Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir İndirim Kodu indirim kodu
  Anlık Bildirim

  Finansör Nedir?

  Oy Ver
  Finansör, kâr oranı ve taksit sayısı banka ve müşteri arasında başvuru esnasında belirlenen ve müşteri için Finansör’e tanımlı (Finansör vasıtasıyla kullanılabilecek olan) finansman limitinin son geçerlilik tarihine kadar; müşterinin ihtiyaç duyduğu mal ve/veya hizmetlerin belirli sektörlerdeki işyerlerinden alımını sağlayan özel bir banka (debit) kartı ürünüdür.
  Finansör’e tanımlı finansman limiti ile yurt içinde bulunan işyerlerinden* alışveriş yapılabilir. Finansör ile limit geçerlilik süresince büyük miktarlı alışverişlerinizi (örneğin mobilyalarınızı yenileyebilir, evlilik harcamalarınızı yapabilirsiniz) işyerlerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.
  Finansör işlemleri Katılım Bankacılığı prensipleri doğrultusunda çalışır. Türkiye Finans, Finansör ile yapılacak alış ve satış işlemleri için kart hamilini vekil tayin etmiştir.

  Ürün Özellikleri

  · Finansör'e tanımlı finansman limiti, Türkiye Finans tarafından belirlenen geçerlilik süresi içerisinde başvuru esnasında talep edilen ürün paketi kapsamında yer alan işyerlerinde, belirli bir hizmet ücreti ve günlük kar oranı karşılığında, yalnızca mal ve/veya hizmet alışveriş işlemlerinde kullanılabilir.
  · Limit geçerlilik süresi içerisinde, kullanılan Finansör limitin ödemesi yapıldıkça, ödenen anapara tutarı kadar limit yeniden kullanıma açılır.
  · Finansör, paketlerden oluşmaktadır. Her bir Finansör paketinde farklı işyerlerinde kullanım tanımlı olabilecektir.
  o Pakete tanımlı olmayan işyerlerinde Finansör kullanılamayacaktır.
  o Paket bazında hizmet ücreti, kar oranı, limit geçerlilik süresi ve taksit sayısı farklılaşabilecektir.
  o Paketlerde minimum işlem tutarı bulunmakta olup, belirlenen tutarın altında işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.
  · Dönem içinde Finansör ile yapılan kesinleşmiş alışveriş işlem tutarlarının toplamının taksitlendirilebileceği (başvuru esnasında anlaşılmış olan taksit sayısına bölünmesi) minimum tutar bulunmaktadır. Toplam tutarın minimum taksitlendirme tutarının altında kalması durumunda, işlemler peşin işlem olarak hesap özetine yansıtılır.
  · Hesap kesim tarihinde dönem içerisinde kesinleşen alışveriş işlemlerinin anaparaları toplanır ve başvuru esnasında anlaşılmış olan taksit sayısına bölünür.
  · Finansör'e tanımlı finansman limiti ile yapılan harcamalar, taksit ödeme tutarları ve son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken tutar başvuru esnasında talep edilen hesap kesim tarihinde SMS, posta ve e-posta kanalı ile bildirilir.
  · Hesap kesim tarihinden ödeme yapılan tarihe kadar günlük kar işlemeye devam eder.
  · Finansör ödemeleri için Türkiye Finans'ta bulunan cari TL hesaplara otomatik ödeme talimatı verilebilir. Son ödeme tarihinde otomatik ödeme talimatı tanımlı hesaplardan ekstre borçları otomatik tahsil edilir. Otomatik ödeme talimatı:
  o Türkiye Finans Şubeleri
  o İnternet Şube
  o Müşteri İletişim Merkezi kanalları kullanılarak verilebilir.
  · Finansör bir tür banka kartı olup, karta bağlı cari hesaplar ile Türkiye Finans ATM'lerinden para çekme, bakiye sorma, havale, KK borç ödeme, fatura ödeme, GSM TL yükleme, döviz alış/satış, para yatırma, şifre değişikliği, hesap özeti izleme (mevcut yapıdaki standart ATM makbuzu), kur izleme, kar payı izleme işlemleri yapılabilir.
  · Finansör, yurtiçi diğer banka ATM'leri ve yurtdışı POS ve ATM'lerinde kullanılamaz.
  · Finansör, yurtdışı işlemleri, e –ticaret ve mail/telefon order işlemlerine açık değildir.
  · Finansör'e bağlı finansman limitinden nakit çekim yapılamaz.
  · Kayıp/Çalıntı durumunda yeni Finansör, Şube'den teslim edilir.
  · Alışveriş tutarına, alışverişin yapıldığı tarihten ödemenin yapıldığı tarihe kadar günlük kar işletilmekte olup her alışveriş işlemi üzerinden hizmet ücreti alınır.
  · Finansör limitinin kullanım süresi 6 aydır.
  · Finansör’e ilişkin ilgili belgeleri imzalamadan önce tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında tarafınıza bilgi formu ile bilgilendirme yapılacaktır.
  · Türkiye Finans, Finansör’e ait paket/kampanyayı durdurma, değiştirme hakkını saklı tutar.
  Detaylar İçin Tıklayınız… Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Sorgu:

  Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim