Havacılık Haberleri

Kategori
Son dakika havacılık haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm havacılık gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
3 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
17 VİDEO 482 HABER 31 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 2 İÇERİK

Güncel Havacılık Haberleri 📰

Havacılık ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 25 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Havacılık dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 2 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 17 video, 31 galeri ve 434 adet Havacılık haber içeriği bulunmaktadır.

Havacılık İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Havacılık Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 ABD hükümeti bir saatlik F-35 uçuşunun maliyetini hesapladı haberi ile Modern havacılık şirketleri hâlâ disketlere güveniyor haberi olmuştur. Ayrıca Havacılık ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Dünyanın ilk elektrikli uçağı, 3.6 tonluk bataryası ile havalandı iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Fransa kısa mesafeli uçuşları yasaklıyor: Demiryolu kullanılacak başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Havacılık Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Havacılık Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Havacılık Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Son Dakika Havacılık Haberleri DonanımHaber'de ✈

Son Dakika Havacılık Haberleri 2022

"Havacılık haberlerinde neler var?" diye merak edenler için son dakika havacılık haberleri burada! Siz de DonanımHaber havacılık kategorisini takip ederek, havacılıkla ilgili şu konulardan haberdar olabilirsiniz:

  • Son dakika sivil havacılık haberleri
  • Uçuş haberleri
  • Havacılık sektörüne ilişkin son bilgiler
  • İlginç havacılık haberleri
  • Askeri havacılık ile ilgili haberler

Havacılık Tarihi ✈

Havacılık tarihi, insanlığın ilk günlerindeki ilkel uçuş denemeleri ve 17 Aralık 1903'te Wright Kardeşlerin ilk havadan ağır motorlu uçuşu yapması da dahil olmak üzere insanlı uçuşun gelişiminin tamamıdır.

İnsanın, kuşları gözlemlemeye başladığı ilk günlerden beri varolan uçma tutkusunun en erken öykülerinden biri Yunan Mitolojisindeki anlatımıyla Daedalus ve oğlu İkarus'un efsanesidir. Diğer Hint, Çin ve Orta Çağ efsaneleri de vardır. Bu efsaneye göre Kral Minos, baba Daedalus ve oğlunu Girit Adasına hapseder. Hapis hayatından sıkılan Daedalus'un aklına kaz tüylerinden kanatlar yapıp bunları kullanarak adadan kaçmak gelir. İşte böylece bilinen en eski efsanevi insanlı uçuşu gerçekleştirmiş olurlar. Kısacası, ilkel havacılık diye adlandırabileceğimiz bu dönemde insanlar, kuşları taklit etmekten öteye gidemediler, ancak daha sonra balon, zeplin, planör ve en sonunda da uçak gibi değişik tipteki hava taşıtlarını da bulmaktan geri kalmadılar.

Hava aracı tasarımcıları, araçlarının daha hızlı olması, daha uzağa, daha yükseğe gidebilmesi ve daha kolay kontrol edilebilir olması için çok uğraştılar.

Havacılık ile ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız

HAVA SOJ

Havacılık Haberleri ile İlgili Aramalar

uçan taksi tesla internet gulfstream g800
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim