çalışma süresi

Ne Yapabiliyor: İsim açılımı "İnsanlı Evrensel Yük Taşıyıcısı" olan HULC, savunma ve havacılık sanayinde endüstri devi isimlerden biri olan Lockheed Martin tarafından geliştiriliyor. Askerlerin daha fazla muhimmat ve daha fazla teknolojik ekipmanı, hareket kabiliyetinden ödün vermeden, hızlı ve efektif bir şekilde taşıyabilmesi için tasarlanan HULC ile bir asker, 90 Kilogram yük ile saatte 24 Km hızla harekete edebiliyor. En iyi yanı mı, HULC donanımlı bir asker, taşıdığı yüke rağmen neredeyse hiç zorlanma hissetmiyor.

Geleceği: Lockheed Martin, geleceğin askerlerinde, silah ve muhimmatla birlikte komplike elektronik sistemlerin olacağını düşünüyor. İşte bu noktada devreye dış iskelet olarak nitelendirilen HULC giriyor. Amerika merkezli bir firma olarak Lockheed Martin için öncelik müşteri Amerikan Ordusu olabilir.

HAL-5

Yaratıcı: Tsukuba Üniversitesi / Japonya

Güç Ünitesi: Bele monte edilmiş 100 volt kapasiteli pil paketi

Ne Yapabiliyor: İsim açılımı "Melez Destekleyici Uzuv" olan HAL-5, kendisini benzer çözümlerden ayrı bir yere konumlandırıyor. Zira şu anda ticari olarak hazır ve sınırlı da olsa kullanıma sunulmuş durumda. Kas hareketlerini analiz etmek içn operatörün cildi üzerindeki elektrodları kullanan HAL-5, bu sayede operatörün mukavemet gücünü normale kıyasla 5 kat arttırabiliyor.

Geleceği: Cyberdyne adı verilen firma, HAL-5 için hacimli üretim gerçekleştiriyor ve erken örnekleri Japonya'da kiralanabiliyor. Ordu kullanımı için tasarlanmayan HAL-5'in daha çok yaşı ilerlemiş işçilere ve ağır yük altına giren yaşlılara destek olmak amacıyla tasarlandığı belirtiliyor.

Trojan T Serisi

Yaratıcı: Troy Hurtubise

Güç Ünitesi: Zırha montajlı güneş pili

Ne Yapabiliyor: Troy Hurtubise tarafından geliştirilen Trojan T Serisi, tam güçlü bir dış iskelet değil. Sahip olduğu pil paketi 5 yönlü radyo, lazer işaretçi ve klima sistemi için kullanılan Trojan T Serisi, Halo'daki Spartalı askerleri anımsattığı için "Halo Zırhı" olarak ta tanımlanıyor. Üretici firma tarafından iddia edilen koruyucu özelliklerine rağmen, Trojan T Serisi için, pratik olmadığı yönünde bazı eleştriler yapılıyor.

Geleceği: Troy Hurtubise firması, giyilebilir zırhlar konusunda oldukça kararlı. Yürüyen tank benzetmesi yapılan Trojan T Serisi'nin hafifletilmiş ve geliştirilmiş ikinci bir verisyonu da yolda. Askeri alanda kullanılması beklenen Trojan T Serisi'nin ticari varlığı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

XOS

>Yaratıcı: Sarcos/Raytheon

Güç Ünitesi: Harici güç kaynağı, kablolu

Ne Yapabiliyor: XOS aynı HULC gibi, kullanıcısına 90 Kg civarında yükü, zorlanma hissettirmeden taşıtabiliyor. Bu yeteneğini, hidrolik yardım sistemine borçlu olan XOS'un haraket kabiliyetinde, operatörün el ve ayaklarına konumlandırılan sensörler büyük önem taşıyor. XOS'un en zayıf halkası, entegre bir güç kaynağı olmadığı için kablo ile harici güç kaynağı üzerinden beslenme ihtiyacı duyması ki bu durum, hareket mesafesini olumsuz yönde etkilemekte.

Geleceği: XOS, şimdiye kadar hazırlanmış en gelişmiş, harici iskelet sistemlerinden biri olarak gösteriliyor. XOS'un en güçlü özellikleri arasında, sahip olduğu yüksek hassasiyetli yanıt sistemi gösterilmekte yani sistem, hareketlere anında tepki verebiliyor ve bunu sahip olduğu sensörler sayesinde gerçekleştiriyor. Geliştirme çalışmaları devam eden XOS'un, kablosuz bir versiyonunun, uzun süreli hareket gereksinimlerine daha etkili cevap vereceği düşünülüyor.

Lifesuit (Prototype 14)

Yaratıcı: Monty Reed

Güç Ünitesi: Sıkıştırılmış hava ile saatte 4 Km hız

Ne Yapabiliyor: Lifesuit, yukarıda bahsettiğimiz diğer tüm sistemlerden farklı bir amaca hizmet ediyor. Herşey, komando olarak görev yapan Monty Reed'in bir paraşüt kazası sonrası bir daha yürüyemeceğini düşünmesiyle başlıyor. Uzun süren bir rehabilitasyon sürecinin ardından yeniden yürümeye başlayan Monty Reed, yaşadığı o deneyimi unutmadı ve bu sayede Lifesuit fikri ortaya çıktı. Prototype 14 adı verilen son versiyonu, sıkıştırılmış hava kullanan ve süreci otomatikleştiren sistem, HULC ve XOS gibi 90 Kg'a kadar yük taşıma kapasitesine sahip.

Geleceği: Sivil amaçlı bir proje olan Lifeusit'in ordu odaklı üretimi düşünülmüyor. Lifesuit ile öncelikli amaç, tekerlekli sandalyeye olan ihtiyacı ortadan kaldırmak. Üç farklı versiyonu düşünülen Lifesuit'in Home Suit isimli versiyonu tekerlekli sandalye yerine kullanım, Rescue Suit isimli versiyonu acil durumlarda veya kurtarma operasyonlarında çalışanlar için Rehab Suit isimli versiyonu ise felç geçirmiş her yaştan insanın bedensel eğitimleri için geliştiriliyor.

Yorumlar yeniden eskiye doğru listelenmektedir. Sıralamayı değiştirmek için sağdaki menüyü kullanabilirsiniz.
Kenshi Pazar, 18:12
ilginç. 0
Feel Me Pazar, 18:14
Trojan ve HAL-5 kapışır. 0
__BadblooD__ Pazar, 18:14
Trojan T serisini görünce aklıma power rangers lar geldi. Biraz kullanışsızlar geliştirilince daha yararlı olabilirler 0
AurorAbeam Pazar, 18:15
En pratik ve uygulamaya geçirilesi olanı HULC gibi duruyor. +1
revenger11 Pazar, 18:25
HULC açık arazideki askerler için çok faydalı görünüyor. 90 kilo yükle 24km hız günümüz askeri için muazzam. Tabi gönül isterdiki bu büyük bütçeler savaş için değilde daha faydalı bilim dallarında için kullanılsın.. +1
Prof.Matematik Pazar, 18:32
gelecekteki savaşlarda bu tarz askerler olacak... 0
deniztoyota Pazar, 18:58
hepsi gereksiz sen türk askerine iki dakika konuş türk bayrağını göster ALLAH adına and içtir bunların hepsi fasa fiso örneğin çanakkale top mermisi--- -6
winchester Pazar, 18:59
Bence gelecekteki savaşlarda asker olmayacak. Şimdiden insansız uçaklar kullanıyor insansız kara araçları yakındır. Lockheed Martin bu işi ciddiye alıyordur diğerlerinin pek şansı olmayacak gibi. 0
Dr. Hannibal Lecter Pazar, 19:11
Sonuçta en önemlisi güç kaynağı film'de arc reaktörünü paladyumla çalıştırıyodu sağlığa zararlı etkilerinden dolayı adam yeni element buldu

Bu çalışmalardan önce mikro-enerji elde etmenin bir yolunu bulsunlar

Bitanesi gene kablolu bizim türkler yapmış olmasın

-Abi daha ilerleyemiyom kablom bitti sen bi 3'li piriz alda gel grup yaparız.
0
Ronon Dex Pazar, 19:20
Nano Suit AkarAha buda gerçeği

0
Fashionality Pazar, 19:23
quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Trojan ve HAL-5 kapışır.


kangal-K alır
-3
alito Pazar, 19:38
bunların kablolarını çeksen çakılır kalır oldugu yerde sonrada karşısına gecip tef çalarsın -1
ANGEL1983 Pazar, 19:43
mükemmel tasarımlar robocob adamlar 0
Erwin Pazar, 19:52
quote:

Yaratıcı: Tsukuba Üniversitesi / Japonya

Güç Ünitesi: Bele monte edilmiş 100 volt kapasiteli pil paketi

Ne Yapabiliyor: İsim açılımı "Melez Destekleyici Uzuv" olan HAL-5, kendisini benzer çözümlerden ayrı bir yere konumlandırıyor. Zira şu anda ticari olarak hazır ve sınırlı da olsa kullanıma sunulmuş durumda. Kas hareketlerini analiz etmek içn operatörün cildi üzerindeki elektrodları kullanan HAL-5, bu sayede operatörün mukavemet gücünü normale kıyasla 5 kat arttırabiliyor.

Geleceği: Cyberdyne adı verilen firma, HAL-5 için hacimli üretim gerçekleştiriyor ve erken örnekleri Japonya'da kiralanabiliyor. Ordu kullanımı için tasarlanmayan HAL-5'in daha çok yaşı ilerlemiş işçilere ve ağır yük altına giren yaşlılara destek olmak amacıyla tasarlandığı belirtiliyor.


0
heyoguzhan Pazar, 19:54
0
MVP Pazar, 20:01
güzdelmiş 0
Slash Pazar, 20:02
quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

hepsi gereksiz sen türk askerine iki dakika konuş türk bayrağını göster ALLAH adına and içtir bunların hepsi fasa fiso örneğin çanakkale top mermisi---

0
Lucifer Roses Pazar, 20:08
quote:

Orijinalden alıntı: Slash


quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

hepsi gereksiz sen türk askerine iki dakika konuş türk bayrağını göster ALLAH adına and içtir bunların hepsi fasa fiso örneğin çanakkale top mermisi---
sen bu hızınla viyana kapılarına dayanırsın..
-1
spaydix Pazar, 20:45
crysis deki gibi bi giysi yaptımmı iş tamamdır 0
D.A.B.9 Pazar, 20:49
Trojan az çok bir şeye benziyor gerisi ya derme çatma ya da gay gibi. 0
Kestane Korkusu Pazar, 20:52
quote:

Orijinalden alıntı: KadirSahin™

Nano Suit AkarAha buda gerçeğicamı buğu yapıyo bunun asker bi mok göremez
+1
Sudden_Death Pazar, 20:53
lockheed martin in yaptığı iyi gibi 0
serhat_ps3 Pazar, 20:54
Discovery çanelda bi tane göstermişti makinayı giyen kişi 1 tona kadar kavrayabildiği herşeyi kaldırabiliyordu yakın zamanda sanayide olacakmış bu yarı robo yarı insan karışımı makinalar. 0
Mr.PainKiller Pazar, 20:59
Trojen T ne öyle yav 0
emure Pazar, 21:02
bunlar tutmaz 0
BaDRuLe Pazar, 21:43
videolarda benden olsun


y1CeBOWm67A


G4evlxq34og


JVbnrvu_C8k


fsswS9kcFHo
0
Uluç. Pazar, 21:54
Nano Suit Olsa...Birde biz yapsak çok güzel olurdu ama :) 0
cengiz_vga Pazar, 22:07
çok ağırmış bu giysiler yaw 0
F.@.T.İ.H Pazar, 22:09
quote:

Orijinalden alıntı: d o g u s

quote:

Bitanesi gene kablolu bizim türkler yapmış olmasın-Abi daha ilerleyemiyom kablom bitti sen bi 3'li piriz alda gel grup yaparız.


gülmekten kırıldım!!!

0
Réplika Pazar, 23:56
Düşmanın elinde yeterli büyüklükte elektro mıknatıs olsun gürün şamatayı bunlar nasıl maymun olur:=) 0
PAXMAHNHOB 2 gün önce (00:27)
quote:

Orijinalden alıntı: Réplika

Düşmanın elinde yeterli büyüklükte elektro mıknatıs olsun gürün şamatayı bunlar nasıl maymun olur:=)


Robocop'a yaptıkları gibi, maymun ederler
0
exerion 2 gün önce (00:38)
evet ozellikle mikro boyutta en fazla guc saglayacak seylerle beraber kullanılması ve bunun kesfi gerekir yoksa 2 saat git sonra pil bitti ee ne oldu yarı yolda kaldın.

Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
Orijinal boyut için tıklatın
0
PAXMAHNHOB 2 gün önce (00:53)
S.T.A.L.K.E.R oyunundaki zırhlar geldi aklıma, ilk bölümlerde o zırhlı abilere bakardım özenirdim, ilerleyen bölümlerde aldım o zırhtan

0
The Force 2 gün önce (01:19)
quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

Yaratıcı: Tsukuba Üniversitesi / Japonya

Güç Ünitesi: Bele monte edilmiş 100 volt kapasiteli pil paketi

Ne Yapabiliyor: İsim açılımı "Melez Destekleyici Uzuv" olan HAL-5, kendisini benzer çözümlerden ayrı bir yere konumlandırıyor. Zira şu anda ticari olarak hazır ve sınırlı da olsa kullanıma sunulmuş durumda. Kas hareketlerini analiz etmek içn operatörün cildi üzerindeki elektrodları kullanan HAL-5, bu sayede operatörün mukavemet gücünü normale kıyasla 5 kat arttırabiliyor.

Geleceği: Cyberdyne adı verilen firma, HAL-5 için hacimli üretim gerçekleştiriyor ve erken örnekleri Japonya'da kiralanabiliyor. Ordu kullanımı için tasarlanmayan HAL-5'in daha çok yaşı ilerlemiş işçilere ve ağır yük altına giren yaşlılara destek olmak amacıyla tasarlandığı belirtiliyor.

Bilmediğimiz olaylar dönüyor, Arnold'ın Vali seçildiği gün anlamalıydık bunu.


Bilmeyen arkadaşlar için not: Cyberdyne Terminator filmlerinde bu robotların yaratıcısı olan firma.


Sivil kullanım için geliştirilen hariç hiç birini desteklemiyorum, silah silah diye akan para dünyayı 1500 kere krize soktu hala akıllanamadı millet. Felçlilere üretin, eli ayağı tutan askerlere değil.
0
Pandemic 2 gün önce (02:39)


HULC Stalker oyununda "Exoskeleton" olarak da geçmekte...
0
Rorşak 2 gün önce (02:48)
quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Trojan ve HAL-5 kapışır.

kangal alır
0
fuckulteli 2 gün önce (03:14)
quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB


quote:

Orijinalden alıntı: Réplika

Düşmanın elinde yeterli büyüklükte elektro mıknatıs olsun gürün şamatayı bunlar nasıl maymun olur:=)


Robocop'a yaptıkları gibi, maymun ederler
Tükrüğümle deviririm ben bunları, illa açık bir yerleri vardır.. Bir tükürdüm mü kısa devre
0
DH Misafiri 2 gün önce (09:22)
quote:

Bitanesi gene kablolu bizim türkler yapmış olmasın-Abi daha ilerleyemiyom kablom bitti sen bi 3'li piriz alda gel grup yaparız.


gülmekten kırıldım!!!
0
6e 2 gün önce (10:00)
quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Bitanesi gene kablolu bizim türkler yapmış olmasın-Abi daha ilerleyemiyom kablom bitti sen bi 3'li piriz alda gel grup yaparız.


gülmekten kırıldım!!!

Konuyla alakası yok ama ben senin rütbene takıldım
-1
skyfor 2 gün önce (10:26)
quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

S.T.A.L.K.E.R oyunundaki zırhlar geldi aklıma, ilk bölümlerde o zırhlı abilere bakardım özenirdim, ilerleyen bölümlerde aldım o zırhtanyok crysis
0
DH Misafiri 2 gün önce (11:53)
O aletlerin hepsi ordu amaçlı ve ordu diyincede Coniler geliyor.Sam amca paraya kıyıcak gibi gözüküyor.İnsana güç hız dayanıklılık vermek amaçlıdır.

Yakında Nanosuitleri giyeriz. :D :D
0
Real-Gamer 2 gün önce (12:58)
lan adamlara gavurlara ya adamlar son teknoloji silah zırh hepsini uygulayıp gönderiyorlar savaşa

bizim TSK da 1960 yapımı G3 lerle tıkanan namlusu şişen silahlarla çelik yeleksiz salıyor cepheye işte fark
+2
alito 2 gün önce (13:20)
şaka bir yana birgün gerçek olucak bunlar yani nanosuit benzeri teknolojiler birebir aynı olmasada birgün gerçek olucak bir makalede 2020 yılı işaret ediliyordu ama savaş teknolojisi yönünden konuşursak herşeye rağmen gerilla savaşında bu tür teknolojilerin fazla şansı yok çünkü herşeyin bir hassas noktası vardır bu tür muharebelerde zayıf noktalar hedef alınır. mesela terminator tarzı filmlerde bu tür gerilla yaklaşımları sık sık gösterilir. 0
DH Misafiri 2 gün önce (14:00)
O aletlerin hepsi ordu amaçlı ve ordu diyincede Coniler geliyor.Sam amca paraya kıyıcak gibi gözüküyor.İnsana güç hız dayanıklılık vermek amaçlıdır.

Yakında Nanosuitleri giyeriz. :D :D
0
aspirin_00 2 gün önce (19:41)
G3 gibi silah varmı vurduğu yeri koparıyor.bunlar yakında antroid olurlar sonra terminator filmlerindeki gibi sağa sola kaçarız :D:D
-1
hacı.basat 2 gün önce (20:00)
Bir cihaz radar harici görsel ağırlıklı çalışıyorsa, etkisiz hale getirmek için görüşün sağlandığı bölgeye mesela başlık, yağlı boya dökmeniz yeterlidir. İsterse gerçekten terminator olsun, görüşü sıfıra düştükten sonra ciddi anlamda avantajlısınız demektir. 0
Kubilây 2 gün önce (20:11)
Iron man'in gerçek kostümünü neden yapamıyorlarki zırh ın içine soğutucu sistem koyucaklar ve hidrolik veya elektronik sayesinde zırhın giyen kişiye fazla ağırlık yapmamasına ve ağırlıkları rahatça kaldırmasına yardım edecek ? Bu teknoloji günümüzde yokmu ? jetini bile kolaylık ile yapabilirler.Diye düşünüyorum ben .

Hayal gücüm çokmu geniş?
0
Kubilây 2 gün önce (20:14)
quote:

Orijinalden alıntı: Kubilây

Iron man'in gerçek kostümünü neden yapamıyorlarki zırh ın içine soğutucu sistem koyucaklar ve hidrolik veya elektronik sayesinde zırhın giyen kişiye fazla ağırlık yapmamasına ve ağırlıkları rahatça kaldırmasına yardım edecek ? Bu teknoloji günümüzde yokmu ? jetini bile kolaylık ile yapabilirler.Diye düşünüyorum ben .

Hayal gücüm çokmu geniş?Ve biri bana filmdeki ıron man kıyafetinin göğsündeki cismin ne işe yaradığını açıklayabilirmi zırha nasıl güç veriyor ? Gerçek bir yanı varsa tabi
0
My Curse 2 gün önce (20:48)
quote:

Orijinalden alıntı: The Force


quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

Yaratıcı: Tsukuba Üniversitesi / Japonya

Güç Ünitesi: Bele monte edilmiş 100 volt kapasiteli pil paketi

Ne Yapabiliyor: İsim açılımı "Melez Destekleyici Uzuv" olan HAL-5, kendisini benzer çözümlerden ayrı bir yere konumlandırıyor. Zira şu anda ticari olarak hazır ve sınırlı da olsa kullanıma sunulmuş durumda. Kas hareketlerini analiz etmek içn operatörün cildi üzerindeki elektrodları kullanan HAL-5, bu sayede operatörün mukavemet gücünü normale kıyasla 5 kat arttırabiliyor.

Geleceği: Cyberdyne adı verilen firma, HAL-5 için hacimli üretim gerçekleştiriyor ve erken örnekleri Japonya'da kiralanabiliyor. Ordu kullanımı için tasarlanmayan HAL-5'in daha çok yaşı ilerlemiş işçilere ve ağır yük altına giren yaşlılara destek olmak amacıyla tasarlandığı belirtiliyor.

Bilmediğimiz olaylar dönüyor, Arnold'ın Vali seçildiği gün anlamalıydık bunu.


Bilmeyen arkadaşlar için not: Cyberdyne Terminator filmlerinde bu robotların yaratıcısı olan firma.


Sivil kullanım için geliştirilen hariç hiç birini desteklemiyorum, silah silah diye akan para dünyayı 1500 kere krize soktu hala akıllanamadı millet. Felçlilere üretin, eli ayağı tutan askerlere değil.Skynet gerçek mi
0
1963bursa 2 gün önce (22:34)
Kanaatimce Demir adam günümüz teknolojisi ile kesinlikle imkansızdır, problem zırhın ağırlığı, silahların gücü, işlem kabiliyeti değil, güç problemi var, filmin senaryosuna göre göğüsdeki sarmal tellerle sözde 50 yıllık enerji üreten güç kaynağı günümüz teknolojisi ile henüz hayal. O çeşit bir zırhın ihtiyaç duyabileceği enerjiyi, hem de istenilen anda istenilen miktarda çekebilen bir teknolojiyi kimse görmedi, düşünki cep telefonunu 4 saatte şarj ediyoruz, adam tonlarca uçak yakıtının verdiği enerjiyi tek komutla eldivenlere saniyede yolluyor. Güç kaynağı yaptın diyelim, bunun büyüklüğü göğsüne nasıl sığar onu da hesapla, kaldıki bu çeşit cihazlarda gram ağırlık bile çok önemli. 0
sgnr Dün (09:03)
Hammalların çok işine yarar bu hulclar :) 0
aesca Dün (14:12)
bundan sonra sıra elektronik devre bozucu silahlara gelecek.emg tabancası v.b.asker üzerindeki giysi bozulunca kaplumbağa gibi kalır herhelde...

hadi gene iyiyiz.bizde böyle birşey yok.
0
Sènior Farfalla Dün (17:26)
Bunlar iron man'in ilk yapılan versiyonuna bile benzemiyor... hani adam teröristlerden kaçmak için hurdalardan yapıyor ya bi tane... :)) 0
Savior Fenix Dün (17:35)
0
photo_canon1 Dün (17:46)
sonumuz yakın.. 0
siLahsz Dün (22:20)
dehşet bir alet insan güçünü 5-10 kat artırdılar mı yeter.yaparsın özel birlik sızarsın düşmanın inine savunmasını çökertin mi bitti işte.
cobranın yükselişi filmde adam metronun üstünde atlıyordu :D
0
No Şuga Dün (22:25)
Kılıç-Kalkan olayına geri dönsek de rahatlasak. +1
kartopu2 22 saat önce
Ne kadar cahilce yorumlar yazılmış yazık Hani Nerde Atatürkün Açıkça Söylediği ilime dayalı düşünce akıl sistemi? Bu Ülkede ki %80 İnsan Profili teknolojiye inanmıyor o da ne ki ? der gibi saçmalıyor.Hatta bazen (4 Büyüklerde), Üniversite Okuyanlar da Dahil durum aynı ve Korkarım ki bu hala insana dayalı güce inanlar yüzünden 50 yıl daha geri kalacağız Görünen bu dur hadi şimdi herkes gitsin Kurtlar Vadisi seyretsin-Futbol İzlesin ne de olsa bu Ülkenin bir sürü Polat Alemdar tarzı tiplere ihtiyacı var Hadi bakalım şimdi doğru rezalet Çalışma Şartlarında pineklemeye devam hadi koçlarım göreyim sizi dalganızı iyice geçin Beğenmediğiniz şeyleri de yerden yere vurun ne de olsa siz çok akıllısınız hadi göreyim sizi Çin gibi Ucuz işçi gücü olmaya doğru hızla yelken açın .) 0
No Şuga 8 saat önce
quote:

Orijinalden alıntı: kartopu2

Ne kadar cahilce yorumlar yazılmış yazık Hani Nerde Atatürkün Açıkça Söylediği ilime dayalı düşünce akıl sistemi? Bu Ülkede ki %80 İnsan Profili teknolojiye inanmıyor o da ne ki ? der gibi saçmalıyor.Hatta bazen (4 Büyüklerde), Üniversite Okuyanlar da Dahil durum aynı ve Korkarım ki bu hala insana dayalı güce inanlar yüzünden 50 yıl daha geri kalacağız Görünen bu dur hadi şimdi herkes gitsin Kurtlar Vadisi seyretsin-Futbol İzlesin ne de olsa bu Ülkenin bir sürü Polat Alemdar tarzı tiplere ihtiyacı var Hadi bakalım şimdi doğru rezalet Çalışma Şartlarında pineklemeye devam hadi koçlarım göreyim sizi dalganızı iyice geçin Beğenmediğiniz şeyleri de yerden yere vurun ne de olsa siz çok akıllısınız hadi göreyim sizi Çin gibi Ucuz işçi gücü olmaya doğru hızla yelken açın .)


Sorunların var. Yardım al.
-1
Durum Üyeyim Üye Değilim
E-Posta
Mesaj

Güvenlik Kodu Güvenlik kodu   Güvenlik kodunu göremiyorsan buraya tıkla